Connect with us

WhatsApp Röportajları

Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş

Yayınlanma

Tarih:

Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş
Bu sohbete gönderdiğiniz mesajlar ve yaptığınız aramalar artık uçtan uca şifrelemeyle korunmaktadır.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital dünyanın ekolojik anarşisti Onur Durmuşoğlu ordaysan burdayım de. Karga ile WhatsApp Röportajı yapmaya var mısın?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Burdayım. Burda ! ✌ Ayrıca John Zerzan candır !
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Babalarla gelme, gaklarım kaçarsın! Seni bulmak zor dediler, yakalamışken kaçırmayayım dedim. İnsanların ekolojik sistemde nasıl bir dönüşüme evrildiğini tartışmak isterdim ama biz daha çok dijitalle ilgili konuşalım istiyorum. Ne dersin?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Niye sen ekolojik karga değil misin ? Doğru ya en son Dijital Karga oldun. Hadi dijitalden bahsedelim! 🙂
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yaşasın dijital, elveda ekolojik anarşizm 😁 Dijital şakaya gelmez diye boşuna demiyorum. Acayip bir gücü var her şeye dokunuyor.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En son Kılınç Orhan Erdemir ile gördüm seni. Yanında, pek anlaşamasak da, Haydar Özkömürcü vardı. Gak guk yapıyordunuz.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Senin de gözünden bi’şey kaçmıyor. Yakında çok acayip gagalayacağız. Sürpriz olsun.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gagalamaya devam edelim. Bilge Adam’ın kuşları haberleri uçuruyor. Facebook Reklamcılığında çığır açıyormuşsun 😍 Nedir bu işin sırrı? Gagalamak yetmez neticede 😁
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Aslında fb reklamlarında bir hikaye yok. İşin sırrı içerikte içeriğin tonunda. Ama paneli de hafife almamak lazım.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir söz var çok meşhur. Her topal satıcının bir kör alıcısı vardır. İçerik de böyle. Bok bile yazsan bunu doğru tonda üretirsen üstüne bir de bu içeriğin alıcısını iyi hedeflersen ortaya harika işler çıkıyor.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ton dedin Ton Of Voice Onuru çağırdın. İşte asıl hikaye! Lakabın olmuş Tonofvoyscu. Bizim tonumuzu nasıl değerlendiriyorsun?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gak bile yazsak dünya kadar rt alıyoruz 😎
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dedim ya, her topal satıcının bir kör alıcısı vardır. Demek ki güzel gaklıyorsun. Sen bu işi çözmüşsün Karga!
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İltifat mı ettin laf mı çaktın anlamadım ama senin tonunu anlamaya başladım 😁
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 😂 yok canım ben sana hiç laf sokar mıyım?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijitalde başarılı bulduğun TOV markası var mı? Gagalayabileceğimiz..
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: TOV ne la ?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Nasıl bilmezsin! Troll ve Okaliptüs Vakfı. Ton of voice yahu, ne olacak başka.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hmm bi düşünelim, son zamanlar da İNG Bank’ın “Para Mevzuları” meseleyi güzel çözmüş, “meyhanedeyiz.biz” var. Bir de “Beşiktaş Belediyesi” fena değil.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En son uçkun ile mücadele ediyordu Beşiktaş belediyesi
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yanlış okuma “uçkun”
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 🙂
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Mücadeleye devam edenlere tam destek 👍 Uçkunlar beni gördü mü toz oluyor ortalıktan 🙂
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ING BANK ne ayak, geçen de ordaydın?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hep merak etmişimdir. Toplantılarda ne konuşulur diye..
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir konuda danışmanlık vermeye gittik Haydar Özkömürcü ile faydalı bir konuşma oldu.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Danışman, alırım bi dal. Hangi alanlarda öne çıkıyorsun?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Aslında toplantılar da ne konuştuğumu ben de çok bilmiyorum. Akışına bırakıyorum doğaçlama.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Müşteriye önceden doğru düzgün bir sunum hazırlamıyorum mesela.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çünkü benim tek bir derdim var.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Danışmanlık meselesine bağlayacağım şimdi.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tek bir danışmanlık veriyorum aslında.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bu dijital değil, sadece dijital odaklı bir danışmanlık.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sektöre de böyle mi giriş yaptın? Bir gün şarkı dinliyorsun, bir derdim var artık tutamam içimde dedin ve dijitalin koca okyanusuna daldın. İletişimden pazarlamasına reklamından içeriğine etkileşiminden raporlamasına kadar kulaç atıyorsun.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tam öyle başlamadı çocuk yaştan bu yana hep dijitalin içindeydim. Kıyısında, köşesinde, ortasında… Her yerde olmaya çalıştım. Dijitalde her yöntemi denedim ve kendime şunu söyledim: “Bir dakika, yahu burada başka bir mesele var.”
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Düşünsene ne yapıyorsam patlıyor hem de çok pis patlıyor.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çünkü hiç denenmemiş şeyler yapıyorum.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Düşünüyorum evet ne yapsam patlıyor 😎
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Benimki negatifti 🙂
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sonra bir gün aydınlandım. Dedimki, bir dakika ya, ne oluyor. Mesele dijital mi ?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sonra sosyal psikoloji davranış bilimine odaklandım.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital düşünmeyi bıraktım en başta. Çünkü dijitalde iyi bir şey yapmak istiyorsan, önce dijital düşünmemen lazım. ( bana göre. )
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Burada anlatmak istediğim şey şu, platformlara partiler gibi bak, fenomenlere parti başkanları, markalara genel kurmay başkanı gibi bak.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İnsanlar bir topluluğa dahil olmak istiyorlar. Bu yüzlerce yıldır böyle.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İnsan neden topluluğa dahil olmak istiyor ? Topluluk nasıl oluşturulur? Bu sorularin cevapları zaten seni bir adım ileriye götürüyor.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sonra, meselenin dijitalden çok bir topluluğa dahil olmak olduğunu, o topluluğun güçlenmesinin en güzel yolunun da topluluğa üye bireylerin yaşadığı deneyimlerden geçtiğini görüyorsun.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Topluluğa dahil olma isteğimiz dijital ile beraber zirve yapmış olabilir mi? Gerçek hayatla dijitaldeki yansımalarımız birbirinden çok farklı çünkü. En azından büyük bir çoğunluk için.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Topluluklara dahil olma arzusu belki buradan geliyordur. Özenme, benzeme, elde etme, beğenilme…
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital topluluklara asıl kisiliklerimizden karakterimizden sıyrılarak başka bir karakterle dahil olabiliyoruz.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bu çok kolay.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Düşün gerçekte tanıdığın kaç kişi dijital varlıkları ile tutarlı ?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kargalar, kurular, seniorlar….
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: …dışında, iki ayağımdaki parmak sayısını geçmez. Dijital yansıması ile gerçek yaşamları bir olan.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Aynen öyle neden biliyor musun ? Çünkü gerçek kişilikleri ile dijital de oluşturdukları kişilik çok farklı. Markalar da da durum böyle.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Markalara değinecek olursak kendilerini dijitalde doğru yansıtabiliyorlar mı diyecektim sen yürüdün zaten 😀
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: X markası gerçekte çok başka bir karakterdeyken dijital de başka biri oluyor.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ama sorun şu ki markaların dijitalin dışında yaşattıkları deneyimleri hepimiz biliyoruz. Dolayısı ile dijital de ağzı ile karga tutsa dahi geleneksel de deneyim yaşatmayan marka bi cacık olamıyor.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sonra da gelip biz neden sadık müşteriler kazanamıyoruz diyorlar.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sadık müşterisi olduğun bir marka var mı?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Varsa neden, yoksa neden?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Viva! Vivalines ! 🙂
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Nedeni basit, çünkü dediğim şeyi anlayan ve bu noktayı bana gözü kapalı emanet edebilen bir marka.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Doğru, gökyüzü şahit oradan çıkmak bilmiyorsun. 360 derece dijital danışmanlık verdiğin markalardan biri gördüğüm kadarıyla. Deneyim pazarlaması odak noktaları ve senin de öyle.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kesinlikle henüz doğru düzgün dijital iletişime başlamadık ama insanlar akın akın bizi paylaşıyorlar. Neden ?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çünkü işe geleneksel deneyimlerden başladık.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Deneyim pazarlaması ile dijital pazarlama arasında oluşan bağdan bahsedilir misin? Vivalines bu konuda derslere konu olacak bir örnek.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sosyal medya nedir? Sosyal olan ne ? Platform mu yoksa insan mı ?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ben beğendiğim bir yemeği Instagram’dan paylaşmadığım sürece Instagram’ın ne anlamı var ?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Annem böyle pasta yapmayı nerden öğrendi?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hikaye şu Kargacım!
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bütün bu sosyal platformlara içerik üreten bizleriz.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Platformları yaşayan mecralara dönüştürenler sizlersiniz. Son zamanlarda benim de katkım oluyor. Paylaşım ekonomisinin fundamentali bu, kilit konu.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Neden insanlar bizim için içerik üretmesinler?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bak sen de mesela şu an içeriği benimle üretiyorsun.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dolayısı ile insanlara dijital ya da geleneksel bir deneyim yaşattığın da
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bu deneyim de samimi ve içten olduğun da üstelik bir de marka ile tutarlı olduğunda insanlar seni paylaşırlar seninle sohbet ederler
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital iletişimin de temeli bu bence.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yoksa tool platform panel bunlar sadece senin arkadaş olabileceğin insanı sana buluyor.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Onunla ne konuşacağını sana söylemiyor.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Eskiden beri sinirlerimi bozan bir şey var simdiler de pek kalmadı.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Akşam hangi filmi izleyeceksiniz ? Surda şunu yemek müthiş değil mi ?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Düşünsene bir topluluk içindesin biri sana yeni tanışmış olmana rağmen sürekli şunu diyor
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hey akşam hangi filmi izleyeceksin ? Sence de barselonanın bilmem ne kentinde ki bilmem ne kalbini hoplatmıyor mu ?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gibi saçma salak sorular soruyor.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hatta bir tanesi de diyor ki taptaze ve leziz çikolatasıyla seni baştan çıkaracak dondurmamdan tatmak ister misin ?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Biri bana bunu dediğinde muhtemelen ne diyon la sen değişik derim.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ama markalar içeriklerini böyle çıkıyor.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sonra da biz o kadar satın alma yapıyoruz niye etkileşim oranlarımız düşük.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: E düşük olur tabi değişik, sen tüketicinle gerçekten arkadaş olmak istiyor musun ?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: O zaman insan gibi oturup sohbet edeceksin, ona küçük sürprizler yapacaksın
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Beni paylaşırsan sana sosis paketi veririm deyince sadakat elde etmiyorsun ya da arkadaş olmuyorsun.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ticaret yapıyorsun.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hata mı yaptın bize mail atın deme mesela
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Özür dile yahu
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Biz bayram da yolcularımızı mağdur ettik, sonra onlara 2 bedava bilet gönderdik ve mektupta dedik ki sıçtık özür dileriz. Hazırlıksız yakalandık.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İletişimin, dijitalle beraber yaşadığı bir değişim var. Markalar bu rüzgarı arkalarına ya da önlerine alacaklar. Doğru karar vermeleri için gözlerini kulaklarını iyi açmalılar: Dijital Şakaya Gelmez!
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Aynen öyle!
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Etkileşimi ölçmek için nasıl bir yol izlenmeli? Markalar bu noktada erişimi, doğru kitleyi, etkileşimi yeteri kadar ayırt edemiyorlar.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kurulan yanlış iletişimi görmek için ölçümleme iyi bir fırsat.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet çok ama çok önemli.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Raporlama yazılımları pek yeterli olmuyor.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dolayısı ile bütün platformları açıp Analytics, Metrica ne varsa sosyal medya platformlarının verilerini excele atıp tek tek manuel raporlama çıkarman lazımki verilerden iç görü üretebilesin.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sosyal medya kullanıcısı markayı samimi bulmayınca sallamıyor bile.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kopmak istemiyorlar ama sadakat de kurmuyorlar.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Aynen öyle. Aslında tam olarak şöyle.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Biraz önce verdiğim bir arkadaş ortamında buluşma örneğine geri dön.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hayal et marka saçmalıyor ve tüketici de çok muhatap olmuyor hali ile. 🙂
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijitalle beraber gelişen sektörlerden biri de reklamcılık ve tabiiki ajanslar. Bu konu hakkında da fikirlerin vardır mutlaka. Farklı ajanslarda tecrübe edinmişsin.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Edinmez miyim ? Edindim. Çalıştığım ajanslar pek ic açıcı değil.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İçeride kariyer kavgaları, egolar cirit atıyor.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Mesela ayrıldığım bir ajansın başkanı aman içeride ne olduğunu kimseye söyleme karışıklığı bilmesinler dedi istifamı verdiğim de.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Peki dedim sorun yok.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sonra ne oldu biliyor musun ?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 2 ay çalışıp 3 kere istifa verip kabul etmeyen ajans başkanı senden çok şey öğreniyorum diyen adamlar
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Arkamdan 1 yıl çalıştı verim alamadık dediler.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 🙂
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hala neden bunu yaptıklarını bilmiyorum.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sorduğumda ise biz öyle bişey demedik olur mu öyle şey diyorlar.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hatta Türkiye’de en iyi dijitalci olduğumu iddia eden oldu.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sence öyle misin?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tabii ki de hayır.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: O zaman dans 🕺🕺
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: O zaman renk ! 🌈
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Peki geleceğini nasıl görüyorsun ajansların?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tek bildiğim renk siyah 😁
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Geleneksel ajanslar artık geleneksel iletişim tekniklerini bırakmalı. Tüm deneyimledigim markalarda bi ton para bayıldığımız reklam filmleri bir işe yaramadı ama amatör bir çalışma ya da bir haber videosu ciddi etkileşim aldı.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Beyaz!
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En büyük Beşiktaş!
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Pardon Kargacım siyah deyince gaza geldim.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Markalar, ajanslar derken gel gelelim derneklere. Dijital alanda dernek tecrüben de olmuş. Türkiye’de ve dünyada nasıl değerlendiriyorsun bu alanı.. Mark Zuckerberg de işi tamamen vakfa çevirdi, biliyorsundur.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Mark’a bakmak gereksiz. Kendi ülkemiz için de durum pek güzel değil. Organize olamadık, birbirimizin üstüne basmaya çalışıyoruz.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İyi bir dernek gelip herşeyi toparlamalı.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gün gelir. 🙂
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Menekşeler de açılır üstümüz de, leylaklar da güler !
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ben gülmem, gayet ciddiyim bilirsin!
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ve ciddi bir konuya daha geliyorum.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Eğitim eğitim eğitim diye bastıra bastıra giriyorum konuya. Bilge Adam alesinin eğitmen kadrosunda yer alıyorsun. Ajanslar da, dernekler de eğitime girişti ama verim alınamadı.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bilmez miyim ? Ben değilim. 😂
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Üniversitelerde bu işin diplomasını veremiyor, henüz.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bilge Adam bu iş için biçilmiş kaftan. 15’e yakın eğitmenizle müfredat sürekli güncel. Çünkü 15 kişi bir araya gelip, öğrenciler için en doğru müfredatı çıkarıyoruz. Çünkü hepimiz sektörde iyi markalar ile beraber çalışıyor ve neye ihtiyaç olduğunu biliyoruz.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Başka iyi kurumlar da vardır elbet.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Aksi halde geldiğimiz noktada dijital alanda bu kadar problem yaşamazdık.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bana da öyle geliyor.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ben öğrencilerime dijitalden çok toplulukları ve onları anlamayı öğretiyorum.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İnternette falan bulunan bilgileri anlatmayı sevmiyorum.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çünkü zaten öğrenci onu bulur okur öğrenir. Uygulamasız da eğitim vermiyoruz zaten.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: O zaman Dijital Zirve için düşündüğüm yeni gündemi ilk sana sorayım: “Sosyal Medya Uzmanı Kimdir?”
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sosyal medya uzmanı iletişim süreçlerine hakim, sosyoloji ve tüketici deneyimi bilen, okuyan, okuyan ve platformlarla kendi yapmış gibi oynayan kişidir. Korkmak lazım!
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Benim kadar tehlikeli olacak yoksa olmaz yani 😂
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Olmaz tabi.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sosyoloji, okumak ve deneyim anahtar kelimelerin. Dijital bünyeler için vitamin etkisi yapacak kitaplar önerebilir misin?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Scott Stratten Unmarketing – freud kitle psikolojisi 🙃
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Emojiler çok gündeme geldi son zamanlarda, dijital iletişimdeki yerini ne derece önemli buluyorsun?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kelimelerin yetmediği durumlar da müthiş bi duygu ifade aracı. Çok önemli.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin emoji o zaman?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ✌🏿✌
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sık kullandığın mecra?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Facebook
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En çok beğendiğin mobil uygulama?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Whatsapp
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Lovemarkın vardır mutlaka😀
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Viva Lines ! 🙂
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Orijinal bulduğun yerli dijital bir iş var mı?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Karga !
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin şehir?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sevmiyorum
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ekolojik dengemi bozdun 😩
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Vazgeçemediğim dersek İstanbul.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Biri beni burdan kaçırsın !
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin kelime
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ama hayatım!
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ajans dünyasına söylemek istediğin bir şey var mı?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Allah akıl fikir versin. 🙂
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Fikir olmayan ajans iş yapamaz değil mi ?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Onun için de akıl lazım.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital pazarlamaya yeni başlayanlar için önerin var mı?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir bilene sorsunlar, olmadı Bilge Adam’a gelsinler. Ben konuşurum indirim de yaparlar. 🙂
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ooooo Kargastik hareketler 🤓 Yalnız yetmez, Vivalines’da da indirim istiyorum. 😎
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: %30 köpeğin olsun !
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Torpilli röportaj ile dünya tarihine geçtik 😁
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çok zarar ettim ama canın sağolsun.😂
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: WhatsApp Röportajını nasıl buldun?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Deneyim pazarlaması sayılır.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Senior ve Pazarlama Kurusu harikaydı.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bu kadar mı🤔
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yapanın gagasına sağlık ailecek takip ediyoruz.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sonuçta bir senior bulup röportaj yapmak her kişiye nasip olmaz.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ben seni tek takip ediyorum 😜
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ailecek edersek korkarsın 😂
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Beni çok takip eden yok ya, hiç bakamıyorum o işlere 😂
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tespitlerini ve tecrübelerini paylaştığın için teşekkür ederiz. Cevizin bol dijitalin başarılı olsun 🙏
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Cümlemizin. 🙂
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Röportaj için teşekkürler Karga !
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gak!
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Guk!

Dijital Karga bir hayal ürünüdür. Kulağınızdan içeriye ilk girdiğinde beyin hücrelerine ulaşana kadar nasıl bir tarife ulaştıysa Dijital Karga odur. Ne bir eksik ne bir fazla. Dijital Karga’nın nasıl ifade edileceğinden çok ne demek istediği önemlidir.

WhatsApp Röportajları

Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş

Yayınlanma

Tarih:

Yazar:

Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş
Bu sohbete gönderdiğiniz mesajlar ve yaptığınız aramalar artık uçtan uca şifrelemeyle korunmaktadır.
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Online pazarlamanın aranan ismi Berkan Bağcı. Çevrimiçisin 😀 Bol vitaminli cevaplar alacağım sorularım var. Yazışalım mı?
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 🙂 Selamlar Karga, senden kaçış yok anlaşılan!
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çember daralıyor. Kargadan kaçamazsın 👊 Makine mühendisliğinden dijital pazarlamaya uzanan hikayeni kısaca özetler misin? Karga okuyucuları biraz daha yakından tanımak ister.
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kaçış yoksa yapacak bir şey de yok. Biz çemberin içinde kalalım 🙂
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çemberde yer bırakmayalım 😀
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Üniversite sınav sonucum geldiğinde hayalimdeki okul ve bölüme girebildiğimi görüp çok heyecanlanmıştım. Yıldız Teknik Üniversitesi’ni gerçekten istiyordum. Bölüme başladığımda ise her şey bir anda tersine döndü. “Bu kadar insan makine mühendisi mi olacak?” dedim 🙂
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sonrasında da dönemler birbirini kovaladı ve arkadaşlarımla birlikte girişimcilik kulübünün temellerini attık.
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ruhunda girişimcilik varmış demek, erkenden yakalamışsın cevizi 😉
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 3. sınıfa başladığımda ise artık tamamen bölümden uzaklaştığımı ve yapacağım işin bu olmadığını anlamıştım. Kulüp sayesinde tanıştığım insanlarla da İnternet Girişimciliği ile tanıştım.
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Üniversite kulüplerinin kariyere faydaları vol.1
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kısa bir süre öncesine kadar kendimle alakalı neyi yapmam dediysem hepsini yaptım 🙂 Girişimcilik de yoktu aklımda mesela ama bir şekilde işin ucundan tuttuk. Kendimi girişimci olarak görmüyorum ancak girişken diye tanımlayabilirim sanırım
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kargastik bir tanım bekliyorum 😎
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Üniversite kulüpleri kesinlikle çok ama çok faydalı kariyer açısından. Sadece kariyer de değil, sosyal açıdan da çok faydalı. Ben eğer sadece makine mühendisi insanlarla arkadaşlık yapıyor olsaydım sanırım daha düz bir hayatım olurdu 🙂 Buradan dönemimdeki 500 arkadaşıma selam olsun 🙂 muhtemelen %50’si mühendislik yapmıyor şu anda!
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Memlekette mühendis kalmayacak desene 😂 %50’si online pazarlamada değil dimi 🤔
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yok, değildir 🙂
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çok güzel ve çok farklı işler yapan insanlar var tanıdığım.
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Üniversite kulüpleriyle ilgili son bir şey söyleyeyim.
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Son söz bana ait 😎
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Pardon o zaman 🙂 sondan bir önceki söz olsun! Biz o zamanlar var olan kulüpleri beğenmeyip yenisini kurmaya çalışmıştık. O zamanlar kulüp kurmak zor işlerdi 🙂 1 senenin sonunda kurabilmiştik normal şartlarda 1 ayda kurulacak kulübü. Bize çok şey katmıştı o 1 sene. Çok fazla insan tanımıştık, özgüvenimiz yerlerdeydi ancak başarılı olunca sonunda hepsine değdi. O kulüp sayesinde başlangıç seviyesinde HTML öğrendim :)) Eğer bu röportajı okuyacak üniversite öğrencisi arkadaşlarımız varsa hemen ertesi gün bir kulübe kaydolsunlar 🙂
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sadece kariyer kulübü olmak zorunda da değil. Sosyal kulüplere de girmeliler. Benim pişmanlığımdır bu mesela
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Okuyup da kaydolmayanı gagalarım! Hayat kariyerden ibaret değildir. Sosyal olun, sosyal kalın gençler 😉
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Senin hikayenin başladığı yerden bir de online pazarlamanın hikayesi Türkiye’de nasıl başladı? Bunu dinleyelim mi?
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hmm teoride basit, pratikte zor yerden geldi soru

Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Böyle bir tweet gördüm ve her şey bir anda değişti 😂
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: hahhaha 🙂 bu güzel bir anıydı gerçekten
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İnsan neredeyse pazarlama da oradadır. Bu açıdan bakınca Türkiye’ye İnternet ne zaman geldiyse o zaman başlamıştır online pazarlama da 🙂
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Zor olanı da güzel olanı da severim 😁
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Peki, Google’ın olmadığı bir dünyada online pazarlamadan söz edebilir miyiz? Hele Türkiye’de 🙄
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Elbette söz edebiliriz. Google olmazsa başka bir şey olacak. İnsanlar bir şekilde bulmak istediklerine ulaşacaklar. Bu ulaşımı kolaylaştıran araçlar olacak sadece. Online pazarlamayı sadece arama motoru olarak konumlandırmak doğru değil. Çok fazla kanal var, online pazarlama aracı olarak sayılabileceğimiz.
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En önemli ilk 5 kanalı sayacak olsan hangileri olurdu?
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Şu anki gidişata bakarak konuşacak olursam;

birinci sırada elbette arama motorları geliyor. İnsanoğlu meraklı, arıyor 🙂
Sonrasında retargeting kanallarının oldukça önemli olduğunu düşünüyorum. Kullanıcıların üzerinde güzel bir stres yaratıyorlar 🙂
Üçüncü sırada her ne kadar Türkiye’de çok fazla layıkıyla yapılamıyor olsa da affiliate diyebilirim.
Dördüncü sırada display gelir. Bunun içine her türlü satın alma tipini koyabiliriz.
Beşinci sırayı da e-posta ve sosyal medya paylaşır diyeyim. Her ne kadar kullanıcı hakkında daha çok bilgi sahibi olma potansiyeline sahip olsalar da bu iki kanalın da etkisinin olması gereken yerde olmadığı kanaatindeyim.

Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bu kanalların her biri ayrı bir röportaj konusu olacak seviyede
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Son zamanlarda programatik reklamcılığı ciddi bir ilerleme gösterdi. AdWords ve alternatif modellerle kıyaslandığında programatik hakkındaki düşüncelerini öğrenebilir miyiz?
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Pek fazla kaynak da yok konuyla ilgili.
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Aslında bunu Display dediğim kanalın içinde değerlendiriyorum. Belki birçok programatik uzmanı arkadaş bana kızacak ama böyle düşünüyorum. Teoride harika bir sistem, anlatınca, kağıt üzerinde planlayınca gerçekten her şey çok güzel gidecekmiş gibi duruyor ama ben etrafımda bunun çok başarılı versiyonlarına şahit olmadım.

Klasik olarak “segmentasyon”, “büyük veri”, “hedefleme”, “algoritma”… Evet, bunlar gerçekten “harika” kelimeler, heyecanlandırıyor da insanı ancak pratikte şahit olmadım.

Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bu konuda iddialı konuşmak için erken diyorsun?
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ülkeye uyumu konusunda şüphelerim var diyorum aslında 🙂
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hımm Türkiye için mi
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hedef ben miyim Berkan? Yoksa kargalar mı 😂
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Türkiye’de satın alma aktivitesi çok fazla faktörden etkileniyor. Hiçbir zaman güllük gülistanlık bir ülke olmadığımızdan insanlar satın alma yaparken birden fazla kez düşünüyorlar. Bu da aslında birden fazla pazarlama kanalından insanlara erişebilme mecburiyeti getiriyor. Ama sürekli bir aksiyon yaşayan ülkemizde bu algoritmaların geçersiz olması bazen kaçınılmaz oluyor 🙂
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kargaları severdim o sesleri olmasa 🙂 o yüzden röportajı yazılı yapıyoruz 🙂
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sosyal medyanın online pazarlamaya etkisi nedir? Bu gündemin en çok etkilendiği alan şüphesiz dijital mecralar..
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dünyada hoş bir seda bırakamadım ama dijitalde güzel yüzler topluyorum
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: güzel ve güler yüzler toplamak iyidir 🙂
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gündem gerçekten de dijital mecraları etkiliyor. Yanlış hatırlamıyorsam 2016 Mart ayında toplamda 13 gün display reklam yapabilmiştik. Terör olayları vs. derken sürekli “aman ağzımızın tadı kaçmasın Ali Rıza Bey” modundaydık
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sosyal medya ülke olarak tetikte olduğumuz dönemlerde markalara faydadan çok zararı dokunabilecek kıvamda oluyor
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ağzımızın tadını kaçıran da bazen raporlar oluyor. Kullandığın araçlar var mı, yoksa kendine özel bir excel şablonun mu var? 😗
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Oradaki iletişim dili de, pazarlama stratejisi de çok önemli. Markanın söylediği her söz pazarlama amacıyla söylenir. Bu da bu mecraların etkilerinin çok daha derin olabileceğini gösteriyor
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Geçtiğimiz günlerde yaşanan bir “süt ürünleri” vakası var, bilirsin
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 🙂 Excel dediğimiz şey vazgeçilemeyen eski sevgili gibi aslında
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Her ne kadar böyle de olsa farklı araçlar elbette kullanıyoruz.
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Google Analytics bunlardan birisi. Buradaki custom report ve dashboard alanını oldukça yoğun kullanıyorum. Bununla birlikte ne mutlu ki artık hayatımızda Data Studio var. Burada da harika rapor sunumları çıkıyor.
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hatta yavaş yavaş çalıştığım şirketi de Data Studio kullanma konusunda ikna ediyorum diyebilirim 🙂
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kendime özel şablonlarım Analytics’te var ama, Excel’de çok fazla yok 🙂
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Data studio nedir, ne değildir? Kısaca bilgi alabilir miyiz?
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Data Studio birçok dahili ve harici kaynaktan beslenen bir görselleştirme aracı. Henüz betada olmasına rağmen bu haliyle bile birçok online pazarlama çalışanının hayatına ciddi kolaylıklar getirdiğini söyleyebilirim
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Her online pazarlamacının kullanması gerektiğini düşünüyorum. Özelleştirilebilir olması herkesin kullanabileceğini gösteriyor
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Online pazarlamacı kimdir? Sormayı sabırla beklediğim soruydu 😄
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: hahahhaha 🙂 Arda Mendeş’in selamı var desem tanım yeterli olur mu?
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gak! Kargastik olur derim 😁
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: hahhaha 🙂
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Süt ürünleri vakasından bihaberim 🙀
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Twitter üzerinden bir markaya boykot yapıldı ve bu boykot neticesinde de ciddi bir zarar açıklandı geçtiğimiz seneye göre
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Anlayanlar likeladı bile Kargacım 🙂
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir like da benden 😅
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 🙂 soru arada kaynamasın
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Online pazarlama uzmanı olmak isteyenlere tavsiyen var mı diyeceğim? Arda’yı takip etsinler diyeceksin 😂
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: pazarlama yapmak için online kanalları kullanan ve bu işi severek yapanlar online pazarlamacıdır 🙂
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yok yok demem 🙂 Arda’yı rahat bıraksınlar!
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Soru güzel, geyik yapmadan cevaplayayım 🙂
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Benim en büyük tavsiyem şu olur: Operatör değil, pazarlamacı olun!
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hesap yönetimi, raporlama vs. gibi şu anda yapılabilen ama gelecek birkaç yılda ihtiyaç duyulmayacak pozisyonları sahiplenmeyin. AdWords’te teklif artırıp azaltmayı araçlar zaten yapıyor. Nasıl pazarlamacı olunur onu keşfetmeniz lazım
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 1- Çok okuyun, çok gezin, insanları tanıyın
2- İnternet’i sevin, İnternet’in ne olduğunu iyi bilin (bu maddenin birkaç kere okunmasını isterim şahsen)
3- Kullanacağınız araçları “hatmedin”. Eğer yapabiliyorsanız bu araçların gelişimine katkıda bulunun.
4- Sadece uzmanı olduğunuz alanları değil, diğer alanları da iyi bilin. İyi bilmeniz o işi yapmak zorunda olduğunuz anlamına gelmiyor. Ama başka kanalların etkilerinin de ne olduğunu muhakkak bilmelisiniz.
5- Kolaya kaçmayın. Her şeyi sindire sindire yaşayın. Her aşamayı sindirerek geçin.
6- Tarz sahibi olun 😎
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Karga gibi ol, tarzını yansıt!
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kesinlikle 🙂
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hayat felsefeni sevdim, en az ceviz kadar hem de 🙂
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hahahaha! Sanırım iyi bir şey bu!
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çerçevenin bütününü görün, geleceği yakalayın. Pazarlamanın geleceğini kendi geleceğini keşfet. Çünkü pazarlama demek insan demek
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gelelim hızlı sorularımıza 💣
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kitap önerilerin?
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 1. Rework > Başkalarının başarısızlığı sadece başkalarının başarısızlığıdır.
2. Ölü Ozanlar Derneği > Vakit varken tomurcukları topla. Zaman hala uçup gidiyor ve bugün gülümseyen bu çiçek yarın ölüyor olabilir.
3. Bir de Baktım Yoksun > Neyse, çok düşündüm ve hayatımı senin üstünden ikiye ayırmam gerektiğini anladım. 1-Sana benzemekten ölesiye korktuğum dönem. 2-Senin kopyan olduğumu anlayıp, bununla başa çıkmaya çalıştığım dönem.
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: YouTube kanalı tavsiyelerin?
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bunların haricinde bir de Erdal Öz kitapları vardır ki onlardan bahsetmezsem aklım kalır
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Defterimde Kuş Sesleri, Kanayan ve Yaralısın kitaplarını tavsiye ederim kesinlike
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İlla takip edeceğim dediğim Barış Özcan ve Measure School var. Onun haricinde son dönemde Doğukan Güven Nomak’ın kanalı var. Çok başarılı kesinlikle
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin renk?
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: kırmızı
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ama en sevdiğim rengi üzerimde giymem genelde 🙂
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin şehir?
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Giyme zaten 😩
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Barselona
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hahhahah 🙂
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin kelime?
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tamam
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Neye tamam röportaj bitmedi daha 😂
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: hahaha tamam deyince her şey son buluyor, harika bir kelime bence
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Güzel sonlara tamam diyor 👏
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin emoji?
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ☺
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin sosyal medya mecrası?
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hiçbiri desem?
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dikgak!
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Neden?
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Mecburen bulunduğum yerleri sevemiyorum
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kullanıcı bağımsız düşünecek olursam eğer sanırım Facebook olurdu. Nispeten daha gerçek bir yer.
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: WhatsApp röportajını nasıl buldun?
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Mecburen whatsappta değilsin umarım 😀
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: çok da bulunmak istediğim bir yer değil Whatsapp 🙂
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ama Whatsapp röportajı orijinal, güzel 🙂 sevdim o yüzden bu deneyimi
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Röportaj için önereceğin isimler var mı?
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Şahin Seçil’i öneririm kesinlikle, çok güzel tecrüblerini paylaşacaktır
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Uğur Eskici’yi önerebilirim
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ahmet Durmuşoğlu da renk katacaktır 🙂
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital dünyada başarının peşini bırakmaması dileğiyle. Bol cevizli işler. Online kal pazarlamayla kal 😉
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Röportaj için, güzel cevaplar için, vakit ayırdığın için teşekkürler 🙏
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ben teşekkür ederim, sen de hep böyle pozitif kal 🙂 Bu güzel deneyimi arkadaşlarımla paylaşmak için sabırsızlanıyorum 🙂
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En kısa zamanda, karga farkıyla 😄
Berkan Bağcı Hakkında:: Dijital Pazarlama Yöneticisi. Online Pazarlama ve E-Ticaret Uzmanı. Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği. Girişimci. İlgi Alanları: Dijital Pazarlama, İçerik Pazarlaması, Magento, Affiliate Marketing, Futbol ve Galatasaray, Kitaplar, Blog.

Daha fazla göster

WhatsApp Röportajları

Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş

Yayınlanma

Tarih:

Yazar:

Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş
Hatice Gökçe Kimdir?: Erkek Moda Tasarımcısı. Moda Tasarımcıları Derneği’nin Kurucu Üyesi. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi.
Bu sohbete gönderdiğiniz mesajlar ve yaptığınız aramalar artık uçtan uca şifrelemeyle korunmaktadır.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Erkek moda tasarımının aranan kadını, karga dostu Hatice Gökçe çevrimiçi buldum seni, sorularım var yazışalım mı?
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Merhaba Karga dostu:) yazışalım elbette.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Harika, ofisinin önünde karga heykeli var. Bülent Fidan, Karga sohbetleri yaptığınızı söyledi. Aramızda bir bağ var, hissediyorum. Bomba bir röportaj olacak.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Karga severler olarak anlaşacağız sanıyorum. Sorularını çok merak ediyorum.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sevmekten ötesi. Ben karganın ta kendisiyim 😉 Dijitalde hoş bir seda bırakmak için geldim. Malum, ses konusunda pek iyi değilim.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hayvanlar aleminin insan zekasına en yakın olanı ama korkulanı da aynı zamanda. Zeki olması en önemli özelliği sanıyorum.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Mimar Sinan’dan mezun olur olmaz, atölyeni açtın. Etkileyici geldi bana, nasıl ve neden ile başlayalım mı?
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Elbette. Öğrencilik hayatım çok yoğun geçti. Sektörümün her alanında aktif olarak part time çalıştım. Pek çok yarışmaya katıldım ulusal ve uluslararası. Ve anladım ki, ben kendi işimi yaparsam mutlu olacağım.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bütün bunları öğrenciyken yapınca bitirir bitirmez kendi atölyemi kurdum.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Güzel, işte cevap. Öğrenci iken sadece okulu bitirmek değil mesleğinde gelişmek için de çalışmışsın. Cesaret işi.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet öyle gibi. Ne istediğini bilince her şey kolay ilerliyor.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hemen erkek tasarımına mı yöneldin yoksa sonradan mı gelişti?
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Öğrenciyken katıldığım bütün yarışmalara sadece erkek koleksiyonları ile katıldım. Hatta bu konuda bir birinciliğim de bulunuyor. Evet hep erkek tasarımı yaptım.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ödüllerle aran iyi 🙂 Okulda iken çalışman, sektördeki eksikliği görüp o alana yönelmen… Şimdi moda tasarımcı olmak isteyen birçok kişi için yol gösterici notlar bunlar.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Uzun zaman sektörde erkek tasarımcısı olarak yalnızdım. Ama 4-5 yılda sayımız arttı.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hala boş bir alan olduğunu düşünüyorum.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Daha çok tasarımcının var olması, bu sektörü zenginleştirecektir.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sektörümüzün büyüme hızı çok heyecan verici.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sektörde yalnız olmanın avantajları ve dezavantajları nelerdi?
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hem Türkiye hem de dünyadaki hızından bahsediyorum.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yalnız iken rekabet edemiyorsunuz. Sizi bir yere yerleştiremiyorlar. Fantastik bir iş yapıyor gibi davranıyorlar. Dünyada erkekler yeniden keşfedildi de moda dahil pek çok pazarda tüketici olarak yerini aldı.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Avantajları ise tek olduğunuz bir pazarda büyüyebilme gücünüzün olması 🙂
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Uluslararası alanda da faliyetlerin var. Dünya ile Türkiye arasında farklar neler?
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Erkek moda tasarımı açısından
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Türkiye’deki erkeklerin giyim tercihleri toplumsal baskı ile şekillendiğinden giysi seçerken ufak bir tasarım unsuru olduğunda bile önyargılılar. Ya hemen feminen olduğunu iddia ediyorlar ya da bu bana fazla diyorlar.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Modada tasarım kültürü yeni değer buluyor. Genç nesil modayı yakından takip ediyor ve tasarım ürününü tercih ediyor. Talep ediyor.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Daha doğrusu tasarım kültürü oluşuyor. Ve zemine yayılıyor.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Neredeyse bütün Türk erkek markalarının alt markaları var daha genç ve daha alternatif. Bu da talebin arttığının göstergesi.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dünyada bu durum daha önce başladı. Zaten var olan tasarım kültürüne alternatifler eklendi. Zenginleşti. Biz bu kültürü oluşturma aşamasındayız.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Süper bir özet oldu. Sen de bu gelişimin yönlendirenisin. Peki, uzun yıllardır bu işi yapmana rağmen, yenilikçilik ve deneysellik çizgisindesin her zaman…Bu enerjide kalmak kolay olmasa gerek?
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bu mesleğe başlarken en büyük sorunum bir arşivin olmaması idi.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kimse erkek giyim hakkında bize ait bir dökümana, araştırmaya ulaşamıyor. Hep yabancı kaynaklardan ulaşabiliyorsunuz.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yani ithal ettiğimiz bir iş kolunda ürün veriyoruz anlamına geliyor. Bir ölçü sistemimiz bile yok.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: hep mücadele
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kendi hikayenizi yaratmak bu şartlar altında kolay değil. Dayanağınız ne olacak?
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yapmak istediğiniz sadece ticaret ise iş kolay.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ben sadece ticaret yapmak istemediğim için işim biraz daha zor. Ama çok keyifli.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Edindiğim tecrübeye fiyat biçemem 😁
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: işini saygı ve sevgi ile yapmak kıymetli bir değer 👏
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Peki ilk heyecanlı işler nasıl başladı? Sence bu noktaya gelirken yaptığın ilk önemli proje/iş neydi?
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İlk profesyonel işim Neşe Erberk’in ajansı o yıllar özel projeler yapıyordu. Bunun yanında tekstil firmalarının fuar organizasyonlarını yapıyordu. Yurtdışı fuarlarından birine özel tasarımlar yapmıştık. Ofisimi bu ilk işten kazandığım ile tuttum. Sonrası da geldi zaten. Bu ticari bir işbirliği idi.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İlkler unutulmaz 👍
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ama asıl başlangıç Düsseldorf Fuarında yaptığım defile idi. 1999 yılı
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 98 yılı.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 1999’da ödül aldığın yıl
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Önemli bir yıl olmuş
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet sonrası çok hızlı geçti😊
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Giydirdiğin birçok popüler insan var yani göz önünde insan mesela Tarkan’a konser için tasarlıyorsun sonra konserde seyrediyorsun nasıl bir duygu?
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İşimizin bir dalı. Tasarlama ve üretim süreci ayrı heyecan ve keyifli. Bitip de izlemeye başlayınca yorgunluğumuz geçiyor. O gece rahat uyuyoruz 😊
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En güzel duygu rahat uyku sevdim bunu
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kişiye tasarım yaparken nasıl bir ilham süreci yaşıyorsun?
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kişiye özel tasarım çok ilham gerektirmiyor aslında. Nerede ve nasıl bir ortamda giyineceklerini öğreniyoruz. Ama ilginç bir partiye katılacaklarsa elbette orada ilham devreye giriyor. Bu istekle gelenlerin sayısı ne yazık ki az ama hiç yoktan iyidir.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tasarım aslında sadece giyim için değil hayatın her alanında önemli. Farklı alanlarda da tasarım ile ilgili çalışmaların var mı?
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İstanbul Modern ile hayata geçen bir projede yer aldım. Zanaat ve Tasarım Platformu’nda. Orada kemik malzemesinden erkekler için sakal fırçası tasarladım. 10 parçalık bir koleksiyon.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ayakkabı tasarımları yapıyorum aynı zamanda.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sakal fırçası ilginç olmuş 😀 ayakkabılar da merak uyandırıcı
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Erkeklere özgü bir ürün.Asıl ilginç olan kemik gibi (boynuz) bir malzemeyi tanımak ve onun işlenebilirliğine tanık olmaktı.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: yine paha biçilmez bir tecrübe etkileyici
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Moda tasarım dünyasında dijital ile neler değişti? Modacı bloggerları nasıl buluyorsun?
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sadece blog yazmayacakları açıktı. Elbette iletişim halinde oldukları bir meslek hakkında kendilerince yeterli bilgiye sahip olmaları ve bunu hayata geçirmeleri bekleniyordu.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir mesleğin yetmediği zamanlarda yaşıyoruz!
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bu arada MODA herkesin yapabileceği kadar kolay bir meslek oldu. Artık grafiği düşüşte.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bunda birçok etki var tabi
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: popüler bir işe dönüştü
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Üreticiler buna büyük destek oldular daha çok satmak uğruna.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 👍 evet başta da söylediğin gibi ticaret yapmak kolay
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijitalin faydalı yönleri oldu mu? Meslek ve sektör için.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Elbette. Ulaşmak artık çok kolay bu sayede. Hem de istediğin kişiye, kuruma. Bir yandan yaratıcılık değer buldu. Ama tek sorun her şeyin çok çabuk tüketilmesi. Yaratıcılık bile çok çabuk eskiyor ve bir insanın yaratıcı gücünü de zorluyor. Bu hıza yetişmek çok mümkün olmayabilir.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bence tespitlerinde tasarımları kadar etkileyici çok üreten çabuk tüketen bir toplum bakalım bizi nereye götürecek
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Moda ve tasarım dönüşüyor ve dünyada yavaş tüketim akımı hızla yayılıyor.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bu akım belki de en etkilisi çünkü tüketeceğimizden daha fazlasını üretiyoruz. Buna dur demek şarttı. İhtiyaçlar devreye giriyor ve bu olduğunda tasarım gerçek anlamına kavuşacak.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Daha fazlasına ihtiyacımız yok.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yavaş tüketim önemli bir konu sen de bu akımı tercih edenlerde misin?
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: uygulamada
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İhtiyacım olanı alıyorum. Ama bu hep yaptığım bir şeydi.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir durduramadığım mesleğimle ilgili kitaplar 😬engel olamıyorum.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kitap için geçersiz 😂😂 tabi okumak kaydı ile kitapları kütüphane aksesuarı olarak satın alanlarda var 😉
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Birazdan hızlı sorularıma geçeceğim kitap önerilerini alacağım o zaman
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet. Bizimkilerinde sadece yazılar yer almıyor fotoğraflar da yer alıyor. Okuması zor olmuyor.😂😂
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 🤣
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Moda Tasarımcıları Derneği’nin kurucusu ve yönetim kurulu üyesisin? Dernek hangi amaçla kuruldu ne gibi faaliyetleri var.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Moda Tasarımcıları Derneği Kurucu Üyesiyim evet önceki yönetim kurulu üyesi idim. Şu an yönetimde değilim.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Derneğin kurulması tüm moda sektörünün aynı çatı altında toplanmasına sebep oldu.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ve pek çok önemli girişimi oldu. Bu dönem yönetim kurulu üyeleri yeni girişimlerle sektörümüzü canlı tutuyorlar.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bu arada güzel bir tedx konuşması olmuş meraklısı için şuraya bırakalım. Başlı başına ilham verici bir sohbet oldu ama Moda Tasarımcı olmak isteyen gençlere tavsiyelerini nelerdir?

Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bu mesleği seçerken kendilerine soracakları soru bu mesleği ne kadar istedikleri olmalı.Sevmeden uzun süre yapılacak iş değil. Seviyorlarsa da istikrar en önemlisi.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İstikrar!! Her alanda anahtar kelime
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Veee Kara Karga koleksiyonu heyecan verici unutulmaz ☺
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Meslek hayatımdaki en önemli koleksiyonum. İlk sırada yer alır. Karganın gücü 😊
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Karga hep var mıydı hayatında yoksa tasarımla mı ortaya çıktı
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İzleyicisi idim.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Uğursuz bir kanatlı olarak yaftalanmış olması beni rahatsız etti.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: işte bu
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Koleksiyonu bu sebeple hazırladım. Korkulan ama çekici bir hayvan. Kayıtsız kalamıyorsun.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bu zıtlık seni etkilemiş
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir de aynalı kargaların var
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tasarımlarımın üzerindeki karga kartlarımızdan bahsediyorsun.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: evet ☺👍👍
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Karga bizim sembolümüz artık. Astar baskılarımız bile karga motifli.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tshirtlerimizde, gömleklerimizde de yer alıyor kendileri.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Seviyoruz ne yapalım. 😊
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Daha bitmedi sayın okuyucular
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 😂😂
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Heykeli kim yaptı ?
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bülent Çınar. MSGSÜ’den arkadaşım. Şu an aynı üniversitede Heykel Bölümünde Öğretim Görevlisi kendileri.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ellerine sağlık selam olsun 👍
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Doğuştan tasarımlıyım beni keşfettiğin için mutlu oldum bir de bundan sonra Dijital Karga var hayatında
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Şimdi hızlı sorular geliyor
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hazırım.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kitap önerilerin?
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kurtlarla Koşan Kadınlar. Mükemmel bir kitap. Hem kadınlar hem erkekler için. Carissa P. Estes yazarı.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: David Bowie is Inside.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir müzisyenin sadece müzisyen olmadığının en güzel kanıtı. Her konserinde giydiği tasarımlar, çizimler, şarkıları, konser fotoları.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İlham verici bir kitap.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Geçtiğimiz yıllarda Londra’da sergisi vardı. Bu serginin kitabı.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Meraklasına önemli bir tavsiye
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yeni bir kitap var bir de Aeden. Oldukça ilginç bir kitap. Azra Kohen’in.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 👍
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin renk
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Siyah 🙂
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin şehir
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Moskova
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Merak uyandırdı neden
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ☺
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Oraya gittiğimde daha önce gittipşm şehirlerde hissetmediğim evde olma hissi uyandığı için. Ben de şaşırdım ama böyle
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sanırım kökler oralardan bir yerden.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ilginç bir hikaye olduğunu hissetmiştim gerçekten de ilginç 😉
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin kelime
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Mükemmel
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin emoji
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yanaklarından gülmekten yaş süzülen emoji.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 😂😂
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tasarımcı gözü ile emojileri nasıl buluyorsun henüz karga emojisi yok ama maalesef
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Seviyorum emojileri ama hala dediğin gibi bazı emojiler yok. Mesela duygu geçişlerini henüz hangi emoji ile ifade edebileceğimi bilmiyorum.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 🙃
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Anlaşılmadığını anladım. 🙂
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 😂😂
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hareketli emoji lazım belki de.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: var ama henüz klavyeye ulaşmadı emoji yeni bir dil bile oluşturacak belki
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin sosyal medya mecrası
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Instagram
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bu arada sosyal medya ile aran nasıl?
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Oldukça iyi. Hele de Instagram ile aram iyi.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Görsel odaklı olması da etkili sanırım
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Elbette.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çocukken hayalindeki meslek neydi?
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Mimar olmak istediğimi hatırlıyorum.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yakın bir meslek
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet çok ilişkili.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Moda mimariden beslenen bir meslek dalı.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 👍
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: WhatsApp röportajını nasıl buldun?
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çok keyifli. Yakın bir arkadaş ile mesajlaşmak gibi.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tespitlerini çok sevdim 😂😂
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 😂😂😂
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Röportaj için önereceğin isimler var mı?
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet modaya bambaşka bir yerden bakan bir isim. Aslı Özbek. Modakariyeri.com‘un kurucusu.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Moda yazarı ve aynı zamanda kadın hakları konusunda yazılar yazan isin Seda Yılmaz.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir de fotoğrafçı ve iyi bir jazz dinleyicisi, aynı zamanda jazz ve kadın programını yapan bir isim: “Leyla Diana Gücük”.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: harika
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kargastik, gelişitirici ve keyifli bir röportaj oldu benim için, ödüllerin artsın çoğalsın ,tasarımların parlasın cevizin bol olsun beni de unutma Hatice Gökçe
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çok teşekkürler hem sana hem Bülent Fidan’a beni de önerdiği için.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bülent Fidan’a ben de teşekkür ediyorum Kargastik dünyasına değerli birini eklediği için selamlar olsun
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kargastik dünyasına girdiğim için mutluyum. Güzel bir hafta sonu diliyorum. Teşekkürler.

