Dijital Karga
Alexa Türkiye Sıralaması İçin Kaç Hit/Ziyaretçi Gerekiyor?

Alexa Türkiye Sıralaması İçin Kaç Hit/Ziyaretçi Gerekiyor?

Alexa’nın Türkiye listesinde iyi bir pozisyon elde etmek için ne kadar hit lazım? Alexa sıralamalarında listenin üst pozisyonlarında yer almak ne kadar site ziyaretçisi gerekiyor?

Ülke olarak Türkiye’yi baz aldığımızda yaptığımız çalışmalardan bazı veriler elde ettik. Bu sayısal değerleri Alexa kullanıcılarına sunmuyor. Alexa’nın sunduğu veriler sadece ülke bazında ilk 50 siteyi kapsamaktadır. Sitelerin bu pozisyonları kaç ziyaretçiyle elde ettikleri ise verilmiyor. Alexa’nın Top 50 Türkiye listesine şuradan bakabilirsiniz: alexa.com/topsites/countries/TR

3 aylık bir analiz neticesinde Alexa sıralama yükseltmesi çalışmalarında takip ettiğimiz sitelerden elde ettiğimiz verilerle size Alexa’nın vermediği bilgileri verelim istedik.

Aşağıdaki veriler Türkiye’de 2017 Yaz / Sonbahar dönemini kapsayan site çalışmaları neticesinde elde edilmiştir. Yani hem mevsimsel hem de ülkedeki genel kullanımın oranına göre değişebilirler. Öte yandan bu verilerin ‘minimum’ kıstas olarak bilinmesinde fayda var.

Alexa Türkiye Sıralaması İçin Kaç Hit/Ziyaretçi Gerekiyor?

Kerem Abadi

Dijital Medya Danışmanı

Yorum Yap

Gridlove

Mail Bülten Aboneliği

Kargadan Öneriler Ve Yeni İçerikler için Abone Ol!

Hakkımızda

Dijital Karga, iletişimin dört işlemden oluştuğuna inanıyor; çıkarcı değil çarpıcı, bölen değil toplayan bir dil yaratmayı amaçlıyor. Devamı