Sosyal Bir Yaşam – Ödüllü Kısa Film


Kargastik videolara ödül almış bir kısa film ekliyoruz. Çok yeni bir yapım değil. 2016 yılının nisan ayında gündeme gelen “A Social Life (Sosyal Bir Yaşam)” adlı kısa filmin konusu sosyal medya. İnsan hayatını hızla işgal eden ve alışkanlıkları değiştiren sosyal medya milyonlarca insan için zorunlu bir ihtiyaç olarak görülüyor.

Bir yandan sosyal medya hakkında alanında uzman kişilerden de ciddi uyarılar geliyor. Hayatınızda bu kadar yer kaplayan bu yeni medyanın depresyona sürüklediği gerçeği ile karşı karşıyayız. Yapılan açıklamalara göre hayatı esaret altına almaya başlayan sosyal medyanın kullanım oranları giderek de artıyor. Bu durum beraberinde artan bağımlılığı ve çeşitli psikolojik hastalıkları getiriyor. İşin kötüsü sınırları çizilmemiş ve adı kesin olarak konmamış hastalıklar. İnsan psikolojisini olumsuz etkileyen, değiştiren hastalıklardan bahsediyoruz.

Tüm bu aşamaları konu alan bir yapım:”A Social Life | Award Winning Short Film | Social Media Depression” Sosyal medyanın yaşamı ele geçirdiğini konu edinen “A Social Life (Sosyal Bir Yaşam)” adlı kısa film katılmış olduğu festivalde en iyi kısa film ödülünü aldı. Sosyal medyanın esareti temalı film ilerleyen dönemlerde uzun metrajlı bir film haline getirilir mi bilinmez ama böyle devam ederse sosyal medyayı anlatan, sosyal medyayı konu alan filmlerin sayısı artsın istiyoruz.

Emojiyle Tepki Ver

Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Hahaha Hahaha
0
Hahaha
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Kreatif Kreatif
1
Kreatif
Beğen Beğen
2
Beğen
Harika Harika
2
Harika
Sevimli Sevimli
1
Sevimli

Yorumlar 0

Giriş Yap

Topluluğumuza katılın!

Toplulukta değil misin?
Üye Ol

Şifremi Unuttum

Geri Dön
Giriş Yap

Üye Ol

Karga Topluluğuna Katılın

Geri Dön
Giriş Yap
Choose A Format
Story
Video