Connect with us
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş

Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş

Bu sohbete gönderdiğiniz mesajlar ve yaptığınız aramalar artık uçtan uca şifrelemeyle korunmaktadır.
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Merhaba Dilan Bozyel, kadrajın ve kelimelerin kadını. Sana sorularım var. Müsaitsen yazışalım mı?
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Merhabalar, merak ettim sorularını. Sor bakalım 🙂
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğim whatsapp röporartajı, en az benim kadar merak edenlerle buluşmalarımız güzel bir sohbet bizi bekliyor o zaman tamamdır başlıyorum 🙂
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kimseye şikayet etmeyen fotoğraflarla hayatı izleyen birisin fotoğrafçılık sana hayata tutunma sebebi olmuş bilmeden hala aynı mı hissediyorsun kadraja olan hislerin nasıl?
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Elbette. Her gün, her sabah, her gece aynı ve bazen artış gösteren hislerle fotoğrafçılığımı yaşıyorum.
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ne güzel biraz klişe ama bunun sevdiğin işi yapmakla ile ilgisi var değil mi?
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Direkt ilgisi var. hobi olarak ya da ek iş olarak hayatımda yer almıyor çünkü fotoğrafçılık. Evde yediğim ekmeğim de, uyumadan önceki düşüncelerim de, bir iş günü sonundaki yorgunluğumda hep mesleğin olan fotoğrafçılıkla ilgili.
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İşletme eğitimini bırakarak özgürlüğünü ilan etmişsin 😉 nasıl bir his bu, insan nasıl cesaret edebilir içinden geleni yapmaya?
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Aradan geçen zamanın bana verdiği dersler ve kattığı tecrübelerle biliyorum ki ben o gün özgürlüğümü ilan etmemişim, daha zor bir tercih yapmışım. işletme eğitimimi tamamlarken fotoğraf eğitimi de alabilir, mezun olduktan sonra da iki işi de profesyonel aşamaya getirebilirmişim. o günlerden bugüne geçen neredeyse on yıl içinde hem maddi açıdan daha kolay bir hayatı sağlamış olurdum kendime hem de hedeflerime ulaşırken daha odaklı, daha temiz enerjili çalışabilirmişim. en basit meâli; yurtdışında katılacağım bir sergiye hazırlanırken bir yandan elektrik, su, doğalgaz, internet, telefon, atölye güvenlik alarmı, vs. gibi faturaları da ince ince hesaplamak zorunda kalmazdım :)) sorunuza dönersem, insan içinden geleni yapmaya her türlü cesaret edebilir, yeter ki istesin ve inansın. güvenli alandan çıkmayı bilebilsin, biraz yağmur biraz kar biraz rüzgarı sevebilsin. rüzgara karşı yürüyen biri değilim; rüzgar beni uçurur. ben rüzgarı severek, onun yönlendirdiği yere doğru gidenlerdenim.
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Etkilendim gerçekten önemli bir noktaya değindin kendi hayatının kahramanı olmak için kalbini ve aklını birlikte kullanmak lazım demek ki
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bunu bir yere not almalı herkes
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Fotoğrafçılık için seni en çok heyecanlandıran, bu yolda ilerlemeni sağlayan mucizelerin nelerdi?
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Birçok röportajda anlattığım sağlığımı tekrar kazanmama yardımcı olduğuna inanıyorum fotoğraf sanatının. Hastalandığım dönemde ilaç almak için uyanmak yerine kendi fotoğrafımı -otoportremi- çekebilmek için uyanıyordum.
bu o dönemle ilgili sağlam bir mucizeydi; sonrasında ise verdiği mutluluk, tutku, iletişim dilime dönüşmesi bir ağaç gibi büyüyen mucizeye dönüştü.
ya da özetle bir anda hayatıma giren bir hayalin mucize olduğuna inandığım için mucizeye dönüştü.
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet hastalıktan sağlığa ulaşan sürecini biliyorum… mucizeler…. hastalıkla yaşama bağlanabilmek insana güç veriyor olmalı.
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Doğru bakabilirsen tabi
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Aynen..
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ve fotoğrafçılık hayatına dahil oldu Peki zor bir soru olabilir ama Moda çekimi, müzisyenler, konserler, kendin, dünya, bir çok alanda çekimler yapıyorsun peki ilk sırada hangisi yer alır?
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İnan tam cevap vermek zor. sürekli soruluyor bu soru ve her seferinde farklı cevap geçiyor içimden. en ağır basan ise dünyayı dolaşmak ve belgesel çekimler yapmak oluyor fakat her çekimimde ilk çekimim gibi heyecanlanıyorum ben. müşterilerim bana hep heyecan veren projeleri teklif ediyor mesela, reklam çekimlerim bile şükürler olsun hep heyecanla ve keyifle gerçekleşiyor. konser çekimleri ise bir yerde kaldı aslında, eskisi gibi heyecanlanmıyorum. fotoğrafçılara/basına eskisi kadar önem ve değer biçilmiyor çünkü; herkes zaten akıllı telefonuyla çekim yapıp elbet işe yarar kareler paylaşıyorlar çünkü. en son çekime gittiğim konserde fotoğrafçı/basın için sahne önü bölmesi bırakmamışlardı bile. ezilme tehlikesi yaşayacağımı düşünüp birçok kareden vazgeçtim hatta. genç&yeni müzisyenlerle çalışmak da heyecanlı lakin ne istediklerini tam bilmiyor olabiliyorlar, burada aslında fotoğrafçılığın %70’i devreye giriyor; fotoğrafı çekilecek kişi anlamak, doğru iletişim kurmak, hayal ettiği görselleri yaratabilmek, hedef kitlesine uygun plan yapmak.. ama bu müşteri iletişimi ve model yönetimi bile aynı heyecanla gerçekleşiyor tarafımdan. dolayısıyla ilk sıra gibi bir ayrım yapamıyorum.
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İçinde strateji pazarlama hepsi var aslında sadece çekmek meselesi değil
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gezgin olmak nasıl bir ruh hali çok gezdin neler gördün neler kattı sana?
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kendimi seyyahlık konusunda şanslı hissediyorum çünkü benim Ortadoğu’ dan Avrupa’ ya yol yaptığım dönemlerde akıllı telefonlar bu kadar işlevli değildi, boynumda kamera varken telefonumla fotoğraf çekmek aklıma gelmiyordu, mola vermek için bir köşede oturduğumda etrafı, insanları detaylıca izleyebiliyordum; ilk fırsatta telefonuma bakmıyordum. Her anımı herkesle paylaşma dürtüsü içinde değildim. Bu sebeple en derine sindirerek yollar yaptım ben. Dünya bazen kocaman oldu gözümde, bazen ufacık. Biz insanların farklılıklarının ya da aynılıklarının nedenlerini incele ve üzerine düşünme zamanım oldu bolca. Gezegeni tamamıyla gezmedim en nihayetinde ama özellikle görmek istediğim birçok yeri gördüm, gezdim, fotoğrafladım. Üstelik savaş sonrası yıkılan ve bozulan yerleri görüp şahit oldum eski hallerine. -Bu insanı biraz yaşlanmış/yaşanmış hissettiriyor- Trend yerleri, fotoğrafik açıdan “bol like” aldıran yerlerdense şiirlerini, yazılarını okuduğum yazarların, şarkıların yazıldığı yerlerin, imrenilecek aşk hikâyeleri duyduğum toprakların havasını soludum. Fazlaca içli yaşadığım yirmilerimi yollarda geçirdiğim için mutluyum, şanslıyım; şükürler olsun.
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Şimdiyse otuzlar ve sonrasındayım,
eminim daha nice yolların beni beklediğine.
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Herkesin söylediği gibi belki de asıl hikâyeler şimdi başladı. Çünkü yirmilerimin büyük bir kısmı bir arayıştı. Mutluluk, din, kendim.. Onca yol ve tecrübe sonrası bir yerde, bir noktada küt diye anladım hepsinin içimde olduğunu, içimi gezmem gerektiğini ve içimle gezmem gerektiğini. İyi yolculuklar bana❤
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Her 10 un bir yolcuğu olmalı 20-30-40 bu da bir karga sözü malum bizim ömür de uzun bizim senin de uzun bir ömrün olsun uzun yolculukların olsun 😂 bitiş gibi oldu ama sorularım bitmedi daha 🙂
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital dünyada ne zamandır yer alıyorsun nasıl dahil oldun?
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sana ve size de iyi yolculuklar o zaman❤
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital dünyada ne zaman yer aldığımı düşününce 146’yla internete bağlanma dönemim geldi aklıma; msn, mirc, myspace, yonja, 80630, mynet, aman Tanrım😯 🙂
Facebook ilk açıldığı yıl benim de hayatıma girdi. İnanır mısın Myspace ve Facebook ilk yıllarında bana iş konusunda inanılmaz yardımcı oldu. İletişim kurmak, kişisel PR gibi konulardan bahsediyorum. O dönemler Londra’ da yaşıyordum, şu anki kadar troll bir sanal dünya değildi ve o zamanlar çalıştığım dergiler, reklam ajansları, konser mekanlar, müzisyenler gibi çekimlerimi Facebook sayesinde iletişim kurarak gerçekleştirmiştim.
Şu websitemi artık bitirebilecek zaman ve akıl bulursam kendime artık yavaşça kopacağım birçok sosyal medya platformundan. Korkunç zaman kaybına dönüşmeye başladı. Kusura bakma ama Whatsapp bile benim için büyük zaman kaybı :))
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Her mevzuda olduğu gibi faydalı olanı kontrolsüz kullanara gereksiz hale getirebiliyoruz
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: O yüzden mesele sosyal medya değil aslında insan
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ama whatsapp röportaj çok tatlı değilmi ?😉😉🤣🤣
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 146 dan bugünlere
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 😄
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hahaha evet evet tabii
-anne telefonu açma sakın internet kesiliyor-
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet o sesler hele benim sesimdene bile kötüydü
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 😄😄
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Özellikle instagram ile fotoğrafçılık farklı bir noktaya geldi nasıl buluyorsun bu birleşimi?
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir çok kişi bu sayede fotoğrafçı oldu
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Birçok kişi instagram sayesinde instagram fotoğrafı çekerek para kazanmaya ve popüler olmaya başladı diye düzeltsek nasıl olur? 🙂
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İnceye dikkat 👊🏻🙃
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ben klasik kafada bir fotoğrafçıyım,
bahsettiğiniz tanımla instagram fotoğrafçılığının hakkını veren çok çok az kişi olduğunu düşünüyorum.
geri kalan çok yüksek takipçili kişiler ise ekmeğine bal sürüyor sadece; çok özensiz fotoğraf galerileri var. çok özensiz fotoğraflar çekiyorlar, bazen şaşırıyorum milyonlarca like almış bir fotoğraf ama öyle özensiz ki ne film olur ne de kitap o fotoğraftan 🙂 -Barış Manço’ya selam çakıyorum burada-
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Selam olsun ne köy kasaba dinleyelim o
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Beğendiğin takip ettiğin isimler var mı?
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ama içerik üretimi konusunda başarılılar, bu sebeple iyi instagram kullanıcıları diyebiliriz onlara. markaların sosyal medya tanıtımlarına yaratan içerikler üretiyorlar. ama mühim olan sen nerede olmak istiyorsun o havuzda mı yoksa klasik ve uzun ömürlü havuzda mı?
çünkü o geçici likelı havuzda milyonlar izlenen ve binler kazanan çok eğitimsiz ve topluma kötü örnek olabilen kişiler de var. ama bizim havuzda çok asil bir rekabet var; herkes birbirini besliyor. ben bir Ara Güler fotoğrafına dakikalarca bakıp, günlerce düşünebiliyorum ama bir “Instagram fotoğrafçısının” çok like almış “güzel” bir fotoğrafına bakıp likelayıp unutuyorum.
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital de hızlı tüketim var dediğin gibi iki farklı alan aslında kendine özgü kriterleri olan
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Var tabii, lifestyle influencerlar var fotoğrafçı diyemeyeceğimiz. instagram fotoğrafçılığı dersleri verenler var, takip ediyorum takdir ediyorum o havuz bazına göre; çünkü bir şablon var, o şablona uyarsan sosyal medya hesabını paraya çevirebiliyorsun ya da sanal bir popülariteye.
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Benim ismi aklıma gelecek kadar sıkı takip ettiklerim yine bizim havuzdan ama; yıllarını bu işe vermişler, hayatlarında fotoğrafçılık için risk almış isimler, eğlencelerini değil gözlerini ciddiye alanlar. Yılların fotomuhabirleri Coşkun Aral gibi, Mustafa Seven gibi, gençlerden de var.
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çabuk tükense de popülasyon odaklı olsa da insanlara hobiler, uğraşlar kazandığırdığı için faydalı da bir yandan ama iki taraflı tabi hayat gibi fayda da zarar da iç içe
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Güzel isimler
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital de hızlı ve kolay bir iletişim ağı da var senin takipçilerinle aran nasıl ? En çok hangi sorular geliyor
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Takipçilerim kelimesi yüzümü ekşitiyor 🙂 Arkadaşlarım, öğrencilerim, fotoğraflarımı sevenler diyelim onlara öncelikle. Etkileşimimiz çok yerinde onlarla. Birbirimiz arasındaki duygu, bilgi aktarım hızı çok yüksek ve özel bir frekansta. Benzer sorular var genelde karşılaştığım; kullandığım kameraları merak edenler, photoshopta ne gibi düzenlemeler yaptığım, tavsiye edeceğim kameralar/lensler gibi. Ama en çok portfolyo gönderenler, yorum isteyenler, fotoğrafçılık okumak isteyenlerin beklediği tavsiyeler.. Çocukları fotoğrafçı olmak isteyen ailelerin soruları. Bir danışman gibi mesai harcıyorum ben bu soruları yanıtlarken. Sonrasında ise başarı hikayelerini duyuyorum, hayatlarını olumlu değiştirdiğimi düşünen insanların mesajları geliyor. Güzel bir his değil mi okurken bile?
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En güzel his paylaşmak
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Eğitimcilik tarafından var atölyelerin var neler yapıyorsun?
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Atölyeler, söyleşi ve seminerler düzenliyorum. Temel teknik bilgiler, fotoğraf kompozisyonu/fotoğraf okuma/fotoğraf taslağı çıkarma/fotoğrafçılığın gücü=sanat terapisi gibi içerikleri olan farklı atölyelerim var. Kurumsallara da eğitim veriyorum, üniversite öğrencilerinin düzenlediği kamplara da gidiyorum, ortaokul ve lise öğrencilerinin sınav stresini azaltmak için de atölyeler yapıyorum. Söyleşi ve seminerler ise kendi hayatımdan kesitleri anlattığım, fotoğrafçılıkla
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Paha Biçilemez Yüzleriyle İstanbul , fotoğrafların ile yazılmış bir kitap nasıl oldu bu proje J
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sade Kolektif ile birlikte yarattığımız bir fikirdi bu. Daha doğrusu iki tarafın da birbirinden habersiz hayal ettiği ve sonrasında birbirini bulduğu bir fikirdi.
Böyle bir proje Mastercard’ ın #PahaBiçilemez projesine uygunluğuyla marka ile birleştik ve proje üç doğru tarafla start aldı. Bir yıl sürdü çekimlerimiz, Istanbul’ un her köşesinde farklı özel isimler hikâyeleriyle kamerama poz verdi. Yazarım Hatice Utkan Özden ise bu hikâyeleri kaleme aldı. Kitabımız kitabevlerinde yerini aldı ve geliri Darüşşafaka Cemiyeti’ndeki Özlem İmece Fonu’ na bağışlanmak üzere satışa çıktı.
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Elinize sağlık doğru zaman doğru ekip olmuş
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kitap fotoğraf üzerine ama Kaleminde hisli ve güçlü yazmak hep var mıydı hayatında?
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Teşekkür ederim.
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yazmak, yazıyı denemek fotoğraftan önce hayatımdaydı. ortaokul ve lisede okul dergisi çıkarmak, ülkede düzenlenen kompozisyon yarışmalarından ödül almak gibi geçmişi var yazının hayatımda. ama hiçbir zaman bir dergide yıllarca düzenli yazacağımı düşünmemiştim. bu çok farklı bir disiplin, fotoğrafla hem aynı hem bambaşka. Yazı yazdığım, fotoğraf hikayeleri anlattığım, söyleşi tadında röportajlar yaptığım birçok dergi oldu ve oluyor. Yirmilerimin başında müzik dergilerine yazarak girdim bu piyasaya zaten; Yuxexes, Blue Jean, Roll, Yeni Harman gibi dergilerle başladım düzenli ve özenli yazmaya. O dönem underground dergi ve fanzinlerde yirmiler sanrılarımla ilgili yazdığım yazılar yayınlandı. Ardından fanzinler, sanat dergileri, psikoterapi dergilerinde fotoğraf hikayeleri yazmaya devam ettim düzensiz olarak, Kafkaokur gibi yeni nesil alternatif dergilerde hikayelerim yayınlandı. Şu an iki ayda bir yayınlanan Karaköy Mono Dergi’ ye
sevdiğim, saygı duyduğum ve merakla sorularımı sormak istediğim kişilerle söyleşiler hazırlayıp, yazıyorum ve fotoğraflarını çekiyorum. Üç yıldır da Kafa Dergisi’ ne fotoğraf hikayeleri yazıyorum düzenli olarak. Kafa Dergisi benim için bir okul gibi. Hem yazı yazma disiplinini öğrendim, hem ne yazmam gerektiğini, dilimin imzaya nasıl dönüştüğünü öğrendim. Hem de birçok değerli isimle birlikte aynı sayfalarda yer almanın mutfağını ve bununla ilgili kişisel gizli ruhani eğitimleri öğrendim, öğreniyorum.
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir yandan da değişen dergi piyasasına şahit oluyorum, yine Kafa Dergisi’nden bahsedersek ilk sayısından bu yana yeni nesil dergicilik anlayışının nasıl işlediğini hep beraber tecrübe ediyoruz tüm ekip olarak.
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yazarlık daha eski yani
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yine güzel bir serüven
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gören Anlatan Yazan Bir Dilan var karşımızda yaz anlat bitmez ama sonlara geliyoruz
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kısaca sormak istedikleri de var ? 😂 Radyoculuk ve Hikaye anlatıcılığı var? Kısa film var ? Sebastian var? BalconyTV var? Neler söylemek istersin?
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Eyvah😂
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sor sor bitmiyorsun senden ötürü 🤣🤣
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Radyoculuk ve hikaye anlatıcılığı:
7 yaşımda Diyabakır Trt Stüdyosu Çocuk Radyosu’ na başladım. Dokuz yıla yakın seslendirmenlik, radyo spikerliği yaptım.
Diyarbakır gibi siyasi kaosun aktif olduğu bir şehirde bir çocuğun yapıcı gelişimine katkı sağlayan en önemli şeydi bence bu. Aileme sonsuza dek teşekkür etmeliyim bu konu için.
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 😍
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sen de Beni Seviyosun Sebastian kısa film deneyimim ise birkaç yıl önce Pecha Kucha Night’ tan gelen teklifle Sebastian esprimin canlanmasına dönüştü. Küçükken birçok çocuk gibi ben de Batman hayranıydım. Alfred’ ten ötürü benim de bir hayali Sebastian’ ım vardı. Yıllar geçti, Sebastian şarkılara, capslere konu olmamıştı henüz, gel Sebastian git Sebastian esprileri hayatımdaydı. Derken Sebastian’ ın hayali bir ideal erkek olarak beynimde canlandığını farketmiştim. Yirmili yaşlar beynimle yani. Bu etkinliğin konsepti “hayali kahraman yaratmak” idi ve Sebastian’ ın kısa filmini çekmeye karar vermem de bu sebepten. Ben filmi çektim, arkadaşım Mabel Matiz’ in filmde Sebastian’ ı canlandırmasının etkisiyle de Mabel ile aramızdaki içten frekansın etkisiyle de kısa film bir anda fenomene dönüştü. İnternet diline Sebastian giriverdi, pop şarkılarına konu oluverdi, birkaç kişi orada yazıp seslendirdiğim metinden aforizmalar çıkardı, dövmesini yaptıranlar oldu; kısa film festivaller avantgarde film kategorisinde gösterime girdi, en son Ankara’ da Kızılırmak sinemasında gösterimi yapıldığında sinema salonunun arka koltuğunda oturmuş filmin sonunda alkışlar yükselince “ne yaptım ben acaba ya” diye düşündüm. hahaha! İlerde hatırlanır mı bilmiyorum. Ama o dönem için unutulmaz bir tecrübeydi. İlahi Sebastian!
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir Sebastian’dan neler neler yaşanmış dijital izlerinden her an gündem emin ol.
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Balcony Tv tamamen eğlenceli bir tecrübe. Geçtiğimiz yıla dek ablam Heja Bozyel’ in sunduğu ve onun da tamamen eğlenceli bir hobi olarak düşündüğü programın sunuculuğunu devraldım ablam yurtdışına taşınınca. Yapımcımız Ebru Dengiz ve sempatik ekibiyle ayda bir gün buluşup tüm gün yeni videolarımızı çekiyoruz, keyifli müzik keşfediyoruz, yeni insanlar tanıyoruz. Ben işin sadece sunum kısmındayım, bazen kameraya hiç yakışmadığımı bazen de çok yakıştığımı düşünerek eğleniyorum izlerken videoları. Bu kısmın fotoğrafçılık ve yazarlıkla hiçbir ilgisi yok sanırım. Kamera önünde olma hevesi bile değil sadece keyifli bir tecrübe, izlenme ve sevilmesine etkim oluyorsa ne mutlu bana.
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Özetler iyiydi 😉Hepsi güzel işler çok yönlüsün çok çalışıyorsun yorgun musun?
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Şu an parmaklarım yorgun.
çocukken game boy oynarken böyle yoruluyordu. teknolojik evrimimi tamamlamadım ben galiba.
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Şaka bir yana,
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hahah
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Teşekkürler güzel bulduğun için yorgun değilim, işledikçe ışıldıyorum ben de herkes gibi. Kendimi çalışmakla oyalamazsam bu dünyanın karanlık tarafına katlanamam.
Ha fiziken ve mental olarak elbette yoruluyorum şimdi çok yüzeysel olmasın ilk cevabım;
doğaya kaçıp deşarj oluyorum, çiçekleri kuşları ağaçları incelemeye bayılıyorum beni yeniliyor resmen. Uyumak da bana çok iyi geliyor. Bir şeylerle meditasyon yapmak; kolaj, ebru, müzik dinleyerek yürüyüş, sessizce pencereden dışarıyı izlemek, tavanı izlemek, sevdiğim ufkumu açan dostlarımla gülmek ya da hararetle sohbet etmek gibi güzel şeyler iyi geliyor. Bunun dışında hem böyle bir iş yoğunluğu varken hem de kadın olmak var; işte en öğrenme aşaması uzun olan konu bu; sorularınızı yanıtlarken bile atölyedeki tadilatlarla ilgilendim, eve dönüp çamaşırları astım, yemek yaptım, çöpleri boşalttım, iş maillerimle ilgilendim, kedim kustu onunla ilgilendim, birazdan kütüphanemin tozunu alıp bu yaz okuyacağım kitapları düzenleyeceğim, gece ütü yapıp kıyafetlerimi dolaba yerleştireceğim, gece erkek arkadaşımla sinemaya gideceğim, yarın sabah erkenden çekime gideceğim, akşamüstü oturup photoshop yapmam gerekiyor en dört saat. hahahahahahaha
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Oo maşallah diyelim o zaman ben okurken yoruldum ama bu çalışkanlıkla o parmaklar kolay kolay yorulmaz 😂😂 hızlı sorular başlasın o zaman
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet lütfen hızlı sorulara geçelim, kendimi kötü hissetmek istemiyorum sizi mutlu etmeye çalışırken 🙂
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Teknoloji ile bir bütün oldun bugün benim için teşekkürler ediyorum, ama en çok tüm işlerini aynı anda yapabildiğin için çok mutlu oldum ☺
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin renk
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Her renk
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin şehir
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hmm
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Zor oldu
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çok gezen bir için
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Değişiyor. en son Venedik’e vuruldum.
ama o kadar çok şehir gördükten sonra en sevdiğim diye seçemem çünkü hepsi ayrı hatıralarla aynı insana doluyor. her şehir ayrı bir sevgi diyelim 🙂
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin kelime
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğim kelime
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Merhabaaaaa
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 🙂
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Merhaba 🙂
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kitap önerilerin var mı?
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Rimbaud şiirleri daha çok okunmalı.
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çocukken hayalindeki meslek neydi?
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dansöz, Batman, sonra da elektrikçi olmak istemiştim
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 🤣🤣 çok iyi
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: WhatsApp röportajını nasıl buldun?
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yıllar önce bir gazeteci arkadaşım daha yapmıştı bu kadar uzun sürmemişti herhalde telefonlar kaldırmıyordu o zamanlar, tuhaf bir hismiş bu whatsapp röportajı.
En sevdiğim son sorum Dijital Karga’da konuk yazar olur musun?
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gelecek kış teklif ederseniz uygun bir dönemimde olabilirim pek tabii
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ne zaman olursa hatırlarız tabi
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çok güzel bir sohbetti Hayat yolculuğunda keyifli ve mutlu karelerin olsun daima. Yazdıkların kalplerde yerini bulsun beni de unutma Dilan Bozyel bol cevizler
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Teşekkür ederim! kolaylıklar dilerim, sevgiler
Dilan Bozyel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ❤

Dijital Karga bir hayal ürünüdür. Kulağınızdan içeriye ilk girdiğinde beyin hücrelerine ulaşana kadar nasıl bir tarife ulaştıysa Dijital Karga odur. Ne bir eksik ne bir fazla. Dijital Karga’nın nasıl ifade edileceğinden çok ne demek istediği önemlidir.

