Connect with us

Yayınlanma

Tarih:

Herkese selam, nasılsınız? Yağışlar biraz üzüyor bizi sanki ama yağmurun sesi oldukça güzel 🙂

Kendi sitemde yazabilirdim ama bu aralar siteme fena teknik yazılar yazıyorum. Dijital Karga daha uygun bu blog yazısı için. As bayrakları as as as.. diyerek girebileceğimiz süper bir haber gördüm geçenlerde. Ben de yazmak istedim. Konumuz Google’dan burs almayı başaran ilk engelli Türk.

Muratcan Çicek

Muratcan Çiçek, projesiyle bireylerin fiziksel engeli ne olursa olsun, tüm bireylerin bilgisayar ve cep telefonlarını kullanabilmelerini sağlayacak. Projenin Eylül ayında duyurulması bekleniyor. E tabi Google tarafında desteklenmesi demek, tüm dünyanın bu projeyi duyması anlamına geliyor. Eh bir daha, as bayrakları as, as, as.

24 yaşındaki Muratcan Çicek, doğum sırasında geçirdiği beyin felci sonrasında tekerlekli sandalye ile yaşamaya başlamış. Bu engel Muratcan’ı durdurmamış tabi. Kendisi gibi olan başkalarına destek olmasını bile sağlamış. Bu desteği benimde yakından takip ettiğim sivil toplum kuruluşu YGA(Young Guru Academy) ile birlikte gerçekleştiren Muratcan yaptığı açıklamada, “Annem hep yanımdaydı. YGA hep yanımdaydı. Okulum, hocalarım… Buraya beni davet ettiler belki ama bu başarı, çok kalabalık bir ailenin ortak başarısı” dedi. Muratcan’ı kendi adıma ve Karga ailesi adına tebrik ediyorum. Umarım bir gün tanışma fırsatım olru kendisi ile :).

YGA demişken bir diğer YGA mezunu kısaca Duygu Kayamandan bahsetmek istiyorum. 1989 yılında makine mühendisi bir baba ve ev hanımı bir annenin ilk çocuğu olarak dünyaya gelen Duygu Kayaman, iki buçuk yaşına geldiğinde göz sinirlerinin arkasında oluşan kitle nedeniyle göz sinirleri zedelenmiş ve sonrasında görme yetisini kaybetmiştir.

Duygu Kayaman ile Trakya Kalkınma Ajansının Yeni İşim Girişim programında iken Lüleburgaz’da yapılan 2016 Kadın Yılı Etkinlikleri kapsamında dinleme ve birebir konuşma fırsatı bulmuştum. Tabi beni etkileyen diğer bir kısım Microsoft’un Türkiye ofisinde Microsoft Dynamics biriminde çalışmasıdır. Hayal Ortağım diye harika bir projesi var. Bu proje görme engellilerin, günlük gazetelere, kitaplara, dergilere, eğitimlere ve bazı servislere ücretsiz ulaşabilmesini sağlıyor.

Eğer imkanınız varsa Duygu Kayaman’ı canlı canlı dinleyin. Yoksa yukarıda yer alan videoya bir göz atın derim 🙂

Okuduğunuz için teşekkür ederim. Takipte kalın.

Şu anlık Microsoft Student Partner.Yazılım Geliştirici ama cunyir. Xamarin Türkiye'de teknik DijitalKarga'da normal kendi bloğunda kafasına eseni yazan biri.

Video

Mark Zuckerberg Harvard Mezuniyet Konuşması

Yayınlanma

Tarih:

Mark Zuckerberg Harvard Mezuniyet Konuşması

Teknoloji, internet, bilişim. Herhangi biriyle bir şekilde alakası olan herkes Mark Zuckerberg’in adını duymuştur. Hele Facebook kullanan herkesin bilmesi gereken bir isim. Zira adam mekanın kurucusu ve sahibi. Bugün Kargastik videolar serimizde Mark’a yer veriyoruz. Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg’in ilham verici “Harvard Mezuniyet Konuşması” Girişimci Kafası kanalından motivasyon veren bir videoyla karşınızdayız.

Sosyal medyanın devi olan Mark Zuckerberg Harvard’ın mezuniyetinde motivasyon veren bir konuşma yapıyor. Konuşmada başarının nasıl elde edileceğini anlatıyor. Yaptığı işe inandığını, büyük gayelerin olmadığı işlerin büyüdüğünü söylüyor. Herkesin büyük işler başarabileceğine vurguluyor.

