Connect with us

Help Mert 2 Milyon İzlenmeyi Geçti

Yayınlanma

Tarih:

Son zamanlarda artan YouTuber sayısı izlenmeye değer içerikleri bulmayı zorlaştırıyor. Teknoloji hakkında cevizlik bilgiler öğrenmek istiyorsanız Help Mert’in YouTube kanalındaki videoları gaklayabilirsiniz. Teknolojinin sesi mottosuyla yola çıkan kanalın izlenme sayısı 2 milyonu geçti.

Kargastik Youtuber Mert Kuşkapan, “Datacenter videolarımla insanlara bilgi veriyorum. Uzun zamandır internette olup, veri merkezi görme fırsatı bulamamış insanlar var. Sunucu videolarını merakla izliyorlar 😊 Datacenter videoları çeken ilk YouTuberım.” ifadelerini paylaşıyor.

Teknoloji ile iç içe yaşadığımız için gün geçtikçe bilgisayar problemleri de artıyor. Help Mert bu noktada sosyal medyanın gücünü arkasına alarak, insanlara farklı mecralardan yardım ediyor.

Sosyal Medya Uzmanı / Hem Okur Hem Yazar / Gözlemci ve Araştırmacı

NBA 2K E-Spor Liginin Logosu

Yayınlanma

Tarih:

Yazar:

NBA 2K E-Spor Liginin Logosu

NBA; profesyonel e-spor ligi NBA 2K League’in resmi logosunu tanıttı. NBA’in renklerini, şeklini ve yazı tipini taşıyan logodaki basketbol topu deseni, NBA 2K oyuncuları arasındaki ortaklığı temsilen tasarımın merkezinde yer alıyor.

NBA’in, online basketbol ligi oyunu NBA 2K ile birlikte hayata geçirdiği NBA 2K Liginin resmi logosu da hazır. NBA 2K League logosu, Amerikan Ulusal Basketbol ligi NBA’in logosunun renklerini, şeklini ve yazı tipini içeriyor.

NBA logosunda bulunan insan silüeti, ligin kapsayıcı doğasını, her ülkeden genç-yaşlı, erkek-kadın herkesi yansıtıyordu. RARE Design tarafından tasarlanan NBA 2K League logosunda bulunan basketbol topu deseni ise; tüm NBA 2K oyuncuları arasındaki ortaklığı temsil ettiği için tasarımın merkezinde yer alıyor. Ligde yer alacak 17 takımın tamamı da bu hafta kendi logolarını tanıtacak.

NBA 2K League Hakkında

NBA 2K League, NBA ve Take-Two Interactive Software, Inc. (NASDAQ: TTWO) tarafından kurulan profesyonel bir spor ligidir. 2018’de başlayacak olan lig, dünyanın en iyi NBA 2K oyuncularına sahip olması bekleniyor. Ligin 17 takımının her biri, normal sezon oyunları, turnuvaları ve play-off’ları bir arada oynayarak diğer takımlara karşı 5e5 oyunda eşsiz karakterler olarak yarışmaya hazırlayacaklar. Lig, 2018 yılının başında denemelere ev sahipliği yapacak ve ardından Mart ayında bir taslak ve Mayıs ayında sezonun kapanacağı açıklandı. NBA 2K Ligi hakkında daha fazla bilgi için, NBA2KLeague.com adresini ziyaret edin.

Daha fazla göster

Aksiyon Dolu Film Bright’tan Son Fragman 🎬

Yayınlanma

Tarih:

Yazar:

Başrollerini Will Smith ve Joel Edgerton’un paylaştığı, Suicide Squad ve End of Watchfilmlerinin yönetmeni David Ayer’ın yönetmenliğini üstlendiği Netflix’in 2017’deki en iddialı film projelerinden Bright’tan son fragman paylaşıldı! Film, Los Angeles Polis Birimi’nde görev yapan iki polis memuru Smith (Officer Ward) ve Edgerton’un (Officer Jakoby) yaşadıkları fantastik dünyayı korumak için orklar, periler ve Noomi Rapace (Leila) tarafından canlandıran sarışın bomba bir elfle olan savaşını konu alıyor. Aykırı ikili şiddet ve karanlık güçlerle dolu Los Angeles sokaklarını güvenli hale getirmek için zamanla yarışıyorlar.

