Dijital Karga Haydar Özkömürcü’yü Gagalıyor


Bol cevizli blogları gagalamaya devam ediyoruz. Bu hafta hozkomurcu.com sayfasını incelemeye aldık. Dijital dünya ile ilgisi olan birçok kişi daha önce bloğu mutlaka tıklamıştır. Haydar Özkömürcü ilk blogunu 2003 yılında açmış. O yıldan beri de yazmaya devam ediyor. Şu anda blogda kendisi ile ilgili birçok bilgi bulmak mümkün. Eğitim, seminer teklifleri, iş iletişimi ve tabi kişisel makaleleri sitede kolayca ulaşılabilir durumda. Kişisel markalaşma üzerine yapılmış bloglar içinde en iyi bir örneklerden biri. Tasarımı da sade ve şık.

Blogta dijital hakkında önemli bilgi içerikleri yer alıyor. Ajans seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğinden tutun da Facebook reklamlarında hedefleme yapmaya kadar pek çok konu hakkında bilgi edinebilirsiniz. Sosyal Medya Yönetimi ile ilgili ipuçları da oldukça faydalı. Pazarlama, dijital, Growth Hacking ilginizi çekiyorsa bu blogu mutlaka takip etmelisiniz. Güncel bir blog olması avantaj ayrıca 2017 Nisan ayından itibaren içerik sıklığı da artmış.

Haydar Özkömürcü ile aramızın pekiyi olduğu söylenemez. 🙂  Ama Karga dijitalde duygusallığa yer vermez, çünkü dijital şakaya gelmez. Yegane amacı dijitaldeki iyi işleri sizlere sunarak hoş bir seda bırakmak. Keyifli okumalar.

Kendisini nasıl tanımlıyor: “Kendimi kısaca tanıtmak gerekirse, Growth Hacking’e çok ilgi duyan bir pazarlama uzmanıyım. Kariyerim süresince 200’den fazla marka ile çalışma fırsatım oldu. Sosyal medyayı yalnızca iş amacıyla değil, gerçekten seviyorum. Hayatım sosyal ağlardaki faaliyetlerim üzerine örülmüş durumda diyebilirim.”

Haydar Özkömürcü’den Alıntılar

Haydar Özkömürcü, dijital tecrübelerini kargastik yorumlar eşliğinde paylaşıyor. Önemli konulara ve bilgilere yer veriyor. İddialı yazıları var. Blogu mutlaka incelersiniz ama size bir kaç alıntı da yapalım.

Markalar İçin Kendi Kendini Kandırma Uygulamasına Dönmüş Bir Platform: Instagram

“Sevgili sosyal medya uzmanları, eğer sizin de müşteriniz sizden sahte takipçiler yüklemenizi isterse, bu makaleyi gönderin. Markasının ne kadar rezil bir duruma düştüğünü ve boşa mesai harcayacağını görsün.”

SEO Ajansı Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz? 

“Öncelikle çalıştığınız SEO ajansının gizli formülleri varsa iki kere düşünmelisiniz. Gerçekten kaliteli bir SEO ajansı ile çalışıyorsanız tüm çalışmalar şeffaf olacaktır. Bir ajansla çalışmaya başlamadan önce ajansın sözleşmesini de incelemek gerekiyor. Çalışacağınız ajansın ne derece profesyonel olduğunu ya da müşterisini ne kadar düşündüğünü sözleşmesinden pekala anlayabilirsiniz. Tabi “Sözleşme mi? O da ne?” diyenlere “ajans” demeyi bıraktığımı fark etmişsinizdir.”

Facebook Reklamlarında Hedefleme Nasıl yapılmalı?

“Facebook reklam hedeflemesini yapmanın bir kaç yöntemi var. Bunların arasında en etkili yöntem lookalike reklamları. İlk adım olarak elinizde var olan müşteri datasını Facebook’a yüklüyorsunuz. Facebook datanızdaki e-mail adreslerini tarayarak Facebook’ta kayıtlı olan datalarla eşleştiriyor ve datanızdaki kullanıcıların Facebook adreslerini buluyor.”

Hozkomurcu.com Hakkında Kargastik Bilgiler

İlk yazı: 06 Nisan 2012
İçerik Türü: Dijital Pazarlama
Blog Türü: Kişisel
Yazı Sayısı: 201
Alexa Puanı: 21,166
Mobil Uyum: Var
Mobil Sayfa Hızı: 75/100
Masa Üstü Sayfa Hızı: 90/100
Mail Aboneliği: Var

Emojiyle Tepki Ver

Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Hahaha Hahaha
0
Hahaha
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Kreatif Kreatif
1
Kreatif
Beğen Beğen
1
Beğen
Harika Harika
1
Harika
Sevimli Sevimli
0
Sevimli

Yorumlar 0

Giriş Yap

Topluluğumuza katılın!

Toplulukta değil misin?
Üye Ol

Şifremi Unuttum

Geri Dön
Giriş Yap

Üye Ol

Karga Topluluğuna Katılın

Geri Dön
Giriş Yap
Choose A Format
Story
Video