En sevdiği hikayelerden birinin; eski Amerika Başkanı John Kennedy Nasa ziyareti sırasında temizlik görevlisi ile arasında geçen diyalog olduğunu söylüyor. John Kennedy temizlik görevlisine ne yapıyorsun diye soruyor. Temizlik görevlisi “Başkanım, aya adam gönderilmesine yardımcı oluyorum.” Diyor. Zuckerberg: Amaç kendinden daha büyük bir şeyin parçası olduğunu hissetmektir.

Videoda neler bulacaksınız?

 1. Motivasyon
 2. Amaç
 3. Başarını sırrı

Kanalda neler bulacaksınız?

Girişimci insanların konuşmasını, başarı hikayelerini bulacaksınız. Girişimcilere ilham veren, motivasyon arttıran videolar izleyeceksiniz. Aralarda komik videolara rastlayacaksınız.
Girişimci Kafası kanalının diğer videolarını izleyip, kanala abone olabilirsiniz.

Daha fazla göster

Video

Marvel’s The Defenders Fragman ve Yayın Tarihi

Yayınlanma

Tarih:

Yazar:

Marvel’s The Defenders Fragman ve Yayın Tarihi

8 Ağustos 2017 günü, Türkiye saatiyle 10:01’de tüm dünyayla aynı anda sadece Netflix’ten izlenebilecek Marvel’s The Defenders, ortak hedefleri New York şehrini kurtarmak olan dört süper kahraman Matt Murdock/Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage ve Danny Rand/Iron Fist’in hikayesini anlatıyor. Yalnız başına kişisel sorunlarla boğuşmak yerine birlikte hareket ederek çok daha güçlü olacaklarını fark eden bu dört kahramanın hikayesine hazırlanın.

Her biri Netflix’te kendine ait bir diziye sahip olan The Defenders ekibi, tek başına çalışmayı tercih ederken bir anda New York’u kurtarmak için takım olmak zorunda kalacak. Bu süreçte hem süper kahramanların ortak düşmanlarıyla olan savaşlarını hem de kendi karakterleri ile olan savaşlarını izleyeceğiz.

Başrollerini Charlie Cox, Krysten Ritter, Mike Colter, Finn Jones, Sigourney Weaver, Scott Glenn, Carrie-Ann Moss ve Deborah Ann Woll’un paylaşıyor.

Daha fazla göster

Video

İnsanlığın Büyük X’i – Ece Temelkuran

Yayınlanma

Tarih:

İnsanlığın Büyük X'i - Ece Temelkuran

Teknolojiyle gelişen ve değişen birçok olay oluyor. Bazen vurdumduymaz, bazen de acımasız olabiliyoruz. Bugün kargastik videolar serimizde “İnsanlığın Büyük X’i | Ece Temelkuran | TEDxIstanbul” TEDx Talks kanalından insanlığın sorunlarıyla karşınızdayız.

Yazar Ece Temelkuran konuşmasından İnsanlığın Büyük X’inden bahsediyor. Bu X’in uçlarına da Doğu ile Batı’yı, sosyalizm ile kapitalizmi yerleştiriyor. X’in kesiştiği yeri de yeryüzü olarak anlatıyor. Yazar insanlığın en büyük ahlaki sorununun şu olacağını söylüyor: “Bu gezegendeki beceriksizliğimizi kabul edip buradan gidelim mi, yoksa bir kere daha deneyelim mi?”
İnsanlığın dünyaya nasıl davrandığını anlatıyor. Konuşmasında anılarına da yer veriyor. Teknolojinin insanlığı getirdiği ve götüreceği noktaları kendine görüşlerine göre açıklıyor.

Videoda ne bulacaksınız?

 1. Steve Jobs
 2. Sosyalizm, kapitalizm
 3. İnsanlığın büyük X’i

2010 yılına kadar iki kere Türkiye’nin en çok okunan kadın köşe yazarı seçilen Ece Temelkuran, köşe yazarlığını bıraktıktan sonra iki kez “Sosyal medyadaki en etkili kadın” ve “Türkiye’nin 6. en etkili sosyal medya kullanıcısı” olarak ölçümlendi. Venezuella, Arjantin, Brezilya, Beyrut, Tunus, Mısır, Yunanistan, Fransa, Almanya ve daha birçok ülkede gazetecilik yazıları yazdı. Yazıları Le Monde Diplomatique, The Guardian, Berliner Zeitung, Frankfurter Rundschau, New Left Review gibi yayın organlarında yayınlandı. Bugüne kadar üç tanesi roman olmak üzere 14 kitap yazdı.

