Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş


Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş

Bu sohbete gönderdiğiniz mesajlar ve yaptığınız aramalar artık uçtan uca şifrelemeyle korunmaktadır.

Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Mısraların adamı Alper Gencer. Şair ruhlu bir Karga ile sohbet etmek ister misin, yazışalım mı?
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hay hay, kargaların yüce ruhu ile Alper Gencer’in mısraları pek yarışamaz gibi geliyor. 😉
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kargalar biliyor ya neyse 😀
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital dünyadaki şiir, özlü söz, romantizm akımı hakkında neler düşünüyorsun?
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Romantik yahut dijital, şiirin herhangi bir dünyada kendine yer bulması güzel.
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Malumunuz, şiirin modern koşturmacada rağbet görmediği ortada.
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Şiir okumak için her türlü vesileyi destekliyorum. 👍
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yetmez ama evet 😜
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijitalin, şiirin mecrasını ve gelişimini evirmesi kaçınılmaz.
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Peki gidişatı hakkında ne diyebiliriz?
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yeni iletişim teknolojileri ile gelişen ve büyüyen bir edebiyat kitlesi de geliyor.
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sadece şiirin mi!? İnsanın temasa geçtiği her mecra için evrilmek kaçınılmaz. Gidişatı da insanın macerası ile aynı istikamette, dijital bizim uzvumuz. 💪
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Oradan gelen edebiyat kitlesi için de… Başımızın üstünde yeri var! Nasıl olsa gönlümüze dolacak. ❤
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Şiir ekseninde kalmayalım diyorsun 😁 Karga’ya uyar.
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijitalde nasıl var oldun? Kendini bu alana taşırken çekincelerin oldu mu?
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ya da özellikle dikkat ettiğin hususlar var mıydı?
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Şiiri hayattan gayrı görmeyelim diyorum aslında.
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dediğiniz gibi, çağımız kapsamında “kaçınılmaz” oldu. Özellikle dikkat ettiğim hususlar, insanı insana ilikleyen selamla başlıyor. sizinle konuşurken dikkate şayan olan ne ise, dijitalde de o! sadece enstrümantal değişiklikler ve ona bağlı adaptasyon süreci. Kendi karakteristiğini yansıtan renk, font, vs… mühim olan numara yapmadan, samimi olarak kendini ifade edebilmek, mümkünse yanlış anlaşılmamak ve varsa bir yanlış anlaşılma ona göre bir edisyon süreci…
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital, şiirin hayatın içinde olduğunu anlatmak için iyi bir araca dönüşebilir. Kendi karakteristik yapısında bile şiir gibi çeşitli enstrümanlar var. Bu konuda ilgini çeken işler, projeler var mıdır? Dikkatini çeken, paylaşmak istediğin…
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Şiir üzerine harika projeler yapılabilir. Dünyasını, güzelliklerini, ruh halini anlatmak için…
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Genel geçer konularda ısrarcı davranıyorum belki ama inanın insanın değiştiği kadar sabit olduğu konulara da eğilmek lazım. benim öyle bir mısram vardır: “bütün değişen şeyler arasında seni sevmek kadar sabitim”. İşte, mesela “sevmek” gibi bu sabitleri siz dijitalcilerin “apply” diye adlandırdığı bir eylemle ustalığa dönüştürmek, dijital dünyada çiçekler açtırır.
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Özel bir projem yok ama sevdiğin işte ustalaşırsın, ustalaştığınişi seversin gibi bir mottom var. 😊
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bu dijital dünya için de geçerli.
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Motto. En sevdiğim. Bak yine sevmek dedim. 140 karaktere sığdıracak olsan nasıl anlatırdın sevmeyi?
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir çiçek açacak gibi hissediyorum 😌
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tweetlerini okudukça gönül hafızamda yer ediniyor sevmek.
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sevmeyi 140 karaktere sığdırmak kolay ama onu 140 karakterle izah etmek zor. Niyetin varsa, sevmeye “s” harfi yeter ama izah etmeye 140 yetmez.
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 😬
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çiçekler açtırmadıysa da, hafif bir rüzgar estirmiştir umarım
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tüylerim diken diken oldu. Gökyüzünde, Alper Gencer rüzgarları esiyor
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ahahaha