Daha fazla göster

WhatsApp Röportajları

Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş

Yayınlanma

Tarih:

Yazar:

Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş
Hasan Yaşar Kimdir?: İmza İnternet Teknolojileri Yönetici Ortak. İstanbul Aydın Üniversitesi’de Misafir Öğretim Üyesi. İstanbul Kültür Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği. ODTÜ Genç Girişimciler Topluluğu Aralık 2012 Yılın İnternet Girişimcisi.
Bu sohbete gönderdiğiniz mesajlar ve yaptığınız aramalar artık uçtan uca şifrelemeyle korunmaktadır.
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: SEO ve girişimciliğin önemli isimlerinden Hasan Yaşar merhabalar. Sana soracaklarım var yazışalım mı? Karga ile röportaja var mısın?
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Varım. Hayatımda ilk defa bir karga ile röportaj yapacağım 🙂
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İlk ve tek olduğumu hissettim tekrar 😎
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ejder Bilişim ile başlayan ve aramamotoru.com, indir.com sitelerine uzanan serüveninden biraz bahseder misin?
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 98 yılında liseye giderken internete ilgi duymaya başladım. Bir şeyler yapmalıyım dedim ve ilk olarak ejder.com isminde bir site kurdum. Tahminimden çok daha geniş kitlelere ulaştı. Şanslıydım sanırım 🙂 Sonrasında 2004 yılında üniversitede okurken Ejder Bilişim’i kurdum. Orada aynı işlere devam ederken web tasarım, toplu sms gibi firmalara hitap eden işlerde yapmaya başladık. Onun dışında üniversite sınavına giren öğrencilerle alakalı projeler geliştirdik. Birde roketdownload.com diye bir program indirme sitemiz vardı. Sonrasında zaman ilerledi ve 2011 yılında İmza İnternet Teknolojileri firmasını kurduk. Burada indir.com başta olmak üzere çeşitli projeler yaptık. 2016’da ise aramamotoru.com isimli bir proje hazırladık. Bununla birlikte eğitimlerimiz başladı. İstanbul, Konya ve Gaziantep’te eğitimler verdik. Şu anda hem bu 2 proje devam ediyor, hem de diğer taraftan İmza olarak firmalara SEO hizmeti sağlıyoruz. Biraz uzun mu oldu ? 😀
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir serüven için gayet yerinde oldu 🙏
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ama yaşaması özellikle bilişim dünyasından biri için hayli uzundur 🙂
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet. Bilişim dünyasında artık “eski” kategorisinde sayılıyorum.
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En yeni kalabilen eski diyelim 😉
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Aramamotoru.com SEO üzerine yapılmış önemli bir iş. Hayal ettiğiniz şekilde mi ilerledi yoksa başlangıçtan sonra farklı yönlere mi…
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: SEO anlamında çok fazla bilgi kirliliği vardı. Her önüne gelen başka bir yazıyı değiştirerek yeni bir yazı oluşturuyordu. Fakat bunuda bilgili olmadığı konular üzerinden yaptığı için kulaktan kulağa bilgiler çöpe dönüyordu. Bu bilgi kirliliğinin önüne geçelim, hem de sektöre daha fazla kişi yetişmesi için aracılık edelim istedik. Başlangıçta site ve eğitimler olarak kurgumuzu yaptık. Eğitimler sadece İstanbul’da olsun gibi bir düşüncemiz vardı ama sonrasında başka illerede gitmeye başladık. Yurt dışı kaynaklardan izin isteyerek Türkçeleştirme çalışmaları yaptık. Şu anda proje oldukça iyi gidiyor, bakalım bu yıl bizi nerelere götürecek 🙂
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tüm bu çalışmalarla işin merkezinde biri olarak SEO ne değildir diye sorsam aklına ilk gelen yanlış algı ne olur?
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: SEO her yerden “backlink” almak değildir. Şu anda öyle bir yanlış algı var. Parasını verelim onlarca link alalım ve en üstte yer alalım şeklinde.
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Backlink etkisini kaybetti dedikoduları gırla dolaşıyor. Ne düşünüyorsun?
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Google’ın temelde çıkışı “backlink” üzerine. Backlinki burada normal hayattaki referans mantığı gibi düşünebiliriz. Aslında etkisini kaybetmedi fakat Google’ı artık kandırmak daha zor. Bir iş görüşmesine gidiyorsunuz size onlarca kişi referans oluyor, bu önemli ama hiç biri sizin işiniz ile alakalı değil o zaman önemsizleşiyor. Eskiden referans sayısı veya referans verenin kalitesinin önemi daha önemliydi. Şimdi önemli olan referans verenin hangi alanda uzman olduğu. Yani 100 tane backlink’in etkisi 1 backlink verebiliyor.
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çokluğu değil kalitesi, alaka düzeyi önemli 👍
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Peki senin için SEO macerası nasıl başladı? Bilgisayar Mühendisisin, yönelebileceğin farklı uzmanlık alanları da olabilirdi..
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Aslında internet sitesini ilk yaptığım andan beri bu işle uğraşıyorum. 1999 yılında kurmuştum ilk sitemi, 18 yıl olmuş. O zamanda SEO önemliydi ama daha adı konmamıştı. O zaman biz Yahoo, Altavista gibi arama motorlarında üst sıralarda gelmeye çalışıyorduk. Lise öğrencisiyken başladım, sonrasında Bilgisayar Mühendisi oldum. SEO, mühendislikten önce yani 😉 Genel algının üzerine SEO bir çok alanı içerisine alıyor. Bilgisayar Mühendisi olarak öğrendiğin bilgileri uygulayabileceğin bir alan. SEO’da analiz etmek, kurgu oluşturmak, optimize etmek, problemlere çözüm üretmek yer alıyor. Bunun dışında SEO’da bu mühendislik kavramları dışında bir miktar sosyoloji ve psikoloji bilgisi de gerekiyor. Çünkü arama motorunun yapmaya çalıştığı insanların arama alışkanlıklarını anlayabilmek. Bunun içinde sizinde bu alanda başarılı olabilmek için insanların arama alışkanlıklarını öngörmeniz gerekebilir.
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Girişimci ruha sahip olduğunu biliyoruz. Bu dijitalin getirdiği bir fırsat galiba ne dersin?
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital ile birlikte giriş bariyerleri düştü. Bir çok işe çok düşük maliyetler ile başlama şansı var. Fakat dijital taraftada rekabet arttıkça maliyetler artıyor.
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yeni girişimlerin var mı bizi bekleyen sürprizler ilk defa dijital kargadan alalım açıklamaları?
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İnternetin bir güzelliği aslında sürekli iş değiştiriyoruz ama kimse farkına varmıyor. Mevcutta indir.com ‘u büyütmeye odaklandık, şu anda ingilizcesini açmak için hazırlık yapıyoruz. Yıl sonuna kadar ingilizcesini açmış olacağız. Onun dışında aramamotoru.com eğitimleri üniversite işbirlikleri ile üniversitelere girmeye başlayacak. Yıl içerisinde orası için çeşitli araçlar geliştirmeyide düşünüyoruz. Bunun dışında İmza İnternet olarak yapımızı bir miktar değiştiriyoruz. İçerik ve seo hizmetleri veren ayrıca kendi geliştirdiği projeler olan bir ajansa dönüşüyoruz.
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital Zirve‘de bizim de ilk konumuz SEO olmuştu. Sana da sormak isterim, 2017 için SEO’nun altın kuralı nedir?
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Aslında bu şekilde altın kurallar koymak işi biraz basitleştiriyor. Bu yıl mobilin yılı olacak deniyordu yıllardır, bu yıl artık mobilin yılı oldu. Google artık önce web sitesini değil, mobili tarıyor. Onun dışında kaliteli içerik ve insanların sevip paylaşacağı içeriklerin önemi artıyor. Artık arama motorları daha akıllı ve sayfaların insanlar için yapılması konusunda daha kararlılar. Hız konusuda önemli bir diğer madde. Eskiden 8 saniye altında açılıyorsa bir sayfa yavaş olarak değerlendiriliyordu, sonra o rakam 5’e, 3’e düştü. Şu anda 2 saniye, mümkünse 1 saniye altında açılması bekleniyor sitelerin.
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Klout skoru uzerinden internet ve teknoloji alanında en etkin 100 kişinin listesini yayınladınız.
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: evet 3. kez yayınlıyoruz 🙂
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Neden böyle bir liste bir yaptınız? Daha gelişmiş bir versiyonu olacak mı?
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Aslında sektördeki insanların bir listesini yapalım fikrimiz vardı, takip etmek için. Daha sonrasında buna bir sıralama yapalım dedik. Bir çok kriteri değerlendirdik, sonra baktıkki ne yapsak tepki alacağız. Onun için sorumluluğu Klout’a atmaya karar verdik 🙂 Seçim zamanı siyasiler için bir çalışma yaptık.

Sosyal Medyada En Etkili 100 Siyasetçi

Başka sektörler içinde buna benzer çalışmalar yapmayı düşünüyoruz. Beklediğimizden daha çok olumlu tepki aldık

Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir de şu aralar dikkatimi çeken bir içeriğin var. Günün özeti pek çok kişi de takip ediyor.
günün özeti
günün özeti Hasan yaşar ilk
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Planlı bir çalışma değildi sanırım ilgiyi neye bağlıyorsun?
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Her şey bu paylaşımla başladı aslında. Hiç beklemediğim tepkiler geldi bununla alakalı olarak, paylaşıldı, yorum yapıldı, RT edildi. Bunların dışında 3 kişi telefonla aradı. Sonrasında bir kaç gün daha benzer şekilde paylaşmaya başladım. Baktım yine güzel tepkiler alıyorum, devam etmeye karar verdim. Önce bir görsel ile başladım, sonra bir arkadaşımdan rica ettim, sonra başka birileri taslak oluşturdu. En son şu anki halini aldı. Benim açımdan şöyle bir avantajı oldu, eskiden gün içerisinde bir çok kez haberlere bakıyordum. Şimdi 1 kez günün özeti hazırlamadan önce haber tarıyorum.
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kişisel Facebook sayfandan yayınlıyorsun ileri boyuta da taşınabilir. Ama havasını kaybetme riski de olabilir böyle de devam edebilir planların var mı?
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bunun kendine has bir gidişatı oldu. Bozulsun istemiyorum. Şu anda haber ayrıntıları için Hasan Yaşar ile Günün Özeti gibi bir adrese gidiyor kullanıcılar. Bunun dışında indir.com olarak ayrıca günün özeti yayınlamak gibi bir planımız var. Birde eposta listesi ile daha fazla kişiye ulaşmayı deneyeceğiz. Ayrı ayrı hem kişisel hem indir.com olarak.
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sitemizi SEO için birilerine teslim etmek istediğimizde ne gibi özellikler aramalıyız?
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İmza İnternet’mi diye bakmalıyız, öyleyse teslim etmeliyiz 😀
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: O ilk kriter olsun 🙂 Kritere uymayanlar için de olası tehlikeleri alalım 😉
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tercihimiz başka olacaksa aslında konuşmalardan az çok anlaşılıyor. Eğer %100 garanti, 1. sıra garantisi gibi cümleler kullanıyorsa oradan uzaklaşın. Bu iş analiz ve optimizasyon temelli bir iş. Daha sonrasında ise stratejiler geliştirmek gerekiyor. Bu konular yetkinlikleri var mı onu anlamaya çalışmak lazım.
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: indir.com hakkında biraz bilgi verebilir misin? Nasıl karar verdiniz böyle projeye başlamaya?
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İçerik ile alakalı bir proje geliştirmek istiyorum. Daha öncesinde program indirme sitesi ile alakalı tecrübem vardı. Ortağımla o zaman görüşmelerimizde indir.com ‘u yapmaya karar verdik.
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Alan adı sizde miydi en baştan beri?
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ortağım alan adı ticareti ile uğraşıyor. Ondaydı.
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kitap önerilerini alalım…
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Girişimcilikle ilgilenenlerin Yalın Yeni Girişim – Eric Ries, Girişimcinin El Kitabı – Steve Blank, Tongue Fu – Sözlü Dövüş Sanatı “Tongue Fu!” – Sam Horn kitaplarını okumalarını tavsiye ederim.
Bunun dışında Puslu Kıtalar Atlası – İhsan Oktay Anar kitabını çok sevmiştim. Nihal Atsız’ın Bozkurtlar serisi, Pinhan – Elif Şafak
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin şehir?
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yaşamayı en sevdiğim şehir Konya, gezmeyi en sevdiğim şehir İstanbul, yemeyi en çok sevdiğim şehir Gaziantep
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin emoji ?
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 😀
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin yemek?
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ben yemek yemekten zevk alan birisiyim. Pek yemek ayırt etmem, güzel yapılan her yemeği yerim.
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ben cevizsiz yemek yemiyorum mesela 😁
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gavurdağı salata canım istedi şimdi 😀
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Olsa da yesek borcun olsun 😀
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tamamdır öncesinde cevizli kebap yeriz 😀
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sosyal medyada günlük ne kadar vakit harcıyorsun?
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sosyal medya işimin bir parçası hiç ölçmedim ama 1-2 saatten aşağı vakit ayırmıyorum 🙂
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin renk?
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğim renk yeşil
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: WhatsApp Röportajını nasıl buldun?
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Röportaj güzel, seviyorum ve takip ediyorum. Ama benim röportaj biraz sıkıcı mı oldu? 🙂
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Konu SEO olunca ağır mı kaldı ne 😀
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sanırım öyle oldu, aslında eğlenceli bir insanım ve kargaları çok severim 😀
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hadi baştan yapalım 😂
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kargalara olan ilginin kaynağı nedir?
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çok yerde varım, nerede gördün beni 🙂
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bilmiyorum kargaları gerçekten seviyorum, iletişimimizin iyi olduğunu düşünüyorum. Arada bizim balkona ceviz getirip bırakıyorlar 🙂
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Genel de ceviz almaya geliyorum ama baktım bulamıyorum içimden bırakmak geliyor 🙂
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: WhatsApp röportajı için önereceğin isimler var mı?
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Teşekkür ederim.
İsmail Emrah Demirayak ve Yasin Kaplan aklıma gelen ilk 2 isim 😉
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İkisini de tanıyorum 🤓
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Şaşırmadım
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ekosistem küçük 🙂 gökyüzü de büyük ama 😉
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: evet 😀
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijitale, SEO’ya, bilişim dünyasına giriş yapmak isteyen adaylara uyarın, önerin, tavsiyen var mı?
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çok araştırsınlar, bol bol okuyup, öğrendiklerini uygulasınlar. Standart bilgilerle öne geçebilmek mümkün değil.
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hasan Yaşar her zaman ilk sırada olmanı, aradığını kolay bulmanı ve günün özetinde konu olacak başarılı işler yapmanı dilerim cevizin bol olsun beni de unutma 😉
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Teşekkür ederim, her ceviz yediğimde senin içinde ayıracağım 😀
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Aksatmadan gelip toplayacağım ve ihtiyacı olanlara dağıtacağım 🙂
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Harika 😀

Daha fazla göster

WhatsApp Röportajları

Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş

Yayınlanma

Tarih:

Yazar:

Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş
Bu sohbete gönderdiğiniz mesajlar ve yaptığınız aramalar artık uçtan uca şifrelemeyle korunmaktadır.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Merhaba Bülent Fidan. Markaların kadim dostunu çevrimiçi yakalamışken, sorularım olacaktı. Yazışalım mı?
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Elbette. “Kadim” sıfatı çok sorumluluk getirir. Çekindim bir an.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sorumluluk güzeldir. Kargalar biliyor. Yakıştırdım ama sağ gösterip, sol gaklayacağım ve karikatürden başlayacağım.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Karikatürler, sergiler, İspanya Mizah Müzesi.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çizmeye ne zaman, nasıl başladın?
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ortaokul ile başladım çizmeye.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çok genç yaşta başlamışsın.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Lisede benim iyi bir ressam olacağım kanaatindeydi herkes.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ama liseyi bitirip işletme ve sonra iletişim okudum.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çizimle ilgili eğitime devam ettiğim tek nokta, Memet Güreli gibi isimlerden aldığım tasarım dersleri oldu.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Üniversite sonrası sürekli olarak Avrupa, Çin, İran, Güney Amerika
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sergilere ve yarışmalara katılmak için deli gibi karikatür çizip yolluyordum.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ama mizah dergisi karikatürleri gibi değildi benimkiler. Humor-kara mizah -eleştirel mizah ya da son yıllarda Grafik Mizah adıyla anılan türde, yani bir tür illüstrasyon tarzında çiziyordum.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Özellikle Avrupa’da yıllardır, benim bazı tür işlerim her yere davet edilir oldu.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Şuradan örnekleri görebilirler bulentfidan.com.tr/illustrasyon
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gönderdiğim de profil fotoğrafından
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Barkodları kullanarak eleştirel karikatürler çiziyordum. O nedenle o dönemde beni Avrupa’da Barkod karikatüristi diye anmaya başlamışlardı.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tek bir “şey” çizen adam olmaktan vazgeçip her konuda çizmeye devam ettim.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yüzden fazla ödül, sertifika…
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 40’tan fazla ülkede sergi… Karma ve kişisel sergiler. Yurt içinde sergiler ve kitaplar derken bugünlere geldik.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yani ortaokulda kalmamış, ressam olmamışsın belki ama Barkod Karikatüristi lakabını almışsın
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tebrikler
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Teşekkür ederim.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çizmek ve yazmak önemli meziyetler kendini nasıl hissediyorsun?
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sanat alanları (aslında sanat kavramına inanmam) benim gözümde para kazanılan değil, tasarım üretilen ve de para karşılığı olmaması gereken alanlardır.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Nasıl yani sanat ve sanatçı algısına ne olacak?
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ☺
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir yeteneğinin olması, seni diğerlerinden üstün tutmaz. Ama günümüzde sanatçı olmak ile ayrıcalıklı olmak bir olduğu için herkes meziyet sahibi bir sanatı olma derdinde.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yani ayrıcalık için yaratılmış bir sınıf gibi geliyor bana.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tasarım kavramını benimsiyorum. Ama sanat kavramını değil. Çok kişi kızıyor bu görüşlerime.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Şimdi daha iyi anladım belki ayrıcalık ama üstünlük değil.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Aslında geçmişe baktığımızda sanatçıların bir üstünlük durumu olmamış sanki.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Belki çağımızda kavram kargaşalarının getirdiği bir sonuç anlatmak istediğin.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kargaşalar ve kargalar ne kadar uyumlu 😉
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Anadolu’daki kilim dokuyan bir genç kızın kilime kattığı öykü, Günseli Kato’nun duvara astığı adına da sanat dediği kilimlerden çok daha değerli ve estetik hatta başkaldırı ve de eleştirel benim için.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Antik çağdan rönesansa ve bugüne kadar sanatın hangi alanı olursa olsun, sanatçılar hep korunmuş, beslenmiş, gözetilmiş yani bir sınıf olarak görülmüş.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Zaman zaman para kazanmasalar bile üstün tutulmuşlar.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Farklı bir noktadan yaklaştın benim için de ilginç oldu
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bugün bile oryantal dansçı bir kızımız TV’ye çıkıp “ben sanatçıyım, değerim bilinmiyor”, diyor.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Derdi o sınıfa dahil olmak. Çünkü günümüzde o sınıf özgürlükler sınıfı bir yerde.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ben de bir sanatçı olabilirim aslında kendime özgü sesim ve ilginç ceviz kırma sitillerim var.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Türkiye’de Tasarım Kimliği ve Türk Kimliği seminerleri verdin.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tasarımcı diyelim. 🙂
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 😉
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 2005’te başladım. Nielsen’in küresel araştırmalarının analizi ile.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yaşadığın coğrafyanın kültürel kodlarını doğru anlamak mühim mesele
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Türk markaları neden yok? Çünkü markalarımızın içinde Türk kimliğini yansıtan ve diğerlerinden ayrıştıran bir kimlik yok. Bunu ben değil, ABD’li ve Avrupalı tüketici söylüyor. Japon minimalizmi gibi…
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çok doğru
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yabancı tüketici “bölgesel kimlik ” dediği bu olguyu taşıyan markaları ayrıcalıklı buluyor ve tercih ediyor.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Biz ise ne yapıyoruz?
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İtalyan tasarımı taklidi ürünlerle marka yapmaya devam ediyoruz.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Mobilyadan tekstile hemen hemen her alanda böyle.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Peki İtalyan tasarımı yapan Türk markalarını, asılları varken neden tercih etsinler?
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Güzel konu seminlerde ele aldığın da bu konular mıydı?
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Türkiye’ye geldiklerinde Anadolu motifleri, yerel kumaşlar ve yerel kıyafetler en çok ilgilerini çeken ve alıp evlerine götürdükleri ürünler. Neden acaba?
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet. Ve tabii ki uzun bir seminer ve bilimsel temeli çok işledim.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çok önemli
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sonuç olarak bir Türk tasarım kimliği yaratmamız ve onun üzerine üretmemiz lazım.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dünyada örnekleri çok.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bunu başaran örnek verebileceğin markalar var mı?
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Türkiye’de hala yok.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ürüne kilim motifi koyunca, turkuaz renk, kırmızı-beyaz renk koyunca kimlik olmuyor.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kimlik nesnelerden değil, kavramlardan çıkar.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Misafirperverlik
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kaos
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Mozaik
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gibi bir kavram olmalı.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Almanların yapısalcılık temelindeki gibi
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Japonların ying-yangta özetledikleri minimalizm gibi
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet şimdi düşündümde bir kavram bulmak istesek ne söylerdi insanlar
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İskandinavların dev motiflerde ve doğal ürünlere yansıttıkları naturalizm gibi.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Benzer bir durum aslında Türkçe konusunda da hassasın Dilinizden Utanmayın, Dilin Kemiği Yok Kuralı Var kampanyalarını gerçekleştirdin.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Misafirperverlik bence eskisi kadar yaşanmasa da hala en güçlü yanımız.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dil ile ilgili hala kapışıyorum insanlarla 🙂 Pek sevmiyorlar beni.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet yeni gördüm. Mesela Kristal Elma organizasyonuna bir mesajın vardı. “ampersant” yerine GURURLA ve TÜRKÇEYİ KATLETMEYEREK “VE” kullanın diyorsun.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir toplumun bir sonraki kuşağa aktaracağı iki önemli alan vardır. Dil ve mimari. Bunlar en önemli kültür aktarıcılarıdır.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dil devamında edebiyat, haber, bilgi, kayıtlar gibi dev bir alanı getirir.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Mimari ise mutfak kültüründen uyumaya, misafirlikten tüm yaşam şekillerine kadar her şeyi kapsar.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bu iki alanı mahvederseniz, kültürünüz yok olur.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Mimaride kaybettik. Dev camlı gökdelenler biz değiliz.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Etrafımızdaki kimliksiz camiler de biz değiliz.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evlerimiz mi? kaliforniya tarzı villalar satıldı İstanbul’da uzun dönem.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dil var şu anda elimizde kalan. onu korumak ve geliştirmek zorundayız.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: O yüzden söyleniyorsun haklı olarak
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dil için çaba harcamak gerekiyor
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İngilizler, Fransızlar ya da Ruslar… Dilleri ve edebiyatları ile gurur duyar ve bunu kültürel malzeme olarak kullanırlar. Ya biz?
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ve yerine & kullanıyoruz
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Nazım sürgünde öldü. Orhan Kemal ders kitaplarında bile yok.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ampersant kullanmalarını aklım almıyor.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir de Sezen Feat Yaşar gibi samaçlık var.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Feat sözcüğünün Türkçesi yok mu?
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Aaa evet Karga Feat Bülent Fidan diye başlık mı atsam
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kargalar en sevdiğim kuşlar. yapma öyle bir şey.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bu güzel işte
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hiç karga çizdin mi?
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çok
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kargayı benim kadar seven bir de Hatice Gökçe var.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Karga, ana konumuz onunla. 🙂
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Harika.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Türk Tasarım Kimliği belirleme kısa bir yol değil. Toplumsal bir uzlaşı olması gerekiyor.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ama kanaatimce, ülkede pek çok sorunun çözümüde orada. Dil ve mimarinin de.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Karga’dan selamlar ilet, kendisine.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Seve seve iletirim.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çözümler her zaman insanın elinde çözmek istediği sürece tabi
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Aynen öyle.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İsterse.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Özel bir sorum var. Göstergebilim dersleri verdiğini biliyorum görselin öne çıkmaya başladığı bu dönemlerde
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çaba gösterirse.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: dijital ile özellikle
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: daha çok gündem olması gerekmiyor mu?
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Neyin? Göstergebilimin mi?
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: önemsenmesi demek istedim
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Göstergebilim bir analiz yolu.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Göstergebilim içinde de marksist, toplumsalcı, yapısalcı vs. pek çok analiz yolu var.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Günümüzde ise ne yazık ki analiz etmek artık başka yöntemlerle yapılıyor
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kimi dini analizlerle ilerliyor, kimi tek bir psikiyatrik kurama bağlı hareket ediyor, kimi başka bir yol ile.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Göstergebilimdeki temel ise her bir göstergenin başka göstergelerden oluştuğu ve aslında sonsuza kadar analiz edebilmeniz. Sadece görsellerle değil, kavramlarla da.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ben de danışmanlık nedeniyle son yıllarda özellikle antropolojik, sosyoloji temelli analizlere yönelmiş durumdayım.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bunlar da gösterge temelinde analize giriyor benim tarafımda.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Danışmalıktan bahsetmişken Marka Danışmanlığı nasıl bir iş? Gerçi elimizde bilgi var ama biraz pratikten bahsetmek isterim.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 🙂
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Marka danışmanlığı iki bölüme ayrılabilir.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İlki marka kimliği, marka kişiliği, marka konumlandırma gibi markanın temel ifadesel öğelerinin oluşturulması…
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İkincisi ise temel öğelerin oluşturulmasının ardından marka genişletme, esnetme, marka elçiliği, marka sadakati, marka deneyimi gibi geliştirme ve büyütme alanlarının yönetilmesi.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Danışmanlar bu süreçlerin neresinde
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bu iki alanda da hizmet verebilir marka danışmanı. Süreçlerin tamamını üstlenirler ya da yönetirler.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Marka danışmanlığı için ekonomi, sosyoloji, işletme, pazarlama, eğilimler, moda, dönemler, kuşaklar, tarzlar gibi pek çok alanda çok iyi bilgi edinmek gerekiyor.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yani danışmak olmak için bilgi ve tecrübe şart
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çünkü, marka danışmanlığı bir analiz yöntemi gibidir.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sevdim bunu
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir sorunu çözmek için onu etkileyen onlarca farklı noktayı tespit edip birbirleriyle ilişkisini analiz etmek şart. Pazarlama araştırmaları burada en önemli yardımcımız.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Her marka danışmanı belli alanlarda uzmandır.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Veriler ve doğru okumalar
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Mesela ben uzman olmadığım bir alanı söyleyeyim kolay şekilde.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Marka Değeri hesaplama
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hiç uzman olmadığım, iyi bildiğim ancak bir uzman analiz firmasıyla yapılması gereken bir iş.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bilmediklerimizi kolaylıkla söyleyebilmeliyiz 👍😉
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ben söylüyorum. Sonra üstüme kalmıyor böylece. 🙂 🙂 🙂
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İyi strateji 🙂
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Marka soyut bir kavram tamamen algıdan oluşuyor aslında bu noktada kurumsal imaj için Markaların en çok gözden kaçırdığı ya da dikkat etmesi gereken nokta nedir?
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Aslında çok da soyut değil.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Cep telefonun ne marka?
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Karga her markayı kullanıyor 😂😂
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: iPhone ve Samsung.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: iPhone kullanıcıları, yapılan araştırma ile kendilerini belli, orta-üst bir yaşam tarzına sahip sosyal bir kitleye mensup hissediyorlarmış.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Aslında somut bir durum değil mi?
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Mesele telefonun özellikleri değil aslında.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: His soyut değil mi ben zaten uçuyorum üst bir yaşam tarzım var 😉
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir statüye sahip olmak ya da bulunduğu statüyü korumak. kendini temsil.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: grubun yaşam tarzını yaşamak somuttur artık.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: bir yazı da soyut olduğundan bahsetmiştin aslında ama evet somut da diyebiliriz belki yeni bir kavram bulmamız gerekecek bunu düşünelim
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 😄😄
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: O zaman şuradan devam edelim kurumsal imaj için Markaların en çok gözden kaçırdığı ya da dikkat etmesi gereken nokta nedir?
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tek bir formül ya da kural ya da nokta yok aslında. her marka – kurum kendine has ayrı ayrı değerlendirilmeli
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kurum markası ile ürün markası ayrı ayrı değerlendirilmeli.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet kritik bir nokta
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kurum markası büyük oranda B2B kanalındadır.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ancak bazen kurum markası ürün markasını etkiler.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Denklem gibi
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kurum markası, ürün markasının marka mirası, marka destekisi, güç unsuru olabilir.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bu nedenle ayrı değerlendirilmeli.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En önemli nokta ise kurum markasının daha çok “itibar” yönetiminin yapılması gerekliliğidir.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ürün markasında kullanıcı markanın fiziksel, duygusal ve kendini tatmin noktalarındaki vaatlerini değerlendirir.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kurum markasında ise güven, saygınlık ve süreklilik en önemli noktalardır ve itibara işaret eder.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bu nedenle kurum markasında ve ürün markasında imaja katkı sağlayan unsurlar değişir.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İtibar mühim mesele
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kurum markasında kurumun sahipleri, yöneticileri, kurumun iş alanı, kurumun sosyal sorumluluk çalışmaları, verdiği inanç vs. etkindir.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ürün markasında (hizmet markası da) tüketiciye sunduğu vaatler önem taşır.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: bu yüzden de ikisinin marka yönetimi kesinlikle ayrı planlanmalıdır.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kritik nokta bu aslında
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Belki sadece bunu algılamak sorduğum sorunun cevabı olabilir
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Aynı kimlik, kişilik ve konumlandırma olabilir, ancak strateji ve planlar ile konseptler ayrışmak zorunda.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Markaları beslerken teknoloji de önemli demiştin bir yazında Dijitalin gelişimi ile Markalar için neler değişti?
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çok anlattım. Fütürist abla gibi değil bakış açım ama söyleyeceklerim fütürizme kayıyor olsa da bir gerçekliğin içindeyiz şu anda.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 2010 bana göre bir devrimin başlangıcı.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 3D yazıcı
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bulut sistemi
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sosyal medya
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ticaretin bir bölümünün dijitalde yaşamaya başlaması
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Üretim ve tüketim şeklinin değişmesi bir devrimdir.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Şu anda bir devrimi yaşıyoruz.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 4.0 falan değil bu.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital Devrim
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sanayi devrimi kadar güçlü bir devrim. Üretim ve tüketim şekli değişiyor. Bu da sosyal yaşama yansıyor.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kargalar bile sahaya indi😉
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir süre sonra bankaların kredi kartları kapanacak.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: GSM operatörleri sigorta dahil, para transferi dahil hatta mevduat toplama dahil tüm izinleri alacaklar.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Cihaz dediğimiz şey laptop falan olmayacak. Gelişmiş cep telefonları olacak .
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bunu 1995’de de söylemiştin değil mi?🙂
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: tüm cihaz olacak.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Mobil gerçeği
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hafızam kuvvetlidir, Karga olarak, bilirsin.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sağlık sistemi nesnelerin interneti gelişerek üzerimizde olacak.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: eğitim farklılaşacak.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Daha yeni başlıyoruz diyorsun korkmalımıyız sence?
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: her şeyin yanında hepimiz balkonda ya da bahçemizde büyük ya da küçük 4D, 5D ne olacaksa yazıcılar kullanacağız ve evde üreteceğiz.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: biz üretip birbirimize satacağız.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: belki de yüzyıllar öncesindeki gibi
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Markaların belki mağazaları bile olmayacak artık. Ya da büyük kısmının.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bu dönüşümü anlamak önemli markalar için
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: bulut üzerinden tasarımı yollayacaklar bize. biz de üretirken devlete vergisini vereceğiz.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ilginç açıklamalar şimdi tüm öngörüler kayıt altında yaşayarak göreceğiz 95’de olduğundan daha avantajlı bir durum
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bazı fütüristlerin dediği gibi ROBOT mobot değil olay. Olay bu. Üretim ve tüketimin değişmesi.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Uzun yıllardır yayıncılık alanından varsın şimdi BrandMap ile devam ediyorsun. Bilgi Paylaşım Platformu yayını” diyorsun BrandMap için tam olarak nedir anlatabilir misin?
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: O zaman 1995’te “bir şey sinyal alıp verebiliyorsa ve bunu biz yönetiyorsak, gelecekte faturalarımızı burdan kesebiliriz diyordum”.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: BrandMap birinin değil aslında. Yazarları çok, katılımcıları çok. Pek çok konuda yazarlarımızın kararları önemli. Verilen eğitimlerde eğitmenlerin kararları önemli. Dışarıdan her türlü öneriyi değerlendiren bir kolektif yapı burası.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Örneğin, eğitim kısmı yepyeni bir dönemi başlatacak Eylül’den sonra. BrandMap Campus geliyor.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İlk defa dijital kargada 🙂🙂 güzel habermiş
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Uçarak gelirim
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kabataş’tan Galata’ya kadar büyük bir kent içi kampüs yöntemine geçiyoruz.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet ilk defa sende yazıyorum bunu.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Her zaman gel.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Etkileyici geliyor
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Şu anda 20 mekan kampüs içinde.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Eğitim salonları, tiyatro salonu, spor salonu, 4 kafe, Cihangir Parkı,Cihangirdeki 2 önemli merdiven gibi değişik alan ve yerler eğitim alanlarımız.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kurumsal ve bireysel, hem marka üzerine hem de hayat üzerine bir eğitim dünyası.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ciddi bir çalışma bu bomba etkisi 💥💣
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Üstelik üniversite sertifikalı. Bir üniversite ile tam zamanlı anlaşma yapıldı. Diğerleri gibi katılım belgesi falan değil. Sertifika verebiliyoruz.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bunların yanında tabii ki tasarım ofisi devam ediyor. Dergi devam ediyor, bazı müşterilerimizin kurumsal dergileri var onlar devam ediyor, eğitim planları sürüyor.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: çalışmak iyidir bir kaç işi birden yapmayı seviyorsun
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dergi merkezinde büyük bir kütüphane oluşturduk. Bir aplikasyon yazılıyor şu anda. Buradan kitap alabilirsiniz ve aşağıdaki ya da çevredeki bir kafeye okuduktan sonra bırakabilirsiniz.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet, hep en az iki işi aynı anda yaptım. Seviyorum bu tempoyu.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Reklamcılık-akademisyenlik.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Reklamcılık-dergicilik
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Reklamcılık-yayıncılık
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 2018’e ciddi projeler ile gireceksiniz izliyor olacağım
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Marka danışmanlığı -tasarım
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Marka danışmanlığı- yayıncılık
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kitapların? 7 tane de kitabın yayınlandı.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Arada onlar da var 🙂🙂
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: şu anda yayına hazır çok sayıda kitap var yine. Ama tekrar tekrar okunması lazım. hata olmaması için. zamanım oldukça onları okumaya çalışıyorum.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Eğleneceğim şeyleri kitap yapmaya çalışıyorum.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yayınlananların bir kısmı karikatür albümü.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: homines dum docent discunt İnsanlar öğretirken öğrenir hayat felsefeni mi anlatıyor
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: biri Türkiye’nin ilk ve tek grafiti kitabı.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: öbürleri reklam üzerine
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: şimdi de hemen çıkmasını istediğim kitap marka sözlüğü. 3 yıldır elimde kaldı.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: marka sözlüğü kısa kısa nedir gibi mi?
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: evet.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ben de her seminerimde anlatacağım konuyu yeni baştan ele alırım.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: yeni yeni şeyler öğrenmeyi sürdürürüm böylece.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: içerikleri görselleri beğeniyorum tasarımcı yönü ortaya çıkıyor 👍
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: bu yüzden insan öğretirken öğrenir bakış açısı beni çok iyi anlatıyor.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gelelim hızlı sorularımıza
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital Karga okuyucularına kitap önerilerin var mı?
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: O kadar çok ki.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ama her şeyi bir yana bırakıp öncelikle Bir Ekonomik Tetikçinin İtirafları serisini okumalarını öneririm.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İş kitapları kendi alanları ile ilgili zaten önermeme gerek yok. Ama özellikle Uğur Batı kitapları…
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Uğur Batı severim 😉
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin renk
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Herkes kendi analizine göre kitap alanı seçebilir. Örneğin Mahfi Eğilmez, ekonomik analizlerini polisiyeler üzerinden anlatır. 🙂
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Mavi
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin şehir
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Zor soru. Çok var.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: şehirleri seviyorsun ama ilk aklına gelen
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bozcaada, Ünye, Kaş… Büyük kentleri sevmiyorum.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: aldık kabul ettik 🙂
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin kelime
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Mardin ayrı bir yer.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gereksiz. 🙂
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Son zamanlarda bunu seviyorum.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: bu günlerde çok kullanıyorsun
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet. 🙂
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 😂
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin emoji
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Aslında hiçbirini sevmiyorum. Çok itici buluyorum onları ama yine de kullanıyorum.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 🙂 bu.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yeni iletişim
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin sosyal medya mecrası
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Twitter.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çocukken hayalindeki meslek neydi?
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Benim için haber kaynağı haline geldi.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ressamlık mı?
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: çocukken hatırlamıyorum. Ama hep bir orkestrada arkada bir sürü vokal olur ya, onların arasında olmayı eğlenerek şarkı söylemeyi hayal ederdim. Onlar hep eğlenceli görünürler.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 🙂
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 🎤🎤
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir de çiçekçilik yapmayı. bahçede çiçek aşılama ekme falan.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Şimdi lovemark diyeceğim kızacaksın ama beğendiğin bir marka var mı?
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Camper Ayakkabı
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: WhatsApp röportajını nasıl buldun ?
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Röportajlarla ilgili bir içerik paylaşmıştın ☺☺
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çok zaman geçmiş.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Güzel geçiyor.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ☺☺
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Keyifli bir sohbet oldu benim için yeni çağın röportajı diyorlar farklı bir kategori
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 🙂
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ama bir dakika.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yeni çağın röportajını Twitter’da biz yaptık yıllar önce.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 🙂
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Şok
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hatta açık oturum bile yaptık. Ciddiyim.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çok zaman geçmiş 🤣
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Twitter üzerinden mi?
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet. Saati, günü, süresi, moderatörü belliydi. Planlayıp yaptık.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Güzelmiş aslında twitter üzerinden platform olarak iyi ama 140 karakter olması belki eksi yanı olmuştur
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kimler vardı?
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir süre sonra yüzlerce kişiyi yönetmek zor olmuştu, karışmıştı ortalık ama becerdik 🙂
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet dış etkenler de var. Tebrikler, devamı gelmez mi?
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Birinde moderatördüm. Biri sadece üniversite öğrencileri ile oldu. Diğeri sektör içindeki profesyonellerle.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gelmez. Çünkü diğer bizi takip edenler bir süre sonra takibi bıraktı. Bu kadar mesaj ve yorum yüklenince. 🙂 O yüzden ikincisini gece yapmıştık.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: WhatsApp Röportajı için önereceğin isimler var mı?
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: WhatsApp’ta tek seferliğine grup yaratıp ya da Scorpta yapılabilir açık oturum türleri.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: WhatsApp için sürpriz planlarım var.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hatice Gökçe, İlyas Başsoy, Özen Yula, değişik alanlardan.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Harika
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Karga karikatürlerinden gönderirsen şuracığa eklerim, Bülent Fidan. Yeni projelerini heyecanla bekliyoruz. Faydalı ve eğlenceli bir sohbet oldu. Öğretirken öğrenmeye devam ettiğin daha da başarılı günler dilerim. Beni de unutma.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Unutmam. Benim için de keyifliydi. Dilerim yüz yüze de sohbet ederiz. Dergiye beklerim.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ziyareti severim mutlaka 👍

Daha fazla göster

WhatsApp Röportajları

Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş

Yayınlanma

Tarih:

Yazar:

Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş
Bu sohbete gönderdiğiniz mesajlar ve yaptığınız aramalar artık uçtan uca şifrelemeyle korunmaktadır.
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Mısraların adamı Alper Gencer. Şair ruhlu bir Karga ile sohbet etmek ister misin, yazışalım mı?
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hay hay, kargaların yüce ruhu ile Alper Gencer’in mısraları pek yarışamaz gibi geliyor. 😉
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kargalar biliyor ya neyse 😀
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital dünyadaki şiir, özlü söz, romantizm akımı hakkında neler düşünüyorsun?
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Romantik yahut dijital, şiirin herhangi bir dünyada kendine yer bulması güzel.
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Malumunuz, şiirin modern koşturmacada rağbet görmediği ortada.
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Şiir okumak için her türlü vesileyi destekliyorum. 👍
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yetmez ama evet 😜
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijitalin, şiirin mecrasını ve gelişimini evirmesi kaçınılmaz.
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Peki gidişatı hakkında ne diyebiliriz?
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yeni iletişim teknolojileri ile gelişen ve büyüyen bir edebiyat kitlesi de geliyor.
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sadece şiirin mi!? İnsanın temasa geçtiği her mecra için evrilmek kaçınılmaz. Gidişatı da insanın macerası ile aynı istikamette, dijital bizim uzvumuz. 💪
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Oradan gelen edebiyat kitlesi için de… Başımızın üstünde yeri var! Nasıl olsa gönlümüze dolacak. ❤
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Şiir ekseninde kalmayalım diyorsun 😁 Karga’ya uyar.
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijitalde nasıl var oldun? Kendini bu alana taşırken çekincelerin oldu mu?
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ya da özellikle dikkat ettiğin hususlar var mıydı?
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Şiiri hayattan gayrı görmeyelim diyorum aslında.
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dediğiniz gibi, çağımız kapsamında “kaçınılmaz” oldu. Özellikle dikkat ettiğim hususlar, insanı insana ilikleyen selamla başlıyor. sizinle konuşurken dikkate şayan olan ne ise, dijitalde de o! sadece enstrümantal değişiklikler ve ona bağlı adaptasyon süreci. Kendi karakteristiğini yansıtan renk, font, vs… mühim olan numara yapmadan, samimi olarak kendini ifade edebilmek, mümkünse yanlış anlaşılmamak ve varsa bir yanlış anlaşılma ona göre bir edisyon süreci…
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital, şiirin hayatın içinde olduğunu anlatmak için iyi bir araca dönüşebilir. Kendi karakteristik yapısında bile şiir gibi çeşitli enstrümanlar var. Bu konuda ilgini çeken işler, projeler var mıdır? Dikkatini çeken, paylaşmak istediğin…
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Şiir üzerine harika projeler yapılabilir. Dünyasını, güzelliklerini, ruh halini anlatmak için…
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Genel geçer konularda ısrarcı davranıyorum belki ama inanın insanın değiştiği kadar sabit olduğu konulara da eğilmek lazım. benim öyle bir mısram vardır: “bütün değişen şeyler arasında seni sevmek kadar sabitim”. İşte, mesela “sevmek” gibi bu sabitleri siz dijitalcilerin “apply” diye adlandırdığı bir eylemle ustalığa dönüştürmek, dijital dünyada çiçekler açtırır.
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Özel bir projem yok ama sevdiğin işte ustalaşırsın, ustalaştığınişi seversin gibi bir mottom var. 😊
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bu dijital dünya için de geçerli.
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Motto. En sevdiğim. Bak yine sevmek dedim. 140 karaktere sığdıracak olsan nasıl anlatırdın sevmeyi?
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir çiçek açacak gibi hissediyorum 😌
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tweetlerini okudukça gönül hafızamda yer ediniyor sevmek.
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sevmeyi 140 karaktere sığdırmak kolay ama onu 140 karakterle izah etmek zor. Niyetin varsa, sevmeye “s” harfi yeter ama izah etmeye 140 yetmez.
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 😬
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çiçekler açtırmadıysa da, hafif bir rüzgar estirmiştir umarım
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tüylerim diken diken oldu. Gökyüzünde, Alper Gencer rüzgarları esiyor
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ahahaha
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Doktorluk mesleği insanları tanımana ve mısralarında etkili olmuştur, mesleğe devam ediyor musun?
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tabi, şiirle şifa dağıtmak pek para etmiyor. ✍ Şifa aslında parayla olmaz da, maalesef ekmek parayla işte. Hekimlik şairlikle beraber devam. fakat mesele insanları değil kendini tanımak, bilmek.
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kendini tanımalı insan, herkese ve en çok da insanın kendisine iyi gelecek bir antibiyotik.
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Şiir şifa mıdır insanın kendini tanımasına keşfetmesine
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Doktor olarak bir reçete istesem senden 😁
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Neye inanırsan onunla iyileşirsin diyorum ben. Reçetem ise; sevgi, merhamet, yardımseverlik, diğerkamlık, şefkat, vicdan, fedakarlık, adalet, feragat. bunlara vesile olacak her şey şifadır bence.
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Öğretmiyoruz çoğunu birbirimize, özellikle büyükler küçüklere “sevmenin ne demek olduğunu, şefkati, merhameti, vicdanı..”
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İnsan tanıyabilir mi buna rağmen kendini?
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital suretlerimiz hepsine inandığımızı gösteriyor. Gerçekler ise o kadar iç açıcı değil.
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Aha reçeteler ile ilgili kargastik bir soru geliyor. 🕺🤓
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hacı bayram’ın güzel bir sözü var: “bil, bul, ol”. ben buna bir de “sev”i ekledim. insanın yaşadığı hayat bilhassa bu kendini keşfin vesilesidir. Ama yaşadığımız hayat o kendi’den savrulup uzaklaşmaya ayarlı gibi. e bu da oyunun cilvesi, öyle değil mi? evren, insanın içsel yolculuğuna bedava biletler taşıyor. kendine varmak isteyen her gün gökyüzüne baksın yeter. Fakat bu modern koşturmaca içinde nerede bizde o boyun!? 🙂
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Modern deyip geçmemek lazım. Gökyüzünü git gide kapatan bir modernlikten bahsediyoruz 😩
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital semavi bir yolculuk yapsanız ya, kaderimizi bilgisayar ekranından gördüğümüz yıldızlar arasından seçsek. 🤔
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çiçek gibi fikir, sulayalım mutlaka. Bir gün açarsa hayranlıkla izleriz.
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Reçete yazmak ile şiir yazmak arasında ortak özellikler var mı? İçsel yolculuğuna etkileri de oluyordur mutlaka..
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gak 😳
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bak şimdi bu Zeynep, küçük kızım. “Baba ne yapıyorsun?” diye soruyor, sizinle yazışırken.
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bana onun gözleri de gökyüzü.
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Onun gülüşü de reçete.
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Mısraların adamı, şiir gibi anlattın. ☺️
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: yaşamak bizatihi kanatlanmaya sebep. kargaların bilgeliğinden öğreneceğimiz çok şey var.
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kargalar sorup duruyor, ilk şiirini ne zaman yazmış diye?
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 10 yaşında.
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Üstelik yayınlandı da. 🙂
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: (Bu arada tuhaf bir tevafuk, oğlum içeride tv izliyor, az evvel “kargaya bak!” dedi.)
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yazmanı tetikleyen ne oldu? Kanatlanmana sebep olan..
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 🤐
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Karga şaşırtır, işimiz bu 🤓
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Karga her yerde aynı derecede siyahtır. Bir Çin Atasözü, yer yer söylerim 😉
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yaşadığımız hayat pek elimizde değil, ben maruz kaldığımızı düşünüyorum yaşadığımız şeylere. yazmak da, yaşamak gibi… başa gelir, oradan kaleme yürür. ya tahammül, ya sefer!
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kargaların hayranıyım.
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kargalara hayranlık nereden ilk şiirinin adı karga mıydı yoksa 🙄
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Oturduğumuz evin bir terası var, hemen her gün kendilerini temaşa etmekte, sevgilerimi mütemadiyen kendilerine sunmaktayım. kargalık zeka pırıltısı taşıyan, dayanışmacı, birliktelikle yürüyen bir yaratılmışlık. hayran olmamak elde mi!?
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Değil değil ben de kendime hayranım. İçsel yolculuğuma devam ettiğim zamanlarda da artıyor hayranlığım.
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: O yolculuk için kanat lazımsa kargalar hoş bir tedarik.
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ama kuşun uçması kadar konması da güzel. Belki konması daha güzel.
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kuş olsam konardım. o uçmayı da kapsıyor.
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ama her uçmanın konması yok.
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir hezarfen değiliz. 😁
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 😆😆😆
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hey gidi, rahmetli de uçtu ama şimdi.
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hızlı ve kargastik sorulara geçiyorum. Hazır mısın?
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Buyurunuz.
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Konar mıyız bilinmez ama sen kemerlerini bağla 😁
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin şehir?
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: istanbul
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çok kalabalık neyini seviyorsun İstanbul’un?
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: kalabalık olmayan halini. yaşayıp ölenlerin ruhunu.
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Uçamıyoruz, yürüyemiyoruz.
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ama uçup yürüdük mü müthiş.
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: çok seviyorum ama dediğiniz sebeplerden bir terk planım da yok değil.
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin renk?
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: siyah giyer, kırmızıya bakarız. yeşilin hatırıyla, beyazın bütünüyle…
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sevdiğin şairler desem ya da mısralar?
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: oooo
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: pek mümkün değil onları yazmak.
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: sevmeyi 140 karaktere sığdırmak kolay ama onu 140 karakterle izah etmek zor. niyetin varsa, sevmeye “s” harfi yeter ama izah etmeye 140 yetm
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 😎
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 140 yerine şair, mısra koyabiliriz.
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Blogger yazarlığı nasıl gidiyor?
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: eskisine nazaran yavaş. heves yorgun, niyet daim.
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kitap önerilerini alalım?
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ben okumayı kitapla müsemma bir şey olarak görmüyorum. herkesi kendi kaderini okumaya davet ediyorum. başımıza gelenler kafi.
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kargaların kaderi kitaplara sığmaz doğru diyorsun.
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ödüllü iş olurdu zira sığsaydı 😁
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tanıdığım ve çok sevdiğim bir ümmi var. Bütün Evren’in sırlarına hakim. 😉
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ödüllerle aran nasıl?
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ödüllerim var ama cezalara odaklıyım. nefes alıp vermek bile büyük lütuf ama cezalar mükerrer olmasın diye -beyhude!- uğraşıyorum.
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Unutamadığın bir ceza aldın mı bugüne kadar?
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: almam mı!? cezalar zaten hafızay-ı beşerin demirbaşı. ama onları da seviyorum. yol yürürken adımıma mukayyet oluyor. 190 ile radara girmek de var, takla atıp uçmak da… kanadın kırılmadan konmayı öğrenmek zor kargacım.
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: WhatsApp Röportajını nasıl buldun?
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Pek samimi buldum. Bizim burada bir yemek telaşı var.
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Karga okuyucuları için söylemek istediklerin var mı? Şiire, dijitale dair…
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Karga’yı da bu röportaj gibi samimi buldum. dijitalin, bahis konusu olan içsel yolculuğumuza büyük vesileler taşımasını diliyorum. selamlar, sevgiler.
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: anamın salatası beklemez.
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gak! Afiyet olsun, ceviz eklemeyi unutma 🙂
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hemen ekletiyorum. Selam ve selam ve selam.