Kanalda neler bulacaksınız?

TEDx Talks kanalında düzenlediği programlarda ki konuşmacıların videolarını bulacaksınız. Her alanda, konuda konuşmacı bulacağınız bir kanal. Başka ülkelerde ki konuşmacıları da göreceksiniz. TEDx Talks çok büyük bir organizasyon. İlginizi çekecek yerli yabancı birçok video izleyebileceğiniz bir platform. TEDx Talks’ın diğer videolarını izleyip, kanalına abone olmayı unutmayın.

Daha fazla göster

Video

Bol Köpüklü Türk Kahvesi Nasıl Yapılır?

Yayınlanma

Tarih:

Bol Köpüklü Türk Kahvesi Nasıl Yapılır?

Türk kahvesi sever misiniz? Bol köpüklü, yanında küçük çikolatalı bir kahveye ne dersiniz? Öncelikle kahve yapmayı öğrenelim, sonra keyifle kahvemizi yudumlayalım. Bugün Kargastik videolar serimizde “ Bol köpüklü Türk Kahvesi NASIL yapılır | Merlin Mutfakta Mutfak İpuçları” bol köpüklü kahve tarifiyle karşınızdayız.

Bol köpüklü Türk kahvesine kim hayır diyebilir ki. Merlin mutfağında sizlere bol köpüklü Türk kahvesinin yapıyor. Kahve yaparken nelere dikkat edilmeli, ne kadar kahve kullanılmalı gibi soruları cevaplandırıyor. Hem anlatıyor, hem de uygulamalı olarak gösteriyor. Püf noktalarıyla birlikte Türk kahvesinin sırlarına erişiyorsunuz. ☺ Arkadaşının da videoya dahil olmasıyla birlikte ortam daha keyifli bir hal alıyor. Kahve keyfi için harika bir ortam.

Videoda neler bulacaksınız?

 1. Bol köpüklü kahve tarifi
 2. Türk kahvesinin püf noktaları
 3. Keyifli sohbet

Türk kahvesi; Türk kültüründe önemli bir yere sahiptir. Osmanlı’dan günümüze kadar gelmiş en eski kahve hazırlama ve pişirme tekniğidir. Tadı, köpüğü, kokusu, sunumuyla özgün bir kimliği ve geleneği vardır.

Kanalda neler bulacaksınız?

Lezzetli, pratik ve şipşak tarifler bulacağınız kanalda; eğlenceli bir sunumla yemek yapmayı seveceksiniz. Öğrenciler için tarifleri, mutfak sırlarıyla lezzetli videolar izleyeceksiniz. Sosyal medya hesaplarında yemek fotoğraflarıyla birlikte öneriler veriyor. Yemek yapma işini keyifli bir hale getirmek ve değişik tarifler öğrenmek istiyorsanız doğru adresi buldunuz.

Merlin Mutfakta kanalının diğer videolarını izleyip, kanala abone olmayı unutmayın.

Daha fazla göster

Video

Nike: Bizi Böyle Bilin

Yayınlanma

Tarih:

Nike: Bizi Böyle Bilin

Kadın toplumun yapı taşını oluşturur. Yazan, düşünen, çalışan, özgür kadınları olan toplumlar her zaman öndedir. Bugün Kargastik videolar serimizde “Nike: Bizi böyle bilin” NikeWomen kanalından kadını anlatan bir video ile karşınızdayız.

Geleceği güzel bir toplumlar için bilinçli ve özgür kadınlara ihtiyaç vardır. Kadının dokunduğu her işte çiçek açar. Uğraştığı tüm işlerde başarıyı yakalarlar. Hırs, azim ve zorluk onların doğası gereğinde var. Bu videoda da kadının her yerde var olduğunu ve başarılı olduğu anlatılıyor. Kadın sadece olduğu ortama değil olduğu topluma değer kadar ve güzelleştirir.

“Kadın; bilmeyene ‘nefs’, bilene ‘nefes’tir.” Şems-i Tebrizi

Kanalda neler bulacaksınız?

Nike’ın kadınlarla ilgili yapmış olduğu reklamları video içeriklerini bulabilirsiniz. NikeWomen’ın diğer videolarını izleyip, kanalına abone olmayı unutmayın.

Daha fazla göster

Video

Sosyal Medyanın Etki Alanına Nasıl Dahil Oluruz?