Bright’ın aksiyon dolu fragmanı için, Billboard’un “Çığır Açan Sanatçı” ödülüne layık görülen Camilla Cabello ve ünlü müzik ikilisi Grey bir araya gelerek “Crown” adlı yepyeni bir single’a imza attı. Fragmanda yer alan yeni şarkı 15 Aralık’ta satışa sunulacak Bright: The Album isimli soundtrack albümünde de yer alacak. Filme özel hazırlanan albüm için, son zamanların en başarılı soundtrack albümlerinden “Suicide Squad: The Album”’ün yaratıcıları Atlantic Records ve David Ayer bir araya geldi. Bright: The Album hakkında detaylı bilgi için https://ad.gt/bright adresini ziyaret edin.

Bright dünyasını takip etmek için Facebook, Twitter, ve Instagram hesaplarını ziyaret edin.

#BrightMovie

Bright Hakkında:

Suicide Squad ve End of Watch filmlerinin yönetmeni ve Training Day filminin yazarı David Ayer’ın yönetmenliğini üstlendiği aksiyon-gerilim filminde, farklı geçmişlere sahip iki polisin hikayesi anlatılıyor. Bir insan olan Ward (Will Smith) ve bir ork olan Jakoby (Joel Edgerton) rutin bir gece devriyesine çıktıklarında bildikleri dünyanın geleceği, bir günde tamamen değişiyor. Hem kendi kişisel farklılıklarıyla hem de düşmanlarıyla savaşan ikili, genç bir elf kadını ve yanlış ellere düşerse her şeyi yok edebilecek ve unutulduğu düşünülen kutsal emaneti korumak için birlikte çalışmak zorunda.

Daha fazla göster

Samsung Apple’a, Apple Microsoft’a 💻

Yayınlanma

Tarih:

Yazar:

Samsung Apple'a, Apple Microsoft'a

Başlık size bir şey hatırlattı mı? Neyse girmeyelim o konuya. Samsung’un Apple’a iPhone X için yaptığı reklamlı göndermeyi yazmıştım. Buraya evet evet tam bu altı çizili kısma tıklayarak okuyabilirsiniz. Şimdi daha da güzeli geliyor. Ama başrolde yine Apple var 🙂 iPad ile karşımıza çıkıyor teknoloji devi.

Microsoft’un CEO’su (ki ben Microsoft Öğrenci Partneri’yim. Apple göndermesi yazıyorum.) Satya Nadella iPad Pro kullandığını gördüğü gazetecilere dönüp, “Gerçek bir bilgisayar alın” demiş. Apple bu olay karşısında boş durur mu hiç, hemen patlatmış videoyu.

Apple’ın resmi YouTube sayfası üzerinden yayınlanan videonun başlığı, “Bilgisayar nedir?”. Video da iPad Pro kullanımı ile bilgisayarda yapılabilecek her şeyin mobil ortamda da yapılabildiği vurgulanıyor. Tabi böylece Microsoft’a bir taş atılmış oluyor. Yalnız dikkatimi çeken bir kısım var. Tabi iPad Pro’m olmadığından yanılıyor olabilirim. Yanlış biliyorsam lütfen bilgilendirin.

Burada yer alan yazı editörü Microsoft Word’e pek benziyor. Yani bak senin uygulamanı da kullandırıyoruz birader ne tatava yapıyorsun gibi bir şey mi demek istemişler yoksa Apple olabiliriz ama biz bile sizin yazılımı kullanıyoruz mu demek istemişler bilemedim. Neyse ilerleyen haftalarda bakalım kimler kimlere taş atacak. Gak!

Daha fazla göster

Samsung’dan iPhone Kullanıcılarına ve Apple’a Gönderme

Yayınlanma

Tarih:

Yazar:

Bu yazı, Dijital Karga’da 10. yılıma özel (aslında 6. ayım) yazılmıştır. Herkesin bildiği üzere kısa bir süre önce iPhone X çıktı. Cihaza sahip olmak için ödeyeceğiniz parayla 94 model muayaneli şahin alabilirsiniz.

