Çocuklarda Bilgisayar Bağımlılığı


Kargastik videolar serimize günümüzün büyük bir sorunu ile devam ediyoruz. Bugünkü videomuz “Çocuklarda ve Gençlerde Bilgisayar Bağımlılığı” Çocuğumla Büyüyorum kanalından ebeveynlere yardımcı olan bir video ile sizlerleyiz.

Teknoloji ilerledikçe hastalıklarımız, bağımlılıklarımız da değişiyor. Tabi değişen sadece bunlarla kalmıyor tedavi ve destek alma yönleri de değişiyor. Günümüzün bizlere ve özellikle çocuklara getirdiği bilgisayar bağımlılığı hakkında bilgi edinebileceğimiz bir video.

Çocuğumuza “bilgisayar bağımlısı” tanısını nasıl koyarız, bağımlılık karşısında yapmamız gerekenleri Uzman Psikolog Nurdan Beşen ayrıntıları ile anlatıyor. Baştan sona kadar neler yapmamız gerektiğini bizlere sıralıyor. Çocuğumuzun ve bizim davranışlarımızın nasıl olması gerektiğini ve eğer çözemezsek bir doktora başvurmamızı tembihliyor. Doktor aşamasına gelmeden önceki aşamaları bu videoda bulabilirsiniz.

Videoda neler bulacaksınız?
  • Çocuğumuzun bilgisayar bağımlısı olduğunu nasıl anlarız?
  • Çocuğumuzu bilgisayar bağımlılığından kurtarmak için neler yapabiliriz?
  • Bilgisayar bağımlılığını bıraktırmaya çalışırken neler yapmamalıyız?

Teknoloji çağında özellikle çocuklarımıza ayrı bir önem vermemiz gerekiyor. Çocuklar geleceğimizi vaat ediyor. Eğer onları güzel bir şekilde yetiştirirsek ileride yemyeşil bir gelecek görebiliriz. YouTube’de çocuklar için bu şekilde bir hareketin olması çok Kargastik bir hareket, Uzman Psikolog Nurdan Beşen saygıyla alkışlıyorum.

Kanalda neler bulacaksınız?

Çocuğunuzun yemek yeme alışkanlığından karnesine, boşanma kararınızı açıklamaktan çocuğunuzun sınav stresine kadar bir çok konuda video bulabilirsiniz. Sizin bir ebeveyn olarak çocuğunuzu nasıl eğitmeniz gerektiği hakkında uzmanından tüyolar alabilirsiniz. Kısacası çocuğunuzun psikolojik gelişimi hakkında her şeyi bulabileceğiniz bir kanal.

Çocuğunuz ve sizin için kanalın diğer videolarını izleyip, yeni videolardan haberdar olmak içinde kanala abone olmayı unutmayın.

Emojiyle Tepki Ver

Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Hahaha Hahaha
0
Hahaha
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Kreatif Kreatif
0
Kreatif
Beğen Beğen
0
Beğen
Harika Harika
0
Harika
Sevimli Sevimli
0
Sevimli

Yorumlar 0

Giriş Yap

Topluluğumuza katılın!

Toplulukta değil misin?
Üye Ol

Şifremi Unuttum

Geri Dön
Giriş Yap

Üye Ol

Karga Topluluğuna Katılın

Geri Dön
Giriş Yap
Choose A Format
Story
Video