Yayınlanma

Tarih:

Sosyal Medyanın Etki Alanına Nasıl Dahil Oluruz?

İnternetin gelişmesiyle artan sosyal mecralar, bizleri asosyalliğe itti. Asosyal yaşantılarımızda kültürümüzün getirdiği güzelliklerden uzaklaşmaya, unutmaya başladık. Bugün Kargastik videolar serimizde “Sosyal Medyanın Etki Alanına Nasıl Dahil Oluruz? | Ali Ercan Özgür | TEDxYamanlarMalhunHatunHS” TEDx Talks kanalından imece kültürünü canlandıran bir projeyle karşınızdayız.

ihtiyacharitasi.org’un kurucularından Ali Ercan Özgür’ün TEDx’in hazırladığı programda projesini anlatıyor. Proje; ihtiyaç sahipleriyle destekçileri bir araya getiren bir web sitesi. İmeceyi yeniden canlandırıyor. Ali Ercan Özgür konuşmasında buluşturdukları ihtiyaç sahibi ve destekçilerden bahsediyor. Sosyal medyanın gücünün hayatımıza nasıl artı katabileceğini ve sosyal medyada yalnızlaşmak yerine nasıl etkili olabileceğimizi anlatıyor.

Videoda neler bulacaksınız?

 1. Sosyal medya
 2. İmece sistemi
 3. İhtiyacharitası.org

İhtiyaç sahibi insanların daha çabuk destekçilere ulaşabileceği Kargastik bir site. Yardım severlerin ya da ihtiyacı olmayan şeyleri ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için yapmaları gereken siteye kayıt yapmak. Yakın çevrelerinden başlayarak birçok insana yardımcı olabilirler. Bazen aynı mahallede ihtiyaç sahibi ve destekçinin bu platform üzerinden buluştukları da oluyor. İnternet ne kadar insanları asosyal yaşama sürüklese de bu şekilde projelerle sosyaleşmeyi, yardımlaşmayı da arttırıyor.

Kanalda neler bulacaksınız?

TEDx Talks kanalında düzenlediği programlarda ki konuşmacıların videolarını bulacaksınız. Her alanda, konuda konuşmacı bulacağınız bir kanal. Başka ülkelerde ki konuşmacıları da göreceksiniz. TEDx Talks çok büyük bir organizasyon. İlginizi çekecek yerli yabancı birçok video izleyebileceğiniz bir platform.

TEDx Talks’ın diğer videolarını izleyip, kanalına abone olmayı unutmayın.

Daha fazla göster

Video

Rolls-Royce Sekizinci Kuşak Yeni Phantom

Yayınlanma

Tarih:

Yazar:

Rolls-Royce Sekizinci Kuşak Yeni Phantom

27 Temmuz akşamı, 3 boyutlu lüks mimarinin otomobil dünyasındaki ilk örneği Rolls-Royce Phantom VIII. tüm dünyaya canlı yayında tanıtıldı. Lüks otomobil endüstrisinde devrim niteliğindeki Yeni Phantom’un DNA’sı, modern tasarımı ve iş dünyası tarzını birbirine bağladı. Canlı yayın kaydına yukarıda yer alan videodan ulaşabilirsiniz.

Yeni Phantom’a Yakından Bir Bakalım

 1. Rolls-Royce’un ünlü “sihirli halı sürüşü” yeni nesil kendinden dengeleyici hava süspansiyonunun sonucu olarak gelişiyor. Süspansiyon, elektronik olarak kontrol edilen amortisör ayarlama sistemini sürekli değiştirmesinden dolayı, her saniye için milyonlarca hesaplama yapıyor. Böylece süspansiyon kusursuz dengeleniyor. Ön cama, yolu daha iyi görmek için stereo kamera sistemi entegre ediliyor ve Rolls-Royce ,neslini bir sihirli halı yolculuğuna çıkarıyor.
 2. “Kucaklama” özelliği sayesinde Yeni Phantom’a zahmetsizce biniliyor.Kullanıcılarının sensöre hafifçe dokunmalarıyla, bir asistan veya vale eşliğinde arabanın kapısı tutuluyormuş gibi kendiliğinden kapanıyor.
 3. “Takım elbise” özelliği, Rolls-Royce’un diğer modelleriyle kıyaslandığında, konforu ve zerafeti yeniden tanımlıyor.
 4. “Galeri” özelliği, lüks için benzersiz konsept oluşturuyor. Aracın gösterge paneli son 100 yıl içinde ilk kez yeniden yorumlandı. 18. Yüzyıl zenginlerinin kendilerine ait sanat eserlerini her yolculukta yanlarında taşıma gibi bir alışkanlıkları vardı. Sanat, yeni Phantom’un iç dünyasının merkezine yerleştiriliyor. Koleksiyonerler bir galerinin genişliğini yansıtan, tamamen kişiselleştirilmiş sanat eserlerini de sipariş edebiliyorlar.
 5. Yenilenmiş 6.75 litrelik ikiz V12 motor sayesinde yeni Phantom’un kalbi sessizce atıyor. Dünyanın en sessiz motoru ünvanını alıyor.