Daha fazla göster

WhatsApp Röportajları

Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş

Yayınlanma

Tarih:

Yazar:

Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş
Bu sohbete gönderdiğiniz mesajlar ve yaptığınız aramalar artık uçtan uca şifrelemeyle korunmaktadır.
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Merhaba Dilan Bozyel, kadrajın ve kelimelerin kadını. Sana sorularım var. Müsaitsen yazışalım mı?
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Merhabalar, merak ettim sorularını. Sor bakalım 🙂
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğim whatsapp röporartajı, en az benim kadar merak edenlerle buluşmalarımız güzel bir sohbet bizi bekliyor o zaman tamamdır başlıyorum 🙂
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kimseye şikayet etmeyen fotoğraflarla hayatı izleyen birisin fotoğrafçılık sana hayata tutunma sebebi olmuş bilmeden hala aynı mı hissediyorsun kadraja olan hislerin nasıl?
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Elbette. Her gün, her sabah, her gece aynı ve bazen artış gösteren hislerle fotoğrafçılığımı yaşıyorum.
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ne güzel biraz klişe ama bunun sevdiğin işi yapmakla ile ilgisi var değil mi?
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Direkt ilgisi var. hobi olarak ya da ek iş olarak hayatımda yer almıyor çünkü fotoğrafçılık. Evde yediğim ekmeğim de, uyumadan önceki düşüncelerim de, bir iş günü sonundaki yorgunluğumda hep mesleğin olan fotoğrafçılıkla ilgili.
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İşletme eğitimini bırakarak özgürlüğünü ilan etmişsin 😉 nasıl bir his bu, insan nasıl cesaret edebilir içinden geleni yapmaya?
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Aradan geçen zamanın bana verdiği dersler ve kattığı tecrübelerle biliyorum ki ben o gün özgürlüğümü ilan etmemişim, daha zor bir tercih yapmışım. işletme eğitimimi tamamlarken fotoğraf eğitimi de alabilir, mezun olduktan sonra da iki işi de profesyonel aşamaya getirebilirmişim. o günlerden bugüne geçen neredeyse on yıl içinde hem maddi açıdan daha kolay bir hayatı sağlamış olurdum kendime hem de hedeflerime ulaşırken daha odaklı, daha temiz enerjili çalışabilirmişim. en basit meâli; yurtdışında katılacağım bir sergiye hazırlanırken bir yandan elektrik, su, doğalgaz, internet, telefon, atölye güvenlik alarmı, vs. gibi faturaları da ince ince hesaplamak zorunda kalmazdım :)) sorunuza dönersem, insan içinden geleni yapmaya her türlü cesaret edebilir, yeter ki istesin ve inansın. güvenli alandan çıkmayı bilebilsin, biraz yağmur biraz kar biraz rüzgarı sevebilsin. rüzgara karşı yürüyen biri değilim; rüzgar beni uçurur. ben rüzgarı severek, onun yönlendirdiği yere doğru gidenlerdenim.
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Etkilendim gerçekten önemli bir noktaya değindin kendi hayatının kahramanı olmak için kalbini ve aklını birlikte kullanmak lazım demek ki
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bunu bir yere not almalı herkes
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Fotoğrafçılık için seni en çok heyecanlandıran, bu yolda ilerlemeni sağlayan mucizelerin nelerdi?
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Birçok röportajda anlattığım sağlığımı tekrar kazanmama yardımcı olduğuna inanıyorum fotoğraf sanatının. Hastalandığım dönemde ilaç almak için uyanmak yerine kendi fotoğrafımı -otoportremi- çekebilmek için uyanıyordum.
bu o dönemle ilgili sağlam bir mucizeydi; sonrasında ise verdiği mutluluk, tutku, iletişim dilime dönüşmesi bir ağaç gibi büyüyen mucizeye dönüştü.
ya da özetle bir anda hayatıma giren bir hayalin mucize olduğuna inandığım için mucizeye dönüştü.
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet hastalıktan sağlığa ulaşan sürecini biliyorum… mucizeler…. hastalıkla yaşama bağlanabilmek insana güç veriyor olmalı.
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Doğru bakabilirsen tabi
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Aynen..
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ve fotoğrafçılık hayatına dahil oldu Peki zor bir soru olabilir ama Moda çekimi, müzisyenler, konserler, kendin, dünya, bir çok alanda çekimler yapıyorsun peki ilk sırada hangisi yer alır?
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İnan tam cevap vermek zor. sürekli soruluyor bu soru ve her seferinde farklı cevap geçiyor içimden. en ağır basan ise dünyayı dolaşmak ve belgesel çekimler yapmak oluyor fakat her çekimimde ilk çekimim gibi heyecanlanıyorum ben. müşterilerim bana hep heyecan veren projeleri teklif ediyor mesela, reklam çekimlerim bile şükürler olsun hep heyecanla ve keyifle gerçekleşiyor. konser çekimleri ise bir yerde kaldı aslında, eskisi gibi heyecanlanmıyorum. fotoğrafçılara/basına eskisi kadar önem ve değer biçilmiyor çünkü; herkes zaten akıllı telefonuyla çekim yapıp elbet işe yarar kareler paylaşıyorlar çünkü. en son çekime gittiğim konserde fotoğrafçı/basın için sahne önü bölmesi bırakmamışlardı bile. ezilme tehlikesi yaşayacağımı düşünüp birçok kareden vazgeçtim hatta. genç&yeni müzisyenlerle çalışmak da heyecanlı lakin ne istediklerini tam bilmiyor olabiliyorlar, burada aslında fotoğrafçılığın %70’i devreye giriyor; fotoğrafı çekilecek kişi anlamak, doğru iletişim kurmak, hayal ettiği görselleri yaratabilmek, hedef kitlesine uygun plan yapmak.. ama bu müşteri iletişimi ve model yönetimi bile aynı heyecanla gerçekleşiyor tarafımdan. dolayısıyla ilk sıra gibi bir ayrım yapamıyorum.
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İçinde strateji pazarlama hepsi var aslında sadece çekmek meselesi değil
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gezgin olmak nasıl bir ruh hali çok gezdin neler gördün neler kattı sana?
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kendimi seyyahlık konusunda şanslı hissediyorum çünkü benim Ortadoğu’ dan Avrupa’ ya yol yaptığım dönemlerde akıllı telefonlar bu kadar işlevli değildi, boynumda kamera varken telefonumla fotoğraf çekmek aklıma gelmiyordu, mola vermek için bir köşede oturduğumda etrafı, insanları detaylıca izleyebiliyordum; ilk fırsatta telefonuma bakmıyordum. Her anımı herkesle paylaşma dürtüsü içinde değildim. Bu sebeple en derine sindirerek yollar yaptım ben. Dünya bazen kocaman oldu gözümde, bazen ufacık. Biz insanların farklılıklarının ya da aynılıklarının nedenlerini incele ve üzerine düşünme zamanım oldu bolca. Gezegeni tamamıyla gezmedim en nihayetinde ama özellikle görmek istediğim birçok yeri gördüm, gezdim, fotoğrafladım. Üstelik savaş sonrası yıkılan ve bozulan yerleri görüp şahit oldum eski hallerine. -Bu insanı biraz yaşlanmış/yaşanmış hissettiriyor- Trend yerleri, fotoğrafik açıdan “bol like” aldıran yerlerdense şiirlerini, yazılarını okuduğum yazarların, şarkıların yazıldığı yerlerin, imrenilecek aşk hikâyeleri duyduğum toprakların havasını soludum. Fazlaca içli yaşadığım yirmilerimi yollarda geçirdiğim için mutluyum, şanslıyım; şükürler olsun.
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Şimdiyse otuzlar ve sonrasındayım,
eminim daha nice yolların beni beklediğine.
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Herkesin söylediği gibi belki de asıl hikâyeler şimdi başladı. Çünkü yirmilerimin büyük bir kısmı bir arayıştı. Mutluluk, din, kendim.. Onca yol ve tecrübe sonrası bir yerde, bir noktada küt diye anladım hepsinin içimde olduğunu, içimi gezmem gerektiğini ve içimle gezmem gerektiğini. İyi yolculuklar bana❤
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Her 10 un bir yolcuğu olmalı 20-30-40 bu da bir karga sözü malum bizim ömür de uzun bizim senin de uzun bir ömrün olsun uzun yolculukların olsun 😂 bitiş gibi oldu ama sorularım bitmedi daha 🙂
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital dünyada ne zamandır yer alıyorsun nasıl dahil oldun?
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sana ve size de iyi yolculuklar o zaman❤
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital dünyada ne zaman yer aldığımı düşününce 146’yla internete bağlanma dönemim geldi aklıma; msn, mirc, myspace, yonja, 80630, mynet, aman Tanrım😯 🙂
Facebook ilk açıldığı yıl benim de hayatıma girdi. İnanır mısın Myspace ve Facebook ilk yıllarında bana iş konusunda inanılmaz yardımcı oldu. İletişim kurmak, kişisel PR gibi konulardan bahsediyorum. O dönemler Londra’ da yaşıyordum, şu anki kadar troll bir sanal dünya değildi ve o zamanlar çalıştığım dergiler, reklam ajansları, konser mekanlar, müzisyenler gibi çekimlerimi Facebook sayesinde iletişim kurarak gerçekleştirmiştim.
Şu websitemi artık bitirebilecek zaman ve akıl bulursam kendime artık yavaşça kopacağım birçok sosyal medya platformundan. Korkunç zaman kaybına dönüşmeye başladı. Kusura bakma ama Whatsapp bile benim için büyük zaman kaybı :))
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Her mevzuda olduğu gibi faydalı olanı kontrolsüz kullanara gereksiz hale getirebiliyoruz
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: O yüzden mesele sosyal medya değil aslında insan
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ama whatsapp röportaj çok tatlı değilmi ?😉😉🤣🤣
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 146 dan bugünlere
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 😄
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hahaha evet evet tabii
-anne telefonu açma sakın internet kesiliyor-
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet o sesler hele benim sesimdene bile kötüydü
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 😄😄
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Özellikle instagram ile fotoğrafçılık farklı bir noktaya geldi nasıl buluyorsun bu birleşimi?
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir çok kişi bu sayede fotoğrafçı oldu
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Birçok kişi instagram sayesinde instagram fotoğrafı çekerek para kazanmaya ve popüler olmaya başladı diye düzeltsek nasıl olur? 🙂
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İnceye dikkat 👊🏻🙃
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ben klasik kafada bir fotoğrafçıyım,
bahsettiğiniz tanımla instagram fotoğrafçılığının hakkını veren çok çok az kişi olduğunu düşünüyorum.
geri kalan çok yüksek takipçili kişiler ise ekmeğine bal sürüyor sadece; çok özensiz fotoğraf galerileri var. çok özensiz fotoğraflar çekiyorlar, bazen şaşırıyorum milyonlarca like almış bir fotoğraf ama öyle özensiz ki ne film olur ne de kitap o fotoğraftan 🙂 -Barış Manço’ya selam çakıyorum burada-
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Selam olsun ne köy kasaba dinleyelim o
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Beğendiğin takip ettiğin isimler var mı?
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ama içerik üretimi konusunda başarılılar, bu sebeple iyi instagram kullanıcıları diyebiliriz onlara. markaların sosyal medya tanıtımlarına yaratan içerikler üretiyorlar. ama mühim olan sen nerede olmak istiyorsun o havuzda mı yoksa klasik ve uzun ömürlü havuzda mı?
çünkü o geçici likelı havuzda milyonlar izlenen ve binler kazanan çok eğitimsiz ve topluma kötü örnek olabilen kişiler de var. ama bizim havuzda çok asil bir rekabet var; herkes birbirini besliyor. ben bir Ara Güler fotoğrafına dakikalarca bakıp, günlerce düşünebiliyorum ama bir “Instagram fotoğrafçısının” çok like almış “güzel” bir fotoğrafına bakıp likelayıp unutuyorum.
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital de hızlı tüketim var dediğin gibi iki farklı alan aslında kendine özgü kriterleri olan
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Var tabii, lifestyle influencerlar var fotoğrafçı diyemeyeceğimiz. instagram fotoğrafçılığı dersleri verenler var, takip ediyorum takdir ediyorum o havuz bazına göre; çünkü bir şablon var, o şablona uyarsan sosyal medya hesabını paraya çevirebiliyorsun ya da sanal bir popülariteye.
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Benim ismi aklıma gelecek kadar sıkı takip ettiklerim yine bizim havuzdan ama; yıllarını bu işe vermişler, hayatlarında fotoğrafçılık için risk almış isimler, eğlencelerini değil gözlerini ciddiye alanlar. Yılların fotomuhabirleri Coşkun Aral gibi, Mustafa Seven gibi, gençlerden de var.
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çabuk tükense de popülasyon odaklı olsa da insanlara hobiler, uğraşlar kazandığırdığı için faydalı da bir yandan ama iki taraflı tabi hayat gibi fayda da zarar da iç içe
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Güzel isimler
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital de hızlı ve kolay bir iletişim ağı da var senin takipçilerinle aran nasıl ? En çok hangi sorular geliyor
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Takipçilerim kelimesi yüzümü ekşitiyor 🙂 Arkadaşlarım, öğrencilerim, fotoğraflarımı sevenler diyelim onlara öncelikle. Etkileşimimiz çok yerinde onlarla. Birbirimiz arasındaki duygu, bilgi aktarım hızı çok yüksek ve özel bir frekansta. Benzer sorular var genelde karşılaştığım; kullandığım kameraları merak edenler, photoshopta ne gibi düzenlemeler yaptığım, tavsiye edeceğim kameralar/lensler gibi. Ama en çok portfolyo gönderenler, yorum isteyenler, fotoğrafçılık okumak isteyenlerin beklediği tavsiyeler.. Çocukları fotoğrafçı olmak isteyen ailelerin soruları. Bir danışman gibi mesai harcıyorum ben bu soruları yanıtlarken. Sonrasında ise başarı hikayelerini duyuyorum, hayatlarını olumlu değiştirdiğimi düşünen insanların mesajları geliyor. Güzel bir his değil mi okurken bile?
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En güzel his paylaşmak
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Eğitimcilik tarafından var atölyelerin var neler yapıyorsun?
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Atölyeler, söyleşi ve seminerler düzenliyorum. Temel teknik bilgiler, fotoğraf kompozisyonu/fotoğraf okuma/fotoğraf taslağı çıkarma/fotoğrafçılığın gücü=sanat terapisi gibi içerikleri olan farklı atölyelerim var. Kurumsallara da eğitim veriyorum, üniversite öğrencilerinin düzenlediği kamplara da gidiyorum, ortaokul ve lise öğrencilerinin sınav stresini azaltmak için de atölyeler yapıyorum. Söyleşi ve seminerler ise kendi hayatımdan kesitleri anlattığım, fotoğrafçılıkla
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Paha Biçilemez Yüzleriyle İstanbul , fotoğrafların ile yazılmış bir kitap nasıl oldu bu proje J
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sade Kolektif ile birlikte yarattığımız bir fikirdi bu. Daha doğrusu iki tarafın da birbirinden habersiz hayal ettiği ve sonrasında birbirini bulduğu bir fikirdi.
Böyle bir proje Mastercard’ ın #PahaBiçilemez projesine uygunluğuyla marka ile birleştik ve proje üç doğru tarafla start aldı. Bir yıl sürdü çekimlerimiz, Istanbul’ un her köşesinde farklı özel isimler hikâyeleriyle kamerama poz verdi. Yazarım Hatice Utkan Özden ise bu hikâyeleri kaleme aldı. Kitabımız kitabevlerinde yerini aldı ve geliri Darüşşafaka Cemiyeti’ndeki Özlem İmece Fonu’ na bağışlanmak üzere satışa çıktı.
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Elinize sağlık doğru zaman doğru ekip olmuş
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kitap fotoğraf üzerine ama Kaleminde hisli ve güçlü yazmak hep var mıydı hayatında?
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Teşekkür ederim.
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yazmak, yazıyı denemek fotoğraftan önce hayatımdaydı. ortaokul ve lisede okul dergisi çıkarmak, ülkede düzenlenen kompozisyon yarışmalarından ödül almak gibi geçmişi var yazının hayatımda. ama hiçbir zaman bir dergide yıllarca düzenli yazacağımı düşünmemiştim. bu çok farklı bir disiplin, fotoğrafla hem aynı hem bambaşka. Yazı yazdığım, fotoğraf hikayeleri anlattığım, söyleşi tadında röportajlar yaptığım birçok dergi oldu ve oluyor. Yirmilerimin başında müzik dergilerine yazarak girdim bu piyasaya zaten; Yuxexes, Blue Jean, Roll, Yeni Harman gibi dergilerle başladım düzenli ve özenli yazmaya. O dönem underground dergi ve fanzinlerde yirmiler sanrılarımla ilgili yazdığım yazılar yayınlandı. Ardından fanzinler, sanat dergileri, psikoterapi dergilerinde fotoğraf hikayeleri yazmaya devam ettim düzensiz olarak, Kafkaokur gibi yeni nesil alternatif dergilerde hikayelerim yayınlandı. Şu an iki ayda bir yayınlanan Karaköy Mono Dergi’ ye
sevdiğim, saygı duyduğum ve merakla sorularımı sormak istediğim kişilerle söyleşiler hazırlayıp, yazıyorum ve fotoğraflarını çekiyorum. Üç yıldır da Kafa Dergisi’ ne fotoğraf hikayeleri yazıyorum düzenli olarak. Kafa Dergisi benim için bir okul gibi. Hem yazı yazma disiplinini öğrendim, hem ne yazmam gerektiğini, dilimin imzaya nasıl dönüştüğünü öğrendim. Hem de birçok değerli isimle birlikte aynı sayfalarda yer almanın mutfağını ve bununla ilgili kişisel gizli ruhani eğitimleri öğrendim, öğreniyorum.
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir yandan da değişen dergi piyasasına şahit oluyorum, yine Kafa Dergisi’nden bahsedersek ilk sayısından bu yana yeni nesil dergicilik anlayışının nasıl işlediğini hep beraber tecrübe ediyoruz tüm ekip olarak.
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yazarlık daha eski yani
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yine güzel bir serüven
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gören Anlatan Yazan Bir Dilan var karşımızda yaz anlat bitmez ama sonlara geliyoruz
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kısaca sormak istedikleri de var ? 😂 Radyoculuk ve Hikaye anlatıcılığı var? Kısa film var ? Sebastian var? BalconyTV var? Neler söylemek istersin?
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Eyvah😂
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sor sor bitmiyorsun senden ötürü 🤣🤣
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Radyoculuk ve hikaye anlatıcılığı:
7 yaşımda Diyabakır Trt Stüdyosu Çocuk Radyosu’ na başladım. Dokuz yıla yakın seslendirmenlik, radyo spikerliği yaptım.
Diyarbakır gibi siyasi kaosun aktif olduğu bir şehirde bir çocuğun yapıcı gelişimine katkı sağlayan en önemli şeydi bence bu. Aileme sonsuza dek teşekkür etmeliyim bu konu için.
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 😍
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sen de Beni Seviyosun Sebastian kısa film deneyimim ise birkaç yıl önce Pecha Kucha Night’ tan gelen teklifle Sebastian esprimin canlanmasına dönüştü. Küçükken birçok çocuk gibi ben de Batman hayranıydım. Alfred’ ten ötürü benim de bir hayali Sebastian’ ım vardı. Yıllar geçti, Sebastian şarkılara, capslere konu olmamıştı henüz, gel Sebastian git Sebastian esprileri hayatımdaydı. Derken Sebastian’ ın hayali bir ideal erkek olarak beynimde canlandığını farketmiştim. Yirmili yaşlar beynimle yani. Bu etkinliğin konsepti “hayali kahraman yaratmak” idi ve Sebastian’ ın kısa filmini çekmeye karar vermem de bu sebepten. Ben filmi çektim, arkadaşım Mabel Matiz’ in filmde Sebastian’ ı canlandırmasının etkisiyle de Mabel ile aramızdaki içten frekansın etkisiyle de kısa film bir anda fenomene dönüştü. İnternet diline Sebastian giriverdi, pop şarkılarına konu oluverdi, birkaç kişi orada yazıp seslendirdiğim metinden aforizmalar çıkardı, dövmesini yaptıranlar oldu; kısa film festivaller avantgarde film kategorisinde gösterime girdi, en son Ankara’ da Kızılırmak sinemasında gösterimi yapıldığında sinema salonunun arka koltuğunda oturmuş filmin sonunda alkışlar yükselince “ne yaptım ben acaba ya” diye düşündüm. hahaha! İlerde hatırlanır mı bilmiyorum. Ama o dönem için unutulmaz bir tecrübeydi. İlahi Sebastian!
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir Sebastian’dan neler neler yaşanmış dijital izlerinden her an gündem emin ol.
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Balcony Tv tamamen eğlenceli bir tecrübe. Geçtiğimiz yıla dek ablam Heja Bozyel’ in sunduğu ve onun da tamamen eğlenceli bir hobi olarak düşündüğü programın sunuculuğunu devraldım ablam yurtdışına taşınınca. Yapımcımız Ebru Dengiz ve sempatik ekibiyle ayda bir gün buluşup tüm gün yeni videolarımızı çekiyoruz, keyifli müzik keşfediyoruz, yeni insanlar tanıyoruz. Ben işin sadece sunum kısmındayım, bazen kameraya hiç yakışmadığımı bazen de çok yakıştığımı düşünerek eğleniyorum izlerken videoları. Bu kısmın fotoğrafçılık ve yazarlıkla hiçbir ilgisi yok sanırım. Kamera önünde olma hevesi bile değil sadece keyifli bir tecrübe, izlenme ve sevilmesine etkim oluyorsa ne mutlu bana.
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Özetler iyiydi 😉Hepsi güzel işler çok yönlüsün çok çalışıyorsun yorgun musun?
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Şu an parmaklarım yorgun.
çocukken game boy oynarken böyle yoruluyordu. teknolojik evrimimi tamamlamadım ben galiba.
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Şaka bir yana,
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hahah
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Teşekkürler güzel bulduğun için yorgun değilim, işledikçe ışıldıyorum ben de herkes gibi. Kendimi çalışmakla oyalamazsam bu dünyanın karanlık tarafına katlanamam.
Ha fiziken ve mental olarak elbette yoruluyorum şimdi çok yüzeysel olmasın ilk cevabım;
doğaya kaçıp deşarj oluyorum, çiçekleri kuşları ağaçları incelemeye bayılıyorum beni yeniliyor resmen. Uyumak da bana çok iyi geliyor. Bir şeylerle meditasyon yapmak; kolaj, ebru, müzik dinleyerek yürüyüş, sessizce pencereden dışarıyı izlemek, tavanı izlemek, sevdiğim ufkumu açan dostlarımla gülmek ya da hararetle sohbet etmek gibi güzel şeyler iyi geliyor. Bunun dışında hem böyle bir iş yoğunluğu varken hem de kadın olmak var; işte en öğrenme aşaması uzun olan konu bu; sorularınızı yanıtlarken bile atölyedeki tadilatlarla ilgilendim, eve dönüp çamaşırları astım, yemek yaptım, çöpleri boşalttım, iş maillerimle ilgilendim, kedim kustu onunla ilgilendim, birazdan kütüphanemin tozunu alıp bu yaz okuyacağım kitapları düzenleyeceğim, gece ütü yapıp kıyafetlerimi dolaba yerleştireceğim, gece erkek arkadaşımla sinemaya gideceğim, yarın sabah erkenden çekime gideceğim, akşamüstü oturup photoshop yapmam gerekiyor en dört saat. hahahahahahaha
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Oo maşallah diyelim o zaman ben okurken yoruldum ama bu çalışkanlıkla o parmaklar kolay kolay yorulmaz 😂😂 hızlı sorular başlasın o zaman
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet lütfen hızlı sorulara geçelim, kendimi kötü hissetmek istemiyorum sizi mutlu etmeye çalışırken 🙂
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Teknoloji ile bir bütün oldun bugün benim için teşekkürler ediyorum, ama en çok tüm işlerini aynı anda yapabildiğin için çok mutlu oldum ☺
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin renk
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Her renk
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin şehir
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hmm
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Zor oldu
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çok gezen bir için
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Değişiyor. en son Venedik’e vuruldum.
ama o kadar çok şehir gördükten sonra en sevdiğim diye seçemem çünkü hepsi ayrı hatıralarla aynı insana doluyor. her şehir ayrı bir sevgi diyelim 🙂
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin kelime
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğim kelime
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Merhabaaaaa
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 🙂
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Merhaba 🙂
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kitap önerilerin var mı?
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Rimbaud şiirleri daha çok okunmalı.
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çocukken hayalindeki meslek neydi?
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dansöz, Batman, sonra da elektrikçi olmak istemiştim
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 🤣🤣 çok iyi
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: WhatsApp röportajını nasıl buldun?
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yıllar önce bir gazeteci arkadaşım daha yapmıştı bu kadar uzun sürmemişti herhalde telefonlar kaldırmıyordu o zamanlar, tuhaf bir hismiş bu whatsapp röportajı.
En sevdiğim son sorum Dijital Karga’da konuk yazar olur musun?
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gelecek kış teklif ederseniz uygun bir dönemimde olabilirim pek tabii
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ne zaman olursa hatırlarız tabi
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çok güzel bir sohbetti Hayat yolculuğunda keyifli ve mutlu karelerin olsun daima. Yazdıkların kalplerde yerini bulsun beni de unutma Dilan Bozyel bol cevizler
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Teşekkür ederim! kolaylıklar dilerim, sevgiler
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ❤