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Doktorluk mesleği insanları tanımana ve mısralarında etkili olmuştur, mesleğe devam ediyor musun?
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tabi, şiirle şifa dağıtmak pek para etmiyor. ✍ Şifa aslında parayla olmaz da, maalesef ekmek parayla işte. Hekimlik şairlikle beraber devam. fakat mesele insanları değil kendini tanımak, bilmek.
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kendini tanımalı insan, herkese ve en çok da insanın kendisine iyi gelecek bir antibiyotik.
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Şiir şifa mıdır insanın kendini tanımasına keşfetmesine
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Doktor olarak bir reçete istesem senden 😁
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Neye inanırsan onunla iyileşirsin diyorum ben. Reçetem ise; sevgi, merhamet, yardımseverlik, diğerkamlık, şefkat, vicdan, fedakarlık, adalet, feragat. bunlara vesile olacak her şey şifadır bence.
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Öğretmiyoruz çoğunu birbirimize, özellikle büyükler küçüklere “sevmenin ne demek olduğunu, şefkati, merhameti, vicdanı..”
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İnsan tanıyabilir mi buna rağmen kendini?
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital suretlerimiz hepsine inandığımızı gösteriyor. Gerçekler ise o kadar iç açıcı değil.
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Aha reçeteler ile ilgili kargastik bir soru geliyor. 🕺🤓
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hacı bayram’ın güzel bir sözü var: “bil, bul, ol”. ben buna bir de “sev”i ekledim. insanın yaşadığı hayat bilhassa bu kendini keşfin vesilesidir. Ama yaşadığımız hayat o kendi’den savrulup uzaklaşmaya ayarlı gibi. e bu da oyunun cilvesi, öyle değil mi? evren, insanın içsel yolculuğuna bedava biletler taşıyor. kendine varmak isteyen her gün gökyüzüne baksın yeter. Fakat bu modern koşturmaca içinde nerede bizde o boyun!? 🙂
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Modern deyip geçmemek lazım. Gökyüzünü git gide kapatan bir modernlikten bahsediyoruz 😩
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital semavi bir yolculuk yapsanız ya, kaderimizi bilgisayar ekranından gördüğümüz yıldızlar arasından seçsek. 🤔
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çiçek gibi fikir, sulayalım mutlaka. Bir gün açarsa hayranlıkla izleriz.
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Reçete yazmak ile şiir yazmak arasında ortak özellikler var mı? İçsel yolculuğuna etkileri de oluyordur mutlaka..
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gak 😳
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bak şimdi bu Zeynep, küçük kızım. “Baba ne yapıyorsun?” diye soruyor, sizinle yazışırken.
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bana onun gözleri de gökyüzü.
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Onun gülüşü de reçete.
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Mısraların adamı, şiir gibi anlattın. ☺️
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: yaşamak bizatihi kanatlanmaya sebep. kargaların bilgeliğinden öğreneceğimiz çok şey var.
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kargalar sorup duruyor, ilk şiirini ne zaman yazmış diye?
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 10 yaşında.
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Üstelik yayınlandı da. 🙂
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: (Bu arada tuhaf bir tevafuk, oğlum içeride tv izliyor, az evvel “kargaya bak!” dedi.)
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yazmanı tetikleyen ne oldu? Kanatlanmana sebep olan..
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 🤐
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Karga şaşırtır, işimiz bu 🤓
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Karga her yerde aynı derecede siyahtır. Bir Çin Atasözü, yer yer söylerim 😉
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yaşadığımız hayat pek elimizde değil, ben maruz kaldığımızı düşünüyorum yaşadığımız şeylere. yazmak da, yaşamak gibi… başa gelir, oradan kaleme yürür. ya tahammül, ya sefer!
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kargaların hayranıyım.
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kargalara hayranlık nereden ilk şiirinin adı karga mıydı yoksa 🙄
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Oturduğumuz evin bir terası var, hemen her gün kendilerini temaşa etmekte, sevgilerimi mütemadiyen kendilerine sunmaktayım. kargalık zeka pırıltısı taşıyan, dayanışmacı, birliktelikle yürüyen bir yaratılmışlık. hayran olmamak elde mi!?
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Değil değil ben de kendime hayranım. İçsel yolculuğuma devam ettiğim zamanlarda da artıyor hayranlığım.
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: O yolculuk için kanat lazımsa kargalar hoş bir tedarik.