Halil Öztürkci WhatsApp Röportajı #kargayakonuş

Yayınlanma

Tarih:

Yazar:

Halil Öztürkci WhatsApp Röportajı #kargayakonuş
Halil Öztürkci Hakkında: ADEO, Adli Bilişim Uzmanı, Beyaz Şapkalı Hacker, TOBB ve Bahçeşehir Üniversitelerinde Öğretim Görevlisi, TBV, SANS Mentor, Microsoft MVP, Adli Bilişim Derneği
Bu sohbete gönderdiğiniz mesajlar ve yaptığınız aramalar artık uçtan uca şifrelemeyle korunmaktadır.
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Merhaba. Bilişim dünyasının değerli ismi Halil Öztürkci, seni çevrimiçi buldum. Sorularım var, yazışalım mı?
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Merhabalar
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Estağfurullah
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tabii ki memnuniyetle
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 🙂
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Harika! O zaman başlıyoruz
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bilişim serüveni senin için ne zaman ve nasıl başladı?
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Üniversite yıllarında başladı aslında.
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: O zamanlar bilgisayar laboratuvarlarında kod yazarak başlayan serüven hala devam ediyor diyebilirim
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tabii artık kod yazmıyorum
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 🙂
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir çok alanda çalıştıktan sonra güvenlik alanında uzmanlaştın
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Neden tercihin güvenlik oldu?
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 15 yıldan fazla bir süredir siber güvenlikle uğraşıyorum
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet bu işin üstatlarındansın
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tercihimin temelinde merak yatıyor
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Güvenlikle uğraşmaya başlamadan önce sistem ve ağ uzmanlığı yapıyordum
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Koca koca sistemler ve networkler kurup işletiyordum
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ve yüzlerce insan bu sistemlerden servis alıyordu
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sonra işin içine bu sistemleri nasıl koruyacağım konusu girdi
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ve o gün bu gündür, bu soru farklı formatlarda karşıma çıktı ve bunlara yanıt arayışım hala sürüyor
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 🙂
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Güzel bir arayış olmuş bizler için de faydalı oldu.
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Teşekkür ederim
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Peki, siber güvenlik farkınladığı tam olarak ne zaman başladı, dünyada ve sonrasında ülkemizde?
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Aslında internetin yaygınlaşması ile başladı diyebiliriz
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yani ağ kavramı dünya da kendine yer edinmeye başlar başlamaz bir takım güvenlik sorunları ile karşılaşıldı ve hemen ardından bu güvenlik sorunlarını çözmek üzere çalışmalar da başladı
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tabii, bu sistemler başlangıçta güvenlik kriterleri göz önünde bulundurularak tasarlanmadı
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Asıl tasarım amaçları olabildiğince geniş katılımlı, herkese açık ağlar tasarlamaktı ve işlevsellik ön plandaydı
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: önemli nokta
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ama zamanla bunun ne kadar zararlı olduğu, kötüye kullanımının nelere mal olabileceği farkedildi
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ve ardından güvenlik de konuşulmaya başlandı diyebiliriz
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: şimdi sistemler kurulurken de güvenlik ön planda tutuluyor tabi
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tam manasıyla istenilen noktada değiliz
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yine işlevsellik en ön planda
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ama eskiye nazaran güvenlik artık çok kişi tarafından sistemin ayakta kalması için gerekli olan şartların başında kabul ediliyor ve o şekilde sistemler ve uygulamalar tasarlanıyor
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ama hala istenilen seviyede değil
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Fakat gün geçtikçe farkındalığın daha da arttığını söyleyebiliriz
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Siber güvenlik adına şuana kadar karşılaşılan en tehlikeli durum neydi dünya da ülkemizde örneklendirebileceğimiz
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ya da durumlar
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Oww çok geniş bir soru
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 🙂
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ama şöyle özetleyebiliriz
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: siber güvenlik dediğimizde karşılaştığımız olaylar artık sadece siber alemi etkilemiyorlar
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: örneğin kritik altyapı dediğimiz enerji, iletişim, finans gibi alanları etkileyen ve direkt olarak sokaktaki vatandaşın hayatı üzerinde etki oluşturan siber saldırıların son zamanlarda ciddi şekilde arttığını görüyoruz
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: örneğin enerji santrallleri siber saldırılar sonucunda artık enerji üretemez ya da iletemez duruma gelebiliyor
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ya da ülkelerin borsaları bir siber saldırı sonucunda belirli bir süre işlem yapamaz duruma gelebiliyorlar
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: şirketlerin değerleri siber saldırıya uğramaları durumunda ciddi şekilde kayba uğruyor
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: tabiri caizse bir savaş arenasına dönüşebiliyor
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: hatta geçmişte siber saldırıya uğradıktan sonra kapısına kilit vuran şirketler de oldu
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: aslında savaş alanına dönüşebiliyor değil dönüştü
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 🙂
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: doğru
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: siber savaşın yaşanmadığı gün yok gibi artık
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: bu savaşın bir kısmı basına yansır ama büyükçe bir kısmından genelde kimsenin haberi olmaz
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: tabi siber savaş derken hani ekranlarda gösterilen ve bir dünya haritası üzerinde bir birine ışın yollayan ülkelerin olduğu harita gelmesin aklınıza
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: şimdi onu soracaktım
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: yapılan siber saldırılarla ülkelerin seçimlerine müdahale ediliyor
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: iktidarların elini zayıflatmak veya direkt olarak iktidarları değiştirmek için bu siber saldırılar sonunda elde edilen bilgiler kullanılıyor
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gözümüzün önüne, son zamanlarda sıkça yayınlanan haritalar geliyor.
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: geçenlerde bir kitapta okudum
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: geleceğin en değerli madeni altın değil data olacak diyordu
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ve bu dataya hakim olan kişiler dünya da söz sahibi olacak ve dünyayı yönetecekler
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Big data da önümüzde bir tehlike olarak bizi bekliyor
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Big data tehlikeli değil aslında.
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: onun nasıl işlendiği ve sonuçlarının nerede kullanıldığı belirleyecek tehlikeli olup olmadığını
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: makine öğrenmesi, yapay zeka ve daha bir çok konu var aslında bu şekilde değerlendirebileceğimiz
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: tabi bunlar benim uzmanlık alanıma girmiyor
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ben bunların siber güvenlik açısından değerlendirmesini yapabilirim ancak
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 🙂
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: hepsi için avantajlar kadar güvenlik handikapları da bizleri bekliyor
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: karamsar bir tablo içinde bakarsak neler yapılmalı
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yani kendimizi hazırlamamız lazım, sadece eyvah demek olmaz.
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: karamsar bir tabloda bakmayalım bence
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: sonuçta bu çağın içindeyiz
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: olumlu tarafından yaklaşalım
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: kendimizi hazırlamamız lazım evet, hem birey olarak, hem kurum/şirket olarak hem de devlet olarak
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: evet bakıyoruz demek istedim aslında
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: herkesin üzerine düşen vazife farklı bu alanda
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Örneğin, birey olarak üzerimize düşen “çok daha farkındalığı yüksek” internet kullanıcısı olmak.
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: bu sayede bir çok siber tehditten uzak durabiliriz
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: aynı şey şirket ve kurumlar için de geçerli
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: örneğin sadece teknolojiye yatırım yapıp o teknolojiyi kullanacak insanlara yatırım yapılmazsa korkulacak sonla karşı karşıya kalmaları an meselesi
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: bilinçli sistem yöneticilerini barındırmaları lazım ve teknoloji tarafında yaptıkları yatırım kadar insan kaynaklarına da yatırım yapmalı şirketler ve kurumlar
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: hep şunu söylerim
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: siber saldırılara karşı sizi teknolojiden daha çok o teknolojiyi yöneten uzmanlarınız korur
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: devlet tarafına gelirsek
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: orda aslında çok fazla konu başlığı var ama bir kaç başlığı özet olarak geçeyim isterseniz
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: tabi harika bilgiler bunlar beni bile susturdun 🙂
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir kere devlet bu konuda otoritesini koymalı ve bu konunun üzerine ciddi ciddi kafa yormalı
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: “Fazla laf, az icraat” hakim şu an maalesef
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: evet durum ortada aslında
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: herkes “siber güvenlik” konusunda konuşuyor ama gelin görün ki icraat yok ortada
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: herkese göre siber güvenlik en öncemli konu ama inisiyatif alan yok
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: her neyse bu konuda daha fazla konuşmayayım 🙂
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: mesajı aldık
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: umarım gereken kişiler de alıyordur
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: inşallah
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: bir de herkes siber güvenlik uzmanı
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 😃
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ah ah ah
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: onu hiç sorma
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: tabi şöyle
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: siber güvenlik çok sıcak ve gündemde bir konu
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: karga damarıma basıyorlar bazen gagalamak istiyorum
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: bunun suistimal edilmesi çok normal
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: şunu düşün karga bak
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 6 ay önce yanımızda staj yapmak için başvuran gençler bir de bakıyorsun sektörün gazını almış profillerinde siber güvenlik araştırmacısı/siber güvenlik uzmanı yazıyorlar
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 🤔
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: az laf çok iş sözünü az ünvan çok iş olarak revize etmek lazım
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: söyleyecek çok şey var ama bak senin de gördüğün gibi yazdım yazdım sildim
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: en iyisi bu konuda da sadece bunları söyleyip susayım
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 🙂
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: karga her zaman yanında gagalamaya hazır istediğini yazabilirsin insanlar anlamalı
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: tamam ben sana cevizleri veririm ve kimlerin kafasında kıracağını söylerim sana 🙂
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Face ID çıkınca eyvah diyorsak
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: en ufak bir konuda teoriler yazıyorsak bunları da anlamamız şart
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: aynen cevizler kafalara, beyinlere iyi gelir belki
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Valla karga seni bilmem ama ben iPhone’un yeni X modelinde acayip etkilendim ve gelir gelmez almayı planlıyorum
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Face ID ile çığır açtı
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Korkmayalım mı eyvah Face ID demeyelim mi
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 😉
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: aslında başkalarının daha önceden denediğini aldı, geliştirdi, entegre etti ve çok büyük bir oranda yaygınlaştırmasına ön ayak olacak
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: korkmaya gerek yok bence
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Akıllı adamlar
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: parmak izinden korkmayan birisinin Face ID’den de korkmaması lazım
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Korkulacak şey varsa teker teker teknolojinin bileşenleri değil tamamen teknolojinin kendisinden korkmalı bence
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: düşünsene adam senden binlerce kilometre uzakta ama senin evine bağlanıp televizyonundaki kamerayı açarak evini izleyebiliyor
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Buzdolabına bile göz diktiler
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ya da adam Çin’den senin enerji santraline komut gönderip onun patlamasına ve etrafındaki binlerce kişiyi öldürmesine sebep olabilir ve bunun için fiziksel olarak enerji santralinin yakınında olmasına bile gerek yok
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ovv bu sert oldu
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: eşyaların interneti kavramını duymayan kalmadı gibi
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ama yine bir başka kitapta okudum yakın zamanda şu ifade geçiyordu: Herkes eşyaların internetini konuşuyor ama korkarım yakında hepimiz “internetin eşyaları” olacağız
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çin de ayrı bir konu aslında
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bu çok daha korkulacak bir şey değil mi Face ID’den
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 🙂
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet bilinçli olmamız gerekiyor ama gelişim de hızlı
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kimlerden bilgi almak gerekir yani nasıl bilinçleneceğiz öneriler var mı?
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yine tabii ki en önemli kaynak internet
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 😃
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: en hızlı haber kaynağımız orası
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: en geniş bilgi kaynağımız orası
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ama orda da dikkat etmemiz gereken noktalar var
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: yanlış bilginin tarihte eşi ve benzerine rastlanmamış bir hızda yayılması da yine internet sayesinde mümkün, bunu da unutmamak lazım
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: öncelikle bir kaç kaynaktan kontrol etmek lazım bilgiyi
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ve tabii ki mutlaka geçmişte öğrenilen bilgileri de mihenk taşı olarak kullanmak gerekiyor
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kişisel olarak dikkat etmemiz gereken en basit konular neler olmalı? Zuckerberg gibi pc kamerasına siyah bant takmak da bir çözüm olabilir mi?
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: en basit konu başlıklarını öyle sıralayabiliriz;
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Online hesaplarınızda mutlaka ikili kimlik doğrulamayı aktif yapın ve kompleks şifre kullanın
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bilgisayarınızda mutlaka bir antivirüs olsun ve ayrıca işletim sistemiyle uygulamaların güncellemelerini kesinlikle yapın
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: warez, crack vb sitelerinden uzak durun:)
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: size gönderilmemiş, sizinle ilgisi olmayan elektronik postaları açmadan silin
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: internetten sizi bulduklarını söyleyen ve kolay yoldan sizi zengin edeceğini iddaa eden teklifleri değerlendirmeden çöpe atın
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: eğer Zuckerberg gibi siz de dinlenildiğinizden ya da izlendiğinizden şüphe ediyorsanız elektronik hiç bir aleti evinize sokmayın (Çin’den gelen bazı akıllı su ısıtıcılarında zararlı koda rastlandığına dair haberleri göz ardı etmeyelim değil mi karga:))
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bak yine Çin
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Aklıma Fast geliyor
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: sadece Çin olsa yine iyi
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: internete bağlı diğer bütün devletler diyelim bence
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ama Amerika, Rusya, Çin, Almanya ve İsrail başı çekiyor
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tamamdır korkmuyoruz bilinçleniyoruz 👊🏻
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: çünkü artık internetsiz bir dünya düşünmek imkansız
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ve devlet olarak baktığınızda orada da söz sahibi olmak istersiniz
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: sanal topraklarınız var ve başkalarının oradaki toprakları ekip biçmesini, orada cirit atmasını ister misiniz?
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bence önemli soru şu çocukları bu hayata nasıl hazırlamalı ve eğitmeliyiz
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 🙂
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Uff bu konuyu ben de bilmiyorum
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 🙂
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 6 ay staj sonra siber güvenlikçi
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: üç tane kızım var ve hepsi teknoloji konusunda benden çok daha bağımlılar telefonlarına
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: internetsiz bir hayatı düşünemiyorlar
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: hayatlarının merkezinde teknoloji ve internet var
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: teknoloji ve internetin olduğu her yerde de tehdit var
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: benim açımdan en önemli adım tehtidin olduğu her yerde olduğu gibi internette de evlatlarımın yanında olmaz
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: olmak
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: düşünsene karga gerçek hayatta evlatlarına karşı tehdit oluşturacak şeylerin bulunduğu yerlere giderken hep onların yanındasındır değil mi
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: aynı şey sanal dünya da da geçerli
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Aynen gözümüzün önünde değiller internete girdiklerinde
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: orda da çok tehdit var ve ebeveyn olarak bizim üzerimize düşen sürekli onların yanında olup oluşabilecek tehlikelere karşı onları korumak
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Mesela şimdi bir mavi balina dalgası var
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: mesela sosyal medyayı kullansınlar ama mutlaka siz de onların arkadaşı olun ve takip edin
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: bununla alakalı ebeveynlere tavsiyelerin yer aldığı çok güzel kaynaklar var internette
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: hatta çocukları yaş gruplarına göre ayırmış ve ebeveynelere bu yaş gruplarına göre çocuklarının nasıl internet kullanmalarına izin vermeleri gerektiğini anlatan çok güzel yazılar var
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: mavi balina ya da diğerleri
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Siber güvenlik eğitimi çocuklara da verilmeli aslında var mı böyle çalışmalar
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: önemli olan internetin de diğer ortamlar gibi hayatın yaşandığı bir ortam olarak algılanması ve tehditlerin orda da olduğunun hiç bir zaman unutulmaması
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet kesinlikle çocukları ufak yaşta alıp yetiştirmek lazım
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ülkemizde maalesef yok
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: en erken lisans seviyesinde başlıyor ülkemizde
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ama yurtdışında ilkokul seviyesinde başladığını biliyoruz
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: hatta ilk okul seviyesindeki öğrenciler arasında siber güvenlik yarışmaları da yapılıyor
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: kodlama biraz daha etkin okullarda ama çocuklara güvenlik için de eğitim şart
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çocuklar her konuda etkin bence
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: algıları ve öğrenme hızları çok iyi
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ülkemizin genç nüfusunu doğru yönlendirmemiz lazım
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: hala 50 sene öncesinin müfredatı var okullarda
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ben çok merak ediyorum
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: bu müfredatları hazırlayanlar dünyanın gerçekliğinden neden bu kadar uzaklar
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 🙂
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gaza geldim çocuklara yönelik bir siber güvenlik etkinliği düzenleyeceğim
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Seni bulmuşken yine fikrini merak ettiğim bir konu var Bitcoin?
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: sana bir şey diyeyim karga, iki sene önce çocuklar için siber güvenlik sunumu hazırladım ama salonda toplasan 7 kişi vardı:)
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Önce ebeveynlerin bilinçlenmesi lazım ki çocuklarını alıp o etkinliğe getirsinler
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: bunu düşünelim
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bitcoin deme bana 🙂 İlk çıktığı zaman içindeydim ve keşke o zaman yatırım yapsaydım
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sen de mi?
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ama dijital para konusu başlı başına üzerinde konuşulması gereken bir konu
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Peki güvenliği hakkında ne düşünüyorsun?
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: özellikle merkezi bir otoritenin olmaması ve gönderici ile alıcının kimliğinin anonim olması dijital para konusunu sıcak tutan etkenlerin başında geliyor ama daha bir çok konu başlığı var tabi
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: şu ana kadar dijital paranın sahtesi yapılmadı ve algoritmasının doğası gereği de çok mümkün değil
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: güvenliğinde sıkıntı yok
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: fakat gizliliği konusunda soru işaretleri var
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 🙂
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gizlilik her zaman soru işareti ????
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Cevaplar da sen de 🙂
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bitcoin’de uzun zamandan beri gizlilik soru işareti:)
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: hepsini burada anlatmayalım karga, azıcık meraklı olsun bizi okuyanlar da araştırsınlar biraz
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 🙂
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Araştırmayı çok severiz
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En çok neler soruluyor mesela güvenlik konusunda
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 😉
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Genel olarak
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: muhatap olduğum kitle inanılmaz farklılık gösterdiği için tek bir cevabı yok bu sorunun
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 🙂
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: işin zor kısmı da bu aslında
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: facebook hesabını nasıl hacklerim diye soran da var
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: internet sitemi nasıl korurum diyen de var
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: kritik sistemlere siber saldırı olduğunda nasıl tespit edebilirim soran da var
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: binlerce kullanıcının kullandığı bir ağa sızmış hackerın izlerini nasıl sürerim diye soran da var
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: hepsinin cevabı ayrı
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: sadece Facebook hesabını nasıl hacklerim sorusunun cevabı yok:)))
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Instagram hesabım çalındı nasıl geri alabilirim
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ben de o kadar çok soru sorabilirim ki aslında. Beyaz Şapkalı Hacker nedir, nasıl olunur da sorabilirim. Script Kiddie nedir, biraz bahseder misin de diyebilirim? 🙂
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 🤣
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir Halil Öztürkci ile röportaj yapmak da zor
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Instagram hesabınız çalındığında aşağıdaki linkte yer alan sayfayı açıyorsunuz ve yönergeleri takip ediyorsunuz geri almak için hesabınızı
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 🙂
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ahahah süpersin
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Beyaz şapkalı hacker dediğimiz kişiler sistemlerin açıklarını bulup bu açıkları kötü niyetli kişiler bulmadan kapatılmasına yardımcı olan kişilerdir diyebiliriz özetle
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: script kiddie dediğimiz kişiler de az önce 6 aylık stajyer örneğindeki arkadaşlara verdiğimiz isim aslında:))
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: başkalarının yazdığı araçları alıp, o araçların daha tam olarak ne iş yaptığını dahi çözmeden kullanmaya kalkışan kişilere verdiğimiz isim
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Her soruya cevabım var diyorsun 👏👏
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet 🙂
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Biraz da Adli Bilişim’den bahsedip hızlı sorularımıza geçelim
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: tamam geçelim
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: biraz daha soruyu açmanı rica edeceğim
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yine çok geniş bir alan aslında
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet çok geniş
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ama şöyle söyleyebilirim
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Deliller teknikler
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ülkemizde durum adli bilişim açısından fena değil
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: biraz özetleyebilir misin bizler için
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ama adli bilişim alanı çok hızlı gelişen bir alan
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: yeni teknolojiler özellikle adli incelemenin yapılmasını engelleyecek şekilde gelebiliyor karşımıza çoğu zaman
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: örneğin Apple’ı ele alalım
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yeni nesil bir iPhone’un adli bilişim incelemesinin yapılması eskiye nazaran çok daha zor ve Apple yaptığı değişikliklerle her geçen gün bunu daha da zorlaştırıyor
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: yine hakeza bilgisayarlarımızda kullanılan işletim sistemleri de böyle
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: örneğin Windows’un eski sürümlerinde bir dosyaya en son ne zaman erişildiği bilgisi tutulurken, performası arttırmak adına yeni sürümlerde bu bilgi varsayılan olarak tutulmuyor
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: yani her geçen gün yeni alanlar ve sorunlarla karşı karşıya kalıyoruz adli bilişimde
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: burada hızlı öğrenme ve uygulama kabiliyetimizin olması lazım
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: eski araçlarla ve yöntemlerle yeni vakıaların çözülmesi neredeyse imkansız
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yine yeniliklerle mücadele
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: yeni yöntemler geliştirmek, bunların hukuki altyapısını oluşturmak ve kabul ettirmek ve sonrasında da bu gelişimi sürekli hale getirmek zorundayız
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: yoksa çok net söyleyeyim
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: aldığımız terabaytlarca veri ile kalakalırız
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Mevzuat da değişken olmak zorunda
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ne onları analiz edebilecek bir araç setimiz olur ne de öyle bir araç setimiz olsa da yapılan analiz kabul görür
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: mevzuat doğası gereği hep teknolojinin gerisinde kalacaktır
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: kimsenin başa baş gitmesini beklediği yok sanırım
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ama herkes bir şekilde en azından birazcık geriden de olsa takibi bırakmamasını bekliyor
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: en azından ben bunu bekliyorum:)
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: adli bilişim uzmanı olmak için neler gerekiyor
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 6 ay staj mı yoksa 🙂
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: aahaha
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Allah’tan bu alanda öyle bir imkanı yok arkadaşların
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: oh sevindim
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: yani 6 aylık bir adamı adli bilişim incelemesine verirseniz büyük ihtimalle o vakıa aynen grip için hastaneye gidip iki gün sonra ailesine cenazesi verilen hastanın vakıasına
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 🙂
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Peki güvenlik tv vardı ?
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: evet var hala
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: devam ediyor
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: harika
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: hatta bu sabah yayını çekecektik ama arkadaşlarımızda birisinin programı uymadı
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: şuradan takip ediyorduk
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: haftaya yeni bölümü çekiyoruz
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: buradan müjdesini de verelim
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: tabii o projenin takipçileri çok ayrı ve hepsi çok kıymetli
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: o zaman müjde kargadan geliyor
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: evet adres doğru
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: evet müjde kargadan gelsin
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 🙂
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Birkaç defa Microsoft MVP seçildin yani En Değerli Profesyonel 👏
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 11 kez 😉
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: nasıl hissettiriyor
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 11 oldu mu
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: tebrikler gerçekten
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: evet oldu
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: sağolsunlar Microsoft’daki arkadaşlar bu konuda ülkedeki topluluğa yapılan katkıları çok anlamlı buluyor ve ödülü verirken bunu baz alıyorlar
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Nice 11 ler bekliyor o zaman
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ben de bildiğim şeyleri topluluğa anlatmaya, toplulukla bunları paylaşmaya her zaman açık biriyimdir ve beni takip edenler bunu yakinen görmüşlerdir. Ben bir ödül gelsin diye paylaşmıyorum bildiklerimi
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ama güzel bir duygu tabi bunun takdir görmesi
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çok teşekkür ederim karga:)
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: hızlı sorularıma geçiyorum hazır mısın bütün önlemleri aldık mı
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 🤣
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: evet
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 🙂
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: yavaş kalıyorsun karga 🙂
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hahahah o zaman uçuşa geçelim
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kitap önerilerin ?
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kitaplardan çok bahsettin
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: evet hadi geçelim
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: en son okuduğum iki kitabı tavsiye ederek başlıyorum
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: uygundur 🙂
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 👍
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ilk kitap Mike Sheward’ın “Digital Forensic Diaries” kitabı
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ikincisi ise Hasan Ali Yücel’in “Goethe – Bir Dehanın Romanı”
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: iyi bir siber güvenlikçinin mutlaka edebiyat ve sanatla da arasının iyi olması lazım
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 🙂
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: güzel söz
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin renk
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: siyah
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin şehir
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Lizbon
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin kelime
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Eyvallah
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin emoji
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Emojiler filmine de gitmiştin
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 🙂
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ☺
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: evet harika bir filmdi çok eğlendik, kesinlikle hem kendiniz gidin hem de çocuğunuz varsa onları götürün derim herkese
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Değerlendir sayın okur
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 🙂
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin sosyal medya mecrası
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Twitter
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sosyal medyayı seviyor musun?
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Seviyorum evet ama aşık değilim 🙂
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ahaha
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hayata güvenlik gözüyle bakmıyorsun en azından
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 🙂
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Önlemler alıyor musun sosyal medya ile ilgili
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: evet o gözle baksam yaşanmaz bir yer olurdu herhalde:)
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: sosyal medya ile ilgili aldığım çok önlem var bazıları platformlara özel hatta
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ama hepsi için ortak özellik şu: Mutlaka ikili kimlik doğrulamayı kullanırım
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ve okuyucularımıza da bunu tavsiye ediyorum
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet bundan sıklıkla bahsediyorsun
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: DikGAK! diyelim
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çocukken hayalindeki meslek neydi?
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: DikGAK bence de
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: çocukken doktor olmak istiyordum dahiliye doktoru
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 🙂
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Annem ve babam hastaneye gittiğinde derdim ki bir gün ben doktor olup size bakacağım
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: güzel bir istekmiş
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: aslında var ya karga ben iyi bir dahiliye doktoru olurdum:)
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: bana da öyle geldi
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ama dijital doktor olmuşsun yine hayat kurtarır
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: evet ama ailemin işine yaramadı bildiklerim 🙂
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Doktor babası olursun umarım
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 🙂
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: inşallah 🙂
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dizi izliyor musun tavsiyen var mı ? Mesela Black Mirror
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 😃
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: en son Narcos izliyordum
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: dizilerle çok aram yok
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 🙂
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sinemayı daha çok takip ediyorum
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: bir de dizi izleyecek kadar çok fazla boş vaktim olmuyor açıkcası
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Peki, WhatsApp röportajını nasıl buldun?
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: bence çok keyifliydi
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Umarım okuyanlar da keyif alırlar. Röportaj bittiğinde heybelerine koyabilecekleri üç-beş faydalı bilgiyle ayrılırlar sayfadan.
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Benim için çok faydalı gerçekten, okuyucular için de olacaktır.
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: hadi bakalım inşallah
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Karga ile buluşsun diyeceğin isimler var mı?
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bence mutlaka konuk olarak bir “data scientist” al
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: kişiyi sen tercih et ben sana konu tavsiye edeyim
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 🙂
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bu da güzel
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Unutma gelecekte altın değil data olacak en kıymetli maden
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: çağır gelsin sana şimdiden madendeki çalışma şartlarını anlatsın
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: belki okuyucularının da bir kaçının aklını çeler de madene götürür data kazmak için
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 🙂
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dataları severim listeme alıyorum konuyu
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: kargalar unutmaz
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çok teşekkür ederim Halil Öztürkci Beyaz Şapkanla, güvenlikli dünyanla nice MVP’ler ve başarılar diliyorum cevizin bol olsun beni de unutma
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 👍
Halil Öztürkçi WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çok teşekkür ederim Karga