Konu buralara nasıl geldi bilinmez ama Samsung’un (SEM-SANG okunuşu böyle imiş) Apple’a göndermeler ile dolu videosunu paylaşmak istiyorum. Sırada olan insanlar, kolay not almak yerine rehbere kayıt etmeler, suya düşünce çatır çatır çalışan ve sonu pirinç dolu bir kap olan bir telefon.

Aaaa bakın neyi unuttum. Airpods. Eğer iPhone X alırsanız içinden EarPods çıkıyor. Dönüştürücüsü ile birlikte.

Siz bu X abiyi gördünüz mü? Bence burada Samsung süper bir gönderme yapmış. Apple sizi o kadar bağlar ki böyle saç tarzınıza kadar etkiler. Ama Samsung hayatınızı yaşatır. Bu kadar Samsung’u övdükten sonra bir iPhone 6S Plus kullanıcısı olduğumu ve zerre memnun olmadığımı söylemek isterim.

Bir de X alırsanız sakın düşürmeyin, ekranı çok pahalı.

Daha fazla göster

Dizi Maratonu Yarışçıları ile Tanışın

Yayınlanma

Tarih:

Yazar:

Netflix kullanıcıları arasında bir diziyi baştan sona izleyen ilk kişi olmak için yeni bir dizi maratonu yarışı başladı. Tabii Türkiye’deki Netflix kullanıcıları da “binge race” denilen bu yarışa katıldı. Türk izleyiciler başta Marvel’s The Defenders, Santa Clarita Diet ve Friends from College olmak üzere pek çok yapımın tüm sezonunu 24 saat içinde, ‘gözlerini kırpmadan’ tamamladı.

Netflix dizi izleme alışkanlıklarını değiştirdi. Artık izleyiciler istedikleri yapımı, istedikleri zaman, istedikleri yerde seyrediyor. Ve tabii istedikleri sürede! Netflix’in sağladığı bu özgürlük ise kullanıcılar arasında yeni ve eğlenceli bir dizi maratonu yarışının başlamasına yol açtı: Binge Race, yani Netflix üyelerinin bir diziyi baştan sona izleyen ilk kişi olmak için, dizinin sezon bölümlerini yayınlandığı günden itibaren 24 saatte art arda seyretme yarışı

Türkiye’nin Galibi Marvel’s The Defenders

Netflix kullanıcıları arasında bir diziyi baştan sona izleyen ilk kişi olmak için yeni bir dizi maratonu yarışı başladı. Tabii Türkiye’deki Netflix kullanıcıları da “binge race” denilen bu yarışa katıldı. Türk izleyiciler başta Marvel’s The Defenders, Santa Clarita Diet ve Friends from College olmak üzere pek çok yapımın tüm sezonunu 24 saat içinde, ‘gözlerini kırpmadan’ tamamladı.

Netflix dizi izleme alışkanlıklarını değiştirdi. Artık izleyiciler istedikleri yapımı, istedikleri zaman, istedikleri yerde seyrediyor. Ve tabii istedikleri sürede! Netflix’in sağladığı bu özgürlük ise kullanıcılar arasında yeni ve eğlenceli bir dizi maratonu yarışının başlamasına yol açtı: Binge Race, yani Netflix üyelerinin bir diziyi baştan sona izleyen ilk kişi olmak için, dizinin sezon bölümlerini yayınlandığı günden itibaren 24 saatte art arda seyretme yarışı.

Dünya genelinde şimdiye dek 8.4 milyon Netflix üyesi dizi maratonu yarışı yaptı. Üstelik dizileri bu şekilde izleyenlerin sayısı sürekli artıyor. 2013 – 2016 yılları arasında, ‘dizi alemi’ yapanların, yani dizi ekrana gelir gelmez 24 saatte tüm bölümleri hatmedenlerin oranı 20 kattan fazla artış gösterdi.

Ama ‘bir günde koca bir diziyi’ izleyen birinden söz edince gözünüzün önüne sadece ekran önünde vakit geçiren kimseler gelmesin. Tam aksine onlar aslında birer dizi tutkunu. Birincilik kürsüsüne çıkan sporcular gibi bir diziyi ilk defa izleyen olmakla övünüyorlar; sevdikleri yapımın bölümlerini peş peşe izlemekten keyif alıyorlar.