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ama kuşun uçması kadar konması da güzel. Belki konması daha güzel.
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kuş olsam konardım. o uçmayı da kapsıyor.
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ama her uçmanın konması yok.
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir hezarfen değiliz. 😁
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 😆😆😆
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hey gidi, rahmetli de uçtu ama şimdi.
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hızlı ve kargastik sorulara geçiyorum. Hazır mısın?
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Buyurunuz.
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Konar mıyız bilinmez ama sen kemerlerini bağla 😁
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin şehir?
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: istanbul
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çok kalabalık neyini seviyorsun İstanbul’un?
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: kalabalık olmayan halini. yaşayıp ölenlerin ruhunu.
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Uçamıyoruz, yürüyemiyoruz.
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ama uçup yürüdük mü müthiş.
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: çok seviyorum ama dediğiniz sebeplerden bir terk planım da yok değil.
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin renk?
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: siyah giyer, kırmızıya bakarız. yeşilin hatırıyla, beyazın bütünüyle…
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sevdiğin şairler desem ya da mısralar?
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: oooo
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: pek mümkün değil onları yazmak.
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: sevmeyi 140 karaktere sığdırmak kolay ama onu 140 karakterle izah etmek zor. niyetin varsa, sevmeye “s” harfi yeter ama izah etmeye 140 yetm
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 😎
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 140 yerine şair, mısra koyabiliriz.
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Blogger yazarlığı nasıl gidiyor?
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: eskisine nazaran yavaş. heves yorgun, niyet daim.
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kitap önerilerini alalım?
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ben okumayı kitapla müsemma bir şey olarak görmüyorum. herkesi kendi kaderini okumaya davet ediyorum. başımıza gelenler kafi.
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kargaların kaderi kitaplara sığmaz doğru diyorsun.
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ödüllü iş olurdu zira sığsaydı 😁
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tanıdığım ve çok sevdiğim bir ümmi var. Bütün Evren’in sırlarına hakim. 😉
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ödüllerle aran nasıl?
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ödüllerim var ama cezalara odaklıyım. nefes alıp vermek bile büyük lütuf ama cezalar mükerrer olmasın diye -beyhude!- uğraşıyorum.
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Unutamadığın bir ceza aldın mı bugüne kadar?
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: almam mı!? cezalar zaten hafızay-ı beşerin demirbaşı. ama onları da seviyorum. yol yürürken adımıma mukayyet oluyor. 190 ile radara girmek de var, takla atıp uçmak da… kanadın kırılmadan konmayı öğrenmek zor kargacım.
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: WhatsApp Röportajını nasıl buldun?
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Pek samimi buldum. Bizim burada bir yemek telaşı var.
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Karga okuyucuları için söylemek istediklerin var mı? Şiire, dijitale dair…
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Karga’yı da bu röportaj gibi samimi buldum. dijitalin, bahis konusu olan içsel yolculuğumuza büyük vesileler taşımasını diliyorum. selamlar, sevgiler.
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: anamın salatası beklemez.
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gak! Afiyet olsun, ceviz eklemeyi unutma 🙂
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hemen ekletiyorum. Selam ve selam ve selam.

Emojiyle Tepki Ver

Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Hahaha Hahaha
2
Hahaha
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Kreatif Kreatif
2
Kreatif
Beğen Beğen
4
Beğen
Harika Harika
10
Harika
Sevimli Sevimli
1
Sevimli

Yorumlar 0

Giriş Yap

Topluluğumuza katılın!

Toplulukta değil misin?
Üye Ol

Şifremi Unuttum

Geri Dön
Giriş Yap

Üye Ol

Karga Topluluğuna Katılın

Geri Dön
Giriş Yap
Choose A Format
Story
Video