Daha fazla göster

eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş

Yayınlanma

Tarih:

Yazar:

eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş
Bu sohbete gönderdiğiniz mesajlar ve yaptığınız aramalar artık uçtan uca şifrelemeyle korunmaktadır.
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Selamlar eşekherif Game Of Thrones’ın baş kahramanı Karga’dan mesajın var 😄 yani sorularım… yazışalım mı?
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hello, yazışalım neden olmasın
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Öncelikle Cem Özdemir’den başlayalım kendini nasıl tanıtıyorsun? Aktif olarak yaptığın bir mesleğin var mı? Şöyle bir girişimin olduğunu biliyorum. 5mid.com
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yaşım 26, çevirmen olacağım diye ODTÜ’de Fizik bölümünü bırakıp Hacettepe’de tercümanlık okudum, daha geçen sene mezun oldum. Şimdi çevirmenlik de meslekten ziyade hobi gibi devam ediyor, eğleniyorum. Gazeteciliğe ilgi ve merakımın yanında biraz da ülkede yapılan habercilik midemi bulandırdığı için o zamanlar hiç ilgilenmesem de bir kaynak oluşturmak amacıyla espor haberleri yaptığımız 5Mid’i açtık. Şimdi biraz onla, biraz da ufak ufak çeviri işleriyle ilgileniyorum. Hayatım oldukça belirsiz aslında. Bakalım.
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Henüz lise öğrencisiyken çeviri yapmaya başladın. Ne biçim çeviri yapıyorlar bir de ben deneyiyim de görsünler miydi? Seni harekete geçiren 😂
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ah keşke ama alakası yok.
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: O zamanlar dizi filmlere merağım artmış, çok izlemeye başlamıştım. Divxplanet’ta çok takıldığım için altyazılar ilgimi çekti, ilk denemem dünyanın en kötü altyazısıyla sonuçlandı, ben de gaza gelip ben bu işi yaparım dedim ve o gazla başladı her şey.
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kargaların gücü adına, arkana aldığın rüzgarla hikaye Game of Thrones dizisine kadar uzandı 😄 Çevirmenlik ruhunda var demek, çok da belirsiz değil aslında hayatın ne dersin
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çeviri ajansı filan 😂
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kendi adına açsan hazırda müşteriler vardır😉
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Aklımdan geçmedi değil ama tek mesleğimin çevirmenlik olmasını istemiyorum, çeviriden sadece çok sevdiğim şeyleri çevirirken keyif alıyorum ve bunun gitmesini istemiyorum.
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bendeki bir tutku ve öyle kalmalı, sinerjiyi korumak önemli 👍
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hazır ol o zaman bombastik bir soru geliyor 😎
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yolla
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: eşekherif ismi nereden geliyor?
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bombastik deyince bir an umutlanmıştım 😔
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dozu az mı geldi🤣
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: eşekherif ismi ne yazık ki bir yerden gelmiyor, şu an dünyanın en iyi ve en akılda kalıcı nick’i olsa da zamanında ekşi sözlükten çalmıştım, buraya geleceğini hiiiiiç beklemezdim
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ekşi sözlük aşkına duyduğum en berbat hikaye 🙀
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kesinlikle, benim de en sevmediğim soru 😒
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dikgak, beklentiyi yüksek tutmamak lazım 😂
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ODTÜ Fiziği bırakıp Hacettepe Mütercim Tercümanlık bölümünü geçtin. İngilizcen dizilerle gayet ilerlemişti sanırım ama bu geçişe karar vermek zor olmadı mı?
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Fizik yürümüyordu ki
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Haftada bir gün okula gidiyordum, sınavlara bile girmiyordum
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 0.8 ve 1.2 ortalama yaptım iki dönemde🤷‍♂
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sürekli çeviri yapıyordum ve ailem de bunu görünce istersen bırak biz arkandayız dedi, o an bıraktım.
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Erik Finman gibi anlaşma mı yaptın yoksa 🙄 1000 dolar da aldın mı 😁
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 😀
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hiçbir şey alamadım 😕
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Merak edersen şuradan okuyabilirsin
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Aa okey
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Değişik bir hikaye
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Öh iyiymiş
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: eşekherif popüler biri. Bu Cem Özdemir’e ne hissettiriyor? eşekherif sana ne kazandırdı?
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hmmmmmmmm 🤔
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ben eşekherif ile Cem’in kimliğini ayrı tutuyorum. Elbette ara ara gördüğüm ilgi inanılmaz mutlu ediyor, bu kadar fazla insana hitap edebilmek çok çok iyi hissettiriyor ama devamlılığı yok. Bunu sağlamak benim elimde olsa da ayrı kalmasını seviyorum.
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: eşekherif olmak bana her şeyden önce çok sayıda harika insan kazandırdı, ufkumu çok açtı, hayatımı baştan aşağı değiştirdi, tahmin edemeyeceğim yollara soktu ve çok şey öğretti. Ve 3 yıl önce de aynısını derdim ama daha gencim, yeni başlıyorum gibi hissediyorum.
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir dizinin çevirmeni olmak için nasıl bir sistem var, altyazı çeviri dünyasında. Herhangi bir kazancın oluyor mu?
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bu iş tamamen gönüllü, çevirmenler bir dizi veya film çıkmadan önce çevireceğini duyurduğu zaman üstlenmiş oluyor ve çoğunlukla da saygı gösterilerek alternatif çeviri yapan çıkmıyor. Bir raddeden sonra ise her şey yolunda gidiyorsa diziye o çevirmen hariç altyazı yüklenmesi direkt engelleniyor.
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bazen eleştiriler de oluyor ama sürekli teşekkür almak nasıl bir duygu? İlginç durumlarda yaşamışsındır.
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Her seferinde mutlu ediyor, zaten özünde bunun için yapıyorum bu işi, aldığım başka bir somut karşılık yok. İlk aklıma gelen goygoy daha geçen haftadan, bana bağlılık yemini ediyorlardı en son ve çok eğlenmiştim. House Özdemir, iyi seyirler dilerim de hane sözümdü. 🙄
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tabi bir de nerede kaldı bu çeviri diye hesap soranlar var, onlar hakkında ne düşünüyorsun?
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Merak ediyorlar, heyecanlanıyorlar ve beklemek zorundalar, hak veriyorum o yüzden dert yansın rahatlasınlar, ben okumuyorum. 🤷‍♂
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Alt yazı çevirisi normal çeviri gibi değil karakterle ve hikaye ile bütünleşiyorsun kendinden bir şeyler katıyorsun. Çevirmek ve izlemek farklı şeyler olmalı Game Of Thrones sana neler hissettiriyor?
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çeviri gönüllü de olduğu zaman eserle aradaki bağa ve duyulan sevgiye ihtiyaç ortaya çıkıyor bence. Bu da doğal olarak çeviriye yansıyordur. İzlemek ve çevirmek ise apayrı. Çok diyaloglu bölümlerde nasıl çevireceğim diye gerilmekten keyif alamıyorum. Bir taraftan da böyle bir diziyi belki milyon insana izlesin diye çevirmek var ki hakikaten mükemmel bir his.
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dizinin geleceği ile ilgili beklentilerin neler?
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Artık bir sezon ve altı bölüm kaldı. Son olaylardan sonra da gidişat belli gibi. Çok çok büyük bir birliktelik, iki cephede savaşlar ve çok ölümlü bir final. Tek sıkıntı bekleyecek olmamız ama değdiği sürece ona da laf etmeyeceğim.
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 7. sezonda en etkileyici ve en saçma bulduğun sahneler hangileri oldu?
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En etkileyicisi kesinlikle Daenerys’in üç ejderhasıyla Duvar’ın ötesine yetişmesiydi. Bran ve Sansa karşılaşmasında Bran’ın tecavüz gecesi çok güzel olduğunu söylemesi de???
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Türkiye’de Game of Thrones başta olmak üzere çok sayıda yabancı dizi yoğun ilgi görüyor. Ama ulusalda bu minvalde çalışmalar göremiyoruz 🤣 Sebebi nedir sence 🤔
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Paraaa. Bir bölüme 10 milyon dolar harcayacak yapımcı var mı bizde? Ya da harcasa karşılığını alabilecek? Ya da harcasa benzer düzeyde kaliteli bir iş çıkarabilecek? Bizim millet vasata alışmış ve halinden memnun durumda, başkaları yapınca ara ara izleyip ne güzel yapmışlar diyoruz ve yetiyor. Böyle bir beklentimiz yok
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Peki, hızlı sorularıma geçiyorum ilk olarak eşekherif’i bulmuşken dizi tavsiyelerini alalım
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çok izlenmeyenleri düşünerek yanıt vereyim buna farklılık olsun. Yeni dizilerden The Handmaid’s Tale şu ara bir numaram, onun dışında kitap okuru olarak American Gods’ı çok beğendim, Preacher da iki sezondur beni çok eğlendiriyor. Atlanta ve Silicon Valley’den de bahsetmesem olmaz.
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kitap önerilerin?
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En son Amerikan Tanrıları ile yine Neil Gaiman’dan Kıyamet Gösterisi’ni okudum. İkisi de birkaç güne bitti, çok etkileyiciler. Bir de Murakami’den Sahilde Kafka var ki canım feda.
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin renk?
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Akgezen mavisi 😁
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: :Ddd
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bordo
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Neden bordo 🤔
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bi sebebi yok ki, hoşuma gidiyor
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin şehir?
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Açık ara Ankara.
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Açık ara mı, nedennnn?
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Neyini sevdin Ankara’nın 😂
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: :dd
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Neyini sevdin yok, zaten severek doğdum. Sebebi de bence oldukça basit, huzurlu hissettiğim tek yer orası. 🤷‍♂
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sosyal medyayı çok sık kullanıyor musun?
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kullanıyorum ama pek katkı sağlamıyorum
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Game of Thrones süreci dışında pek tweet de atmam
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin kelime
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: yok
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin emoji?
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 🤷‍♂🤷‍♂🤷‍♂
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin sosyal medya mecrası
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Reddit
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çocukken hayalindeki meslek neydi?
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bilgisayar Mühendisi
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: WhatsApp Röportajını nasıl buldun?
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Farklı, eğlenceli, emojili
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: eşekherif sana Taht Oyunları’nda başarılı çeviriler dilerim. Jon Snow gibi dostların olsun, Cerseiler senden uzak dursun. Karga’yı da unutma, cevizin bol olsun.
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çok teşekkürler, Dany gibi de yarim olsun
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Görüşürüz Kargacım sen de dikkatli uç
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Klavyene sağlık hocam, zaman ayırdığın için teşekkür ederiz. Keyifli bir röportaj oldu.

Daha fazla göster

Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş

Yayınlanma

Tarih:

Yazar:

Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş
Bu sohbete gönderdiğiniz mesajlar ve yaptığınız aramalar artık uçtan uca şifrelemeyle korunmaktadır.
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Merhabalar, güldüren adam Kaan Sekban. Seni çevrimiçi buldum. Kaçırmak istemem. Sorularım var, yazışalım mı?
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hay hay 🙂
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: O zaman başlıyoruz 🎤👊🏻
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 😎😎
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Komedyen olmak için finans dünyasına veda ettin. Eğitimler aldın, müzikalde oynadın. Kırmızı perdeli Oscar ödüllü sosyal medya canlı yayınları yaptın. Yetmedi konuklar aldın ve B2B komedisi ile iş dünyasını sarstın. Devam ediyorsun. Kronolojik değil belki ama hepsi gerçek ☺ Peki, nerede kendini buldun, nerede şaşırdın, nerede iyi ki dedin? Hızlı başlayalım.
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Aslında komedyen olmak gibi bir kafada değildim, oyuncu olmaktı en büyük hayalim. Klasik anlamda oyunculuk deyince işte para ve ün için dizilerde, prestij ve manevi tatmin için tiyatroda oynamak söz ettiğim.. Ama başıma o kadar çok aksilik geldi ki, artık gülerim ağlanacak halime deyip kendi kendimle dalga geçmeye başladım… O noktada yazmaya ve evden canlı yayın yapmaya başladım. İş kendiliğinden komediye geldi 😂 Beyaz yakalı hayatla zaten hep dalga geçiyordum skeçlerle de zehirimi akıtmaya başlayınca tadından yenmedi:)
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kendimi bulduğum nokta en dibe vurduğum noktaydı aslında..
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Güzel bir nokta, iş hayatına resti çektiğinde mi dibe vurmuştun?
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Beyaz yaka hayatına diyelim 🙂
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hayır, gittiğim bütün menejerler cast direktörleri tiyatro yönetmenleri senden bir halt olmaz tarzı konuşmalar yaptığında.. en son beraber çalıştığımızı zannettiğim menajer de yanındaki yardımcısına aratıp kaan kendi başına yoluna devam etsin diye haber salınca bir dolu borç ve yerle bir olmuş hayalle kala kaldım o günü asla unutamam
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yani bu hikaye de ne güzel işi bırakmış gönlünden geçeni yapmış denilecek değil, yapmak istediği iş için herkese rağmen kendine bir yol bulmuş denilecek biri var.
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Beyaz yakaya güle güle mutlu hayata merhaba değil mesele
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hahah öyle bir dünya yok
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yani belki muazzam yakışıklı ve biraz da maddi tıkırı yerinde olsaydım öyle olabilirdi ama böyle olması herşeye rağmen daha güzel, zahmeti çok olan şey daha kalıcı oluyor bence
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 🙃🙃🙃
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yani baştan söyleyelim de gençler başlamadan istifa dilekçelerini hazırlamasınlar.
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hazırlasınlar ya da hazırlamasınlar diyemem, ama dışarda pembe bir dünya yok tabi. Ne istediğini bilmek mesele
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ve çooook ama çok çalışmak
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çalışmak ve çalışmak
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Peki sosyal medya canlı yayınlarına başlamaya nasıl karar verdin? Canlı yayın çok eski değil daha kim nasıl kullanacağını netleştirememişken güzel yakalamışsın bu noktayı.
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Aslında evimde bir kırmızı perde var 4 sene önce taktırmıştım bir gün birşey yapacağım diye instagramda ennn altta var hatta yakında kırmızı perde başlıyor diye post um var ahahh anca kısmet oldu:) canlı yayın özelliğini keşfedip önce aşırı sıkıcı facebook ortamını renklendirmek istedim sonra instagramdan büyük baskı geldi ve instagram ve facebooktan eş zamanlı yayına döndü olay:) sanki büyük bir kanalda yapıyormuşum gibi titizlikle hazırlandım haftanın üç akşamı. Her gün abartmıyorum 6-7 saat hazırlanıyordum.
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 🙂
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Herşey kırmızı perde ile başladı
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 🙂 her zaman söylüyorum Dijital Şakaya Gelmez
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kesinlikle
Kaan Sekban instagram
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 😃😃
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Başlangıçta ne anlatacağını belirlemiş miydin?
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İlk 1-2 pilot bölümde hayır ama sonra evet 🙂 şimdi youtube da 60 bölümlük bir şaka deposu var resmen 🙂
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gündeme de çok takılmadan kendi konularımı belirlemeye gayret ettim hep
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet dijitalin tüm kanallarını ve gücünü kullandın. Öncesinde sosyal medya ile aran nasıldı?
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gerçekten öyle ama sosyal medya fenomeni demiyorum asla kendime 🙂
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: bu yayınlardan önce aran nasıldı sosyal medya ile
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gayet iyiydi son derece etkin kullanıyordum hepsini
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir tek vine ve snap chat ile yıldızım barışmadı ama geleceği önceden görmüşüm bence ikisi de cortladı 😂
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: haha doğru tespit bak kendine sosyal medya uzmanı da diyebilirsin 😀😀
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hahah aman yok öyle iddialı laflar etkietler hiç sevmiyorum
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sonra konuklarda almaya başladın
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: iddalı lafları sevmiyordu ama durmuyordu 🙂
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet 3. Programdan sonra İclal Aydın mesaj attı, yorum yazdı daha doğrusu konuk alıyor musunuz diye… Ben de tabi dedim 🙂 ama ev burası hatta bir oda diye de belirttim.. Geldi sağolsun şahane program oldu ama ilk gelen Gökhan Türkmen oldu onu ben davet etmiştim, 30 kişi filan izledi o canlı yayını ama adam o kadar aşmış ve egosuzdu ki mükemmel bir yayın oldu o da. Sonra Yeşim Salkım, Ayşe Tolga, Varol Yaşaroğlu, Ufuk Tarhan, Aslı İnandık onları ağırladım.. Çok güzeldi ya
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 30 kişi demek ne şanslı 30 kişi aslında skorlarla ölçülmeyecek değerler bunlar konuk almak güzel bir enerji
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ben de WhatsApp’a konuk alıyorum gökyüzünde de bir gün röportaj yaparım belki 😎
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Umarım 🙂 sosyal medya gerçekten büyük nimet ama herkes millet nerde kahvaltı etmiş ona bakmak için kullanıyor ya da kinini kusmak için
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sosyal medyada sosyal medyayı da eleştiriyordun takipe takipler paylaşımlar vs. bu bir çelişki miydi? 😀
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sosyal medya değildi ki benim eleştirdiğim sosyal medyada akıl sağlığını yitiren insanları eleştiriyorum ben:) beni niye takipten çıkardın? onu niye like ladın, burada check in yapmışsın bana niye haber vermedin, bir sürü saçma sapan şey
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 😃😃
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: saçmalar ilgi alanım diyorsun 😝😝 Örnektir haha
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hahah aynen öyle
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İlgi alaka noktasında ne zaman ne oluyor dedin? Şaşırdığın bir dönem oldu mu yoksa ilgi yavaş yavaş mı arttı?
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yavaş yavaş arttı gerçekten ve öyle olması da çok sağlıklı salonlar yavaş yavaş adım adım doldu kitap yavaş yavaş yükseldi takipçiler yavaş yavaş arttı, tabi Ayşe Arman paylaşımı ve röportajı bir anda o ince ince işlenmiş temelin çok daha büyük kitlelere ulaşmasını sağladı
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hızla da ilerliyor sanırım
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: sana olmaz bu iş diyenler için ne düşünüyorsun şimdi
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hızlı ama küçük küçük ilerliyor bu çok güzel
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: sindire sindire diyorsun
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir dizide oynasam bir gecede 100 bin takipçi gelir belki ama benim için çok kıymetli olan yavaş yavaş bilinçli bir şekilde beni ben olduğum için takip eden insanlar
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hiçbir şey düşünmüyorum beynimin düşünme kısmını öyle insanlar için harcayamam 🙂
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: yoluma bakarım en sevdiğim
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sen de benim gibi seri içerikleri seviyorsun Yakam Beyaz Benim Ayaz , Dizinin Dibi Tuttu, Koç Zehirlenmesi çok eğlenceli
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kesinlikle
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir tane 10 saniyelik birşey çekip devam etmek değil
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bak bunu çok sevdim

Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hahhahhahaha
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital dünyanın kargasıyım ne de olsa 😉
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ya böyle tiplere de çok gülüyorum ama
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yeni keşfetmiş gibi
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İyi bir gözlemcisin bence bu kadar tespiti yapmak için komik olmaktan önce iyi gözelm yapmak gerekir
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: herkes gülecek bir video bulabilir kendine 🙂
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet beynim biraz farklı depolama yapıyor sanırım :))
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kargalar bile gülüyor
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Espri parçalayayım gibi bir derdim yok öyle olanlar itici geliyor bana, durumun kendi içindeki komediyi seviyorum ben
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 😃😃😂
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 😂😂
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Komedi ailden de geliyor ama Sekbanlar olay
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ya onu devam ettirmek çok istedim
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bizim aile efsodur
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hepsine selamları ilet
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tabi ki
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Karga da severler bence
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir cina olmasa da
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: B2B komedisi yapıyorsun Beyaz Yakadan gelen tepkiler nasıl
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Konu ile ilgili taleper oluyor mu?
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çok güzel, çünkü aslında herkes sistemin defolarından şikayetçi, ben videolarımda kişileri ve departmanları hedef alıyor gibi gözüksem de aslında derdim anlayışla sistemle ve o çarkın içindeki insanlar da bu defolu anlayışlardan şikayetçi
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kurumlardan davet geliyor mu
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Şirket için workshoplar etkinlikler
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tabi
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: eylül ve ekim ayında bir tek Pazar günlerim boş desem yalan olmaz 🙂
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Happy Office dünyası da var tabi
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet ama o biraz form değiştirdi
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: BOKS mu?
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Mart ayında kurmuştum o platformu ama şu an happy office 1 saatlik değişik içeriklerde mizah ağırlıklı happy talks olarak devam ediyor sadece
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kışın da kafamda bir proje var
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Beyaz yakalılara özel kahkaha seansları yapmak istiyorum
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 10 arlı gruplar halinde iş çıkışı bir araya gelip başımızdan geçen traji komik hikayeleri anlatıp deşarj olacağımız bir platform
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: güzelmiş
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Aslında gülerken belki çözümlerde üretilebilir
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ya da çok önemli zannedilen sorunlar daha basit görünebilir
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kesinliklee
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Amacım bu
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sahne de var 17 Ekim’de 1200 kişilik Uniq İstanbul sahnesi
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sorma, tek kişilik gösterileri bkm mutfak tan uniq açıkhavaya taşıdık dün 500 kişi karşısına çıktım ilk kez ödüm patladı ama muazzamdı:) uniq bana çok güveniyor ve çok arkamda duruyorlar umarım 17 ekimde güzel bir gece yaşatırım gelenlere
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Aslında canlı yayın yaptın ama bakan gözleri görmek daha farklı
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: değil mi?
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sen ne diyorsun bambaşka bir haz
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Neler anlatıyorsun sahne de
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ve o kahkahaları duymak
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kitabın sahne versiyonu diyebilirim
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kitap uyarlaması ya film olur ya dizi ya da tiyatro oyunu daha çok
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kitap uyarlaması stand up belki bir ilk 😂
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet bir de kitap var Tebrikler Kovuldunuz
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Normalde iş hayatından kurtulan insanlarn enerjisi bitmiş olur sen de tam tersi etkiler
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 🙂
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ben ikinci hayatımı yaşıyorum şu an
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Daha gençleştim daha fitleştim resmen 🙂
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Biz de ömür 150 sene
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: bence sen de daha yeni başlıyorsun
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 😃😃
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Peki bu süreç nereye gidecek? Kendini hangi alana yönlendirmek istiyorsun, bir planın var mı? Çok dağılmak da bir risk mi? Yoksa hepsi bir bütünün parçaları mı?
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kesinlikle parçaları
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yaptığım şeyler birbirinden alakasız kopuk şeyler değil
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Komedi alanında kendimi kanıtlamaya devam etmek istiyorum
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kendi tarzımı her kesimden daha çok insanla buluşturmak sahne sahne şehir şehir gezmek, sonra kitabımı ilk müzikal yerli film haline getirmek, kendi talk show umu televizyona taşımak ama kendi tarzımda
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İş dünyası ile bağlantın kalacak mı? İşin komedisini, tespitlerini yapmış biri olarak belki senden danışmanlık isteyenler oluyordur. Bu biraz komedi/oyuncu çizgisinden farklı olabilir.
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet geçen gün bir kurum bir ik cı nasıl olmamalı semineri istedi benden 🙂
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Peryön kongresinde konuşacağım kasımda
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kesinlikle bağlantım kalacak
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Beyaz yakalı hayattaki defoların düzelmesine hizmet etmek istiyorum
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Değişik ve farklı bir Kaan Sekban olacak etrafın kalabalıklaştıkça eleştiriler de artacaktır tabi ama sanırım sen bunlara kulak asmamayı çoktan seçtin
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bu süreçte yaşadığın en komik durum neydi sence
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ?
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Eleştirileri genelde dikkate alan biri değilim genelde kendimi eleştirilerle değil kendi deneme yanılmalarımla düzeltmeyi tercih ediyorum.. Kötü niyetli olanları direkt yok sayıyorum zaten:)
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: DOSTMAN
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 👊🏻
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: sevdim bu terimi
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: O menajer bozuntusunun beni arattığı gün, beni arayan kız nasılsın deyince “ayy nası olayım çok aramıyorum sizi rahatsız etmemek için ama biliyorum ki benim için çabalıyorsunuz” dediğimde “evet evet sana ne dicem asıl …. dedi ki Kaan kendi yoluna devam etsin” o yüzden senle devam edemeyeceğiz dediğinde hem trajik hem çok komik bir durum yaşamıştım şimdi çok gülüyorum mesela 🙂
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Son gülen 😃😃
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: olmak iyidir
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İş dünyasında hakkında çok eğlenceli videoların var ama en komik bulduğun durumlar neydi?
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İk’cılar mı?
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ben en çok ofis dostmanını seviyorum
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kimi zaman yalaka
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kimi zaman iş çeviren
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kimi zaman ispiyonlayan
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kimi zaman seninle kahve içen
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 😃😃
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Eveet
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: dostman sana ait bir terim değil mi?
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Orjinali frenemy dir ingilizcede var zaten
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ben çevirmiş oldun diyelim
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bana ait evet
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İyi çeviri 😃
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 😎😎
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dostmanlardan korunma önerilerin var mı?
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yok, he deyip geçicen 🤓
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ya da hayatından çıkarıcan ama herkes dostman nerdeyse
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 😃😃
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sen bir dostmansın demek çözüm olabilir mi?
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Unfollow en iyisi
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 😉
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: benim çözümüm gagalamak tabi ama siz de şartlar farklı
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet hızlı sorularımıza gelelim o zaman
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 10 yıl sonra kendini nerede hayal ediyorsun
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hiç öyle uzun düşünceler yapmıyorum 🙁 herşey çok hızlı değişiyor ama Amerikada stand up yaparken olabilir
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: izlemeye gelirim
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kitap önerilerin var mı?
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gülriz Sururi hayatını okudum çok etkileyiciydi T İnsan yine kafa açan bir kitap çok sevdim İclal Aydın Unutursun film tadındaydı
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin renk
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Mavi
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin şehir
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: New York
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin emoji
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 😈
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin sosyal medya mecrası
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Instagram
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çocukken hayalindeki meslek neydi?
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yoktu 😂
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 🤣🤣

Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Peki bir özel soru bu karakteri nasıl çıkardın neden çıkardın izleyip gülmemek elde değil
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yöneticileri falan tamam ama İK’cı neden
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hahahhaa
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 🤣🤣
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bi anda çıktı vallahi
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 😂😂😂
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Soruyor olacağımmmm
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 🤣😂😂
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Biraz izledikten sonra konuşma kayması yaşanabilir
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kesinlikle
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Aklında biri var mıydı yaparken
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ilk video hangisi İK’cıda
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hayır
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hayır
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hiç spesifik biri yoktu

Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Metin yzarın var mı ayrıca 😃
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hayır hepsini kendim oluşturuyorum
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 👏👏
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: WhatsApp röportajını nasıl buldun?
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çok tatlı samimi
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yazılı olunca daha rahat ama birden bi çok soruyu sınav gibi yanıtlamadığım için de sohbet gibi
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Oldu
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Benim için de keyifli bir sohbet oldu.
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sosyal medyada canlı yayınlar devam edecek mi seni nerede izleyebiliriz
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Pazartesileri yapıyorum yazın sadece
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Eylülde yoğun ötesi bir takvimim var haftada üç gece yapmam imkansız bir süre Pazartesileri olur yine instagram üzerinden devam edecek
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kaan sekban saçmalar hesabından
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Onun dışında sahne şovlarıma gelebilirsiniz
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: :))
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 17 ekime mesela
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 27 Eylül’de var
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet ona da gelebilirsiniz kadıköy halk eğitim
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sadece kendim için sormuyorum okuyucuların da ilgisini çekecektir.
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ben özellikle amerika da izlemeye geleceğim 🤣😎
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 27 Eylül biletleri az kaldı, 17 Ekim Maslak Uniq de sürprizlerim olacak
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 11 Ekim Ankara Cer Modern
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 20 Eylül Bornova Açıkhava Tiyatrosu
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 24 Ekim Antalya Muratbaşa Belediyesi
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Eskişehir ve Bursa da netleşecek yakında
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Her yerdeyiz:)
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Harika
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ben de siyah yakalıyım belki bir gün benim için de bir video çekersin
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 😉
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 🤣
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 🤓
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çok teşekkür ederim tekrardan 🙏🏼
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Güldürdüğün çok olsun dostmanlar senden uzak dursun başarılarını izliyor olacağım beni de unutma cevizin bol olsun.
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çoook teşekkür ederim
Kaan Sekban WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bol şans

Daha fazla göster

Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş

Yayınlanma

Tarih:

Yazar:

Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş
Bu sohbete gönderdiğiniz mesajlar ve yaptığınız aramalar artık uçtan uca şifrelemeyle korunmaktadır.
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Merhaba Sevim Gözay, seni bulmak ne güzel heyecanlandım sorularım var. Karga ile yazışmaya ne dersin?
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Vay Karga! Merhaba yazışalım tabii
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gak guk başlıyorum o zaman
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hadi o zaman
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gazet, dergi, televizyon ve dijital medyanın içinde olan, aynı zamanda kalan, önemli isimlerdensin. Nasıl başladı medya ile bağın bize biraz hikayenden bahseder misin?
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tiyatro ile başladı. Esasen, özel televizyonların kurulduğu o coşkulu yıllar. Bir tiyatro Workshop’unda geçirdiğim yaz sonu kendimi bir TV. stüdyosunda buldum ve monitörler aklımı başımdan aldı. Sonra olaylar olaylar, gazete, dergi ve nihayet dijital senin de dediğin gibi.
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ondan önce müzik ve fotoğraf var ama o kadar geri gitmeyelim istersen
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 🙂
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Fotoğrafçılık henüz Instagramerlığa dönüşmemişken diyorsun
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 😂
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hahah tabisi
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kadrajlar kadraj iken ne güzeldi değil mi fotoğraf çekmek, çoğaltmak, albümler 🙂
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Manuel stüdyo fotoğrafçılığı yaptım çok genç yaşımda
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çok da eski değil aslında, ama o kadar hızlı ilerledi ki her şey
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet haklısın, 2000’e kadar makul bir geliş vardı. Sonra film koptu resmen
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Aynen, seni heyecanlandıran aklını başından alan ilk projen neydi?
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Projem değildi ama pozisyon olarak beni çok heyecanlandıran ilk şey herhalde ilk reji masasına yönetmen olarak oturuşum oldu.
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yardımcı yönetmenken birden canlı yayın bana kaldı.
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bütün ekip benden 5-10 yaş büyük ve program çok popüler
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İlk Sabah Şekerleri’nden söz ediyorum
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kanal D
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: oo çok heyecanlı ☺
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hem de en hakikisi 🙂
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: gelsin faxlar
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kağıt bebekler vardı. Bilirsin kâğıttan elbiseler giydirirdik.
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: bilirim 😂😂
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Birden bire gerçek bir Şebnem bebeğim olmuştu
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ahaha nasıl bir benzetme bu böyle sevdim
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Giydirip süsleyip hazırlanıp her sabah yayına çıkmak süper bir deneyimdi. Adrenalin tavan.
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: demek o sendin
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ve gelsin faxlar evet 🙂
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İnteraktif televizyonculuğun ataları
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 🙂
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Güzel bir başlangıç olmuş senin için cesaretini de tebrik etmek lazım
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Teşekkürler çok cesur-gözü kara ama çok da çalışkandım
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Acayip günlerdi
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yıllar hatta
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Televizyonculuğun altın cağı
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Türkiye’de
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Şimdi klavye arkasında sohbetimizi ederken bu deneyimi anlamak önemli aslında
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sabah yayına girecek kasetleri akşamdan yanıma alıp eve götürüyordum duşsun
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kanal taşınıyor ve biz Acar stüdyolarından canlı yayın aracından seyyar yayın yaptık bir süre
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yayın sonu ikitelli ofise geçiyoruz akış çıkarıp kasetleri topluyoruz sabah Mecidiyeköy Acar stüdyolarından canlı yayına giriyoruz.
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Her sabah
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kasetler önce Betacam sonra S-Betacam
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 😂😂
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kim hatırlar bugün 🙂
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sanki başka bir dünyadan bahsediyoruz değil mi şimdikilerin anlaması ne kadar zor
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Cesaret ve çalışkanlık ile yönetmenlik macerasnın devamı da aynı hızla gelmiş Kült sinema programlarında imzan var.
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Nasıl gelişti süreç?
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tek bir sinema programı esasen ama kilit bir program diyebiliriz. Çünkü sonrakilere yol açtı.
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Doğru 👍
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Arkasından gelen tüm kültür sanat programlarına yön verdi
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Stüdyo: Sinematik Portakal
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ay evet 🙂
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: efsane
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hatırlaman ne güzel
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Karga aklı işte
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kargalar unutmaz
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: biraz da o günlere dönelim sevdim bu işi ben
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: sinema programını kendin mi tercih ettin yoksa yine sendeki ışığı mı gördüler ☺
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dur sallanan sandalyeme geçip battaniyemi dizlerime alayım
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: :))
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ahahah o kadar genç başlamışsın ki hala genç olup ne günlerdi sohbeti yapabilmemiz benim suçum değil
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 😉😉
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hahahh
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Devam
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: sinema programını kendin mi tercih ettin yoksa yine sendeki ışığı mı gördüler ☺
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: buradan devam edelim
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yine kanal yönetiminin isteğiyle
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ben bir kamera arkası kişisi olarak hep orada kalmayı düşünüyor ve çalışıyorken
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kanal dedi ki iste bir sinema program olsun ama sen sun
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sinema ile aran nasıldı o zaman
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ondan önce seslendirmesini de yaptığım bir kültür sanat ajandası yapıyorum IstanbulART adında
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sinemayla aram normal o zaman derinlemesine bir ilişki yok ama çok meraklıyım ve iyi bir gözüm var
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hala konuşulan bir program oldu. Nasıl bir duygu sinema programı yapmak ve sinemaseverlerle iç içe olmak. İlgi, tepkiler…
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hala konuşulan değil de hatırlanan ve sevgiyle anılan diyelim
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Biz bazen konuşuyoruz, haha evet daha iyi olur 👍
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Heyecanla karşılandı ve çok ilgi gördü
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çünkü sinemayı hem popüler hem derinlemesine ele alan bir tutum geliştirdik programda
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bu, herkesi yakalayan etkileyici bir ton oldu
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hep söylerim, yeri gelmişken yine belirteyim, o yıllarda beraber çalıştığım daimi çözüm ortağım, meslektaşım Murat Aykul’la yapıyorduk.
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Herkes eve gidiyordu biz çalışıyorduk. Kanalda sabahlara kadar. Birçok başka program da yaptık beraber.
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Benim adim geçiyor ekran yüzü olduğum için ama ben kadar da onundur sinema programı
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çalışkanlık her zaman başrolde 😉
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ve ekip olmak
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Murat Aykul’a selamlar
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Televizyon bir ekip işi
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İyi ekip yoksa iyi program yok bu kadar basit
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ekip olmak mühim mesele
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sonrasında Sinema da hayatının bir parçası oldu sanırım
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tabii ki o kadar mesai verdim sonrasında da çok verdim sinema bana hep iyi davranmıştır ben de onu hep sırdaş bildim
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hikaye seviyorum ve insanı merak ediyorum çünkü
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hikayeler değerlidir hayata çıkar
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hikaye her şeydir 🙂
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir anlatan olmazsa ne yapsan yap boş
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Unutulur gider diğer milyonlarca şey gibi
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ve dinleyen 🙂
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Her programı konuşsak sabaha kadar yazışabiliriz Dr. Stres’e falan girmiyorum ☺ TV programları dışında Dergi Gazete yani yazarlık gazetecilik de var. Hangisi daha zor desem tercih yapılabilir mi? Yazmak mı yoksa program yapmak mı?
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: “Hangisi daha zor” iyi soru oldu. Karga gibi söylersek, ikisi de şakaya gelmez ☺ Herkes ayy ne eğlenceli meslek der ama çok ciddi ve stresli süreçler. İşin içine başkaları girdiği zaman daha zor tabii her şey
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yazı için tek gereken kişinin kendisi ve o ise ayıracağı mesai
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yetkinlikle ilgili tüm gerekleri parantez içine almak koşuluyla tabii
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: TV ise çok daha havaleli iş. Prodüksiyon ekip ekipman gün saat dekor ışık açı konuk metin editoryal hazırlık birçok parametre var
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hazırlığınız ne kadar iyi olursa olsun size inanan ve ortak dünya görüşüne sahip olduğunuz bir ekibiniz yoksa iyi bir sonuca istikrarlı şekilde ulaşmanız mumun değil
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Peki yazmak mı konuşmak mı desem?
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yazmak daha avantajlı
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Konuşmak ciddi bir kondisyon işi
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Eğer kondisyon zayıfsa bitersiniz kritik bir anda
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yazarken daha zekidir çoğu insan
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hmm
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yanlışı anında görüp (görecek yetkinlik varsa elbet) düzeltip ideal hale getirebilirsiniz
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bu güzel WhatsApp röportajlarının sırrı ile ilgili bir ipucu olabilir bu 🙂
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kesinlikle ☺ Konuşmak öyle değil söz ağızdan çıktı mı bitti
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: “Yazarken daha zekidir çoğu insan”
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bana öyle geliyor 🙂 yazmak konforludur
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Cok guzel yaziyor diye hayran olup tanışılan çoğu kişi de hayal kırıklığıdır aynı sebeple
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet özellikle sosyal medya üzerinden değerlendirirsek 🙂
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hem güzel yazıp hem güzel konuşan olmak istisnai bir şey
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sosyal medya çok iyi laboratuvar bu açıdan evet
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yazarak kendimizi yeniden yaratabilir hiç olmadığımız kadar idealize edebiliriz
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Doğru bak ben de hakkımda çıkan negatif imajı (yok sesim güzel değilmiş, yok kılavuzluğum iyi değilmiş ) dijital izlerimle pozitife çeviriyorum 😉😉😉
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Estağfurullah ☺ Gercek 3D halimiz risklidir çoğu kez yazıya göre
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sesini seviyorum ben Karga’nın hem deme öyle
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yağmuru haber veren kaç dost var su dünyada
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: işte bu ben de seviyorum sesimi
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Programların yazıların ve sonrasında Dijital Medya ile içerik üretmeye devam ediyorsun. Medya insanı olarak nasıl değerlendiriyorsun bu dönüşüm sürecini
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Değerlendirmekten vazgeçtim artık berbat bir medya varlığına sahip bir ülkeyiz görüldüğü gibi
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Faydalı kullanmak bizim elimizde aslında ama
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kötü olan, tüm dünyayı tepetaklak eden dijital dönüşüm surecini bile tartışıp sağlıklı fikir ve çözüm aramaya fırsat bulamadık
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Siyasi krizler ve travmalar her şeyin önüne geçti ve oldubittiye geldi her şey
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Allah ne verdiyse tam alaturka yaşıyoruz bu dijital geçiş surecini de iste sonuç olarak
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Üreten taraf olmak lazım biraz da
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sosyal Medya hesaplarını aktif kullanıyorsun ayrıca güzel bir siten var sevimgozay.com Ne zaman başladın dijitalde var olmaya?
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Son yıllarda dijitalde pek çok ayrı platforma işler yapıyorum, kimi battı kimi kapandı, kimi adres değiştirdi
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: O zaman dedim en iyisi bir site edineyim de sağda solda dağınık ve/veya erişilmez olan içeriklerimi toparlayıp kategorize edeyim
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Süper
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Site böyle doğdu birkaç aydır yayındayız nihayet
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Amatör blogumu bu güzel siteye çeviren tasarımcı Koray Kışlalı’ya teşekkürü borç bilirim.
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hem güzel bir site olmuş hem de toparlayıcılık açısında anlamlı
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yaptığın programlardan arşivlerde eklenebilir belki
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tam bana göre bir site oldu bence de
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 👏👍
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Beğenmen harika ayrıca çok teşekkürler
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Önemli
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Program arşivleri biraz sancılı konu
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Youtube kanalım da var artık ama programda kullandığımız müzikler yüzünden videoyu engelliyor mesela youtube

Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: şuracıkta bulabilirler
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Biz onları yaparken protokoller böyle değildi, kanalın ödediği telif çözümdü vs. ama simdi bakıyoruz bakalım nasıl çözülür.
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet zorluyor biraz herkes kolay sanıyor bu işleri ama değil
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Paylaşım için teşekkürler
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ☺
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: kar taneciği nesli güzel programdı
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: konu olarak 👏
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Di mi?! Ben de cok önemli buldum konuyu
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Herkes izlesin isterim tam çağımızın ve yeni neslin analizi
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İzlenmeli
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sinemaskop randevular adında röportajlar yayınlıyorsun ve kitap da oldu J . Röportaj yaparken neler hissediyorsun?
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Konsept röportajlar yapmayı seviyorum
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sinemaskop Randevular da öyle mesela
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir celebrity kişiyle beraber sinemaya gidip bir film izliyorum ve film çıkışı sinema konuşuyoruz.
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Herkesin arkadaşıyla yaptığını abartıp geliştirdim ve bu röportaj dizisine donuştu
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Güzel bir konsept gerçekten
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hisler çok yoğun ve farklı oluyor böyle olunca
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Aynen bilirim 🙂
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kitap nasıl oldu?
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: O kadar güzel söyleşiler oldu ki bunlar kalıcı hale gelmeliydi
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Oradan yola çıktık.
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Güzel bir kitap oldu resimli hikayeli dolu dolu
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kitaptan ve sitenden röportajlara ulaşabilirler
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kitaplarla da aran iyi
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: çook büyük aşkım
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Onunla ilgili program var mıydı 😂😉?
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sırf kitap programı yapmadım ama kitaplar hep oldu içinde programların ve yazıların
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet olmazsa olmazı
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ille de roman olsun
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 😂😂
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Neşemizi bulalım biraz Kargacım
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çok ciddi mi kaldık ne
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: güzel benzetmelerin var sevdim bunu
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: bizim en ciddi halimiz bile keyiflidir sıkıntı yok
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 😉😉
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çok fena benzetirim
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 😅
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ahahah gak guk yaparım ben de olmaz mı
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Şuradan da kitap önerilerini bulabilirler.
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çok naziksin teşekkürler. Diğer güncel kitap önerilerim edebiyat kulübünde tabii kitapkulubu.com.tr
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Küratör olarak projenin içindesin
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet edebiyat kitaplarını seçiyorum
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ciddi bir çalışma yürüyoruz her ayin kitapları için
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kurucu CEO Fatih Güner’le beraber
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kitap için yapılan her iş değerlidir
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: O zaman biz de hızlı sorularımıza geçelim ve Dijital Karga okuyucuları için kitap önerilerini alalım 😉😂
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet okumaya, iyi kitaplar okumaya çok ihtiyacımız var
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ciddi misin bu soruda?
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 🙂
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: evet tabi
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ille de roman olsun okumaya geldik sayın okuyucular
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 😉😂
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital Karga okuyucuları beyaz yaka değil mi daha çok?
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: her renk yaka var mesela ben siyah yakayım ama hepsi dijital dünyanın içinde çok iyi insanlar 😂
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hahahah
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Siyah yaka tabii ya
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tamam dur simdi
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Her ay kulüp için 4 ya da 5 kitap (#herhafta1kitap) tavsiye ettiğim için bir kal geldi ama dur sen dur
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: hahah çok bu da iyiydi
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: beni kitapla korkutamazsın 😂😂
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dört kitap tavsiye edeyim o zaman alışkanlık dört bende 🙂
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tamamdır 4’de mutabıkız
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital Karga okurlarına özel
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: en sevdiğim 😂😂
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sert bir giriş olsun; Philip Roth, Ölen Hayvan (sitede yazdım bunu, “bencil ve utanmaz bir novella” başlığında)
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kamyon çarpmışa dönersin demedi deme
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ooo tamam
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İkincisi daha soft ama yine aksiyonlu bir okuma olsun, John Marrs imzalı Gerçek Aşk, hiç öyle kız romanı falan değil uyarayım yine 🙂
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dip notları ile güzel oldu bu öneri listesi
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Üçüncüsü daha yapısalcı bir okuma, Umberto Eco’dan Popüler Roman Kahramanları
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bu yazar adayları ve yazma planı yapanlar için de bir hediye sandığı niteliğinde
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 👏💪
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Geldik dört numaraya
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Burada biraz dinlenmeye ve kafayı resetlemeye ihtiyaç var
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: dınınınınnnnnnnn
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Jo Marchant’tan Şifa
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Zihnin iyileştirici gücüne dair bilimsel bir yolculuk
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir tane de bonus olsun içimden geldi: Mehmet Anıl imzalı Afet
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İyi bir okuma yolculuğu olur dilerim herkes için
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: harika öneriler
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hızlı sorulara devam ediyoruz
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin renk?
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yaz olduğu için sarı
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Mevsimsel değişiklikler diyorsun
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 😂
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin şehir
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Moody person olduğum için daha çok
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Her şeye rağmen İstanbul tabii ki
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin emoji
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Pehh dur bir bakayım
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 🐰
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bunu seviyorum
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 😉😂😂
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kullanıyor musun?
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evett
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İyiymiş
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çocukken hayalindeki meslek neydi?
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gazetecilik
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 🐰
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 🎉
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Şimdi Sevim Gözay ile röportaj yapıp film önerisi almadan olmaz değil mi?
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yordun beni Karga
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hahahhah
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Biraz yorucu olabiliyorum
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ama halk senden bunu bekliyor bir Sevim Gözay olmak kolay değil
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 😂😂
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Zamansız öneriler geliyor o halde
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Röportaj yapmaktan daha mı zor acaba cevap vermek
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ay dur esprini kaçırmışım
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 😂
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gelsin o zaman
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Halk benden birşey beklemedi bugüne kadar, ben hep zorla bak bak bu da var dedim 🙂
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 😂😂😂😂
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İnat iste
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 👏👏
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Şimdiki zamanı ve içinde debelendiğimiz sorunları suratımıza çarpan bir filmle başlayalım
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Başkalarının Hayatı- Das Leben Der Anderen
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yine çağın hassasiyetleri ve adalet yoksunluğumuza iyi gelecek bir akıl yürütme adına
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 12 Kızgın Adam – 12 Angry Men
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bu kadar toplumsal meseleden sonra aşkı hak ettik bence
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Olmadan olmaz
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ama öyle kolay aşk değil
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Jules et Jim
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En güzel aşk zor olanmış diyorlar
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hiç araya girmek istemedim aslında, ama dayanamadım yine.
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Geçtiğimiz günlerde ölen Jeanne Moreau’nun unutulmaz filmi. Araya girmezsen röportaj olmaz, gir lütfen ☺
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Nerede kalmıştık, Truffaut Klasiği
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İzlemişiydin bunları?
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kargadan kaçmaz
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hadi beh
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hepsini mi
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sinematik Portakal tadında
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 🤣🤣
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yaaaaa
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Okuyuculara harika öneriler sundun ayrıca teşekkür ediyorum
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Durr
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yeni bir filmle bitirelim
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 10 numara olur
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Elle – Isabelle Huppert’in izlemesi zorlu filmi
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bunu da izledin mi?
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hahah beni yakalama uçarım kaçarım
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Soruları ben sorarım
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 💕
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Oyunbozan
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İzlemedim
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hahahjahaj oleyyy
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hemen izleyeceğim herkes de izlesin ama yorumun kısa oldu
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Film tanıtımı için
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kafan karışacak, izleyen herkesin de öyle.
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kafa karışıklığı severim ben
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hayatın bin bir türlü hali var bu film de bunlardan çok acayip bir bölümünü gösteriyor
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: WhatsApp röportajını nasıl buldun?
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: On numara röportajcısın
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Senden bunu duymak 💪💪
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çenem düştü
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 🤣🤣
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hadi ben kitabıma döneyim okuyup da yazacağım daha
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Röportaj için önereceğin isimler olur mu? Karga ile buluşsun diyeceklerin?
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kesin önerilerim olur deli misin?
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Süpersin
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sultana
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Aylin Aslim
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Özlem Tekin
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ayça Sen
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Keyifli isimler
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Başkaları da var tabii
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Murat Daltaban
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: listeye alıyoruz
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 👍
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kerem Bursin yap bence mutlaka
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Mirgün Cabas
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hepsine selamını iletirim ☺
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Harika bir röportaj oldu Sevim Gözay, inadından vazgeçme hikayelerin her zaman renklensin, cevizin bolsun, beni de unutma
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Teşekkürler Kargacım, anlamlı bir dijital iz bıraktığımızı umarım.

Daha fazla göster

Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş

Yayınlanma

Tarih:

Yazar:

Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş
Bu sohbete gönderdiğiniz mesajlar ve yaptığınız aramalar artık uçtan uca şifrelemeyle korunmaktadır.
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Online pazarlamanın aranan ismi Berkan Bağcı. Çevrimiçisin 😀 Bol vitaminli cevaplar alacağım sorularım var. Yazışalım mı?
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 🙂 Selamlar Karga, senden kaçış yok anlaşılan!
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çember daralıyor. Kargadan kaçamazsın 👊 Makine mühendisliğinden dijital pazarlamaya uzanan hikayeni kısaca özetler misin? Karga okuyucuları biraz daha yakından tanımak ister.
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kaçış yoksa yapacak bir şey de yok. Biz çemberin içinde kalalım 🙂
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çemberde yer bırakmayalım 😀
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Üniversite sınav sonucum geldiğinde hayalimdeki okul ve bölüme girebildiğimi görüp çok heyecanlanmıştım. Yıldız Teknik Üniversitesi’ni gerçekten istiyordum. Bölüme başladığımda ise her şey bir anda tersine döndü. “Bu kadar insan makine mühendisi mi olacak?” dedim 🙂
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sonrasında da dönemler birbirini kovaladı ve arkadaşlarımla birlikte girişimcilik kulübünün temellerini attık.
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ruhunda girişimcilik varmış demek, erkenden yakalamışsın cevizi 😉
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 3. sınıfa başladığımda ise artık tamamen bölümden uzaklaştığımı ve yapacağım işin bu olmadığını anlamıştım. Kulüp sayesinde tanıştığım insanlarla da İnternet Girişimciliği ile tanıştım.
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Üniversite kulüplerinin kariyere faydaları vol.1
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kısa bir süre öncesine kadar kendimle alakalı neyi yapmam dediysem hepsini yaptım 🙂 Girişimcilik de yoktu aklımda mesela ama bir şekilde işin ucundan tuttuk. Kendimi girişimci olarak görmüyorum ancak girişken diye tanımlayabilirim sanırım
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kargastik bir tanım bekliyorum 😎
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Üniversite kulüpleri kesinlikle çok ama çok faydalı kariyer açısından. Sadece kariyer de değil, sosyal açıdan da çok faydalı. Ben eğer sadece makine mühendisi insanlarla arkadaşlık yapıyor olsaydım sanırım daha düz bir hayatım olurdu 🙂 Buradan dönemimdeki 500 arkadaşıma selam olsun 🙂 muhtemelen %50’si mühendislik yapmıyor şu anda!
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Memlekette mühendis kalmayacak desene 😂 %50’si online pazarlamada değil dimi 🤔
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yok, değildir 🙂
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çok güzel ve çok farklı işler yapan insanlar var tanıdığım.
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Üniversite kulüpleriyle ilgili son bir şey söyleyeyim.
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Son söz bana ait 😎
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Pardon o zaman 🙂 sondan bir önceki söz olsun! Biz o zamanlar var olan kulüpleri beğenmeyip yenisini kurmaya çalışmıştık. O zamanlar kulüp kurmak zor işlerdi 🙂 1 senenin sonunda kurabilmiştik normal şartlarda 1 ayda kurulacak kulübü. Bize çok şey katmıştı o 1 sene. Çok fazla insan tanımıştık, özgüvenimiz yerlerdeydi ancak başarılı olunca sonunda hepsine değdi. O kulüp sayesinde başlangıç seviyesinde HTML öğrendim :)) Eğer bu röportajı okuyacak üniversite öğrencisi arkadaşlarımız varsa hemen ertesi gün bir kulübe kaydolsunlar 🙂
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sadece kariyer kulübü olmak zorunda da değil. Sosyal kulüplere de girmeliler. Benim pişmanlığımdır bu mesela
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Okuyup da kaydolmayanı gagalarım! Hayat kariyerden ibaret değildir. Sosyal olun, sosyal kalın gençler 😉
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Senin hikayenin başladığı yerden bir de online pazarlamanın hikayesi Türkiye’de nasıl başladı? Bunu dinleyelim mi?
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hmm teoride basit, pratikte zor yerden geldi soru

Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Böyle bir tweet gördüm ve her şey bir anda değişti 😂
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: hahhaha 🙂 bu güzel bir anıydı gerçekten
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İnsan neredeyse pazarlama da oradadır. Bu açıdan bakınca Türkiye’ye İnternet ne zaman geldiyse o zaman başlamıştır online pazarlama da 🙂
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Zor olanı da güzel olanı da severim 😁
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Peki, Google’ın olmadığı bir dünyada online pazarlamadan söz edebilir miyiz? Hele Türkiye’de 🙄
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Elbette söz edebiliriz. Google olmazsa başka bir şey olacak. İnsanlar bir şekilde bulmak istediklerine ulaşacaklar. Bu ulaşımı kolaylaştıran araçlar olacak sadece. Online pazarlamayı sadece arama motoru olarak konumlandırmak doğru değil. Çok fazla kanal var, online pazarlama aracı olarak sayılabileceğimiz.
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En önemli ilk 5 kanalı sayacak olsan hangileri olurdu?
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Şu anki gidişata bakarak konuşacak olursam;

birinci sırada elbette arama motorları geliyor. İnsanoğlu meraklı, arıyor 🙂
Sonrasında retargeting kanallarının oldukça önemli olduğunu düşünüyorum. Kullanıcıların üzerinde güzel bir stres yaratıyorlar 🙂
Üçüncü sırada her ne kadar Türkiye’de çok fazla layıkıyla yapılamıyor olsa da affiliate diyebilirim.
Dördüncü sırada display gelir. Bunun içine her türlü satın alma tipini koyabiliriz.
Beşinci sırayı da e-posta ve sosyal medya paylaşır diyeyim. Her ne kadar kullanıcı hakkında daha çok bilgi sahibi olma potansiyeline sahip olsalar da bu iki kanalın da etkisinin olması gereken yerde olmadığı kanaatindeyim.

Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bu kanalların her biri ayrı bir röportaj konusu olacak seviyede
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Son zamanlarda programatik reklamcılığı ciddi bir ilerleme gösterdi. AdWords ve alternatif modellerle kıyaslandığında programatik hakkındaki düşüncelerini öğrenebilir miyiz?
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Pek fazla kaynak da yok konuyla ilgili.
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Aslında bunu Display dediğim kanalın içinde değerlendiriyorum. Belki birçok programatik uzmanı arkadaş bana kızacak ama böyle düşünüyorum. Teoride harika bir sistem, anlatınca, kağıt üzerinde planlayınca gerçekten her şey çok güzel gidecekmiş gibi duruyor ama ben etrafımda bunun çok başarılı versiyonlarına şahit olmadım.

Klasik olarak “segmentasyon”, “büyük veri”, “hedefleme”, “algoritma”… Evet, bunlar gerçekten “harika” kelimeler, heyecanlandırıyor da insanı ancak pratikte şahit olmadım.

Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bu konuda iddialı konuşmak için erken diyorsun?
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ülkeye uyumu konusunda şüphelerim var diyorum aslında 🙂
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hımm Türkiye için mi
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hedef ben miyim Berkan? Yoksa kargalar mı 😂
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Türkiye’de satın alma aktivitesi çok fazla faktörden etkileniyor. Hiçbir zaman güllük gülistanlık bir ülke olmadığımızdan insanlar satın alma yaparken birden fazla kez düşünüyorlar. Bu da aslında birden fazla pazarlama kanalından insanlara erişebilme mecburiyeti getiriyor. Ama sürekli bir aksiyon yaşayan ülkemizde bu algoritmaların geçersiz olması bazen kaçınılmaz oluyor 🙂
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kargaları severdim o sesleri olmasa 🙂 o yüzden röportajı yazılı yapıyoruz 🙂
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sosyal medyanın online pazarlamaya etkisi nedir? Bu gündemin en çok etkilendiği alan şüphesiz dijital mecralar..
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dünyada hoş bir seda bırakamadım ama dijitalde güzel yüzler topluyorum
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: güzel ve güler yüzler toplamak iyidir 🙂
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gündem gerçekten de dijital mecraları etkiliyor. Yanlış hatırlamıyorsam 2016 Mart ayında toplamda 13 gün display reklam yapabilmiştik. Terör olayları vs. derken sürekli “aman ağzımızın tadı kaçmasın Ali Rıza Bey” modundaydık
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sosyal medya ülke olarak tetikte olduğumuz dönemlerde markalara faydadan çok zararı dokunabilecek kıvamda oluyor
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ağzımızın tadını kaçıran da bazen raporlar oluyor. Kullandığın araçlar var mı, yoksa kendine özel bir excel şablonun mu var? 😗
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Oradaki iletişim dili de, pazarlama stratejisi de çok önemli. Markanın söylediği her söz pazarlama amacıyla söylenir. Bu da bu mecraların etkilerinin çok daha derin olabileceğini gösteriyor
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Geçtiğimiz günlerde yaşanan bir “süt ürünleri” vakası var, bilirsin
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 🙂 Excel dediğimiz şey vazgeçilemeyen eski sevgili gibi aslında
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Her ne kadar böyle de olsa farklı araçlar elbette kullanıyoruz.
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Google Analytics bunlardan birisi. Buradaki custom report ve dashboard alanını oldukça yoğun kullanıyorum. Bununla birlikte ne mutlu ki artık hayatımızda Data Studio var. Burada da harika rapor sunumları çıkıyor.
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hatta yavaş yavaş çalıştığım şirketi de Data Studio kullanma konusunda ikna ediyorum diyebilirim 🙂
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kendime özel şablonlarım Analytics’te var ama, Excel’de çok fazla yok 🙂
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Data studio nedir, ne değildir? Kısaca bilgi alabilir miyiz?
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Data Studio birçok dahili ve harici kaynaktan beslenen bir görselleştirme aracı. Henüz betada olmasına rağmen bu haliyle bile birçok online pazarlama çalışanının hayatına ciddi kolaylıklar getirdiğini söyleyebilirim
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Her online pazarlamacının kullanması gerektiğini düşünüyorum. Özelleştirilebilir olması herkesin kullanabileceğini gösteriyor
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Online pazarlamacı kimdir? Sormayı sabırla beklediğim soruydu 😄
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: hahahhaha 🙂 Arda Mendeş’in selamı var desem tanım yeterli olur mu?
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gak! Kargastik olur derim 😁
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: hahhaha 🙂
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Süt ürünleri vakasından bihaberim 🙀
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Twitter üzerinden bir markaya boykot yapıldı ve bu boykot neticesinde de ciddi bir zarar açıklandı geçtiğimiz seneye göre
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Anlayanlar likeladı bile Kargacım 🙂
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir like da benden 😅
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 🙂 soru arada kaynamasın
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Online pazarlama uzmanı olmak isteyenlere tavsiyen var mı diyeceğim? Arda’yı takip etsinler diyeceksin 😂
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: pazarlama yapmak için online kanalları kullanan ve bu işi severek yapanlar online pazarlamacıdır 🙂
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yok yok demem 🙂 Arda’yı rahat bıraksınlar!
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Soru güzel, geyik yapmadan cevaplayayım 🙂
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Benim en büyük tavsiyem şu olur: Operatör değil, pazarlamacı olun!
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hesap yönetimi, raporlama vs. gibi şu anda yapılabilen ama gelecek birkaç yılda ihtiyaç duyulmayacak pozisyonları sahiplenmeyin. AdWords’te teklif artırıp azaltmayı araçlar zaten yapıyor. Nasıl pazarlamacı olunur onu keşfetmeniz lazım
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 1- Çok okuyun, çok gezin, insanları tanıyın
2- İnternet’i sevin, İnternet’in ne olduğunu iyi bilin (bu maddenin birkaç kere okunmasını isterim şahsen)
3- Kullanacağınız araçları “hatmedin”. Eğer yapabiliyorsanız bu araçların gelişimine katkıda bulunun.
4- Sadece uzmanı olduğunuz alanları değil, diğer alanları da iyi bilin. İyi bilmeniz o işi yapmak zorunda olduğunuz anlamına gelmiyor. Ama başka kanalların etkilerinin de ne olduğunu muhakkak bilmelisiniz.
5- Kolaya kaçmayın. Her şeyi sindire sindire yaşayın. Her aşamayı sindirerek geçin.
6- Tarz sahibi olun 😎
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Karga gibi ol, tarzını yansıt!
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kesinlikle 🙂
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hayat felsefeni sevdim, en az ceviz kadar hem de 🙂
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hahahaha! Sanırım iyi bir şey bu!
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çerçevenin bütününü görün, geleceği yakalayın. Pazarlamanın geleceğini kendi geleceğini keşfet. Çünkü pazarlama demek insan demek
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gelelim hızlı sorularımıza 💣
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kitap önerilerin?
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 1. Rework > Başkalarının başarısızlığı sadece başkalarının başarısızlığıdır.
2. Ölü Ozanlar Derneği > Vakit varken tomurcukları topla. Zaman hala uçup gidiyor ve bugün gülümseyen bu çiçek yarın ölüyor olabilir.
3. Bir de Baktım Yoksun > Neyse, çok düşündüm ve hayatımı senin üstünden ikiye ayırmam gerektiğini anladım. 1-Sana benzemekten ölesiye korktuğum dönem. 2-Senin kopyan olduğumu anlayıp, bununla başa çıkmaya çalıştığım dönem.
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: YouTube kanalı tavsiyelerin?
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bunların haricinde bir de Erdal Öz kitapları vardır ki onlardan bahsetmezsem aklım kalır
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Defterimde Kuş Sesleri, Kanayan ve Yaralısın kitaplarını tavsiye ederim kesinlike
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İlla takip edeceğim dediğim Barış Özcan ve Measure School var. Onun haricinde son dönemde Doğukan Güven Nomak’ın kanalı var. Çok başarılı kesinlikle
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin renk?
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: kırmızı
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ama en sevdiğim rengi üzerimde giymem genelde 🙂
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin şehir?
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Giyme zaten 😩
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Barselona
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hahhahah 🙂
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin kelime?
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tamam
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Neye tamam röportaj bitmedi daha 😂
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: hahaha tamam deyince her şey son buluyor, harika bir kelime bence
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Güzel sonlara tamam diyor 👏
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin emoji?
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ☺
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin sosyal medya mecrası?
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hiçbiri desem?
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dikgak!
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Neden?
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Mecburen bulunduğum yerleri sevemiyorum
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kullanıcı bağımsız düşünecek olursam eğer sanırım Facebook olurdu. Nispeten daha gerçek bir yer.
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: WhatsApp röportajını nasıl buldun?
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Mecburen whatsappta değilsin umarım 😀
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: çok da bulunmak istediğim bir yer değil Whatsapp 🙂
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ama Whatsapp röportajı orijinal, güzel 🙂 sevdim o yüzden bu deneyimi
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Röportaj için önereceğin isimler var mı?
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Şahin Seçil’i öneririm kesinlikle, çok güzel tecrüblerini paylaşacaktır
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Uğur Eskici’yi önerebilirim
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ahmet Durmuşoğlu da renk katacaktır 🙂
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital dünyada başarının peşini bırakmaması dileğiyle. Bol cevizli işler. Online kal pazarlamayla kal 😉
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Röportaj için, güzel cevaplar için, vakit ayırdığın için teşekkürler 🙏
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ben teşekkür ederim, sen de hep böyle pozitif kal 🙂 Bu güzel deneyimi arkadaşlarımla paylaşmak için sabırsızlanıyorum 🙂
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En kısa zamanda, karga farkıyla 😄
Berkan Bağcı Hakkında:: Dijital Pazarlama Yöneticisi. Online Pazarlama ve E-Ticaret Uzmanı. Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği. Girişimci. İlgi Alanları: Dijital Pazarlama, İçerik Pazarlaması, Magento, Affiliate Marketing, Futbol ve Galatasaray, Kitaplar, Blog.