Daha fazla göster

WhatsApp Röportajları

Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş

Yayınlanma

Tarih:

Yazar:

Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş
Bu sohbete gönderdiğiniz mesajlar ve yaptığınız aramalar artık uçtan uca şifrelemeyle korunmaktadır.
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital pazarlamanın önemli isimlerinden Arda Mendeş. Sana sorularım var, yazışalım mı? 😃
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ben de seni bekliyordum, selamlar
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Selamlar 😁
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital Karga okuyucuları için Arda Mendeş’i anlatır mısın? Neden dijital mesela?
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Biraz uzun hikâye aslında ve çok fazla kişisel. Fakat kısacık bir özet geçeyim;
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kısaca alayım o zaman.
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Henüz lise hazırlık öğrencisiyken kendimi internetin içinde buldum. Fazlaca araştırma ve kurcalamadan sonra, çok küçük yaşta para kazanmaya başladım. Arkadaşlarım, test çözüp üniversite sınavına hazırlanırken ben kendi kitaplarımı bastırıp, internette neler, nasıl yapılabilir kafa patlatıyordum.
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Küçük yaşta büyük bir atılım olmuş senin için. Tebrikler 👏
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yıllar yılları kovalarken, işin mutfağında yetişme fırsatını yakalamış oldum. Biraz daha zaman geçip mantıklı düşünebilmeye başlayınca severek vakit ayırdığım alanın mesleğim olarak şekillenmesi de şaşırtmadı 🙂
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Emek, tecrübe ve azim
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Senin için de güzel bir serüven olmuş. Vaktinin, emeğinin karşılığını alıyorsundur umarım.
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir adım geri çekilip geçmişi düşündüğüm zaman tercih ettiğim yoldan dolayı pişmanlık duymuyorum aksine çok memnunum. Bugün yaşadıklarım, o günlerin getirdikleri.
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ama sana bir şey itiraf edeyim mi?
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hım itiraf, sevdim bunu bekliyorum. 😁
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gençliğimden de feda ettiğimi görüyorum aynı zamanda. Serüvenin içinde daha fazlasını anlayıp öğrenebilmek adına, çok fazla vakti bilgisayar başında geçirdiğimi görüyorum. Mesela lise arkadaşlarım internet kafeye gidip oyun oynarlarken ben çalışıyordum, bu yönüyle de biraz dram içeriyor 🙂
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Şok şok şok! Arda Mendeş Dijital Karga’ya itiraf etti! Başlık bile hazırladım. 😁
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hahaha 😀 o kadar da şok olmayabilir 🙂
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çok duygusal oldu. Buradan bir drama çıkarabiliriz.
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Zamanı yakalayamadığını mı düşünüyorsun?
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hiç gereği yok 😀 Emek vermeyince olmuyor sonuç olarak 🙂
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Atlayarak yaşadığımı düşünüyorum kimi zaman, daha erken ve biraz da hızlı 🙂
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kesinlikle öyle, emek bir işin yapı taşı.
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İstediğin gibi yaşarsın umarım, zamanını dilediğin gibi kullanırsın.
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Umarım 🙂
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Eğer internet kafede oyun oynayamadığın için üzülüyorsan boş zamanın da çağır oynayalım birlikte 😂
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ben diğer kargaları toplar gelirim.
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hahaha işin kötü tarafı şu, oyun oynamayı da bilmiyorum pek fazla. En fazla oyun oynamayı öğretmeni rica edebilirim 🤣
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hahaha sorun yok bende çok bilmiyorum. Kör topal oynarız 😂😂
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tamam o halde anlaştık ✌🏻
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Anlaştık. 👍
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bilenler bilir ama senin de düşüncelerini almak istiyorum. Dijital pazarlama sence neden önemli?
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Karşında çok fazla ukala görünmek istemiyorum ama kitle neredeyse, bizler tüketici olarak nereye yöneliyorsak, pazarlama orada, sence de öyle değil mi?
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yapılan araştırmaları hep beraber okuyoruz, yeni ve güncel rakamlar hepimizin önüne düşüyor. Tüketiciler olarak bizlerin de, olduğu yerde nasıl olur da dijital önemli olmaz ki? 🙂
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bence değil senceyi konuşuyoruz. Burada soruları ben sorarım 😁
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Canlı kalabilmek ve “ticari” faaliyetleri hayatta tutabilmek için hepimiz dijitalde olmalıyız.
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kitle nerede dijital ve pazarlama orada diyorsun, güzel 👍
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kesinlikle kitle neredeyse pazarlama orada. Yüksek lisanstan sevgili hocam Yüce Zerey bizlere kahvede vakit geçirip dizi izlememizi tavsiye ederdi. Böylelikle kitleyi ve ihtiyaçları daha iyi anlayabileceğimizi söylerdi.
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Güzel taktikmiş; halkın içinde olun, anlayın, görün, tecrübe edin. Yüce Zerey’e buradan selamlar ✋
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kulakları çınlasın 🙂 Emeği çoktur.
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çınlasın çınlasın 😃
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Türkiye’de markaların mutlaka yer alması gereken dijital pazarlama kanalı hangisi?
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ops güzel ve kritik soru, çok teşekkürler 🙂
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ne demek, ne demek 😁
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bu konuda beylik sözler etmekten çok çekinirim. Her marka için stratejinin özel olarak belirlenip, hedeflere yönelik hareket edilmesi gerektiğini düşünürüm. SEO yoksa öldün, PPC’ye girmezsen var olamazsın, sosyal medyada dev olman lazım gibi söylemlerde bulunmak yerine, hedefe göre optimum olanı seçmekten yanayım.
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bununla birlikte tüm kanallar çarkın dişlileri gibi, doğru şekilde çalışıyor olmalı 🙂
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Nereye gitmek istediğini bilmeden, yatırımlara karar vermek çok mantıklı gelmiyor.
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hım o zaman bu sorunun cevabını şu soruda bulabiliriz belki. Bir marka, dijital pazarlamada önceliği hangi konuya vermeli? Strateji, içerik, SEO, sosyal medya, reklam vs.
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Marka önce ne istediğini çok iyi bilmeli. İstediğini yani hedefini belirledikten sonra kanalına ona göre karar vermeli. Çok çok basit bir örnekle somut hale getirmeye çalışayım;
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sevinirim sevgili Arda Mendeş 😃
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Okuyucularım için güzel olur.
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: E-ticaret yapmaya karar verdik seninle, bol bol karga motifli t-shirtler satacağız. Hedefimizi de daha fazla t-shirt satmak üzerine kurguladık.
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ooo bak aklıma cinlikler getiriyorsun.
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 🤔🤔
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yeni markayız, karga arkadaşlarımızdan başka kimseler bilmiyor bizi. Bu durumda ben kişisel olarak önce display ile marka bilinirliği yaratmaya, markamızı tanıtmaya gayret gösterir yeteri marka bilinirliğinden sonra nokta atışı hedefleme ile PPC’ye yönelirim. Bununla eş zamanlı olarak da sosyal medya iletişimini güçlendirir, potansiyel karga severlerle diyalog kurmaya gayret gösteririm. Bir de yanında mail listeleri oluşturmak için gerekli hamleler üzerine hazırlık yaparım. Başlangıçta temel düzeyde tüm SEO temellerinin doğru kurgulandığı yapıda, daha fazla kitleye ulaşabilmek için genişleme adımlarını atmaya başlar ilerlerim.
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yattıysa aklına, girişelim t-shirt işine 🙂
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kal kal kal 😁 yattı, yatmaz olur mu 😂
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ne kadardan satacağımız önemli ama şimdi patlamayalım 😂
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Okuyucularımız için küçük bir not düşeyim, diğer tüm detayların optimum düzeyde işlediğini düşünerek yazıyorum 🙂 Okuyanlar lojistik nerede ey Arda Mendeş demesinler sonra 🙂
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Domino taşları gibi tüm olay. Bir başlangıç yapacağız ve arada boşluk bırakmadan tüm sırayı katmanları uygulayacağız.
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bunu açıklaman güzel oldu. Okuyucularım çok dikkatlidir 😎
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ne kadar demişken, küçük bir kulak çınlatma da Leven Erden’e yapalım, yine sevgili hocam fiyatlandırma ile ilgili der ki; fiyatlandırma üzerine strateji kurmak, pantolon indirmeye benzer. Eğer düşük fiyat stratejisi kurarsan, bir daha pantolonu yukarı kaldıramaz ortada kalırsın.
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 😂😂😂 Baya güzel bir sözmüş. Afilli cümleler listeme Leven Erden hocamızın bu sözünü alıyorum. Selamlar ✋
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir tanedir 🙂 (her anlamda 😀)
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Güzel bir eğitim hayatın olmuş anlaşılan. Hocalarının çok afilli sözleri var. 😃
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yüksek lisansım çok keyifli geçti, afilli sözlerden ziyade, harika kafaları olan hocalarım oldu, ilham verdiler, yol gösterdiler 🙂
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İyi insanlardan eğitim almak güzel bir şanstır.
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Konumuza dönecek olursak t-shirt ne yapıyoruz şimdi 😂
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kesinlikle katılıyorum 🙂
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yarın yan yana gelip detaylandıralım bu konuyu 🤣
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tamamdır 😂😂
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital Zirve isimli bir seriye başladık. İlk konumuz da seninle pek alakalı 😀 Sence 2017’de SEO’nun altın kuralı nedir?
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Haha 🙂
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 🤔🤔
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İlk okuyuşta kulağına ilginç gelebilir ancak SEO tarafını da teknik geliştirmeler ve düzenlemeleri bir kenarda bırakarak, pazarlama faaliyetleri içinde stratejik adımları olarak ele almayı seviyorum. Ben nereye gitmek istiyorsam, optimizasyon çalışmalarımı o yönde geliştirmeyi tercih ediyorum.
Yıl oldu 2017 yok mu cafcaflı bir cevabın diye soracak olursan, hala temelleri bile doğru atamadığımız anlar oluyor. Temelleri sağlam atalım, gerisi gelecektir.
Bir diğer yandan illa bir cevap isteyeceğini düşünerek, sene başında yüksek sesle konuşulan mobile first indexing ile ilgili bir bilgi paylaşayım.
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bu süre içinde medyada yer almak bu anlamda bir avantaj oldu, geçtiğimiz günlerde mobile first indexing için ilk sinyalleri aldık. Duyrulur 🙂
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hım ilk defa Karga’da bu haber galiba
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 😁
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yakın çevremde sohbet esnasında söylediklerim olmuştu, yalan olmasın şimdi, gagalarsın sonra 🙂
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Aaa bak şimdi olmadı, kargaları toplayıp yanına geliyoruz hemen😂😂
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Eyvah eyvah sıkıntı var 😁
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sıkıntı yok Arda Mendeş, senin yerin ayrı 😉
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Aah teşekkür ederim 🙂
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 😁
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir markanın dijital pazarlamacısı olmak nasıl bir duygu? İnsana nasıl hissettiriyor?
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yaptığım işi seviyorum. Şöyle bir gerçek var, stres seviyem çok yüksek ve yeri geldiğinde ofiste sabahladığımız günler oluyor. Ek olarak medya tarafının gerekliliği sürekli tetikte olmak da gerekiyor. Bunları bir kenara koyunca, gün sonunda severek yapabildiğim sürece gayet keyifli oluyorum.
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Eee ne demiş atalarımız “Ekmek yemek için çiğnemek gerekiyor.” Her işin de kendine göre zorluğu var.
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 😁
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Aynen öyle 🙂 Çok şükür bugünlere 🙂
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hazır atalarımız demişken bayramda mesleğini sorduklarında ne cevap verdin? 😉😃
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Şükür şükür, daha iyisi olsun inşallah senin adına.
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bayramda bu soruya maruz kalmamak için aile büyüklerini telefonla arayarak bayramlarını tebrik ettim 🤣🤣
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Şakası bir yana;
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hahaha güzel taktikmiş 😂😂
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir akşam takside sürücü abiye dijital pazarlamacıyım dedikten sonra, televizyon falan mı satıyorsun cevabını almıştım.
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: O günden sonra daha temkinli davranıyorum 😃😃😃
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hahaha 🤣😂🤣
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Nerde o eski televizyon satanlar bee Arda 😂😂
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hahaha 😅
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sen yine temkinli davran ne olur ne olmaz 😁
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Peki markan için neler yapıyorsun?
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Demirören Medya, dijitale önem veren ve yatırım yapan bir kuruluş. Başka amiral gemilerimiz olmak üzere, gelen ve gelecek olan tüm projelerimiz için strateji aşamasından uygulama aşasına kadar destek olmaya gayret gösteriyorum. Tabii, tek kişilik dev kadro değilim, harika ekiplerle, harika insanlarla bu süreci yürütmeye gayret gösteriyoruz.
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tabi bu işte sağlam bir ekibin olması da çok önemli.
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Fikirlerinin uyuşabildiği, devamlı olarak gelişen bir ekip kadar güzel bir şey olmasa gerek.
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bunu genel olarak söylüyorum, aynı sayfada olunmadığı sürece, bir projede başarılı olunması zor. O yüzden kendimi şanslı hissediyorum 🙂
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hocaların, çalıştığın insanlar sen baya baya şanslısın Arda Mendeş. Biraz bana da bulaştır. 😁
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Aman nazar etme Kargacığım 🙂
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Etmiyorum etmiyorum 😒😂
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital bir kampanyanın başarılı sayılabilmesi için gerekli kriterler nelerdir?
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Biraz önce konuştuk ya hedef önemli dedim. Yerine göre daha fazla oturum yaratmak, yerine göre daha fazla yeni kullanıcıya erişebilmek, yerine göre belirlenmiş ROI tutturabilmek yerine göre kitlenle en güzel iletişimi kurabilmek 🙂 Uzaaaar gider bu böyle. Dedim ya beylik sözler etmekten çekinirim hep, hedefe göre başarı kriteri de değişken olabilir. Tabii temelde şirketi ayakta tutup, günümüz dinamiklerine uygun hale getirmek en önce düşünülmesi gereken, bence 🙂
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Peki Türkiye’de dijital pazarlama algısı ne durumda?
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kargacığım hep sıkıştırıyorsun beni ama. Büyük konuşmaktan sakınıyorum dedikçe köşeye köşeye itiyorsun beni 🙂
Yapılan yatırımlar, rakamlar, girişimler ve gelişmeler hepimizin bildiği konular zaten. Gün geçtikçe gelişip, güzel işler yapmak ümidiyle günlerimizi geçiriyoruz hep beraber. En azından artık SEO yenir mi diye sorular gelmiyor, diyeyim sen anla 🙂
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ama Ardacığım sende büyük sözler et, mütevazı olma bu kadar. 😃 Paylaş bilgilerini bizimle.
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: SEO yenilmiyor mu ya tuh tüm ümitlerim suya düştü 😂😂
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Atalarımız ne güzel demişler değil mi? Büyük lokma ye büyük konuşma diye 🙂
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kişisel bir görüşümü paylaşayım o halde;
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet, işte oldu. Bekliyorum😁
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İnternet okur yazarlığımız arttıkça ve tüketici davranışlarını & ihtiyaçlarını daha iyi anladıkça, ki bence bazı markalarımız çok iyi anlıyor, bazılarımız anlamaya başladı, güzel işler güzel projeler gelmeye devam edecekler.
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yine kişisel bir gözlem olarak, zamanlama da doğru olursa harika işleri beraber takip edeceğiz 🙂
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yani güzel işler için daha zamanı var markaların diyebilir miyiz?
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Güzel işleri yapan markalarımız var. Yeri gelmişken söylemeden geçemeyeceğim, eski şirketim Modanisa, harika ötesi işler yapıyor senelerdir 🙂

Güzel işlerden ziyade ses getirecek işler için bence biraz daha zamana ihtiyaç var.

Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Eminim senin parmağın vardır bu işte 😉
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Estağfurullah 🙂
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir öneri sunabilir miyim?
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ses getirecek işlere biraz daha zaman var diyoruz o zaman😃
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Buyur dinliyorum Ardacığım 🤔
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kendisi kabul eder mi bilmem ama az önce bahsettiğimiz büyümeyi ve strateji belirlemeyi bir de bence Modanisa genel müdürü Sami Güzel’den dinlemek gerek 🙂 Belki bir araya gelirsiniz günün birinde 🙂
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Belki gelmemize vesile olursun. Bir WhatsApp röportajı için aracı olursun bize 😁 olmaz mı?
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ben çok sevinirim, hem bir araya getirmekten hem de Sami Güzel’den dinlemekten 🙂 Bugünü bitirelim, ben bir nabız yoklayayım 🙂
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tamamdır güzel haberlerini bekliyorum o zaman 😁👍
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Konuşmacı olarak etkinliklere katılıyorsun İnsanların sana ve dijitale ilgisi nasıl?
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Anlaştık ✌🏻
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sorum arada kaynamasın, tekrar soruyorum. Konuşmacı olarak etkinliklere katılıyorsun İnsanların sana ve dijitale ilgisi nasıl?
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Özür dilerim, kaynamış valla. Genel olarak katılımcılar büyük ilgi gösteriyorlar. İlgiyi görmek harika. Ancak o ilgiye doğru orantılı cevap verebilmek de ayrı bir sorumluluk. Yükü omzumda çok ağır 🙂
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bununla beraber, kitle harika bir ilgi gösteriyor olsa da, zaman zaman dijitaldeki faaliyetlerin sihirli olduğuna inandıklarını hissediyorum. Bir etkinliğe katıldım, bugünden sonra bu işe tamamen hakim olacağım gibi düşünceler olabiliyor zaman zaman.
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Beklentiyi doğru yönlendirip, farkındalığı yaratmak gerekiyor.
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ben arada soru kaynatır mıyım hiç 😁Sen o sorumluluğun altından güzel bir şekilde kalkıyorsundur.
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Umarım öyledir, bunu zaman ayırıp dinlemiş katılımcılara sormamız gerek 🙂
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Zaman çok hızlı akıyor ve değişiyor. Sen bu akıntıya çok güzel adapte oluyorsun.
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Katılımcılarda eminim çok memnundur senden. Bir gün kargaları alır bende gelirim konuşmana. Var mı yakınlarda bir konuşman?
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ağustos ayında planlanmış bir 3 saatlik eğitimim var, beklerim seni ve arkadaşlarını 🙂
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tamamdır ben arkadaşlara söyleyeyim şimdiden. 😁
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gelelim hızlı sorularımıza;
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Buyrunuz 🙂
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kitap önerilerin neler?
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Remote ve Savaş Sanatı
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Remote, uzaktan çalışma kültürünü harika anlatıyor, belki yakın geleceğimiz değil ama uzun vadede geçiş olacağını düşünüyorum.
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Savaş sanatı da strateji için harika bir kaynak, en azından benim için.
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Güzel tavsiyeler okuyucularımız bu kitapları kaçırmayacaktır 😃
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin renk hangisi?
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Mavi 🙂
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin şehri söyler misin?
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Lizbon ve İzmir
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin kelime, zor yerden geldi 😁
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: haha evet beklemediğim yerden geldi 🙂
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: düşüneyim 🤔
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hahaha cevabını alalım bakayım 😃
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: “eyvallah”
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Eyvallah o zaman 😁
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 😄😄
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin emoji?
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 😅🤔✌🏻
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bu üçlü favoriler 🙂
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Üçünü de kullandın röportajda 😃
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin sosyal mecra?
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Twitter
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çocukken hayalindeki meslek neydi?
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Pilot olmak istiyordum, hatta pilot ceketim bile vardı 😅
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Eee peki hiç denedin mi?
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hayır, tam bir çocukluk hayali oldu. Geldi, güldürdü, geçti 🙂
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: O kadar diyorsun. Hayırlısı buymuş demek. Ama gözün hep yükseklerdeymiş 😉😁
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Huzurlu bir yaşama doğru evrilmeye gayret ediyorum diyelim 🙂
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: O yüzden 30’da emekli olursam hiç şaşırma.
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hadi öyle diyelim, seni kırmam bilirsin 😁
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yerleşirsem İzmir’e gelirsin ziyaretime 🙂
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Aman aman dur hemen ne emeklisi
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ama böyle güzel teklifler sunarsan emekli ol derim 😂
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ahaha tamamdır anlaştık, ilk misafirlerden olacağına söz veriyorum
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hahaha tamamdır o zaman, bende bol bol ceviz getiririm sana 😃
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bu aralar en sevdiğim soru 😌 Dijital Karga’da blog yazar mısın?
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çok isterim, mümkün olduğunca. Ama öyle afilli yazılar bekleme. Bazen günlük olarak da kullanmak isteyebilirim 🙂
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Olur sen nasıl istersen, arada afilli yazılar yazarsın ama 😃
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Denerim 🤓
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 😃👍
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: WhatsApp röportajını nasıl buldun?
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İlginç bir deneyim oldu, teşekkür ederim davet için. Ama itiraf etmeyelim ki beklediğimden uzun sürdü 😅 Yanımda arkadaşlarım bilgisayarı alıp kafama vuracaklar birazdan 😅😅
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hahaha 😂😂 aman dikkat et
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir sorum daha var. En azından onu da sorayım 😂😂
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Röportaj için önereceğin isimler var mı?
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Var var olmaz mı… Sami Güzel, Berkan Bağcı, Yiğit Konur, İlyas Teker, Uğur Eskici, Behlül Göktepe, Aykut Aslantaş, Gökhan Çakır
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Uzar gider daha 🙂
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Oh oh oh liste uzun 😃
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Eminim tanıdığında, sohbet etmekten keyif alacaksın sen de. 🙂
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sen öyle diyorsan kesinlikle güzel enerjili insanlardır. 😃
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Arda Mendeş dijital dünyada başarılı işlerini her zaman takipteyim. Bol etkileşimli işlerin olsun. Cevizin bol olsun, beni de hiç unutma✋
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Seni unutmak ne mümkün, benden çok yaşayacağın da kesin 🙂 Çok teşekkürler güzel dileklerin için. Kendine dikkat et.
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sende dikkat et arkadaşlarına dikkat ✋
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ahaha, gözler üstümde. Müsaadenle ben kaçıyorum yavaştan 🙂
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Keyifli akşamlar olsun 😊
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ne demek müsaade senin, vakit ayırdığın için teşekkürler ☺
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sana da keyifli akşamlar olsun
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Rica ederim ne demek, görüşmek üzere 🙂
Arda Mendeş WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Görüşmek üzere 😃