Ceo Torsten Müller, özel gecede yaptığı konuşmasında şunları söyledi, “Vardığımız bu sonuç, Rolls-Royce’un kaderi ile ilgili bize kesin bir berraklık sağladı. Her biri lüks alanında birer uzman olan Rolls-Royce müşterileri, her seferinde kişisel isteklerde bulundular. Bizler de son derece kararlı bir şekilde bu isteklere cevap verdik.”

Mühendislik müdürü Philiph Koehn, “Markanın bugün ve gelecekte lüks araç sektörünün en önde gelen markası olmasının anahtarı yeni “lüks mimarisi“. Yeni Phantom’dan başlayarak, Ghost, Wraith ve Dawn’ın yeni modellerinde de uygulanacak bu mimariyle Rolls-Royce’un geleceği şekillenecek.” yorumunda bulundu.

Tasarım müdürü Gilles Taylor ise “Phantom VIII’in üç boyutlu mimarisi hem iyi bir başlangıç noktası, hem de ilham kaynağı oldu. Ama biz daha fazlasını yapmak istiyoruz.” dedi.

Daha fazla göster

Video

Black Mirror 3. Sezon İnceleme – Hasan Yalçın

Yayınlanma

Tarih:

Black Mirror 3. Sezon İnceleme

İnternet dizilerinin yanı sıra internet dizilerinin yayınlandığı platformlarda gün geçtikçe artıyor. Bu platformların en iyilerinden biri de Netflix. Bugün Kargastik videolar serimizde “Black Mirror 3. Sezon İnceleme” yer alıyor. Hasan Yalçın kanalından sezon incelemesini paylaştık.

Bilimkurgu antolojisini konu alan bir dizide, insanların görkemli buluşlarının, karanlık içgüdülerinin zıtlaştığı karmaşık ve teknolojiyle dolu yakın geleceği işlenmiş. Teknolojik öykülerde, aşıklar gerçeküstü bir cennette buluşur. Tuhaf mesajlar genç bir adama acı çektirir ve sosyal bir uygulama büyük bir gücü eline geçirir.

Videoda neler bulacaksınız?

– Bilimkurgu
– Teknolojik gelecek
– Gerilim

Dizinin ülkemizde çok sayıda takipçisi var. Netflix’in internet dizisi sektöründe çok büyük bir kitleye sahip. Yakında zamanda Türkiye’de de bir Türk dizisi çekileceği haberleri de yayılan dedikodular arasında.

Kanalda neler bulacaksınız?

Uzun bir süredir, “Star Wars & Bilim Kurgu, Fantastik” kategorilerinden videoları paylaşımı yapılan kanalda benzeri kategorilerde film ve dizilerin incelemelerini bulabilirsiniz. Hasan Yalçın kanalının diğer videolarını izleyip, kanala abone olabilirsiniz.

Daha fazla göster

Video

Ölene Dek Dünyayı Gezmeye Çıkan Adam

Yayınlanma

Tarih:

Ölene Dek Dünyayı Gezmeye Çıkan Adam

Dünyayı gezmek isteyen çok sayıda insan var. Kimi imkan bulamıyor kimi de cesaret edemiyor. İşte karşınızda seyahat etmeyi yaşam tarzı edinmiş insanlar. Bugün kargastik videolar serimizde “Ölene dek dünyayı gezmeye çıkan adam yolculuğunun 25. yılında! // Out to world for life!” Biz Evde Yokuz kanalından seyahat etmek isteyenlere örnek olacak bir videoyla karşınızdayız.