Daha fazla göster

Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş

Yayınlanma

Tarih:

Yazar:

Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş
Hatice Gökçe Kimdir?: Erkek Moda Tasarımcısı. Moda Tasarımcıları Derneği’nin Kurucu Üyesi. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi.
Bu sohbete gönderdiğiniz mesajlar ve yaptığınız aramalar artık uçtan uca şifrelemeyle korunmaktadır.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Erkek moda tasarımının aranan kadını, karga dostu Hatice Gökçe çevrimiçi buldum seni, sorularım var yazışalım mı?
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Merhaba Karga dostu:) yazışalım elbette.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Harika, ofisinin önünde karga heykeli var. Bülent Fidan, Karga sohbetleri yaptığınızı söyledi. Aramızda bir bağ var, hissediyorum. Bomba bir röportaj olacak.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Karga severler olarak anlaşacağız sanıyorum. Sorularını çok merak ediyorum.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sevmekten ötesi. Ben karganın ta kendisiyim 😉 Dijitalde hoş bir seda bırakmak için geldim. Malum, ses konusunda pek iyi değilim.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hayvanlar aleminin insan zekasına en yakın olanı ama korkulanı da aynı zamanda. Zeki olması en önemli özelliği sanıyorum.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Mimar Sinan’dan mezun olur olmaz, atölyeni açtın. Etkileyici geldi bana, nasıl ve neden ile başlayalım mı?
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Elbette. Öğrencilik hayatım çok yoğun geçti. Sektörümün her alanında aktif olarak part time çalıştım. Pek çok yarışmaya katıldım ulusal ve uluslararası. Ve anladım ki, ben kendi işimi yaparsam mutlu olacağım.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bütün bunları öğrenciyken yapınca bitirir bitirmez kendi atölyemi kurdum.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Güzel, işte cevap. Öğrenci iken sadece okulu bitirmek değil mesleğinde gelişmek için de çalışmışsın. Cesaret işi.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet öyle gibi. Ne istediğini bilince her şey kolay ilerliyor.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hemen erkek tasarımına mı yöneldin yoksa sonradan mı gelişti?
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Öğrenciyken katıldığım bütün yarışmalara sadece erkek koleksiyonları ile katıldım. Hatta bu konuda bir birinciliğim de bulunuyor. Evet hep erkek tasarımı yaptım.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ödüllerle aran iyi 🙂 Okulda iken çalışman, sektördeki eksikliği görüp o alana yönelmen… Şimdi moda tasarımcı olmak isteyen birçok kişi için yol gösterici notlar bunlar.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Uzun zaman sektörde erkek tasarımcısı olarak yalnızdım. Ama 4-5 yılda sayımız arttı.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hala boş bir alan olduğunu düşünüyorum.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Daha çok tasarımcının var olması, bu sektörü zenginleştirecektir.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sektörümüzün büyüme hızı çok heyecan verici.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sektörde yalnız olmanın avantajları ve dezavantajları nelerdi?
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hem Türkiye hem de dünyadaki hızından bahsediyorum.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yalnız iken rekabet edemiyorsunuz. Sizi bir yere yerleştiremiyorlar. Fantastik bir iş yapıyor gibi davranıyorlar. Dünyada erkekler yeniden keşfedildi de moda dahil pek çok pazarda tüketici olarak yerini aldı.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Avantajları ise tek olduğunuz bir pazarda büyüyebilme gücünüzün olması 🙂
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Uluslararası alanda da faliyetlerin var. Dünya ile Türkiye arasında farklar neler?
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Erkek moda tasarımı açısından
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Türkiye’deki erkeklerin giyim tercihleri toplumsal baskı ile şekillendiğinden giysi seçerken ufak bir tasarım unsuru olduğunda bile önyargılılar. Ya hemen feminen olduğunu iddia ediyorlar ya da bu bana fazla diyorlar.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Modada tasarım kültürü yeni değer buluyor. Genç nesil modayı yakından takip ediyor ve tasarım ürününü tercih ediyor. Talep ediyor.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Daha doğrusu tasarım kültürü oluşuyor. Ve zemine yayılıyor.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Neredeyse bütün Türk erkek markalarının alt markaları var daha genç ve daha alternatif. Bu da talebin arttığının göstergesi.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dünyada bu durum daha önce başladı. Zaten var olan tasarım kültürüne alternatifler eklendi. Zenginleşti. Biz bu kültürü oluşturma aşamasındayız.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Süper bir özet oldu. Sen de bu gelişimin yönlendirenisin. Peki, uzun yıllardır bu işi yapmana rağmen, yenilikçilik ve deneysellik çizgisindesin her zaman…Bu enerjide kalmak kolay olmasa gerek?
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bu mesleğe başlarken en büyük sorunum bir arşivin olmaması idi.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kimse erkek giyim hakkında bize ait bir dökümana, araştırmaya ulaşamıyor. Hep yabancı kaynaklardan ulaşabiliyorsunuz.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yani ithal ettiğimiz bir iş kolunda ürün veriyoruz anlamına geliyor. Bir ölçü sistemimiz bile yok.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: hep mücadele
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kendi hikayenizi yaratmak bu şartlar altında kolay değil. Dayanağınız ne olacak?
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yapmak istediğiniz sadece ticaret ise iş kolay.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ben sadece ticaret yapmak istemediğim için işim biraz daha zor. Ama çok keyifli.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Edindiğim tecrübeye fiyat biçemem 😁
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: işini saygı ve sevgi ile yapmak kıymetli bir değer 👏
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Peki ilk heyecanlı işler nasıl başladı? Sence bu noktaya gelirken yaptığın ilk önemli proje/iş neydi?
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İlk profesyonel işim Neşe Erberk’in ajansı o yıllar özel projeler yapıyordu. Bunun yanında tekstil firmalarının fuar organizasyonlarını yapıyordu. Yurtdışı fuarlarından birine özel tasarımlar yapmıştık. Ofisimi bu ilk işten kazandığım ile tuttum. Sonrası da geldi zaten. Bu ticari bir işbirliği idi.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İlkler unutulmaz 👍
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ama asıl başlangıç Düsseldorf Fuarında yaptığım defile idi. 1999 yılı
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 98 yılı.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 1999’da ödül aldığın yıl
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Önemli bir yıl olmuş
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet sonrası çok hızlı geçti😊
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Giydirdiğin birçok popüler insan var yani göz önünde insan mesela Tarkan’a konser için tasarlıyorsun sonra konserde seyrediyorsun nasıl bir duygu?
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İşimizin bir dalı. Tasarlama ve üretim süreci ayrı heyecan ve keyifli. Bitip de izlemeye başlayınca yorgunluğumuz geçiyor. O gece rahat uyuyoruz 😊
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En güzel duygu rahat uyku sevdim bunu
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kişiye tasarım yaparken nasıl bir ilham süreci yaşıyorsun?
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kişiye özel tasarım çok ilham gerektirmiyor aslında. Nerede ve nasıl bir ortamda giyineceklerini öğreniyoruz. Ama ilginç bir partiye katılacaklarsa elbette orada ilham devreye giriyor. Bu istekle gelenlerin sayısı ne yazık ki az ama hiç yoktan iyidir.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tasarım aslında sadece giyim için değil hayatın her alanında önemli. Farklı alanlarda da tasarım ile ilgili çalışmaların var mı?
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İstanbul Modern ile hayata geçen bir projede yer aldım. Zanaat ve Tasarım Platformu’nda. Orada kemik malzemesinden erkekler için sakal fırçası tasarladım. 10 parçalık bir koleksiyon.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ayakkabı tasarımları yapıyorum aynı zamanda.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sakal fırçası ilginç olmuş 😀 ayakkabılar da merak uyandırıcı
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Erkeklere özgü bir ürün.Asıl ilginç olan kemik gibi (boynuz) bir malzemeyi tanımak ve onun işlenebilirliğine tanık olmaktı.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: yine paha biçilmez bir tecrübe etkileyici
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Moda tasarım dünyasında dijital ile neler değişti? Modacı bloggerları nasıl buluyorsun?
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sadece blog yazmayacakları açıktı. Elbette iletişim halinde oldukları bir meslek hakkında kendilerince yeterli bilgiye sahip olmaları ve bunu hayata geçirmeleri bekleniyordu.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir mesleğin yetmediği zamanlarda yaşıyoruz!
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bu arada MODA herkesin yapabileceği kadar kolay bir meslek oldu. Artık grafiği düşüşte.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bunda birçok etki var tabi
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: popüler bir işe dönüştü
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Üreticiler buna büyük destek oldular daha çok satmak uğruna.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 👍 evet başta da söylediğin gibi ticaret yapmak kolay
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijitalin faydalı yönleri oldu mu? Meslek ve sektör için.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Elbette. Ulaşmak artık çok kolay bu sayede. Hem de istediğin kişiye, kuruma. Bir yandan yaratıcılık değer buldu. Ama tek sorun her şeyin çok çabuk tüketilmesi. Yaratıcılık bile çok çabuk eskiyor ve bir insanın yaratıcı gücünü de zorluyor. Bu hıza yetişmek çok mümkün olmayabilir.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bence tespitlerinde tasarımları kadar etkileyici çok üreten çabuk tüketen bir toplum bakalım bizi nereye götürecek
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Moda ve tasarım dönüşüyor ve dünyada yavaş tüketim akımı hızla yayılıyor.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bu akım belki de en etkilisi çünkü tüketeceğimizden daha fazlasını üretiyoruz. Buna dur demek şarttı. İhtiyaçlar devreye giriyor ve bu olduğunda tasarım gerçek anlamına kavuşacak.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Daha fazlasına ihtiyacımız yok.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yavaş tüketim önemli bir konu sen de bu akımı tercih edenlerde misin?
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: uygulamada
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İhtiyacım olanı alıyorum. Ama bu hep yaptığım bir şeydi.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir durduramadığım mesleğimle ilgili kitaplar 😬engel olamıyorum.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kitap için geçersiz 😂😂 tabi okumak kaydı ile kitapları kütüphane aksesuarı olarak satın alanlarda var 😉
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Birazdan hızlı sorularıma geçeceğim kitap önerilerini alacağım o zaman
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet. Bizimkilerinde sadece yazılar yer almıyor fotoğraflar da yer alıyor. Okuması zor olmuyor.😂😂
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 🤣
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Moda Tasarımcıları Derneği’nin kurucusu ve yönetim kurulu üyesisin? Dernek hangi amaçla kuruldu ne gibi faaliyetleri var.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Moda Tasarımcıları Derneği Kurucu Üyesiyim evet önceki yönetim kurulu üyesi idim. Şu an yönetimde değilim.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Derneğin kurulması tüm moda sektörünün aynı çatı altında toplanmasına sebep oldu.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ve pek çok önemli girişimi oldu. Bu dönem yönetim kurulu üyeleri yeni girişimlerle sektörümüzü canlı tutuyorlar.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bu arada güzel bir tedx konuşması olmuş meraklısı için şuraya bırakalım. Başlı başına ilham verici bir sohbet oldu ama Moda Tasarımcı olmak isteyen gençlere tavsiyelerini nelerdir?

Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bu mesleği seçerken kendilerine soracakları soru bu mesleği ne kadar istedikleri olmalı.Sevmeden uzun süre yapılacak iş değil. Seviyorlarsa da istikrar en önemlisi.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İstikrar!! Her alanda anahtar kelime
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Veee Kara Karga koleksiyonu heyecan verici unutulmaz ☺
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Meslek hayatımdaki en önemli koleksiyonum. İlk sırada yer alır. Karganın gücü 😊
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Karga hep var mıydı hayatında yoksa tasarımla mı ortaya çıktı
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İzleyicisi idim.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Uğursuz bir kanatlı olarak yaftalanmış olması beni rahatsız etti.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: işte bu
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Koleksiyonu bu sebeple hazırladım. Korkulan ama çekici bir hayvan. Kayıtsız kalamıyorsun.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bu zıtlık seni etkilemiş
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir de aynalı kargaların var
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tasarımlarımın üzerindeki karga kartlarımızdan bahsediyorsun.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: evet ☺👍👍
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Karga bizim sembolümüz artık. Astar baskılarımız bile karga motifli.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tshirtlerimizde, gömleklerimizde de yer alıyor kendileri.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Seviyoruz ne yapalım. 😊
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Daha bitmedi sayın okuyucular
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 😂😂
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Heykeli kim yaptı ?
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bülent Çınar. MSGSÜ’den arkadaşım. Şu an aynı üniversitede Heykel Bölümünde Öğretim Görevlisi kendileri.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ellerine sağlık selam olsun 👍
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Doğuştan tasarımlıyım beni keşfettiğin için mutlu oldum bir de bundan sonra Dijital Karga var hayatında
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Şimdi hızlı sorular geliyor
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hazırım.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kitap önerilerin?
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kurtlarla Koşan Kadınlar. Mükemmel bir kitap. Hem kadınlar hem erkekler için. Carissa P. Estes yazarı.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: David Bowie is Inside.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir müzisyenin sadece müzisyen olmadığının en güzel kanıtı. Her konserinde giydiği tasarımlar, çizimler, şarkıları, konser fotoları.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İlham verici bir kitap.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Geçtiğimiz yıllarda Londra’da sergisi vardı. Bu serginin kitabı.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Meraklasına önemli bir tavsiye
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yeni bir kitap var bir de Aeden. Oldukça ilginç bir kitap. Azra Kohen’in.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 👍
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin renk
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Siyah 🙂
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin şehir
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Moskova
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Merak uyandırdı neden
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ☺
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Oraya gittiğimde daha önce gittipşm şehirlerde hissetmediğim evde olma hissi uyandığı için. Ben de şaşırdım ama böyle
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sanırım kökler oralardan bir yerden.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ilginç bir hikaye olduğunu hissetmiştim gerçekten de ilginç 😉
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin kelime
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Mükemmel
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin emoji
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yanaklarından gülmekten yaş süzülen emoji.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 😂😂
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tasarımcı gözü ile emojileri nasıl buluyorsun henüz karga emojisi yok ama maalesef
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Seviyorum emojileri ama hala dediğin gibi bazı emojiler yok. Mesela duygu geçişlerini henüz hangi emoji ile ifade edebileceğimi bilmiyorum.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 🙃
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Anlaşılmadığını anladım. 🙂
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 😂😂
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hareketli emoji lazım belki de.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: var ama henüz klavyeye ulaşmadı emoji yeni bir dil bile oluşturacak belki
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin sosyal medya mecrası
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Instagram
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bu arada sosyal medya ile aran nasıl?
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Oldukça iyi. Hele de Instagram ile aram iyi.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Görsel odaklı olması da etkili sanırım
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Elbette.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çocukken hayalindeki meslek neydi?
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Mimar olmak istediğimi hatırlıyorum.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yakın bir meslek
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet çok ilişkili.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Moda mimariden beslenen bir meslek dalı.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 👍
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: WhatsApp röportajını nasıl buldun?
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çok keyifli. Yakın bir arkadaş ile mesajlaşmak gibi.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tespitlerini çok sevdim 😂😂
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 😂😂😂
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Röportaj için önereceğin isimler var mı?
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet modaya bambaşka bir yerden bakan bir isim. Aslı Özbek. Modakariyeri.com‘un kurucusu.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Moda yazarı ve aynı zamanda kadın hakları konusunda yazılar yazan isin Seda Yılmaz.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir de fotoğrafçı ve iyi bir jazz dinleyicisi, aynı zamanda jazz ve kadın programını yapan bir isim: “Leyla Diana Gücük”.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: harika
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kargastik, gelişitirici ve keyifli bir röportaj oldu benim için, ödüllerin artsın çoğalsın ,tasarımların parlasın cevizin bol olsun beni de unutma Hatice Gökçe
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çok teşekkürler hem sana hem Bülent Fidan’a beni de önerdiği için.
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bülent Fidan’a ben de teşekkür ediyorum Kargastik dünyasına değerli birini eklediği için selamlar olsun
Hatice Gökçe WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kargastik dünyasına girdiğim için mutluyum. Güzel bir hafta sonu diliyorum. Teşekkürler.

Daha fazla göster

Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş

Yayınlanma

Tarih:

Yazar:

Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş
Hasan Yaşar Kimdir?: İmza İnternet Teknolojileri Yönetici Ortak. İstanbul Aydın Üniversitesi’de Misafir Öğretim Üyesi. İstanbul Kültür Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği. ODTÜ Genç Girişimciler Topluluğu Aralık 2012 Yılın İnternet Girişimcisi.
Bu sohbete gönderdiğiniz mesajlar ve yaptığınız aramalar artık uçtan uca şifrelemeyle korunmaktadır.
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: SEO ve girişimciliğin önemli isimlerinden Hasan Yaşar merhabalar. Sana soracaklarım var yazışalım mı? Karga ile röportaja var mısın?
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Varım. Hayatımda ilk defa bir karga ile röportaj yapacağım 🙂
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İlk ve tek olduğumu hissettim tekrar 😎
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ejder Bilişim ile başlayan ve aramamotoru.com, indir.com sitelerine uzanan serüveninden biraz bahseder misin?
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 98 yılında liseye giderken internete ilgi duymaya başladım. Bir şeyler yapmalıyım dedim ve ilk olarak ejder.com isminde bir site kurdum. Tahminimden çok daha geniş kitlelere ulaştı. Şanslıydım sanırım 🙂 Sonrasında 2004 yılında üniversitede okurken Ejder Bilişim’i kurdum. Orada aynı işlere devam ederken web tasarım, toplu sms gibi firmalara hitap eden işlerde yapmaya başladık. Onun dışında üniversite sınavına giren öğrencilerle alakalı projeler geliştirdik. Birde roketdownload.com diye bir program indirme sitemiz vardı. Sonrasında zaman ilerledi ve 2011 yılında İmza İnternet Teknolojileri firmasını kurduk. Burada indir.com başta olmak üzere çeşitli projeler yaptık. 2016’da ise aramamotoru.com isimli bir proje hazırladık. Bununla birlikte eğitimlerimiz başladı. İstanbul, Konya ve Gaziantep’te eğitimler verdik. Şu anda hem bu 2 proje devam ediyor, hem de diğer taraftan İmza olarak firmalara SEO hizmeti sağlıyoruz. Biraz uzun mu oldu ? 😀
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir serüven için gayet yerinde oldu 🙏
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ama yaşaması özellikle bilişim dünyasından biri için hayli uzundur 🙂
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet. Bilişim dünyasında artık “eski” kategorisinde sayılıyorum.
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En yeni kalabilen eski diyelim 😉
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Aramamotoru.com SEO üzerine yapılmış önemli bir iş. Hayal ettiğiniz şekilde mi ilerledi yoksa başlangıçtan sonra farklı yönlere mi…
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: SEO anlamında çok fazla bilgi kirliliği vardı. Her önüne gelen başka bir yazıyı değiştirerek yeni bir yazı oluşturuyordu. Fakat bunuda bilgili olmadığı konular üzerinden yaptığı için kulaktan kulağa bilgiler çöpe dönüyordu. Bu bilgi kirliliğinin önüne geçelim, hem de sektöre daha fazla kişi yetişmesi için aracılık edelim istedik. Başlangıçta site ve eğitimler olarak kurgumuzu yaptık. Eğitimler sadece İstanbul’da olsun gibi bir düşüncemiz vardı ama sonrasında başka illerede gitmeye başladık. Yurt dışı kaynaklardan izin isteyerek Türkçeleştirme çalışmaları yaptık. Şu anda proje oldukça iyi gidiyor, bakalım bu yıl bizi nerelere götürecek 🙂
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tüm bu çalışmalarla işin merkezinde biri olarak SEO ne değildir diye sorsam aklına ilk gelen yanlış algı ne olur?
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: SEO her yerden “backlink” almak değildir. Şu anda öyle bir yanlış algı var. Parasını verelim onlarca link alalım ve en üstte yer alalım şeklinde.
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Backlink etkisini kaybetti dedikoduları gırla dolaşıyor. Ne düşünüyorsun?
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Google’ın temelde çıkışı “backlink” üzerine. Backlinki burada normal hayattaki referans mantığı gibi düşünebiliriz. Aslında etkisini kaybetmedi fakat Google’ı artık kandırmak daha zor. Bir iş görüşmesine gidiyorsunuz size onlarca kişi referans oluyor, bu önemli ama hiç biri sizin işiniz ile alakalı değil o zaman önemsizleşiyor. Eskiden referans sayısı veya referans verenin kalitesinin önemi daha önemliydi. Şimdi önemli olan referans verenin hangi alanda uzman olduğu. Yani 100 tane backlink’in etkisi 1 backlink verebiliyor.
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çokluğu değil kalitesi, alaka düzeyi önemli 👍
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Peki senin için SEO macerası nasıl başladı? Bilgisayar Mühendisisin, yönelebileceğin farklı uzmanlık alanları da olabilirdi..
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Aslında internet sitesini ilk yaptığım andan beri bu işle uğraşıyorum. 1999 yılında kurmuştum ilk sitemi, 18 yıl olmuş. O zamanda SEO önemliydi ama daha adı konmamıştı. O zaman biz Yahoo, Altavista gibi arama motorlarında üst sıralarda gelmeye çalışıyorduk. Lise öğrencisiyken başladım, sonrasında Bilgisayar Mühendisi oldum. SEO, mühendislikten önce yani 😉 Genel algının üzerine SEO bir çok alanı içerisine alıyor. Bilgisayar Mühendisi olarak öğrendiğin bilgileri uygulayabileceğin bir alan. SEO’da analiz etmek, kurgu oluşturmak, optimize etmek, problemlere çözüm üretmek yer alıyor. Bunun dışında SEO’da bu mühendislik kavramları dışında bir miktar sosyoloji ve psikoloji bilgisi de gerekiyor. Çünkü arama motorunun yapmaya çalıştığı insanların arama alışkanlıklarını anlayabilmek. Bunun içinde sizinde bu alanda başarılı olabilmek için insanların arama alışkanlıklarını öngörmeniz gerekebilir.
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Girişimci ruha sahip olduğunu biliyoruz. Bu dijitalin getirdiği bir fırsat galiba ne dersin?
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital ile birlikte giriş bariyerleri düştü. Bir çok işe çok düşük maliyetler ile başlama şansı var. Fakat dijital taraftada rekabet arttıkça maliyetler artıyor.
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yeni girişimlerin var mı bizi bekleyen sürprizler ilk defa dijital kargadan alalım açıklamaları?
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İnternetin bir güzelliği aslında sürekli iş değiştiriyoruz ama kimse farkına varmıyor. Mevcutta indir.com ‘u büyütmeye odaklandık, şu anda ingilizcesini açmak için hazırlık yapıyoruz. Yıl sonuna kadar ingilizcesini açmış olacağız. Onun dışında aramamotoru.com eğitimleri üniversite işbirlikleri ile üniversitelere girmeye başlayacak. Yıl içerisinde orası için çeşitli araçlar geliştirmeyide düşünüyoruz. Bunun dışında İmza İnternet olarak yapımızı bir miktar değiştiriyoruz. İçerik ve seo hizmetleri veren ayrıca kendi geliştirdiği projeler olan bir ajansa dönüşüyoruz.
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital Zirve‘de bizim de ilk konumuz SEO olmuştu. Sana da sormak isterim, 2017 için SEO’nun altın kuralı nedir?
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Aslında bu şekilde altın kurallar koymak işi biraz basitleştiriyor. Bu yıl mobilin yılı olacak deniyordu yıllardır, bu yıl artık mobilin yılı oldu. Google artık önce web sitesini değil, mobili tarıyor. Onun dışında kaliteli içerik ve insanların sevip paylaşacağı içeriklerin önemi artıyor. Artık arama motorları daha akıllı ve sayfaların insanlar için yapılması konusunda daha kararlılar. Hız konusuda önemli bir diğer madde. Eskiden 8 saniye altında açılıyorsa bir sayfa yavaş olarak değerlendiriliyordu, sonra o rakam 5’e, 3’e düştü. Şu anda 2 saniye, mümkünse 1 saniye altında açılması bekleniyor sitelerin.
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Klout skoru uzerinden internet ve teknoloji alanında en etkin 100 kişinin listesini yayınladınız.
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: evet 3. kez yayınlıyoruz 🙂
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Neden böyle bir liste bir yaptınız? Daha gelişmiş bir versiyonu olacak mı?
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Aslında sektördeki insanların bir listesini yapalım fikrimiz vardı, takip etmek için. Daha sonrasında buna bir sıralama yapalım dedik. Bir çok kriteri değerlendirdik, sonra baktıkki ne yapsak tepki alacağız. Onun için sorumluluğu Klout’a atmaya karar verdik 🙂 Seçim zamanı siyasiler için bir çalışma yaptık.