“Bir hikayeyi tamamlayan ilk kişi olmanın insanı mutlu eden bir tarafı var. Bu, bir kitap olabilir ya da sevdiğiniz bir dizi” diyor Orijinal Diziler Başkan Yardımcısı Brian Wright ve ekliyor: “Netflix size dizileri istediğiniz şekilde izleme özgürlüğü tanıyor. Bir yapımın üyelerimizi ekrana kilitlediğini, tutku haline geldiğini görmekse bizim için mutluluk verici.”

En Hızlı Tükettiğimiz Diziler Hangileri

Türkiye’de kullanıcılar tarafından dizi maratonu yarışı halinde en fazla izlenen dizi Marvel’s The Defenders oldu. Onu Santa Clarita Diet ve Friends from College gibi diziler takip etti. Türkiye’deki Netflix kullanıcılarının 24 saatlik dizi maratonuyla tüm bölümlerini izledikleri ilk 20 yapımın sıralaması ise şöyle:

-Marvel’s The Defenders
-Santa Clarita Diet
-Friends from College
-Atypical
-Gilmore Girls: A Year in the Life
-The Seven Deadly Sins
-GLOW
-The OA
-You Me Her
-Marvel’s Iron Fist
-Dear White People
-Black Mirror
-Chewing Gum
-The Ranch
-Flaked
-Frontier
-The Mist
-Wet Hot American Summer: 10 Years Later
-The Standups
-Lovesick

Dünyanın dört bir yanındaki Netflix kullanıcıları Binge Race’e katılırken, Türkler bu yarışta ilk 20’de yer almadı (belki seneye). Bu müsabakanın galibi Kanadalılar oldu (acaba sebebi kar olabilir mi?). Peki Kanadalıların 24 saatte bitirdikleri dizi hangisiydi dersiniz? Tabii ki Kanada yapımı Netflix orijinal dizisi Trailer Park Boys.

En çok ‘bir günde bir dizi’ izleyen 20 ülkeye5 gelince:

-Kanada
-Amerika
-Danimarka
-Finlandiya
-Norveç
-Almanya
-Meksika
-Avustralya
-İsveç
-Brezilya
-İrlanda
-İngiltere
-Fransa
-Yeni Zelanda
-Peru
-Hollanda
-Şili
-Portekiz
-İtalya
-Birleşik Arap Emirlikleri

Dizi Tutkunları Her Tür Diziyi 24 Saatte Tamamlayabilir

Kimileri tek bir diziye aşkla bağlı (ABD’de beş Netflix üyesi House of Cards’ın beş sezonunun her birini, her sezonun ilk bölümünün ekrana geldiği gün izledi), bazıları ise birçok dizinin sıkı takipçisi (Fransa’da bir Netflix kullanıcısı sadece bu yıl içinde 30 diziyi baştan sonra 24’er saatlik sürelerde izledi).

Dünya çapında seyircileri 24 saat boyunca ekrana kilitleyen dizilerin türleri, formatları, uzunlukları ise çeşitlilik gösteriyor. Master of None, GLOW ve Dear White People gibi 30 dakikalık komediler de var aralarında, Stranger Things, House of Cards ve Orange is the New Black gibi gerilimi yüksek yapımlar veya The Seven Deadly Sins gibi animeler de. Ancak tüm bu prodüksiyonların arasında dünya genelinde seyircilerin en çok ilk günde baştan sona izledikleri dizi Gilmore Girls: A Year in the Life oldu. Dünyada 24 saatte tüm bölümleri seyredilen ilk 20 dizi ise şöyle:

-Gilmore Girls: A Year in the Life
-Fuller House
-Marvel’s The Defenders
-The Seven Deadly Sins
-The Ranch
-Santa Clarita Diet
-Trailer Park Boys
-F is for Family
-Orange is the New Black
-Stranger Things
-Friends From College
-Aytpical
,-Grace and Frankie
-Wet Hot American Summer
-Unbreakable Kimmy Schmidt
-House of Cards
-Love
-GLOW
-Chewing Gum
-Master of None

Daha fazla göster

Sosyal Medyanın İnsanlar Üzerindeki Etkisi

Yayınlanma

Tarih:

Yazar:

Sosyal Medyanın İnsanlar Üzerindeki Etkisi

Sosyal medya şüphesiz hayatın her alanında insanları etkilemeye devam ediyor. Peki gerçekten başınızı iki elinizin arasına alıp ne derece etkilendiğinizi düşündünüz mü? Sosyal medyayı kullanma biçimimiz ne kadar samimi? Çoğumuzun faydalı kullanmadığını şimdi itiraf edelim. Bir düşünün, (çocukluğunuza inin) sokakta koşup oynadığınız arkadaşlarınıza dil çıkardığınız zamanları hatırlayın.

Kargastik videolar serimizde tam da bu konuya parmak basan bir video ile karşınızdayız: Sosyal Medyanın İnsanlar Üzerindeki Etkisi. Dil çıkarmak :P’den ibaret. 1 ve 0‘dan oluşan emojiler iletişimi yüz yüze konuşmaların yerini almış durumda. Arkadaşınızla konuşurken BÜYÜK yazarsanız bağırıyor, cümle sonuna nokta koyarsanız trip atıyor olursunuz.

Dweoıqwaskdklasjsrl. Rastgele harflere basarak gülme efekti. Bir emojiye tıklamak ya da 🙂 yapmak zor geliyor yüksek ihtimal ondan bunu ürettiler.

Düşünsenize ben ve Karga bir kafeteryadayız, Karga insanları gagalıyor, bense telefonla oynuyorum. Biri gelip Karga’na sahip çık demez mi? Onu dediğinizde size düz_insan’ı yolluyoruz bloklayıp rahatlayın diye.

Videoda neler bulacaksınız?

– Yüz yüze iletişimle sosyal medya arasındaki fark
– Akıllı telefonların insanları yalnızlaştırması
– Sosyal medyanın insan ve iletişime etkisi

Sosyal medya pis, kötü demiyorum. Ülke sınırlarını aşıp çok sayıda arkadaşınıza aynı anda ulaşmanızı mümkün kılıyor. Evet kesinlikle etkisi büyük ama biraz daha insanlar ile iletişime önem vermeye özen göstermeliyiz. Özellikle videoda da bahsedildiği gibi. Çocukların daha küçük yaşta ağlamayıp sussun diye ellerine tutuşturulan tablet ve cep telefonları iletişim odaklı düşünme yetilerini olumsuz etkiliyor. Bir de robotlar var biz değil artık onlar akıllı olmaya başladı. Dikkatli olun aklımızı alacaklar.

Daha fazla göster

İlk Akıllı Polis Bisikleti: Ekin Bike Patrol

Yayınlanma

Tarih:

Yazar:

İlk Akıllı Polis Bisikleti: Ekin Bike Patrol

Dijital Karga, kargastik işlerin peşinde koşmaya devam ediyor. Dünyanın ilk akıllı polis bisikleti olarak gözümüze takılan bu işin arkasında Türk mühendisler var. Dubai Dünya Ticaret Merkezi’nde düzenlenen GITEX Fuarı’nda, Dubai Polisi standında tanıtılan Ekin Bike Patrol, dünyanın ilk akıllı polis bisikleti özelliğini taşıyor.

Ekin Teknoloji, 1998 yılında kurulmuş. Mottosu üzere güvenli şehir teknolojileri üretiyorlar. Gözümüze takılan bu yeni projeleri şehir denetim sistemlerine farklı bir bakış açısı katıyor. Akıllı bisiklet ile sabit sistemlerin bulunmadığı noktalar denetlenecek ve kent trafiğinin daha güvenli hale gelmesini sağlayacak.

Hareket halindeyken plaka tanıma ve park ihlal tespitleri yapabilen sistemin ana parçası, herhangi bir polis bisikletine de rahatlıkla monte edilebiliyor. Devriye gezdiği süre boyunca görüş alanını sürekli olarak kaydeden sistem, kara listede bulunan araçları plakaları sayesinde tespit edip kontrol merkezine eş zamanlı olarak bilgilendirmede bulunabiliyor. Emniyet güçlerine denetim konusunda büyük kolaylık sağlayan sistemin takibin kısa sürede yapılması sebebiyle, alanındaki diğer teknolojilere nazaran daha sonuç odaklı olduğunu söyleyebiliriz.