Daha fazla göster

WhatsApp Röportajları

Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş

Yayınlanma

Tarih:

Yazar:

Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş
Bu sohbete gönderdiğiniz mesajlar ve yaptığınız aramalar artık uçtan uca şifrelemeyle korunmaktadır.
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Merhaba Odun Herif, ben Dijital Karga 🙂 Uyumlu bir ikili olabiliriz. Sana sorularım var. Keyifli bir röportaja ne dersin? Yazışalım mı?
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Merhabalar. Tabii.
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 2010 yılında ilk tweetin ile dijital dünyada yerini aldın. İlk tweette bile RT fav var 🙂 İyi ki diyor musun? Bazen hiç girmeseydim dediğin oluyor mu?
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Cevaap gelmiyoor Odun Herif’den 😁😁
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yaa çok pardon şimdi müsait oldum.
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: evvet.
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sorun yok 👍🙂
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet, sanırım o tweet “merhaba twitter ben geldim” gibi bir şeydi. Twitter’da takip edilmeye başlandığımda o tweete kadar inip okuyanlar vardı. Sosyal medyayla ilgili olarak iyi ki dediğim şeyler de var, keşke dediğim şeyler de var tabii. Keşke hiç sosyal medya tecrübesini tatmasaydım demedim ama üzüldüğüm, kızdığım, kırdığım, kırıldığım çok şey oldu.
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gerçekten ilk tweete kadar inenler oluyor 😁 Benim gibi
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: O zaman iyi ve kötü yanları var diyebiliriz.
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tabii, biraz ön plana çıktığınızda, biraz göze batmaya başladığınızda tadınızın kaçabiliyor. Her şeye rağmen keyifli bir serüven.
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Eee fenomenlik zor dijital alemde göz önünde oluyorsun.
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Biraz öyle
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 2010 – 2017 yılı arasında senin için önemli değişimler oldu 2.7 milyon takipçin var mesela, arkan sağlam aday olsan seçilirsin. 🙂 Peki Twitter’da neler değişti gözlemlediğin?
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Haha yok yahu o iş öyle değil. Takip ediliyor olmak başka bir şey, kitleleri peşinden sürüklüyor olmak başka bir şey. Bilinir olmak başka bir şey, popüler olmak başka bir şey. Sosyal medyadaki bu sayılara çok fazla takınıldığını düşünüyorum. “Benim şu kadar takipçim var, onun bu kadar takipçisi var, beni bu kadar kişi beğeniyor”, artık böyle bir dünyada yaşıyoruz. Gerçekten o kadar takip ediliyor muyuz? O kadar beğeniliyor muyuz? Sanmıyorum. O sayıları takılmamak lazım.
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ama bu zamanlarda “Benim şu kadar takipçim var. Senin ne kadar?” gibi konuşmalara şahit oluyoruz.
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bu biraz sapkınlık mı? 😁
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Twitter’da neler değişti diye düşünüyorum. Bence Twitter canlı bir organizma gibi. Doğdu, emekledi, büyüdü ve halen yaşıyor, değişiyor. Sosyal mecraların her biri aslında kendi kültürünü ortaya koyan birer medeniyet gibi. Facebook, Twitter, Instagram, Youtube her biri bir kültür. Twitter’da kıyametler koparken, Instagram’da sahilde güneşleniliyor, Youtube’da meydan okuma videoları çekiliyor. Facebook’ta kedi videoları paylaşılmaya devam ediyor. Her biri bir kültür. Bir terör olayı yaşandığında Twitter’da şaka yapmazsınız ama Instagram’da sahilden fotoğraflar atmaya devam edebilirsiniz. Aynı kişi “şuan sahildeyim, hava acayip sıcak” diye tweet attığında linç edilebiliyorken Instagram’dan kumsalda güneşlenirken çekildiği bir fotoğrafı paylaştığında yadırganmıyor. Yazılı olmayan kurallar var. Kimin koyduğu belli olmayan ama herkesin bildiği kurallar.
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sosyal medyanın kuralları var diyorsun ve çok güzel özetledin.
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sapkınlık mı değil mi bilmiyorum ancak
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ancak?
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tarihin hiç bir döneminde olmadığı kadar hızlı gelişiyor ve değişiyoruz. Buna bağlı olarak kuşak farkını giderek daha derinden hissediyoruz. Bizim nesil bilgisayar oyunları oynayarak büyüdü. Anne babalarımız “ne anlıyosunuz şu oyunlardan, çıkıp sokakta oynasanıza” derlerdi, biz şimdiki nesile “ne anlıyorsun oyun videoları izlemekten, girip kendin oynasana” diyoruz. Yeğenim var, oyunu oynamıyor oynayanların videosunu izliyor. Bize acayip gelen, saçma gelen, sapkınlık gelen birçok konu çağı anlayamayışımızdan kaynaklanıyor bence.
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Haklısın, her geçen gün farklı bir yenilik oluyor ve bizlerde onlara karşı tepkiler veriyoruz. Tabi bu onların yanlış yaptığı anlamına gelmiyor. Tespitler süper. 🙂👍
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tüm mesajları ve mentionları okuyabiliyor musun?
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hayır, hepsine bakmaya zaman olmuyor. O gün evdeysem, boş vaktim varsa hepsine bakıyorum.
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tabi o kadar takipçiden gelen mesaja yanıt vermekte hayli zordur.
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kim bilir günde kaç mesaj alıyorsun.
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tabi, bayaa geliyor. Hepsini okumak mümkün olmuyor. Çoğu rica, istek.
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Profilinde dolaşırken sana gelen mesajlara karşı dik duruşunu ve kendini bozmayışını gördüm. Epeyi güldüm 😂😂
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hele isteklere verdiğin yanıtlar 😂😂
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ya istekler bitmiyor, vallahi bitmiyor. Bazen illallah ediyorum. Şunu paylaşır mısın, bunu paylaşır mısın. En son paylaşıp geçiyorum. Bağcılarda lahmacuncu açıp paylaşım yapmamı isteyen akrabalarım var. “Hele bizim şu adresi paylaş da az iş yapak” diyor, ben paylaşınca dükkana insan yığılacak sanıyor. Bazen “eeeehhh be” deyip paylaşıp geçiyorum. Bazen gerçekten çok sıkılıyorum.
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tabi senin için de zor bir durum. Özellikle akrabalar yoruyor olmalı. 😁
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Beni bu hayat yoruyor karga, bu hayat yoruyorrrr!!!
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kimi yormuyor ki Odun Herif 🙂
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ben uç uç yoruluyorum 😁
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Onu bilmyorum. Beni yoruyor, kimi yormuyor bilmiyorum, Allah bilir, onu ben bilemem Allah bilir, güzel ama ingilizce. Konu dağıldı bi.
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet dağıldık biraz
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hemen o zaman konuya geri dönelim.
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kim Twitter fenomenidir? Kim değildir desem?
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: “Sanatçı kimdir, sanat toplum için midir, sanat sanat için midir?” sorusu gibi oldu. Kim kendini ne görüyorsa odur. Sosyal Medya fenomeni deyince benim aklıma belli bir kitle tarafından takip edilen, gizemli, merak edilen bir sosyal medya kullanıcısı geliyor. Bence sosyal medya ünlüsü olmak başka bir şey, sosyal medya fenomeni olmak başka bir şey, sosyal medyada çok takipçiye sahip olmak başka bir şey.
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Peki, sence sen bunların neresindesin?
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: *hangisisin?
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Valla bilmiyorum artık, ben kullanıyorum. Kullanıcıyım, sosyal medya kullanıcısı.
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Peki, sence farklı, gizemli, kim olduğu bilinmeyen bir hesap mı yoksa kendi ismiyle profil açmış bir hesap mı daha fazla ilgi görür?
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yani Odun Herif değilde Kadir Doğrubakar olarak hesap açsan aynı etkiyi alır mıydın?
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ben aynı etkiyi alır mıydım bilmiyorum ama kendi adıyla profil açıp çokça ilgi görenler var.
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir de genelde Twitter’da popüler olan kişilerin özellikle Facebook’da daha güçsüz kaldıklarını görüyoruz ama senin Facebook’da da ciddi bir kitlen var 1 milyona yakın. Sosyal medya mecralarının kullanımı kullanıcı profilleri farklılık gösteriyor mu sence?
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tabi farklılık gösteriyor. Facebook daha çok bir arşiv gibi, bir kart vizit gibi. O orda hep duruyor, akrabalar, fotoğraf albümleri vs orada. Facebook’ta da takipçi sayısının yüksek olması Twitter’a gösterdiğim ilgiyi oraya da gösterdiğimden kaynaklanıyor. Attığım tweetlerin ekran görüntülerini Facebook’ta paylaşırdım. Eğlenceli videolar hazırlar, facebook’ta paylaşırdım. Facebook ile ayrıca ilgilenirdim.
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir de Instagram var tabi orada da hikayelerini takipteyim.
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Instagram’ın nasıl bir yeri var sende?
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İlgi istiyor, eski enerjim yok. Kafama göre hikaye, fotoğraf, video paylaşıp geçiyorum. Pek ilgi gösterdiğim söylenemez.
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ama bulup çıkardığın videolar beni benden alıyor 😂
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ya o ayrı bir iş. O da çok yoruyordu. Oturup bir yazılım kodladım. Benim için sosyal ağları, haber sitelerini, video sitelerini tarıyor. İlginç olabilecek içerikleri önüme çıakrıyor. Oradan alıp paylaşıyorum.
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hım o yazılımı bizimle de paylaşabilir misin? 😁
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Uygulamayı herkes açık yapmayı düşünüyordum. uğraşamadım, kaldı öyle. Vakit bulursam siteyi herkese açacağım. Şimdilik şöyle bir ekran görüntüsü atabilirim;
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bu ekran görüntüsünde Twitter’daki popüler hesapların paylaştığı videolu tweetlerden en çok paylaşım alanların listesini görüyoruz.
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hım o zaman vakit bulup bizlere de açmanı bekliyorum. Ama güzel proje inşallah devam ettirirsin.
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İnşallah, en kısa zamanda.
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Baya güzel bu istediğimize kolay ulaşım sağlıyor.
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Peki, 140 karakterin seni zorladığı oldu mu? Sence bu sınır kalkmalı mı?
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bence tamamen kalkmamalı ama böyle de kalmamalı. Alternatifler sunulabilir. Örneğin instagrama albüm özelliği geldi. Ama bu özellik öyle gelişi güzel getirilmedi. Gayet kullanışlı bir şekilde kullanıcının önüne sunuldu. Instagramın özünü bozmadı. Twitter’da belki 140 karakter sınırı için bir şeyler düşünebilir. ama bu sınırın kontrolsüz bir şekilde kaldırıması taraftarı değilim. Twitter’ın ruhu kalmaz gibi geliyor.
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Twitter’in olayı karakter kısıtlaması diyorsun. O zaman yetkililere buradan seslenmiş olalım alternatif üretsinler. Duyarlarsa tabi😁
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir süredir tartışılan konuşulan bir konu var. Influencer marketing nedir?
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sosyal medyada belli bir etki gücüne sahip olan insanların bir ürünün, bir markanın ya da bir hizmetin tanıtımını yapması diye tanımlayabiliriz. Sosyal medyayla beraber böyle bir sektör doğdu. Ünlüler, sosyal medya fenomenleri, uzmanlar, kitlelere etki edebilen herkes artık sosyal medyanın bir reklam yıldızı yani influencer.
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Peki gerçekten etkili mi?
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Doğru yapıldığında etkisi tartışılmaz. Ancak o kadar yeni bir sektör ki henüz kimse neyin ne olduğunu tam manasıyla kavrayabilmiş değil. Herkes bir şeyler yapmaya çalışıyor. Başarılı işler de çıkıyor çöp işler de.
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Aslında insanların ve özellikle akrabalarının senden istediği istekler senin para kazanacağın tek şey ama insanlar bunu anlamıyor.
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yoo hani konu daha çok isteğin mantıksızlığı ve yetişilebilir olmamasıyla alakalı. Yani bazen paylaşmam için öyle şeyler yollanıyor ki çok eğlenceli ya da çok ilginç. Bunu yolladığı için o kişiye teşekkür ediyorum. Çünkü paylaşılmaya değer bir şey yollamış.
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Daha çok gelen mesajların içeriğiyle alaka diyorsun. Kargastik duruşunu selamlıyorum ✋
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sana da Aloha karga 👍
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 😁😁
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Peki, viral reklamlar da insanların kafasını karıştırmaya başladı hangisi gerçek hangisi reklam karışıyor bazen gerçek olandan da reklam algısı oluşuyor bu bir handikap mıdır?
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Valla soruyu tam anlayamadım ama handikaptır olarak onaylamak istiyorum. Sanırım uykum geliyor.
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Uyuma uyuma, kal elini yüzünü yıka 😁😁
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Karga saat 12 oldu sahuru beraber yapacağız bu gidişle
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yapalım hem sahura kadar vakit geçirmiş oluruz 😁
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Peki, tamam tamam az kaldı yormuyorum seni biraz daha sorum kaldı. Sormazsam hiç uyuyamam 🙂
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital Reklamcılığın geldiği noktayı nasıl buluyorsun? Markalar buna nasıl adapte olmalı?
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Valla su akıyor yatağını buluyor. Yeni yeni iş modelleri ortaya konuyor. Az öncede konuştuk en yenisi influencer marketing. Bu konularda akademik düzeyde bir çok araştırma yapılıyor. Markalar bu araştırmaları dikkate alıp kendilerini işini iyi yaptığını düşündükleri bir ajansın kollarına bıraksınlar.
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gerisi tevekkül
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Önemli olan markaların çalıştıkları ajanlar diyorsun önemli bir nokta. Markaların da işi zor.
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yavaş yavaş sonlara yaklaşıyoruz. Odun Herif ve Kadir Doğrubakar’ın farklı olduğu noktalar var mı?
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ben Kadir Doğrubakar’ım, odun herif de benim sosyal medyada kullandığım takma adım. Önceleri odun herif benim için bir projeydi. Bir film karakteri gibi, bir sosyal medya karakteriydi.
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ama şuan da öyle değil mi?
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Değil
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hım içi dışı bir karakter artık.
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Peki gelelim hızlı sorularımıza
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kadir olarak kullanıyorum. Artık Ortada sanal bir karakter yok.
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kargacım ben uyuyorum
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yarın devam edelim istersen
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hızlı sorulara geldik hemen bitiyor.
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gerçekten daha fazla dayanamayacağım gözlerim kapanıyor
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İstersen yarında olabilir tabi ama tek cevaplık sorulara geldik.
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Valla 00:00 yatarım diyim
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kargaaa hıı
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gooo
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tamam o zaman hızla başlıyorum
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kitap önerilerin?
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gak gak 😁
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Homo sapiens, homo deus, peter ilkesi
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin renk?
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sevdiğim özel bir renk yok. Kahverengi olsun.
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hım tamamdır. En sevdiğin şehir?
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Riga
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Güzel cevap oldu beklemiyordum.
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Türkiye’de bilemedim. Edirne, antalya.
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin yemek?
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Esnaf lokantasında Kuru + az pilav + cacık
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin kelime?
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hayır
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin emoji?
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 👍
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin sosyal medya mecrası?
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Azar (sosyal medya mecrası denemez ama)
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Olsun o da olur 🙂
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çocukken hayalindeki meslek neydi?
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dayan Odun Herif az kaldı başarabilirsin 😂😂
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sorduklarında “Bilim adamı olacam” dermişim ama bir meslek hayalim olduğunu hatırlamıyorum. Herhalde bir yerden duyup söylemişimdir.
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Havalıymış baya
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: WhatsApp röportajını nasıl buldun?
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kargalı ve uykulu buldum. Bence whatsapp kapatılsın ki adım gibi eminim er ya da geç kapatılacak (en çok 1 yıl veriyorum, 2019 gelmeden kapatılır) sonraki röportaj yerli bir iletişim uygulamasıyla yapılsın.
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 😂😂😂
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bulunursa orayı da kullanırız ama bizim olayımız WhatsApp 😂😂
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital Karga’da konuk yazar olur musun?
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Uyan gözlerim gaflet uykusundan uyan 😂😂
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir an en sevdiğim kelime aklıma geldi. Çok isterim ancak daha çoğu üşeniyorum.
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bakarsın en müsait zamanın da konuşup anlaşırız belki.
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Vee son soru geliyor 😁 Röportaj için önereceğin isimler var mı?
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Cem yılmaz, Arda turan ve Nusret önerebileceğim isimler. Benden sonra en çok ilgiyi onlar görür diye düşünüyorum. Aleyna Tilki’yi de unutmamak gerekir.
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hahaha ama bizi zora sokuyorsun ulaşabilirsek söz yaparız. Seninle birlikte çıta çok yükseldi.
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evettt Odun Herif takipçin, mention atanların çok olsun. Bir an önce de mezun olursun umarım. Twitter’da ara sıra selam ver. Unutma beni cevizin bol olsun.
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Teşekkür ederim kargacım. Hiç unutmam bir gün araçla yolda giderken arabamın yan camına arkadaşlarıyla kavga eden bir karga çarpmıştı. 2 arkadaşı kaçtı o iki tekerleğin arasına düşmüştü. Frene bastığımda artık çok geçti. Arabadan indiğimde can çekişiyordu, yavaş adımlarla yanına yanaştım. İlk defa böyle hissediyordum. Daha önce muhtemelen bir çok canlının canına kıymışımdır, böcek, sinek öldürmüşümdür. Balık tutmuşumdur. Ama ilk defa böyle olmuştum. Yanına yanaştım. Ayaklarımın ucunda can çekişiyordu. Eğildim. Avuçlarımın arasına aldım. Kaldırıma yöneldim. Yürüdüm. Ağacın kenarına bıraktım arkamı döndüm. Arabama geçtim. Oturdum. Öyle bi 15 dakika boş boş oturdum. Sonra bastım gittim. Bir cana kıydığım hissine daha önce hiç kapışmamıştım. Garip bir duyguymuş. Kendine dikkat et karga. Dilerim bu hayatta ne şöför ol ne de karga.
Odun Herif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Afilli cevaplar listeme alıyorum bu cevabını. Umarım hiç birimiz ne ezilen olur ne de ezen olur. Bugün bile bu şekilde duygulanıp hala o hissiyatı taşımak çok değerli bir şey. Ben arkadaşlara söyleyeceğim bundan sonra dikkatli olurlar. Sen de kendine dikkat et Odun Herif ✋

Daha fazla göster

WhatsApp Röportajları

Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş

Yayınlanma

Tarih:

Yazar:

Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş
Bu sohbete gönderdiğiniz mesajlar ve yaptığınız aramalar artık uçtan uca şifrelemeyle korunmaktadır.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Merhabalar Metehan Mert Çakır radyoların aranan adamı benim de sana sorularım var. WhatsApp’da baş başayız müsait misin yazışalım mı?
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Buyursunlar.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Harika başlıyorum.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 17 senedir radyocusun neredeyse Türkiye’de radyonun tarihi sensin. Mutlu musun? 😊
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Haha! Alakam yok. Ben kendimi “radyocu” olarak bile görmem. 17 senedir bu işi yapıyorum ama sadece içerik üretiyorum. Sesimle de diğer insanların birleşmesini sağlamaya çalışıyorum.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çok fena ters köşe oldu 😂😂
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bu yüzden mutluyum bak işte:)
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 😉 Mutlu olmak önemli gerisi teferruat zaten.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Aynen. Yaptığım işten mutluyum ama onu soruyorsan.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 17 senede radyoculukta neler değişti diyecektim biraz gözlemlerini paylaşır mısın?
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Müzik radyoculuğu arka planda kaldı/kalacak. İçerik radyoculuğu dönemindeyiz son bir kaç yıldır…
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital müzik piyasası aldı yürüdü. Radyolar da buna uyum sağlama çabasında…
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bu dönüşümü sağlamak önemli
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ana akım radyolar dışındaki radyolar zor durumda.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet önemli.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dönüştüren var ama dönüştüremeyip batan radyo da çok.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Maalesef birçok alanda da böyle yeni kitleyi yani dijital yerlileri yakalamak lazım
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sen bunu başarıyorsun bir dengen var. Kent FM için de geçerli bu durum böylece Radyo da yaşamaya devam ediyor.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Mesela avantaja dönüştürmek sanırım.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Açıkçası bizim yaptığımız kitle radyoculuğu kent fm de. Her kitleye hitap edip yakalamaya çalışıyoruz.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tek bir kitle üzerinden gidersek bu bizim sonumuz olur.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İçerikler üretip satmaya çalışıyoruz. Satıyoruz da şimdilik.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bak kargalar bile dinliyor.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Etkinlikler/konserler düzenlemeye başladık ki ek bir gelir kapısı yaratmaya çalışıyoruz.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Karga dinler tabi:)
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Radyo Programcısı olarak içerik olarak değerlendirmene bayıldım.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dinler tabi sabah benim kadar erkencisin.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 🖖🏽
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Erken ne kelime! 5 koğuş kalk.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Arka Koltuk ile ve kafaları açıyorsun kendine getiriyorsun nasıl bir enerji sabah programı yapmak. Haftada 5 gün üstelik?
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 06:30 radyoya gel
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ayıl
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İnsanları ayılt
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Klişe olacak ama seveceksin yaptığın işi…
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sorumluluk alacaksın dinleyici karşısında
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 3/5 dk bile çok önemli..:
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çünkü sadece radyoyu değil
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kendini ve dinleyiciyi de temsil ediyorsun.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sabah geç kalırsam dinleyici basıyor azarı:)
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 😀😀 Evet değil mi dijital iletişim ile geri dönüşler de hızlı ne güzel bekleyen dinleyicilerin var.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir de yayın dışında sabit uykum var benim:)
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kulak tiryakilerin çok 😂😂
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Eywallah saolsunlar
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sabit uyku?
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sosyal medya saolsun geri bildirim efsane
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Uykum var hep:)
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ahahah 😴😴
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ne kadar uyuyorsun?
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Günde 5/6 saat ortama sanırım. Yetmiyor ama yapacak ta bir şey yok.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hem uykulu olup hep bu kadar enerjik kalmak da ayrı bir başarı o zaman.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir de ömrünün büyük bir kısmı konuşarak geçiyor
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kahve… Bolca kahve dostum:)
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: işin sırrı doğru ya
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İşte ses/konuşma benim ekmek teknem.::
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sesini korumak zor oluyor mu bu kadar konuşmanın üzerine?
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Valla haberin var mı bilmiyorum biz 64 saat yayın yaptık 3 ay önce…
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Son 3 saat gitti ses…
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Var olmaz mı sorularım arasında yerini aldı bile nasıl ve neden yaptınız diye☺☺
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yok özel bir çabam yok ama egzersizler yapıyorum.::
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ceviz ye bol bol
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dudak çalışmaları vs..
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Benim sağlık sırrım.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kuruyemiş var evet..
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ama şunu da söyleyeyim.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Vs vs yiyeyim de sesime iyi gelsin demedim hiç…
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sesine zeval gelmesin
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Haha eywallah.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: gördüğüm kadarı stratejik hareketlerin yok ama doğalından ilerliyor hayatın.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 🙃😂
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet. Yapmacık olan doğalından uzak olan şeyleri sevmem.::
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Samimiyetsizliği sevmem.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir şey bana samimiyetsiz geliyorsa uzak dururum.:
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Misal her sabah video da koyabilirdim yayın öncesi… Değişik atraksiyonlar da yapabilirdim ama ben olmazdım o zaman…
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hem yayında hem de hayatımda böyle bu.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 👊🏻
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Samimiyet yani doğal olmak her zaman ayrıştırıcı özellik oluyor ve insanlar mutlaka hissediyor.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Umuyorum…
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bazılarının da işine gelmiyor farklı algılıyor ama olsun bu yolda devam.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: He ya… Onlar da benim favorim. Adam beğenmiyor laf çakmaya yer arıyor sözlükte… Ama dinlememek yerine her gün dinleyip açık arıyor.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir insan kendine daha nasıl büyük bir kötülük yapabilir.::
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Eleştirmek de bir sevme biçimi artık.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ☺
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Valla adımı en son 2010 yılında google a yazmışımdır.::
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yazıp çizilenler umrum değil. Ha çok önemli ve yapıcı eleştiridir gelir yüzüme söyler. Oturup konuşuruz. Değiştirmem gereken bir şey varsa seve seve değişir.:.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 👍
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gelelim Arka Koltuk XL’a
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 🙂
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gel bakalım.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Son üç saat sesim gitti diyorsun 61 saat.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Nasıl yaptınız neden yaptınız?
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ☺☺
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Youtube’da olması da çok iyiydi bence.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir programda yapılan bir geyik üzerine yaparsın yapamazsın vs
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gaza gelindi yapıldı valla.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ama iş tahminimizden büyüdü.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 30 konuk…
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 10 a yakın sponsor.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Giydirmek isteyenler bile varmış sponsorlarda ☺☺
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Radyo/web tv formatını geliştireceğiz artık.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Vardı tabi de denk gelemedik.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İşte harika bir dönüşüm örneği bence kimse gak guk yapmasın Radyo Festivali gibi demiştin bir programda sevdim bunu
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yalnız uyumadan bir hafta sonu yayını = 1 aylık arka koltuk demek… Giden enerjiyi sen düşün.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Zaman yetmiyor Metehan Mert Çakır ☺☺
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yapan yapsın… Sevenin kadar sevmeyenin de olacak ki yaptığın ley konuşulsun.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ley=şey
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Radyo festivali doğru tanım evet.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ayrıca kimsenin yapmadığı uniq bir içerik sunduk herkese
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sponsorlar da bunu gördü…
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Şimdi plan daha büyük bir formatta 75 saat
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yine youtube yayını olacak mı?
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Youtube değil de başka platform
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ne zaman düşünüyorsunuz açıklayalım ilk defa Dijital Karga’da severim.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 🙃😉
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kentfmcomtr/twitch/facebook vs
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Valla bu hafta belli olacak.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İlk sana yazarım söz:)
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 😉☺
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Harika beklemedeyim.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 🤛🏽
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital ile aran güzel Sosyal Medya hesaplarını iyi kullanıyorsun seviyor musun Dijitali?
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: No:)
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ben aslında doğa adamıyım…
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Neden?
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Fakat içinde bulunduğumuz dünyayı da görmezden gelemem.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet farkındayım.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kamplar vs
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yaptığım işte buna pek müsait değil.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ama iletişim adamısın da
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 2007 de panamada bir tropik adada 4 ay kaldım. Gerisini sen düşün:)
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Survivor’a gireyim mi diyecektim.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ☺☺
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Elbette. İşim bu. Ana sosyal medyada çok ta iyi sayılmam.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gerek yok. Seneye allstar olursa ve katılırsam girersin:)
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ahahah
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tamam All Star’a gidersen ilk röportaj bana 😄😄
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Söz.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tweetlerine program tanıtımını güzel yapıyorsun bence kısa öz slogan.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İşte aslında tüm diyalog içeride
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İnstadır/twittir başlık sadece
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Orası öyle tabi
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Eksiğim çok.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Destek lazım
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir sosyal medya danışmanına ihtiyacı var programın:)
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sen aldanma yüzlerce beğeni fav alanlanlara
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 😉
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Az öz her zaman daha gerçek
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital Karga yanında her zaman
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Destek oluruz.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hayatta takipçi/like kasmadım.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ahah büyüksün
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital karga ne kadar yaşıyor peki? Normal karga 50/60 sene
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 🙂
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital Karga sonsuz Dijital izleri silinmez.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hoş bir seda bırakamadım senin gibi ben de Dijital’e geldim işte
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İşte bir yandan ne güzel bir yandan da ürkütücü…
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sonsuz…
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Büyük laf.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Öyle tabi ama korkunun da faydası yok.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sen bize doğayı anlat biraz.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kamp yapıyorsun.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Günü yakala kargacım.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Aynen
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Başladık. Sürekli yapmıyorum…
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Başka neler var maceran doğada
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Festivalden festivale kurulan çadır vardı dedik böyle olmaz doğa çağırıyor.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ahahah başladın hemen yakaladım.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Olacak… Daha ilk kampta minibüs çamura saplandı. İş makinesi bulduk da kurtardı. Yoksa haala orada olabilirdik:)
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ☺☺
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Masraflar azaltılabilir…
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yerler değişebilir vs. Ama bakalım. Sürekli araştırıyoruz.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Doğa sana selam vermiş.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 9-10 kişilik bir grup kurduk bile
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Süper bak işte dijitalde izleriz belki başlamak isteyenlere güç verir yapanlardan bilgi gelir.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Harika
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ben de uğrarım bir ara
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Öyle..
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 🤣🤣
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gel tabi…
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bu aralar bir programa katılmıştın izledim iBoy filmindeki Tom, sahip olmak istediğin süper kahraman özelliklerini taşıyor demiştin nedir bunlar biraz bahseder misin?
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tüm dijital dünyayı sadece beyninde kontrol etmek nefis fikir..
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ama sanırım trollerim herkesi ben:)
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kızdığım kişinin hesabını silerim
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hıza hız katar 🤣
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: O derece kontrol
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Takipçilerini silerim falan
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Düşünsene like la yaşayanların hesaplarını sildiğimi:)))
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 🤣🤣🤣
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Can damarına darbe
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hsjahah
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bence şu dönem en süper güç…
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Chaos a.d.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet Dijital güçlere ihtiyaç var artık
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Silahların da sonu gelecek.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital dünyaya az kaldı…
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Biz görmeyiz yüksek ihtimal ama
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet, bakalım ne kadarını göreceğiz.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bu arada eskiden bir müzik grubun da varmış.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Müzisyen kimliğin de var.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yes
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Catafalque
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ses konusunda her işte bir parça
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 2 albüm 1 ep var
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Albüm de var ooo
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Youtube de var albüm

Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Catafalque/dialectique
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hemen bulunur meraklısına
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: O şarkı tabi.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Albüm komple var
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Metal ☠☺
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ayıpsın.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Süpermiş
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Şimdi ne durumdasın?
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Rockin is ma business. And business is good.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Müzikle ilgili mi??
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Eve
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: evet
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Catafalque 2010 da dağıldı.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Üzerine Rock Fm hayatımın %70’ini aldığı için pek ilgilenemedim.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Depressive times akustik setler yaptık.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Rock müzik kültüründe sayılı insanlarda olduğunu biliyoruz.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çök azizleri adında bir superband kurduk semi akustik takıldık…
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çök=çöl
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Olmayacak diye bir şey yok
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ama vakit lazım.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 👏
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Şu ara tüm konsantrasyon Kent Fm’de
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: XL var 🤣
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: XXL:)
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Doğru 👍👍
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hızlı sorularıma geçiyorum.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hadi.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin renk?
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yeşil…turuncu…
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin şehir?
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tr de mi:)
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Fark etmez.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İzmir/amsterdam/budapeşte (sziget saolsun)
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Güzel bir üçlü🤣🤣
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin kelime?
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Eyvallah…
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin emoji
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 🖖🏽
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 😂😂
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin sosyal medya mecrası?
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dönemsel olarak değişiyor sanırım ama şu dönem en çok interaksiyon instagramda…
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Myspace dermişim:)
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 🤣😂
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Nostaljik oldu artık.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Öyle oldu evet… Dönse keşke.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Seviyor muydun?
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İyiydi myspace…
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Haa bir de neden tutmadığını anlamadığım path var
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çok iyiydi o
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Google satın alacaktı bir ara istemediler sanırım.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Google+ yerine ona yüklenselerdi coşardı.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ne twitter kalırdı ne insta
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Onu da bitirirlerde belki Snapchat’i görüyoruz.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hiç kullanmadım desem…
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yakında gerek kalmayacak zaten gençler sevdi ama Zuckerberg bitirmeye niyetli.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 🤣
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Haydi hayırlısıylan…
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Programa faks aldığın dönemler oldu mu?
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Zuckerberg for president:)
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Nostalji ile gidince aklıma geldi.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ahahaah… Hiç almadım ama keşke olaymış.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sms alıyorduk ilk
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yakında 😉😂
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Faks da acayipti.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Rock fm yaz boşluk bırak 3969 a gönder…
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ahaha
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çok iyi
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: O da WhatsApp’a döndü artık.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Mail kullandınız mı?
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Her radyonun WhatsApp’ı var.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Önce sms
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sonra mail geldi 1-2 yıl
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sonra face
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sonra twitter
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Şimdi insta
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: WhatsApp’a döner.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Vayy çok önemli bilgi👍
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ama ben instagramdan yürütmeyi seviyorum en çok..
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Her programın içindeki tüm mesajlar aynı yerde
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bazen dizi/film vb şeyler konuştuğumuzda
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dönüp bakabiliyorsun
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Takipçilerine duyurulur İnsta’dan yürüyebilirsiniz😂
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çocukken hayalindeki meslek neydi?
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Radyocu olmak:))
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ha bir de reklamcı olmak istedik.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Metin yazarlığı bile okudum.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ooo güzel bilgi
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sonra?
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ama iyi ki olmamışım.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Neden? 😂😂
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 3 sene fuarcılık/6 sene uluslararası kargo
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gerisi radyo
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Reklamcılık için gerekli sabır ve erdeme sahip değilim diyelim.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Haha
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 😂😂😂
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tuttum bunu
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Anlık benim işim. Hatta reklamcılığı çok kapsıyor işim…
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İçerik üretip satmak…
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tek farkı uygulayan da benim.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet aslından hepsi bütün
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Peki, radyoculardan gelmiş geçmiş beğendiğin isimleri sorsam?
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Howard stern.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ayça Şen’in eski kafası iyidir..
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 90’lar Ayça Şen’i
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Rahmetli Asım Can Gündüz
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Okan Bayülgen
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Mizahta Cenk/Erdem
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kaybedenler klübü.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 👍
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kulübü*
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kitap tavsiyen olur mu Dijital Karga okuyucularına
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hmm…vay zor soru bak…
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ben king okuyucusuyum…
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: King okusunlar
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hangisi olursa olsun
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hatta ödev vereyim
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kara kule
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Stephen King?
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 7 kitap:)
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 😂😂
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yes
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Okunmalı diyorsun.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Aynen
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dizi/Film?
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Son dönem mi?
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tüm zamanlar mı?
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tüm zamanlar kaçıranlar vardır mutlaka
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Friends fanıyım ben…
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: How i met your mother da aynı güzellikte
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Trilogy leri pas geçmesinler
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Starwars ezberlenmeli
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İndiana jones hayatının anlamı olmalı…
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ahaha
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Güzel anlattın.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Twist li filmleri seviyorum ben bir de
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sonunda vay hımsna demelisin…
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İçindeki mesaj tokat manyağı yapmalı…
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Son dönem?
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Discovery var
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Robert redford
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Netflix manyağı olduk.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dizi olarak da masum var.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tr de yapılmış en iyi dizi
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Behzat amirim var.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Baya iyi izleyecisin.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Leyla mecnun toplu izlemek için çok uzun:))
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Arada atıyorum içeri
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Harika öneriler
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Game of thrones var izliyoruz haliyle
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Californication
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Haa
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğim dizi kesinlikle entourage:)
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ari gold🤛🏽
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dizi film senden sorulur 😉😉
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Fena sayılmam.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Konuşmadan yazmak nasıl bir duygu? ☺ WhatsApp röportajını nasıl buldun?
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Güzel iş.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Vakit alıyor biraz
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Onun dışında muhabbet kafası
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kim olduğunu bile bilmiyorum kargacık
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet ama hızlısın 👍 teşekkür ederim vakit ayırdığın
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çok keyifli oldu benim için
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ne demek
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 🖖🏽
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 🙂
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Metehan Mert Çakır Allah sesine zeval vermesin nice programların bol kahvelerin olsun kulağım sen de beni de unutma programdan bir selam yolla 😉 cevizin bol olsun.
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kendine iyi bak
Metehan Mert Çakır WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Eyvallah!

Daha fazla göster

WhatsApp Röportajları

Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş

Yayınlanma

Tarih:

Yazar:

Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş
Bu sohbete gönderdiğiniz mesajlar ve yaptığınız aramalar artık uçtan uca şifrelemeyle korunmaktadır.
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Merhaba
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Merhaba DK😉
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kargaların tüm zarafeti ile selamlıyorum seni 😊 Bu benim işim değil, tutkum diyorsun. Tutkularına ve sana dair sorularım var müsaitsen yazışalım mı?
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Elbette, heyecanla bekliyorum.
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: O zaman keyifli bir röportaj başlasın.
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Marka imajı alışık olduğumuz bir terim ama Marka ve stil çok bilindik değil. Kumaştan da bahsediyorsun kurumdan da. Nasıl buluşturdun bu işleri, serüveninden biraz bahseder misin?
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir de nasıl da güzel bir soru Karga.
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet sanki birbiri ile hiç de alakası yokmuş gibi ama aslında hepsi birbirine bağlı, anlatayım.
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Huyum kurusun güzel soruları severim teşekkür ediyorum iltifatlar beni mahcup eder 🙂🙂
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bekliyorum merakla
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ben hayata mühendislik okuyarak sonra da mühendis olarak başladım. Okurken aldığım bir ders bakış açımı değiştirdi. Derste “insan gördüğünden etkilenir, etkilendiğini etkiler” diyordu.
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bunun üzerine biriktirmeye başladım.
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sonra mühendis olarak başladığımda girdiğim bir toplantı yine başka birşeyi farketmemi sağladı.
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Mühendisliğin ötesinde marka ve itibar kavramlarını duydum ilk defa o toplantıda.
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ben zannediyordum ki herşey matematik, fizik, kimya.
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dersini alabilen işinden tutkusuna geçiş yapabiliyor demek ki
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Teşekkürler Karga😇 Sonra Marka ve Algı Yönetimi Master’ı yaptım. Aldığım bir ders yine beni
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Geliştirdi :
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Şöyle diyordu derste hoca: anlamlı farklılaşmayan herşey metalaşır.
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ve buradan itibar ve marka kavramına giril yaptım ama değişen dünya oyunu kişiselleştirmişti
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ve artık kişisel algılanma kişisel marka ve itibar kavramlarını duyuyordum.
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sanki atomu bulmuş gibiydim.
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Satış pazarlama, marka yönetimi.
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Satın alma, müşteri Yönetimi derken Kurumsal hayatta.
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir dakika dedim marka makro
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Birey mikro
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Aynı atom ve madde ilişkisi
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ve aynı model insanda da işler
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ve ambalaj da önemli
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kimlik de önemli
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kişilik de önemli
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Konumlandırmada önemli
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ambalaj ve kimlik 👍😊😊
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hedef kitlede önemli
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Pazarda önemli😉 Bunun üzerine yoğunlaşmaya karar verdim.
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Matematik?
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sonra işin identity ve packaging kısmı için Londra’ya gittim.
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Onu unutmadın sanıyorum aslında bu döngüye ışık tuttu anladığın kadarı ile
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Uni. Of London London College of Fashion
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hayır
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ben şunu savunuyorum.
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Markamız vaadimiz
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Vaadin arkasında ne kadar kalırsan güçlü ve güvenilir bir marka olursun.
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kişisel tarafta da bu itibar.
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ne kadar vaadimizin arkasında kalırsak o kadar güvenilir ve istikrarlı ve tutarlı bireyler oluruz.
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ve İmaj kişisel markanın sadece alt kırılımlarından
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: O da görüntü, davranış ve iletişim
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ha bir de network var.
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Olmazsa olmaz
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ama nasıl kişisel marka ya da İmaj yanlış anlaşılıyorsa network de o kadar yanlış anlaşılıyor.
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Nedir Network?
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hepsi puzzle parçaları
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tamamı bireyi anlatıyor.
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Network ne değil önce onu söyleyeyim.
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Oportünistlik değil
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Neden işinin tutku olduğunu daha iyi anladım bir keşif ve o keşfin peşinde ilerleyen bir kariyer kendin seçen olmuşsun bu önemli.
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kurnaz tilkilik hiç değil
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tacirlik ki şu anda algılanan bu hiç değil
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet kurnaz tilkilik benzetmesi harika
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Network net değerimiz
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir benzetme ile
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Atomu düşün
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Düşünüyorum
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Elektron olmadan olmaz
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ve çekirdek de
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Aynen
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bize hep atomu böyle öğrettiler.
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 😂😂
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Halbuki
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Benim için mi çizdin?
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 😉😉😉
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ne güzel öğretili bir röportaj
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 😂😂😂😂
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hocalığım işte ne yaparsın.
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Röportajda bile çıkıyor 😂
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İçinde ki mühendis de çıkıyor.
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Network atom ile anlatılıyor.
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet, heyecanla bekliyorum.
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Halbuki ikincisi aslında
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yani elektron durmuyor.
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yan yana dizili de değil.
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İşte network de kişisel markalarımızda böyle Karga
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 🙃🙃
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Elektron : e-Motion
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yani duygu yoksa olmaz.
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İnsanlar kullanıldıklarını anlamazlar mı!
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Duygu yoksa network beslenmez.
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ve hareket gerekiyor.
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Beslemezsen olmaz
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bu çok iyi
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ekledim seni ekledin beni ama hiç hal hatır yok o ilişki değil ki
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sonra
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Network insan ilişkisi aslında başta da söylediğin gibi metalaştırmamak lazım
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: N: nötron
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kesinlikle 👌🏼👌🏼👌🏼👌🏼
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Anlıyorum Rüzgar Mira yaşasın ama kargaların zeki olduğu da her röportajda vurguladığım bir gerçek
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yani network aktive olması için farklı, özgün, kendi ve duygu olması gerekiyor
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: P: Proton
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: O olmazsa çekirdek olmaz.
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Öylesin 😉
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Potansiyel
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Potansiyelini göstermen için elektrona ihtiyacın var
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yani insan ne olduğunu ancak networkü ile gösterebiliyor 🙏🏼
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ve bu da H2H
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Human to Human😉
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: H2O misali
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: su gibi ihtiyaç diyorsun
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir Tutku anlattım
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 😂
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İnsan su
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: farklı bir anlatım hep böyle mi anlatıyorsun
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ve evet
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ama insanca
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kullanmadan
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Koklayıp birbirimizi çöpe atmadan
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ☺☺☺☺
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Metaforları ve modellemeleri seviyorum
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hepimizin hayatında birşeye denk geliyor
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Düşünsene
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hem fizik hem duygu kattın
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Anlamlı farklılaşmayan metalaşır cümlesi
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: sonra bir de MFÖ den alıntı
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ve anlattığın Network
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hayatımızda anlamlı farklılaşamadığı için nesnelleştirdiklerimizi
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Oooo bir de profesyonel nezaket anlatırken
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: EGO’ma ters düşüyorsun çek git burdan var 😂😂😂
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Smart casual anlatırken (Dress Code’da) seni pamuklara sarmalar sararım
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Diyorum
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yani herşeye bir şarkı bir replik var
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 😂😂😂
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Harika bizim röportaja özel bir şarkı da gelir ilerleyen zamanlarda
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Küfür etmiyorum argo da konuşmuyorum ama “Alışmadık Gözde lens durmaz” en sevdiğim söZlerimden 😇
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 😂😂
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Komik olduğunu da söylüyorlardı anlamış olduk
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Karga seninle röportaj 150 yıl sürebilir biliyorsun değil mi😂😂😂😂
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Benim ömrüm yeter
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ama hızlanalım tabi
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Peki, Türkiye’nin en önemli Kurumlar listesi gibi referans listen  Markalar da farkındalık oluşması güzel. Ne gibi çalışmalar yapıyorsunuz.?
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Teveccühleri 😌☺☺☺
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 🤓tamam
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Benim parmaklar ancak yazabiliyor 🤣🤣🤣🤣
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kurumsal tarafta birçok şirket ve marka ile çalışıyorum
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ben halimden memnunum eğlenirken öğrenemk keyifli röportajlar en sevdiğim
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ya son kullanıcı yani müşterilere programlar (müşteri deneyimi) eğlenerek öğreten ben buna entertainspeech diyorum
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ya da bireysel danışmanlıklar
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yeni mezun ya da üniversiteli arkadaşlarıma
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Seminerler
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Okul hayatından Hayat Okuluna
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kurumsal dünyada onları ne bekliyor
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Daha ötesi onlar nasıl bir hayat yazmak istiyorlar
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sonra Dress Codes, Manners
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bunlar iş dünyası
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sonra ilham olma zamanı gelenler için itibar, rol model olma, kişisel marka anlatıyorum
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bireysel de de
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gardırop, davranış,iletişim tarafı yani mikro tarafta marka Yönetimi 😇
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Danışmanlık
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 😂😂
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hepsi puzzle parçası
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kumaştan kurumsala herşey var parçaları tamamlıyorsun
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 💃🏻💃🏻💃🏻💃🏻💃🏻💃🏻
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: entertainspeech
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: güzel isim uğur batı ‘da böyle her duruma bir isim veriyordu
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Eeeee nasıl giyindiğinde nasıl davrandığında mühim
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İçerik kralsa İmaj kraliçe
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bu sözünü de sevdim Bill Gates’e bu sözünü ulaştırmak lazım Her içerik bir imajdır aslında değil mi?
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Uğur çok kıymetli bir hoca
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Değerli bir dost
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Öğrencileri şanslı
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Biz dostları da
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet sinapsları çınlasın
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: severiz bir birimizi
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Karga kalbimi fethettin 👏🏼👏🏼👏🏼👏🏼
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Network de Sinaps misali
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kumaş kısmı da
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ben Nanoteknolojiye Tutku’yla aşık olmuştum boya ve renklere
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kopamadım kumaş ve renklerden
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İstanbul Moda Akademisinde 5 yıl anlattım ☺☺☺😊🤓
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yani Karga hayatta yaptığımız hiçbirşey biz istemeZsek boşa gitmez
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ne öğrendiğimiz değil nasıl kullandığımız o bilgileri mühim
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: O yüzden tarih matematik
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Psikoloji
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kimya
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Fizik
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Marka
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sosyoloji
Rüzgar Mira Okan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Felsefe