Sosyal Medyada En Etkili 100 Siyasetçi

Başka sektörler içinde buna benzer çalışmalar yapmayı düşünüyoruz. Beklediğimizden daha çok olumlu tepki aldık

Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir de şu aralar dikkatimi çeken bir içeriğin var. Günün özeti pek çok kişi de takip ediyor.
günün özeti
günün özeti Hasan yaşar ilk
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Planlı bir çalışma değildi sanırım ilgiyi neye bağlıyorsun?
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Her şey bu paylaşımla başladı aslında. Hiç beklemediğim tepkiler geldi bununla alakalı olarak, paylaşıldı, yorum yapıldı, RT edildi. Bunların dışında 3 kişi telefonla aradı. Sonrasında bir kaç gün daha benzer şekilde paylaşmaya başladım. Baktım yine güzel tepkiler alıyorum, devam etmeye karar verdim. Önce bir görsel ile başladım, sonra bir arkadaşımdan rica ettim, sonra başka birileri taslak oluşturdu. En son şu anki halini aldı. Benim açımdan şöyle bir avantajı oldu, eskiden gün içerisinde bir çok kez haberlere bakıyordum. Şimdi 1 kez günün özeti hazırlamadan önce haber tarıyorum.
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kişisel Facebook sayfandan yayınlıyorsun ileri boyuta da taşınabilir. Ama havasını kaybetme riski de olabilir böyle de devam edebilir planların var mı?
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bunun kendine has bir gidişatı oldu. Bozulsun istemiyorum. Şu anda haber ayrıntıları için Hasan Yaşar ile Günün Özeti gibi bir adrese gidiyor kullanıcılar. Bunun dışında indir.com olarak ayrıca günün özeti yayınlamak gibi bir planımız var. Birde eposta listesi ile daha fazla kişiye ulaşmayı deneyeceğiz. Ayrı ayrı hem kişisel hem indir.com olarak.
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sitemizi SEO için birilerine teslim etmek istediğimizde ne gibi özellikler aramalıyız?
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İmza İnternet’mi diye bakmalıyız, öyleyse teslim etmeliyiz 😀
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: O ilk kriter olsun 🙂 Kritere uymayanlar için de olası tehlikeleri alalım 😉
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tercihimiz başka olacaksa aslında konuşmalardan az çok anlaşılıyor. Eğer %100 garanti, 1. sıra garantisi gibi cümleler kullanıyorsa oradan uzaklaşın. Bu iş analiz ve optimizasyon temelli bir iş. Daha sonrasında ise stratejiler geliştirmek gerekiyor. Bu konular yetkinlikleri var mı onu anlamaya çalışmak lazım.
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: indir.com hakkında biraz bilgi verebilir misin? Nasıl karar verdiniz böyle projeye başlamaya?
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İçerik ile alakalı bir proje geliştirmek istiyorum. Daha öncesinde program indirme sitesi ile alakalı tecrübem vardı. Ortağımla o zaman görüşmelerimizde indir.com ‘u yapmaya karar verdik.
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Alan adı sizde miydi en baştan beri?
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ortağım alan adı ticareti ile uğraşıyor. Ondaydı.
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kitap önerilerini alalım…
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Girişimcilikle ilgilenenlerin Yalın Yeni Girişim – Eric Ries, Girişimcinin El Kitabı – Steve Blank, Tongue Fu – Sözlü Dövüş Sanatı “Tongue Fu!” – Sam Horn kitaplarını okumalarını tavsiye ederim.
Bunun dışında Puslu Kıtalar Atlası – İhsan Oktay Anar kitabını çok sevmiştim. Nihal Atsız’ın Bozkurtlar serisi, Pinhan – Elif Şafak
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin şehir?
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yaşamayı en sevdiğim şehir Konya, gezmeyi en sevdiğim şehir İstanbul, yemeyi en çok sevdiğim şehir Gaziantep
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin emoji ?
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 😀
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin yemek?
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ben yemek yemekten zevk alan birisiyim. Pek yemek ayırt etmem, güzel yapılan her yemeği yerim.
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ben cevizsiz yemek yemiyorum mesela 😁
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gavurdağı salata canım istedi şimdi 😀
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Olsa da yesek borcun olsun 😀
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tamamdır öncesinde cevizli kebap yeriz 😀
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sosyal medyada günlük ne kadar vakit harcıyorsun?
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sosyal medya işimin bir parçası hiç ölçmedim ama 1-2 saatten aşağı vakit ayırmıyorum 🙂
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin renk?
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğim renk yeşil
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: WhatsApp Röportajını nasıl buldun?
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Röportaj güzel, seviyorum ve takip ediyorum. Ama benim röportaj biraz sıkıcı mı oldu? 🙂
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Konu SEO olunca ağır mı kaldı ne 😀
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sanırım öyle oldu, aslında eğlenceli bir insanım ve kargaları çok severim 😀
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hadi baştan yapalım 😂
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kargalara olan ilginin kaynağı nedir?
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çok yerde varım, nerede gördün beni 🙂
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bilmiyorum kargaları gerçekten seviyorum, iletişimimizin iyi olduğunu düşünüyorum. Arada bizim balkona ceviz getirip bırakıyorlar 🙂
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Genel de ceviz almaya geliyorum ama baktım bulamıyorum içimden bırakmak geliyor 🙂
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: WhatsApp röportajı için önereceğin isimler var mı?
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Teşekkür ederim.
İsmail Emrah Demirayak ve Yasin Kaplan aklıma gelen ilk 2 isim 😉
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İkisini de tanıyorum 🤓
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Şaşırmadım
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ekosistem küçük 🙂 gökyüzü de büyük ama 😉
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: evet 😀
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijitale, SEO’ya, bilişim dünyasına giriş yapmak isteyen adaylara uyarın, önerin, tavsiyen var mı?
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çok araştırsınlar, bol bol okuyup, öğrendiklerini uygulasınlar. Standart bilgilerle öne geçebilmek mümkün değil.
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hasan Yaşar her zaman ilk sırada olmanı, aradığını kolay bulmanı ve günün özetinde konu olacak başarılı işler yapmanı dilerim cevizin bol olsun beni de unutma 😉
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Teşekkür ederim, her ceviz yediğimde senin içinde ayıracağım 😀
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Aksatmadan gelip toplayacağım ve ihtiyacı olanlara dağıtacağım 🙂
Hasan Yaşar WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Harika 😀

Daha fazla göster

Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş

Yayınlanma

Tarih:

Yazar:

Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş
Bu sohbete gönderdiğiniz mesajlar ve yaptığınız aramalar artık uçtan uca şifrelemeyle korunmaktadır.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Merhaba Bülent Fidan. Markaların kadim dostunu çevrimiçi yakalamışken, sorularım olacaktı. Yazışalım mı?
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Elbette. “Kadim” sıfatı çok sorumluluk getirir. Çekindim bir an.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sorumluluk güzeldir. Kargalar biliyor. Yakıştırdım ama sağ gösterip, sol gaklayacağım ve karikatürden başlayacağım.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Karikatürler, sergiler, İspanya Mizah Müzesi.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çizmeye ne zaman, nasıl başladın?
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ortaokul ile başladım çizmeye.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çok genç yaşta başlamışsın.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Lisede benim iyi bir ressam olacağım kanaatindeydi herkes.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ama liseyi bitirip işletme ve sonra iletişim okudum.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çizimle ilgili eğitime devam ettiğim tek nokta, Memet Güreli gibi isimlerden aldığım tasarım dersleri oldu.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Üniversite sonrası sürekli olarak Avrupa, Çin, İran, Güney Amerika
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sergilere ve yarışmalara katılmak için deli gibi karikatür çizip yolluyordum.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ama mizah dergisi karikatürleri gibi değildi benimkiler. Humor-kara mizah -eleştirel mizah ya da son yıllarda Grafik Mizah adıyla anılan türde, yani bir tür illüstrasyon tarzında çiziyordum.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Özellikle Avrupa’da yıllardır, benim bazı tür işlerim her yere davet edilir oldu.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Şuradan örnekleri görebilirler bulentfidan.com.tr/illustrasyon
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gönderdiğim de profil fotoğrafından
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Barkodları kullanarak eleştirel karikatürler çiziyordum. O nedenle o dönemde beni Avrupa’da Barkod karikatüristi diye anmaya başlamışlardı.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tek bir “şey” çizen adam olmaktan vazgeçip her konuda çizmeye devam ettim.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yüzden fazla ödül, sertifika…
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 40’tan fazla ülkede sergi… Karma ve kişisel sergiler. Yurt içinde sergiler ve kitaplar derken bugünlere geldik.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yani ortaokulda kalmamış, ressam olmamışsın belki ama Barkod Karikatüristi lakabını almışsın
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tebrikler
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Teşekkür ederim.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çizmek ve yazmak önemli meziyetler kendini nasıl hissediyorsun?
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sanat alanları (aslında sanat kavramına inanmam) benim gözümde para kazanılan değil, tasarım üretilen ve de para karşılığı olmaması gereken alanlardır.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Nasıl yani sanat ve sanatçı algısına ne olacak?
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ☺
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir yeteneğinin olması, seni diğerlerinden üstün tutmaz. Ama günümüzde sanatçı olmak ile ayrıcalıklı olmak bir olduğu için herkes meziyet sahibi bir sanatı olma derdinde.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yani ayrıcalık için yaratılmış bir sınıf gibi geliyor bana.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tasarım kavramını benimsiyorum. Ama sanat kavramını değil. Çok kişi kızıyor bu görüşlerime.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Şimdi daha iyi anladım belki ayrıcalık ama üstünlük değil.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Aslında geçmişe baktığımızda sanatçıların bir üstünlük durumu olmamış sanki.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Belki çağımızda kavram kargaşalarının getirdiği bir sonuç anlatmak istediğin.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kargaşalar ve kargalar ne kadar uyumlu 😉
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Anadolu’daki kilim dokuyan bir genç kızın kilime kattığı öykü, Günseli Kato’nun duvara astığı adına da sanat dediği kilimlerden çok daha değerli ve estetik hatta başkaldırı ve de eleştirel benim için.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Antik çağdan rönesansa ve bugüne kadar sanatın hangi alanı olursa olsun, sanatçılar hep korunmuş, beslenmiş, gözetilmiş yani bir sınıf olarak görülmüş.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Zaman zaman para kazanmasalar bile üstün tutulmuşlar.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Farklı bir noktadan yaklaştın benim için de ilginç oldu
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bugün bile oryantal dansçı bir kızımız TV’ye çıkıp “ben sanatçıyım, değerim bilinmiyor”, diyor.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Derdi o sınıfa dahil olmak. Çünkü günümüzde o sınıf özgürlükler sınıfı bir yerde.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ben de bir sanatçı olabilirim aslında kendime özgü sesim ve ilginç ceviz kırma sitillerim var.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Türkiye’de Tasarım Kimliği ve Türk Kimliği seminerleri verdin.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tasarımcı diyelim. 🙂
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 😉
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 2005’te başladım. Nielsen’in küresel araştırmalarının analizi ile.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yaşadığın coğrafyanın kültürel kodlarını doğru anlamak mühim mesele
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Türk markaları neden yok? Çünkü markalarımızın içinde Türk kimliğini yansıtan ve diğerlerinden ayrıştıran bir kimlik yok. Bunu ben değil, ABD’li ve Avrupalı tüketici söylüyor. Japon minimalizmi gibi…
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çok doğru
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yabancı tüketici “bölgesel kimlik ” dediği bu olguyu taşıyan markaları ayrıcalıklı buluyor ve tercih ediyor.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Biz ise ne yapıyoruz?
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İtalyan tasarımı taklidi ürünlerle marka yapmaya devam ediyoruz.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Mobilyadan tekstile hemen hemen her alanda böyle.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Peki İtalyan tasarımı yapan Türk markalarını, asılları varken neden tercih etsinler?
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Güzel konu seminlerde ele aldığın da bu konular mıydı?
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Türkiye’ye geldiklerinde Anadolu motifleri, yerel kumaşlar ve yerel kıyafetler en çok ilgilerini çeken ve alıp evlerine götürdükleri ürünler. Neden acaba?
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet. Ve tabii ki uzun bir seminer ve bilimsel temeli çok işledim.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çok önemli
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sonuç olarak bir Türk tasarım kimliği yaratmamız ve onun üzerine üretmemiz lazım.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dünyada örnekleri çok.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bunu başaran örnek verebileceğin markalar var mı?
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Türkiye’de hala yok.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ürüne kilim motifi koyunca, turkuaz renk, kırmızı-beyaz renk koyunca kimlik olmuyor.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kimlik nesnelerden değil, kavramlardan çıkar.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Misafirperverlik
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kaos
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Mozaik
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gibi bir kavram olmalı.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Almanların yapısalcılık temelindeki gibi
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Japonların ying-yangta özetledikleri minimalizm gibi
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet şimdi düşündümde bir kavram bulmak istesek ne söylerdi insanlar
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İskandinavların dev motiflerde ve doğal ürünlere yansıttıkları naturalizm gibi.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Benzer bir durum aslında Türkçe konusunda da hassasın Dilinizden Utanmayın, Dilin Kemiği Yok Kuralı Var kampanyalarını gerçekleştirdin.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Misafirperverlik bence eskisi kadar yaşanmasa da hala en güçlü yanımız.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dil ile ilgili hala kapışıyorum insanlarla 🙂 Pek sevmiyorlar beni.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet yeni gördüm. Mesela Kristal Elma organizasyonuna bir mesajın vardı. “ampersant” yerine GURURLA ve TÜRKÇEYİ KATLETMEYEREK “VE” kullanın diyorsun.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir toplumun bir sonraki kuşağa aktaracağı iki önemli alan vardır. Dil ve mimari. Bunlar en önemli kültür aktarıcılarıdır.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dil devamında edebiyat, haber, bilgi, kayıtlar gibi dev bir alanı getirir.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Mimari ise mutfak kültüründen uyumaya, misafirlikten tüm yaşam şekillerine kadar her şeyi kapsar.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bu iki alanı mahvederseniz, kültürünüz yok olur.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Mimaride kaybettik. Dev camlı gökdelenler biz değiliz.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Etrafımızdaki kimliksiz camiler de biz değiliz.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evlerimiz mi? kaliforniya tarzı villalar satıldı İstanbul’da uzun dönem.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dil var şu anda elimizde kalan. onu korumak ve geliştirmek zorundayız.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: O yüzden söyleniyorsun haklı olarak
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dil için çaba harcamak gerekiyor
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İngilizler, Fransızlar ya da Ruslar… Dilleri ve edebiyatları ile gurur duyar ve bunu kültürel malzeme olarak kullanırlar. Ya biz?
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ve yerine & kullanıyoruz
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Nazım sürgünde öldü. Orhan Kemal ders kitaplarında bile yok.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ampersant kullanmalarını aklım almıyor.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir de Sezen Feat Yaşar gibi samaçlık var.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Feat sözcüğünün Türkçesi yok mu?
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Aaa evet Karga Feat Bülent Fidan diye başlık mı atsam
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kargalar en sevdiğim kuşlar. yapma öyle bir şey.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bu güzel işte
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hiç karga çizdin mi?
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çok
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kargayı benim kadar seven bir de Hatice Gökçe var.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Karga, ana konumuz onunla. 🙂
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Harika.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Türk Tasarım Kimliği belirleme kısa bir yol değil. Toplumsal bir uzlaşı olması gerekiyor.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ama kanaatimce, ülkede pek çok sorunun çözümüde orada. Dil ve mimarinin de.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Karga’dan selamlar ilet, kendisine.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Seve seve iletirim.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çözümler her zaman insanın elinde çözmek istediği sürece tabi
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Aynen öyle.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İsterse.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Özel bir sorum var. Göstergebilim dersleri verdiğini biliyorum görselin öne çıkmaya başladığı bu dönemlerde
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çaba gösterirse.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: dijital ile özellikle
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: daha çok gündem olması gerekmiyor mu?
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Neyin? Göstergebilimin mi?
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: önemsenmesi demek istedim
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Göstergebilim bir analiz yolu.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Göstergebilim içinde de marksist, toplumsalcı, yapısalcı vs. pek çok analiz yolu var.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Günümüzde ise ne yazık ki analiz etmek artık başka yöntemlerle yapılıyor
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kimi dini analizlerle ilerliyor, kimi tek bir psikiyatrik kurama bağlı hareket ediyor, kimi başka bir yol ile.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Göstergebilimdeki temel ise her bir göstergenin başka göstergelerden oluştuğu ve aslında sonsuza kadar analiz edebilmeniz. Sadece görsellerle değil, kavramlarla da.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ben de danışmanlık nedeniyle son yıllarda özellikle antropolojik, sosyoloji temelli analizlere yönelmiş durumdayım.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bunlar da gösterge temelinde analize giriyor benim tarafımda.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Danışmalıktan bahsetmişken Marka Danışmanlığı nasıl bir iş? Gerçi elimizde bilgi var ama biraz pratikten bahsetmek isterim.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 🙂
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Marka danışmanlığı iki bölüme ayrılabilir.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İlki marka kimliği, marka kişiliği, marka konumlandırma gibi markanın temel ifadesel öğelerinin oluşturulması…
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İkincisi ise temel öğelerin oluşturulmasının ardından marka genişletme, esnetme, marka elçiliği, marka sadakati, marka deneyimi gibi geliştirme ve büyütme alanlarının yönetilmesi.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Danışmanlar bu süreçlerin neresinde
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bu iki alanda da hizmet verebilir marka danışmanı. Süreçlerin tamamını üstlenirler ya da yönetirler.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Marka danışmanlığı için ekonomi, sosyoloji, işletme, pazarlama, eğilimler, moda, dönemler, kuşaklar, tarzlar gibi pek çok alanda çok iyi bilgi edinmek gerekiyor.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yani danışmak olmak için bilgi ve tecrübe şart
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çünkü, marka danışmanlığı bir analiz yöntemi gibidir.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sevdim bunu
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir sorunu çözmek için onu etkileyen onlarca farklı noktayı tespit edip birbirleriyle ilişkisini analiz etmek şart. Pazarlama araştırmaları burada en önemli yardımcımız.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Her marka danışmanı belli alanlarda uzmandır.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Veriler ve doğru okumalar
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Mesela ben uzman olmadığım bir alanı söyleyeyim kolay şekilde.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Marka Değeri hesaplama
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hiç uzman olmadığım, iyi bildiğim ancak bir uzman analiz firmasıyla yapılması gereken bir iş.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bilmediklerimizi kolaylıkla söyleyebilmeliyiz 👍😉
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ben söylüyorum. Sonra üstüme kalmıyor böylece. 🙂 🙂 🙂
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İyi strateji 🙂
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Marka soyut bir kavram tamamen algıdan oluşuyor aslında bu noktada kurumsal imaj için Markaların en çok gözden kaçırdığı ya da dikkat etmesi gereken nokta nedir?
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Aslında çok da soyut değil.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Cep telefonun ne marka?
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Karga her markayı kullanıyor 😂😂
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: iPhone ve Samsung.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: iPhone kullanıcıları, yapılan araştırma ile kendilerini belli, orta-üst bir yaşam tarzına sahip sosyal bir kitleye mensup hissediyorlarmış.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Aslında somut bir durum değil mi?
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Mesele telefonun özellikleri değil aslında.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: His soyut değil mi ben zaten uçuyorum üst bir yaşam tarzım var 😉
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir statüye sahip olmak ya da bulunduğu statüyü korumak. kendini temsil.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: grubun yaşam tarzını yaşamak somuttur artık.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: bir yazı da soyut olduğundan bahsetmiştin aslında ama evet somut da diyebiliriz belki yeni bir kavram bulmamız gerekecek bunu düşünelim
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 😄😄
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: O zaman şuradan devam edelim kurumsal imaj için Markaların en çok gözden kaçırdığı ya da dikkat etmesi gereken nokta nedir?
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tek bir formül ya da kural ya da nokta yok aslında. her marka – kurum kendine has ayrı ayrı değerlendirilmeli
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kurum markası ile ürün markası ayrı ayrı değerlendirilmeli.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet kritik bir nokta
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kurum markası büyük oranda B2B kanalındadır.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ancak bazen kurum markası ürün markasını etkiler.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Denklem gibi
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kurum markası, ürün markasının marka mirası, marka destekisi, güç unsuru olabilir.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bu nedenle ayrı değerlendirilmeli.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En önemli nokta ise kurum markasının daha çok “itibar” yönetiminin yapılması gerekliliğidir.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ürün markasında kullanıcı markanın fiziksel, duygusal ve kendini tatmin noktalarındaki vaatlerini değerlendirir.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kurum markasında ise güven, saygınlık ve süreklilik en önemli noktalardır ve itibara işaret eder.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bu nedenle kurum markasında ve ürün markasında imaja katkı sağlayan unsurlar değişir.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İtibar mühim mesele
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kurum markasında kurumun sahipleri, yöneticileri, kurumun iş alanı, kurumun sosyal sorumluluk çalışmaları, verdiği inanç vs. etkindir.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ürün markasında (hizmet markası da) tüketiciye sunduğu vaatler önem taşır.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: bu yüzden de ikisinin marka yönetimi kesinlikle ayrı planlanmalıdır.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kritik nokta bu aslında
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Belki sadece bunu algılamak sorduğum sorunun cevabı olabilir
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Aynı kimlik, kişilik ve konumlandırma olabilir, ancak strateji ve planlar ile konseptler ayrışmak zorunda.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Markaları beslerken teknoloji de önemli demiştin bir yazında Dijitalin gelişimi ile Markalar için neler değişti?
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çok anlattım. Fütürist abla gibi değil bakış açım ama söyleyeceklerim fütürizme kayıyor olsa da bir gerçekliğin içindeyiz şu anda.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 2010 bana göre bir devrimin başlangıcı.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 3D yazıcı
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bulut sistemi
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sosyal medya
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ticaretin bir bölümünün dijitalde yaşamaya başlaması
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Üretim ve tüketim şeklinin değişmesi bir devrimdir.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Şu anda bir devrimi yaşıyoruz.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 4.0 falan değil bu.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital Devrim
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sanayi devrimi kadar güçlü bir devrim. Üretim ve tüketim şekli değişiyor. Bu da sosyal yaşama yansıyor.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kargalar bile sahaya indi😉
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir süre sonra bankaların kredi kartları kapanacak.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: GSM operatörleri sigorta dahil, para transferi dahil hatta mevduat toplama dahil tüm izinleri alacaklar.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Cihaz dediğimiz şey laptop falan olmayacak. Gelişmiş cep telefonları olacak .
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bunu 1995’de de söylemiştin değil mi?🙂
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: tüm cihaz olacak.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Mobil gerçeği
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hafızam kuvvetlidir, Karga olarak, bilirsin.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sağlık sistemi nesnelerin interneti gelişerek üzerimizde olacak.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: eğitim farklılaşacak.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Daha yeni başlıyoruz diyorsun korkmalımıyız sence?
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: her şeyin yanında hepimiz balkonda ya da bahçemizde büyük ya da küçük 4D, 5D ne olacaksa yazıcılar kullanacağız ve evde üreteceğiz.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: biz üretip birbirimize satacağız.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: belki de yüzyıllar öncesindeki gibi
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Markaların belki mağazaları bile olmayacak artık. Ya da büyük kısmının.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bu dönüşümü anlamak önemli markalar için
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: bulut üzerinden tasarımı yollayacaklar bize. biz de üretirken devlete vergisini vereceğiz.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ilginç açıklamalar şimdi tüm öngörüler kayıt altında yaşayarak göreceğiz 95’de olduğundan daha avantajlı bir durum
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bazı fütüristlerin dediği gibi ROBOT mobot değil olay. Olay bu. Üretim ve tüketimin değişmesi.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Uzun yıllardır yayıncılık alanından varsın şimdi BrandMap ile devam ediyorsun. Bilgi Paylaşım Platformu yayını” diyorsun BrandMap için tam olarak nedir anlatabilir misin?
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: O zaman 1995’te “bir şey sinyal alıp verebiliyorsa ve bunu biz yönetiyorsak, gelecekte faturalarımızı burdan kesebiliriz diyordum”.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: BrandMap birinin değil aslında. Yazarları çok, katılımcıları çok. Pek çok konuda yazarlarımızın kararları önemli. Verilen eğitimlerde eğitmenlerin kararları önemli. Dışarıdan her türlü öneriyi değerlendiren bir kolektif yapı burası.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Örneğin, eğitim kısmı yepyeni bir dönemi başlatacak Eylül’den sonra. BrandMap Campus geliyor.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İlk defa dijital kargada 🙂🙂 güzel habermiş
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Uçarak gelirim
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kabataş’tan Galata’ya kadar büyük bir kent içi kampüs yöntemine geçiyoruz.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet ilk defa sende yazıyorum bunu.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Her zaman gel.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Etkileyici geliyor
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Şu anda 20 mekan kampüs içinde.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Eğitim salonları, tiyatro salonu, spor salonu, 4 kafe, Cihangir Parkı,Cihangirdeki 2 önemli merdiven gibi değişik alan ve yerler eğitim alanlarımız.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kurumsal ve bireysel, hem marka üzerine hem de hayat üzerine bir eğitim dünyası.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ciddi bir çalışma bu bomba etkisi 💥💣
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Üstelik üniversite sertifikalı. Bir üniversite ile tam zamanlı anlaşma yapıldı. Diğerleri gibi katılım belgesi falan değil. Sertifika verebiliyoruz.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bunların yanında tabii ki tasarım ofisi devam ediyor. Dergi devam ediyor, bazı müşterilerimizin kurumsal dergileri var onlar devam ediyor, eğitim planları sürüyor.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: çalışmak iyidir bir kaç işi birden yapmayı seviyorsun
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dergi merkezinde büyük bir kütüphane oluşturduk. Bir aplikasyon yazılıyor şu anda. Buradan kitap alabilirsiniz ve aşağıdaki ya da çevredeki bir kafeye okuduktan sonra bırakabilirsiniz.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet, hep en az iki işi aynı anda yaptım. Seviyorum bu tempoyu.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Reklamcılık-akademisyenlik.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Reklamcılık-dergicilik
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Reklamcılık-yayıncılık
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 2018’e ciddi projeler ile gireceksiniz izliyor olacağım
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Marka danışmanlığı -tasarım
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Marka danışmanlığı- yayıncılık
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kitapların? 7 tane de kitabın yayınlandı.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Arada onlar da var 🙂🙂
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: şu anda yayına hazır çok sayıda kitap var yine. Ama tekrar tekrar okunması lazım. hata olmaması için. zamanım oldukça onları okumaya çalışıyorum.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Eğleneceğim şeyleri kitap yapmaya çalışıyorum.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yayınlananların bir kısmı karikatür albümü.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: homines dum docent discunt İnsanlar öğretirken öğrenir hayat felsefeni mi anlatıyor
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: biri Türkiye’nin ilk ve tek grafiti kitabı.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: öbürleri reklam üzerine
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: şimdi de hemen çıkmasını istediğim kitap marka sözlüğü. 3 yıldır elimde kaldı.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: marka sözlüğü kısa kısa nedir gibi mi?
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: evet.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ben de her seminerimde anlatacağım konuyu yeni baştan ele alırım.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: yeni yeni şeyler öğrenmeyi sürdürürüm böylece.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: içerikleri görselleri beğeniyorum tasarımcı yönü ortaya çıkıyor 👍
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: bu yüzden insan öğretirken öğrenir bakış açısı beni çok iyi anlatıyor.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gelelim hızlı sorularımıza
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital Karga okuyucularına kitap önerilerin var mı?
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: O kadar çok ki.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ama her şeyi bir yana bırakıp öncelikle Bir Ekonomik Tetikçinin İtirafları serisini okumalarını öneririm.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İş kitapları kendi alanları ile ilgili zaten önermeme gerek yok. Ama özellikle Uğur Batı kitapları…
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Uğur Batı severim 😉
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin renk
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Herkes kendi analizine göre kitap alanı seçebilir. Örneğin Mahfi Eğilmez, ekonomik analizlerini polisiyeler üzerinden anlatır. 🙂
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Mavi
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin şehir
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Zor soru. Çok var.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: şehirleri seviyorsun ama ilk aklına gelen
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bozcaada, Ünye, Kaş… Büyük kentleri sevmiyorum.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: aldık kabul ettik 🙂
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin kelime
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Mardin ayrı bir yer.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gereksiz. 🙂
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Son zamanlarda bunu seviyorum.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: bu günlerde çok kullanıyorsun
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet. 🙂
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 😂
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin emoji
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Aslında hiçbirini sevmiyorum. Çok itici buluyorum onları ama yine de kullanıyorum.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 🙂 bu.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yeni iletişim
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin sosyal medya mecrası
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Twitter.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çocukken hayalindeki meslek neydi?
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Benim için haber kaynağı haline geldi.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ressamlık mı?
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: çocukken hatırlamıyorum. Ama hep bir orkestrada arkada bir sürü vokal olur ya, onların arasında olmayı eğlenerek şarkı söylemeyi hayal ederdim. Onlar hep eğlenceli görünürler.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 🙂
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 🎤🎤
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir de çiçekçilik yapmayı. bahçede çiçek aşılama ekme falan.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Şimdi lovemark diyeceğim kızacaksın ama beğendiğin bir marka var mı?
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Camper Ayakkabı
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: WhatsApp röportajını nasıl buldun ?
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Röportajlarla ilgili bir içerik paylaşmıştın ☺☺
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çok zaman geçmiş.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Güzel geçiyor.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ☺☺
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Keyifli bir sohbet oldu benim için yeni çağın röportajı diyorlar farklı bir kategori
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 🙂
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ama bir dakika.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yeni çağın röportajını Twitter’da biz yaptık yıllar önce.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 🙂
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Şok
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hatta açık oturum bile yaptık. Ciddiyim.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çok zaman geçmiş 🤣
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Twitter üzerinden mi?
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet. Saati, günü, süresi, moderatörü belliydi. Planlayıp yaptık.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Güzelmiş aslında twitter üzerinden platform olarak iyi ama 140 karakter olması belki eksi yanı olmuştur
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kimler vardı?
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir süre sonra yüzlerce kişiyi yönetmek zor olmuştu, karışmıştı ortalık ama becerdik 🙂
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet dış etkenler de var. Tebrikler, devamı gelmez mi?
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Birinde moderatördüm. Biri sadece üniversite öğrencileri ile oldu. Diğeri sektör içindeki profesyonellerle.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gelmez. Çünkü diğer bizi takip edenler bir süre sonra takibi bıraktı. Bu kadar mesaj ve yorum yüklenince. 🙂 O yüzden ikincisini gece yapmıştık.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: WhatsApp Röportajı için önereceğin isimler var mı?
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: WhatsApp’ta tek seferliğine grup yaratıp ya da Scorpta yapılabilir açık oturum türleri.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: WhatsApp için sürpriz planlarım var.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hatice Gökçe, İlyas Başsoy, Özen Yula, değişik alanlardan.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Harika
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Karga karikatürlerinden gönderirsen şuracığa eklerim, Bülent Fidan. Yeni projelerini heyecanla bekliyoruz. Faydalı ve eğlenceli bir sohbet oldu. Öğretirken öğrenmeye devam ettiğin daha da başarılı günler dilerim. Beni de unutma.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Unutmam. Benim için de keyifliydi. Dilerim yüz yüze de sohbet ederiz. Dergiye beklerim.
Bülent Fidan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ziyareti severim mutlaka 👍