A Design Awards 2017 ve Stevie Awards 2016 ödüllerine sahip Ekin Bike Patrol şehirlerin güvenliğini umuyoruz daha iyi noktalara taşımakta yardımcı olacaktır.

Daha fazla göster

Tarihin Roket Projesi: Big Fucking Rocket (BFR)

Yayınlanma

Tarih:

Yazar:

Tarihin Roket Projesi: Big Fucking Rocket (BFR)

Teknoloji gelişiyor, değişiyor. Doğru. Ama son zamanlarda duyduğumuz gördüğümüz çılgın fikirler bizi hiç olmadığımız kadar hayrete düşürüyor. 46 yaşındaki milyarder Elon Musk, aynı zaman Tesla Motors’un CEO görevini sürdürüyor, kurucusu olduğu SpaceX ile çılgın ötesi projesini duyurdu: Big Fucking Rocket (BFR)

Uzay araştırma teknolojileri şirketi SpaceX bu projeyi gerçekleştirecek olursa dünya üzerinde birbirine en uzak iki yer arasındaki yolculuk süresi bir saatin altına düşecek. Çok değil 3-4 yıl önce söyleseler hadi ordan diyeceğimiz bir proje. New York’tan Şangay’a gitmek yaklaşık 15 saat sürüyor. İstanbul ile San Francisco arasıysa aşağı yukarı 12 saat. Bu seyahat sürelerini SpaceX teknolojisinde kullanırsanız dünyanın her yerini gezebilirsiniz 🙂

Projeden daha çok konuşulan çılgın girişimci SpaceX CEO’su Elon Musk, Uluslararası Uzay Kongresi’nde konuştu. Musk’ın “Earth to Earth” adını verdiği projenin roketleri, Big Fucking Rocket (BFR) olarak adlandırılıyor. Uzaya gidilen roketlere benzer şekilde tasarlanan roketlerle artık dünya turu yapabileceğiz. Eğer her şey Musk’ın planladığı gibi gelişirse, bugün en hızlı uçakla yapılan yolculuklardan çok daha hızlı uçaklarla yapabileceğimiz yolculuklar bizi bekliyor.

Musk’ın sunumunda yer alan videoda, roketin birçok kısmı gösterilmiyor. Videoda, insanların bir iskele boyunca tekneye yürüdükleri ve bir mavnaya taşınıp rokete tırmandıkları görünüyor. Roketin ultra hızlı kalkışı ile video sona eriyor.

Musk’a göre bu roket, dünyanın pek çok bölgesine yarım saatten daha kısa sürede gidiyor ve dünyanın etrafında tur atmak 1 saatten daha az sürüyor. Rokete binenler, Londra’dan New York’a 29 dakikada, yaklaşık 12.000 km uzaklıktaki Şanghay’a ise sadece 39 dakikada ulaşabilecek. Belki de akla düşen ilk sorulardan biri bilet fiyatları olmuştur. Ceviz geliyor, demedi demeyin. BFR roketinin 100 kişiye kadar yolcu taşıyabileceğinin de altını çizen Musk, “Bilet fiyatları da normal bir uçak yolculuğundan farklı olmayacak” ifadelerine yer verdi.

“Earth to Earth” adıyla tanıtılan projede kullanılacak olan BFR roketlerin yapımına önümüzdeki aylarda başlanacak. Roket, ilk kez 2024 yılında Mars görevlerinde kullanılacak. Projenin 2020 yıllarının sonuna doğru hayata geçecek gibi gözüküyor.

Daha fazla göster

The Flash – Motivasyon Konuşması

Yayınlanma

Tarih:

The Flash - Motivasyon Konuşması

İşler, insanın motivasyonuna göre büyür ve küçülür. Motive olmanın ne kadar önemli olduğunu siz düşünün artık. Yaptığınız işte ne kadar bilgi sahibi olursanız olun, eğer motivasyonunuz yerinde değilse (kimi zaman alıp başını gittiği doğrudur) sonuçlar yarım kalacaktır. Bugün kargastik videolar serimizde “The Flash – Motivasyon Konuşması Türkçe” Taner Kartal kanalından motivasyonunuzu yükseltecek bir videoyla sizlerleyiz.