Biz Evde Yokuz seyahatlerine devam ederken 25 yıldır dünyayı gezen bir çiftle karşılaşıyorlar. Bu çiftle güzel bir röportaj yapıyorlar. Dünyayı gezmek isteyen özgür ruhlar için motivasyon kaynağı olacak bir röportaj. Dünyaya bir kabilede gözlerini açan adam, kabilelerinin ormandan atılarak şehir hayatına adapta edilmeye çalışıyor. Bu hayatı kendine uygun görmeyen adam 16 yaşında dünyayı gezmeye başlıyor ve 25 yıl dünyayı geziyor. Sizi cesaretlendirecek, bilgilendirecek bir video.

Video İçeriği Hakkında

Crom hayatına Brazilya’nın yağmur ormanlarında ilkel bir kabilede başlıyor. 13 yaşındayken “beyaz adamlar” yaşadıkları yere el koyuyorlar ve onları zorla ormandan atıyorlar. Medeniyetle tanıştıktan 3 yıl sonra, 16 yaşındayken dünyayı yalnız başına gezmeye başlıyor. 25 yıldır yollarda ve ölene dek böyle devam edeceğini söylüyor.

Videoda neler bulacaksınız?

1- Özgür ruh
2- Farklı bir yaşam tarzı
3- Ölene kadar dünyayı gezmeye çıkan adam

Seyahat etmek ve bir yere bağlı kalmadan özgürce dolaşmak bir yaşam tarzı. Günümüzde birçok insan özgürce dünyayı dolaşmak istiyor. Fakat hayatın önümüze getirdiği imkanlar yüzünden bir türlü cesaret edemiyoruz. Neyse ki bazı insanlar buna cesaret edip hayatlarını dünyayı gezmeye ayırıyor.

Kanalda neler bulacaksınız?

“Deneyim ve aktiviteleri kovalıyor, ölmeden önce yapılacaklar listemizin üzerine bir bir çizik atıyoruz. Bunun içinde yaban hayat için gönüllü olmak da var, bisikletle tura çıkmak da, serbest paraşütle adrenalin patlaması yaşamak da, Doğu Ekspresi ile ülkenin bir ucundan öbürüne gidip, buzla kaplanmış Çıldır Gölü’nü delip, balık tutmak da, başka ülkelerde macera kovalamak da… Sizler için de tüm bunlarla ilgili bilgileri, sizin de nasıl yapabileceğinizi bir rehber haline getirerek web sitemizde ve bu kanaldaki videolarımızda eğlenceli bir şekilde anlatıyoruz.”

Duygu ve Bilgehan’ın diğer videolarını izleyip, yolculuğunu takip etmek istiyorsanız kanala abone olmayı unutmayın. Abone olmak için linki tıklayın. Yeni kapıları aralayın. Web sitelerini de gezebilirsiniz http://www.bizevdeyokuz.com/

Daha fazla göster

Video

Uncharted: Kayıp Miras

Yayınlanma

Tarih:

Yazar:

Uncharted kayıp miras

Playstation’ın konsol sattırmak için yaptığı ve neticeye bakılırsa başarılı da olduğu popüler oyunlardan Uncharted serisi, “Kayıp Miras” ile kaldığı yerden devam ediyor. 22 Ağustos tarihinde ilk kez piyasaya sürülmesi planlanan oyunun E3 2017 Geniş Oyun İçi Oynanış Videosu yayınlandı.

Film gibi senaryoları ve sahneleriyle Uncharted, “Kayıp Miras” serisinde işin hakkını yine fazlasıyla vermiş. Kurgusu çok karışık olmamakla beraber hazine avcılığı üzerine tasarlanan bu oyunda baştan sona her bölüm ayrı bir deneyim sunuyor. Gak guk yapacak değilim. Oyunu zaten bilenler bilir.

Uncharted oyunumuzun Kayıp Miras serisinde, Chloe Frazer ve Nadine Ross adlı karakterlerimiz antik bir Hint eserini bulabilmek için, Hindistan’ın Batı Dağ Geçidi’nin derinlerine inecek, Hoysala İmparatorluğu’nun kayıp şehirlerini keşfedecek ve acımasız savaş kışkırtıcısı Asav ile yüzleşecekler.

Oyunun hiç mi kötü yanı yok diyenler için baştan belirtelim. Zamanınızı bu oyuna ayırıp sevdiğiniz bir çok şeyden feragat edebilirsiniz. Başına oturdunuz mu kalkmak bilmiyorsunuz. Bağımlılık yapıyor desem yerinde olur.

Daha fazla göster

Trend Konular

Copyright © 2016-2017 Dijital Karga - Dijital Şakaya Gelmez!