Daha fazla göster

Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş

Yayınlanma

Tarih:

Yazar:

Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş
Bu sohbete gönderdiğiniz mesajlar ve yaptığınız aramalar artık uçtan uca şifrelemeyle korunmaktadır.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital dünyanın ekolojik anarşisti Onur Durmuşoğlu ordaysan burdayım de. Karga ile WhatsApp Röportajı yapmaya var mısın?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Burdayım. Burda ! ✌ Ayrıca John Zerzan candır !
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Babalarla gelme, gaklarım kaçarsın! Seni bulmak zor dediler, yakalamışken kaçırmayayım dedim. İnsanların ekolojik sistemde nasıl bir dönüşüme evrildiğini tartışmak isterdim ama biz daha çok dijitalle ilgili konuşalım istiyorum. Ne dersin?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Niye sen ekolojik karga değil misin ? Doğru ya en son Dijital Karga oldun. Hadi dijitalden bahsedelim! 🙂
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yaşasın dijital, elveda ekolojik anarşizm 😁 Dijital şakaya gelmez diye boşuna demiyorum. Acayip bir gücü var her şeye dokunuyor.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En son Kılınç Orhan Erdemir ile gördüm seni. Yanında, pek anlaşamasak da, Haydar Özkömürcü vardı. Gak guk yapıyordunuz.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Senin de gözünden bi’şey kaçmıyor. Yakında çok acayip gagalayacağız. Sürpriz olsun.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gagalamaya devam edelim. Bilge Adam’ın kuşları haberleri uçuruyor. Facebook Reklamcılığında çığır açıyormuşsun 😍 Nedir bu işin sırrı? Gagalamak yetmez neticede 😁
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Aslında fb reklamlarında bir hikaye yok. İşin sırrı içerikte içeriğin tonunda. Ama paneli de hafife almamak lazım.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir söz var çok meşhur. Her topal satıcının bir kör alıcısı vardır. İçerik de böyle. Bok bile yazsan bunu doğru tonda üretirsen üstüne bir de bu içeriğin alıcısını iyi hedeflersen ortaya harika işler çıkıyor.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ton dedin Ton Of Voice Onuru çağırdın. İşte asıl hikaye! Lakabın olmuş Tonofvoyscu. Bizim tonumuzu nasıl değerlendiriyorsun?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gak bile yazsak dünya kadar rt alıyoruz 😎
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dedim ya, her topal satıcının bir kör alıcısı vardır. Demek ki güzel gaklıyorsun. Sen bu işi çözmüşsün Karga!
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İltifat mı ettin laf mı çaktın anlamadım ama senin tonunu anlamaya başladım 😁
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 😂 yok canım ben sana hiç laf sokar mıyım?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijitalde başarılı bulduğun TOV markası var mı? Gagalayabileceğimiz..
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: TOV ne la ?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Nasıl bilmezsin! Troll ve Okaliptüs Vakfı. Ton of voice yahu, ne olacak başka.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hmm bi düşünelim, son zamanlar da İNG Bank’ın “Para Mevzuları” meseleyi güzel çözmüş, “meyhanedeyiz.biz” var. Bir de “Beşiktaş Belediyesi” fena değil.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En son uçkun ile mücadele ediyordu Beşiktaş belediyesi
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yanlış okuma “uçkun”
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 🙂
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Mücadeleye devam edenlere tam destek 👍 Uçkunlar beni gördü mü toz oluyor ortalıktan 🙂
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ING BANK ne ayak, geçen de ordaydın?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hep merak etmişimdir. Toplantılarda ne konuşulur diye..
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir konuda danışmanlık vermeye gittik Haydar Özkömürcü ile faydalı bir konuşma oldu.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Danışman, alırım bi dal. Hangi alanlarda öne çıkıyorsun?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Aslında toplantılar da ne konuştuğumu ben de çok bilmiyorum. Akışına bırakıyorum doğaçlama.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Müşteriye önceden doğru düzgün bir sunum hazırlamıyorum mesela.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çünkü benim tek bir derdim var.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Danışmanlık meselesine bağlayacağım şimdi.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tek bir danışmanlık veriyorum aslında.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bu dijital değil, sadece dijital odaklı bir danışmanlık.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sektöre de böyle mi giriş yaptın? Bir gün şarkı dinliyorsun, bir derdim var artık tutamam içimde dedin ve dijitalin koca okyanusuna daldın. İletişimden pazarlamasına reklamından içeriğine etkileşiminden raporlamasına kadar kulaç atıyorsun.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tam öyle başlamadı çocuk yaştan bu yana hep dijitalin içindeydim. Kıyısında, köşesinde, ortasında… Her yerde olmaya çalıştım. Dijitalde her yöntemi denedim ve kendime şunu söyledim: “Bir dakika, yahu burada başka bir mesele var.”
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Düşünsene ne yapıyorsam patlıyor hem de çok pis patlıyor.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çünkü hiç denenmemiş şeyler yapıyorum.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Düşünüyorum evet ne yapsam patlıyor 😎
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Benimki negatifti 🙂
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sonra bir gün aydınlandım. Dedimki, bir dakika ya, ne oluyor. Mesele dijital mi ?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sonra sosyal psikoloji davranış bilimine odaklandım.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital düşünmeyi bıraktım en başta. Çünkü dijitalde iyi bir şey yapmak istiyorsan, önce dijital düşünmemen lazım. ( bana göre. )
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Burada anlatmak istediğim şey şu, platformlara partiler gibi bak, fenomenlere parti başkanları, markalara genel kurmay başkanı gibi bak.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İnsanlar bir topluluğa dahil olmak istiyorlar. Bu yüzlerce yıldır böyle.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İnsan neden topluluğa dahil olmak istiyor ? Topluluk nasıl oluşturulur? Bu sorularin cevapları zaten seni bir adım ileriye götürüyor.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sonra, meselenin dijitalden çok bir topluluğa dahil olmak olduğunu, o topluluğun güçlenmesinin en güzel yolunun da topluluğa üye bireylerin yaşadığı deneyimlerden geçtiğini görüyorsun.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Topluluğa dahil olma isteğimiz dijital ile beraber zirve yapmış olabilir mi? Gerçek hayatla dijitaldeki yansımalarımız birbirinden çok farklı çünkü. En azından büyük bir çoğunluk için.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Topluluklara dahil olma arzusu belki buradan geliyordur. Özenme, benzeme, elde etme, beğenilme…
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital topluluklara asıl kisiliklerimizden karakterimizden sıyrılarak başka bir karakterle dahil olabiliyoruz.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bu çok kolay.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Düşün gerçekte tanıdığın kaç kişi dijital varlıkları ile tutarlı ?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kargalar, kurular, seniorlar….
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: …dışında, iki ayağımdaki parmak sayısını geçmez. Dijital yansıması ile gerçek yaşamları bir olan.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Aynen öyle neden biliyor musun ? Çünkü gerçek kişilikleri ile dijital de oluşturdukları kişilik çok farklı. Markalar da da durum böyle.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Markalara değinecek olursak kendilerini dijitalde doğru yansıtabiliyorlar mı diyecektim sen yürüdün zaten 😀
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: X markası gerçekte çok başka bir karakterdeyken dijital de başka biri oluyor.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ama sorun şu ki markaların dijitalin dışında yaşattıkları deneyimleri hepimiz biliyoruz. Dolayısı ile dijital de ağzı ile karga tutsa dahi geleneksel de deneyim yaşatmayan marka bi cacık olamıyor.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sonra da gelip biz neden sadık müşteriler kazanamıyoruz diyorlar.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sadık müşterisi olduğun bir marka var mı?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Varsa neden, yoksa neden?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Viva! Vivalines ! 🙂
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Nedeni basit, çünkü dediğim şeyi anlayan ve bu noktayı bana gözü kapalı emanet edebilen bir marka.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Doğru, gökyüzü şahit oradan çıkmak bilmiyorsun. 360 derece dijital danışmanlık verdiğin markalardan biri gördüğüm kadarıyla. Deneyim pazarlaması odak noktaları ve senin de öyle.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kesinlikle henüz doğru düzgün dijital iletişime başlamadık ama insanlar akın akın bizi paylaşıyorlar. Neden ?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çünkü işe geleneksel deneyimlerden başladık.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Deneyim pazarlaması ile dijital pazarlama arasında oluşan bağdan bahsedilir misin? Vivalines bu konuda derslere konu olacak bir örnek.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sosyal medya nedir? Sosyal olan ne ? Platform mu yoksa insan mı ?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ben beğendiğim bir yemeği Instagram’dan paylaşmadığım sürece Instagram’ın ne anlamı var ?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Annem böyle pasta yapmayı nerden öğrendi?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hikaye şu Kargacım!
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bütün bu sosyal platformlara içerik üreten bizleriz.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Platformları yaşayan mecralara dönüştürenler sizlersiniz. Son zamanlarda benim de katkım oluyor. Paylaşım ekonomisinin fundamentali bu, kilit konu.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Neden insanlar bizim için içerik üretmesinler?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bak sen de mesela şu an içeriği benimle üretiyorsun.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dolayısı ile insanlara dijital ya da geleneksel bir deneyim yaşattığın da
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bu deneyim de samimi ve içten olduğun da üstelik bir de marka ile tutarlı olduğunda insanlar seni paylaşırlar seninle sohbet ederler
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital iletişimin de temeli bu bence.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yoksa tool platform panel bunlar sadece senin arkadaş olabileceğin insanı sana buluyor.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Onunla ne konuşacağını sana söylemiyor.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Eskiden beri sinirlerimi bozan bir şey var simdiler de pek kalmadı.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Akşam hangi filmi izleyeceksiniz ? Surda şunu yemek müthiş değil mi ?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Düşünsene bir topluluk içindesin biri sana yeni tanışmış olmana rağmen sürekli şunu diyor
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hey akşam hangi filmi izleyeceksin ? Sence de barselonanın bilmem ne kentinde ki bilmem ne kalbini hoplatmıyor mu ?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gibi saçma salak sorular soruyor.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hatta bir tanesi de diyor ki taptaze ve leziz çikolatasıyla seni baştan çıkaracak dondurmamdan tatmak ister misin ?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Biri bana bunu dediğinde muhtemelen ne diyon la sen değişik derim.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ama markalar içeriklerini böyle çıkıyor.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sonra da biz o kadar satın alma yapıyoruz niye etkileşim oranlarımız düşük.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: E düşük olur tabi değişik, sen tüketicinle gerçekten arkadaş olmak istiyor musun ?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: O zaman insan gibi oturup sohbet edeceksin, ona küçük sürprizler yapacaksın
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Beni paylaşırsan sana sosis paketi veririm deyince sadakat elde etmiyorsun ya da arkadaş olmuyorsun.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ticaret yapıyorsun.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hata mı yaptın bize mail atın deme mesela
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Özür dile yahu
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Biz bayram da yolcularımızı mağdur ettik, sonra onlara 2 bedava bilet gönderdik ve mektupta dedik ki sıçtık özür dileriz. Hazırlıksız yakalandık.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İletişimin, dijitalle beraber yaşadığı bir değişim var. Markalar bu rüzgarı arkalarına ya da önlerine alacaklar. Doğru karar vermeleri için gözlerini kulaklarını iyi açmalılar: Dijital Şakaya Gelmez!
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Aynen öyle!
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Etkileşimi ölçmek için nasıl bir yol izlenmeli? Markalar bu noktada erişimi, doğru kitleyi, etkileşimi yeteri kadar ayırt edemiyorlar.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kurulan yanlış iletişimi görmek için ölçümleme iyi bir fırsat.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet çok ama çok önemli.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Raporlama yazılımları pek yeterli olmuyor.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dolayısı ile bütün platformları açıp Analytics, Metrica ne varsa sosyal medya platformlarının verilerini excele atıp tek tek manuel raporlama çıkarman lazımki verilerden iç görü üretebilesin.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sosyal medya kullanıcısı markayı samimi bulmayınca sallamıyor bile.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kopmak istemiyorlar ama sadakat de kurmuyorlar.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Aynen öyle. Aslında tam olarak şöyle.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Biraz önce verdiğim bir arkadaş ortamında buluşma örneğine geri dön.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hayal et marka saçmalıyor ve tüketici de çok muhatap olmuyor hali ile. 🙂
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijitalle beraber gelişen sektörlerden biri de reklamcılık ve tabiiki ajanslar. Bu konu hakkında da fikirlerin vardır mutlaka. Farklı ajanslarda tecrübe edinmişsin.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Edinmez miyim ? Edindim. Çalıştığım ajanslar pek ic açıcı değil.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İçeride kariyer kavgaları, egolar cirit atıyor.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Mesela ayrıldığım bir ajansın başkanı aman içeride ne olduğunu kimseye söyleme karışıklığı bilmesinler dedi istifamı verdiğim de.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Peki dedim sorun yok.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sonra ne oldu biliyor musun ?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 2 ay çalışıp 3 kere istifa verip kabul etmeyen ajans başkanı senden çok şey öğreniyorum diyen adamlar
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Arkamdan 1 yıl çalıştı verim alamadık dediler.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 🙂
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hala neden bunu yaptıklarını bilmiyorum.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sorduğumda ise biz öyle bişey demedik olur mu öyle şey diyorlar.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hatta Türkiye’de en iyi dijitalci olduğumu iddia eden oldu.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sence öyle misin?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tabii ki de hayır.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: O zaman dans 🕺🕺
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: O zaman renk ! 🌈
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Peki geleceğini nasıl görüyorsun ajansların?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tek bildiğim renk siyah 😁
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Geleneksel ajanslar artık geleneksel iletişim tekniklerini bırakmalı. Tüm deneyimledigim markalarda bi ton para bayıldığımız reklam filmleri bir işe yaramadı ama amatör bir çalışma ya da bir haber videosu ciddi etkileşim aldı.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Beyaz!
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En büyük Beşiktaş!
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Pardon Kargacım siyah deyince gaza geldim.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Markalar, ajanslar derken gel gelelim derneklere. Dijital alanda dernek tecrüben de olmuş. Türkiye’de ve dünyada nasıl değerlendiriyorsun bu alanı.. Mark Zuckerberg de işi tamamen vakfa çevirdi, biliyorsundur.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Mark’a bakmak gereksiz. Kendi ülkemiz için de durum pek güzel değil. Organize olamadık, birbirimizin üstüne basmaya çalışıyoruz.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İyi bir dernek gelip herşeyi toparlamalı.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gün gelir. 🙂
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Menekşeler de açılır üstümüz de, leylaklar da güler !
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ben gülmem, gayet ciddiyim bilirsin!
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ve ciddi bir konuya daha geliyorum.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Eğitim eğitim eğitim diye bastıra bastıra giriyorum konuya. Bilge Adam alesinin eğitmen kadrosunda yer alıyorsun. Ajanslar da, dernekler de eğitime girişti ama verim alınamadı.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bilmez miyim ? Ben değilim. 😂
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Üniversitelerde bu işin diplomasını veremiyor, henüz.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bilge Adam bu iş için biçilmiş kaftan. 15’e yakın eğitmenizle müfredat sürekli güncel. Çünkü 15 kişi bir araya gelip, öğrenciler için en doğru müfredatı çıkarıyoruz. Çünkü hepimiz sektörde iyi markalar ile beraber çalışıyor ve neye ihtiyaç olduğunu biliyoruz.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Başka iyi kurumlar da vardır elbet.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Aksi halde geldiğimiz noktada dijital alanda bu kadar problem yaşamazdık.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bana da öyle geliyor.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ben öğrencilerime dijitalden çok toplulukları ve onları anlamayı öğretiyorum.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İnternette falan bulunan bilgileri anlatmayı sevmiyorum.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çünkü zaten öğrenci onu bulur okur öğrenir. Uygulamasız da eğitim vermiyoruz zaten.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: O zaman Dijital Zirve için düşündüğüm yeni gündemi ilk sana sorayım: “Sosyal Medya Uzmanı Kimdir?”
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sosyal medya uzmanı iletişim süreçlerine hakim, sosyoloji ve tüketici deneyimi bilen, okuyan, okuyan ve platformlarla kendi yapmış gibi oynayan kişidir. Korkmak lazım!
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Benim kadar tehlikeli olacak yoksa olmaz yani 😂
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Olmaz tabi.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sosyoloji, okumak ve deneyim anahtar kelimelerin. Dijital bünyeler için vitamin etkisi yapacak kitaplar önerebilir misin?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Scott Stratten Unmarketing – freud kitle psikolojisi 🙃
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Emojiler çok gündeme geldi son zamanlarda, dijital iletişimdeki yerini ne derece önemli buluyorsun?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kelimelerin yetmediği durumlar da müthiş bi duygu ifade aracı. Çok önemli.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin emoji o zaman?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ✌🏿✌
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sık kullandığın mecra?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Facebook
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En çok beğendiğin mobil uygulama?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Whatsapp
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Lovemarkın vardır mutlaka😀
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Viva Lines ! 🙂
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Orijinal bulduğun yerli dijital bir iş var mı?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Karga !
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin şehir?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sevmiyorum
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ekolojik dengemi bozdun 😩
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Vazgeçemediğim dersek İstanbul.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Biri beni burdan kaçırsın !
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin kelime
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ama hayatım!
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ajans dünyasına söylemek istediğin bir şey var mı?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Allah akıl fikir versin. 🙂
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Fikir olmayan ajans iş yapamaz değil mi ?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Onun için de akıl lazım.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital pazarlamaya yeni başlayanlar için önerin var mı?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir bilene sorsunlar, olmadı Bilge Adam’a gelsinler. Ben konuşurum indirim de yaparlar. 🙂
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ooooo Kargastik hareketler 🤓 Yalnız yetmez, Vivalines’da da indirim istiyorum. 😎
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: %30 köpeğin olsun !
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Torpilli röportaj ile dünya tarihine geçtik 😁
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çok zarar ettim ama canın sağolsun.😂
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: WhatsApp Röportajını nasıl buldun?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Deneyim pazarlaması sayılır.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Senior ve Pazarlama Kurusu harikaydı.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bu kadar mı🤔
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yapanın gagasına sağlık ailecek takip ediyoruz.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sonuçta bir senior bulup röportaj yapmak her kişiye nasip olmaz.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ben seni tek takip ediyorum 😜
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ailecek edersek korkarsın 😂
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Beni çok takip eden yok ya, hiç bakamıyorum o işlere 😂
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tespitlerini ve tecrübelerini paylaştığın için teşekkür ederiz. Cevizin bol dijitalin başarılı olsun 🙏
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Cümlemizin. 🙂
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Röportaj için teşekkürler Karga !
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gak!
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Guk!

Daha fazla göster

Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş

Yayınlanma

Tarih:

Yazar:

Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş
Bu sohbete gönderdiğiniz mesajlar ve yaptığınız aramalar artık uçtan uca şifrelemeyle korunmaktadır.
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Mısraların adamı Alper Gencer. Şair ruhlu bir Karga ile sohbet etmek ister misin, yazışalım mı?
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hay hay, kargaların yüce ruhu ile Alper Gencer’in mısraları pek yarışamaz gibi geliyor. 😉
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kargalar biliyor ya neyse 😀
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital dünyadaki şiir, özlü söz, romantizm akımı hakkında neler düşünüyorsun?
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Romantik yahut dijital, şiirin herhangi bir dünyada kendine yer bulması güzel.
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Malumunuz, şiirin modern koşturmacada rağbet görmediği ortada.
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Şiir okumak için her türlü vesileyi destekliyorum. 👍
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yetmez ama evet 😜
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijitalin, şiirin mecrasını ve gelişimini evirmesi kaçınılmaz.
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Peki gidişatı hakkında ne diyebiliriz?
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yeni iletişim teknolojileri ile gelişen ve büyüyen bir edebiyat kitlesi de geliyor.
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sadece şiirin mi!? İnsanın temasa geçtiği her mecra için evrilmek kaçınılmaz. Gidişatı da insanın macerası ile aynı istikamette, dijital bizim uzvumuz. 💪
Alper Gencer WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Oradan gelen edebiyat kitlesi için de… Başımızın üstünde yeri var! Nasıl olsa gönlümüze dolacak. ❤