İlkel Teknoloji: Termite clay kiln & pottery


Kargastik videolar serimize karga uçuşu şeklinde devam ediyoruz. Bugünkü videomuz “Primitive Technology: Termite clay kiln & pottery” Primitive Technology kanalından Kargastik bir video ile sizlerle beraberiz. Primitive Technology(İlkel Teknoloji) kanalı bu videosunda kilden, seramik yapıyor.

Tamamen ilkel yöntemlerle ateş yakıyor kendine kil yapıyor. İlk önce kendine kil yapıyor. Yaptığı kil ile kendine termik bir fırın yapıyor. Etraftan topladığı kil benzeri toprakla kendine seramik yapıyor. Sonra fırının içerisine kilden yaptığı malzemeleri atıyor ve fırında onları ısıtarak sertleşmesini sağlıyor. Yaptığı seramikleri çeşitli işlerde kullanıyor.

Videoda alt yazı seçeneklerini açabilirsiniz ama çok iyi bir çeviri olduğunu söyleyemem. Sadece açın ve  izleyin kaç dakika olursa olsun video kendini izlettiriyor. Adamın yaptıklarını izlerken akıp gidiyor.

Videoda neler bulacaksınız?
  • Doğada ilkel yaşayan bir adam
  • İlkel yaşamda teknoloji
  • Doğada yaşam

Mağara da yaşadığımız zamanlardan bu zamanlara aslında hep evrilme ile geldik. Video da gördüğünüz şeyleri gerçek hayatta yapan araçlar var. Aslında biz bu araçları yüzyıllardır kullanıyoruz ama farklı bir şekilde.

Kanalda neler bulacaksınız?

Kanalda bir insanın doğada nasıl şeyler yapabildiğini bulacaksınız. Bir videoda daha kolay nasıl ateş yakılır onu göreceksiniz, diğerinde doğada barınak nasıl yapılır. Her şeyin mantık çerçevesinde nasılda yapılabildiğini göreceksiniz. Günümüz dijital dünyasında size uzak bir yaşamın kalıntılarına şahit olacaksınız.

Doğada hiçbir aracı olmayan bir adamın neler yapabildiğine şahit olacaksınız. Videolar sizi içine çekecek ve zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Kanalın diğer videolarını izlemeyi unutmayın. Kanala abone olmayı unutmayın.

Emojiyle Tepki Ver

Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Hahaha Hahaha
2
Hahaha
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Kreatif Kreatif
1
Kreatif
Beğen Beğen
2
Beğen
Harika Harika
0
Harika
Sevimli Sevimli
0
Sevimli

Yorumlar 0

Giriş Yap

Topluluğumuza katılın!

Toplulukta değil misin?
Üye Ol

Şifremi Unuttum

Geri Dön
Giriş Yap

Üye Ol

Karga Topluluğuna Katılın

Geri Dön
Giriş Yap
Choose A Format
Story
Video