Afilli cümleler bakış açınız yeniden şekillenebilir. Yaşam süremiz çok kısa ve dünyada en zengin yer mezarlıklardır. Çünkü mezarlarda yazılmamış kitaplar, keşfedilmemiş insanlar, gerçekleşmemiş hayatlar vardır. O yüzden zamanımızı çok iyi kullanmamız gerekli. Çoğu insanın hayatında göz ardı noktalar dikkat çeken cümleler sizleri bekliyor.

Hayatta hiçbir şeyin imkansız olmadığını vurguluyor. Çoğumuz için tersi durum geçerli tabi. Bu zamana kadar yapılan icatlardan, teknolojiden örnekleri göreceksiniz.

Videoda neler bulacaksınız?

– Hayata dair farklı bir bakış açısı
– İmkansız olmayan başarılar
– 360 derece motivasyon

Video, harekete geçmeniz için içgüdülerinizi ateşliyor. Yaşamak için kısa olan zamanınızı en iyi şekilde kullanmanız dileğiyle.

Kanalda neler bulacaksınız?

“Eğlenceli ve bir komik videolarımın bulunduğu kanalıma hoşgeldiniz. The Flash dizisinin Türk versiyonunu da kendi kanalımda çekerek paylaşıyorum. Bana destek olmak lütfen abone olmayı ve kanalımı arkadaşlarınıza önermeyi unutmayın!” Taner Kartal’ın diğer videolarını izleyip, kanala abone olabilirsiniz.

Daha fazla göster

Hayata Farklı Bakmak

Yayınlanma

Tarih:

Hayata Farklı Bakmak

Hayatımızda farklı bakmamız gereken konular, olaylar vardır. Bizim bakış açımız bazen dar oluyor, geniş bakamıyoruz olaylara. Her zaman farklı bir bakış açısına ihtiyacımız var. Bugün Kargastik videolar serimizde “Hayata Farklı BakmakBiAile kanalından dikkat çekici bir videoyla karşınızdayız.

Video bir öğretmenin “Bugün ne isterseniz çizebilirsiniz.” sözüyle başlıyor. Öğrenciler tavşan, kedi çizimleriyle rengârenk resimler yaparken, aralarından biri kâğıdını siyaha boyuyor. Bunu gören öğretmen bir anlam veremiyor ve müdürün yanına gidiyor. Ailesi ve öğretmenleri durumundan endişe edip doktora götürüyorlar. Çocuk bu sırada durmadan kâğıtları karalıyor. Doktorlar çocuğu gözetim altına alıyorlar ve hasta bakıcı çizimlerin bağlantılı olduğunu fark ediyor. Tüm çizimleri birleştirdiklerinde büyük bir balina çizimi ortaya çıkıyor.

Videoda otizme dikkat çekiliyor. Otizmli çocuklara faklı bir açıdan bakılması gerektiğini, hayatlarımıza farklı bir bakış açısı ile bakmamız gerektiğini vurguluyor.

Otizmin belirtileri nelerdir?

Otizm, üç alanda sorunlarla kendini gösterir. Bu alanlar ve bu alanların her birinde gözlenebilecek belirtiler aşağıda yer almaktadır.

Videoda ne bulacaksınız?

  1. Otizm
  2. Farkındalık
  3. Bakış açısı

Otizmle ilgili daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorsanız Otizm Vakfı ve Tohum Otizm Vakfı’nın sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

Kanalda neler bulacaksınız?

Sağlıkla, deneyimlerle ilgili videolar, röportajlar ve programlar bulacaksınız. Bilgili içerikler izleyeceğiniz bir kanal. Uzman ve deneyimli kişilerin konuşmalarını izleyeceksiniz. Çocuklarınız ve sizin için tavsiyeler alacaksınız. BiAile kanalının diğer videolarını izleyip, kanala abone olmayı unutmayınız. Tohum Otizm Vakfı web sitesini de ziyaret edebilirsiniz.

Daha fazla göster

Trend Konular

Copyright © 2016-2017 Dijital Karga - Dijital Şakaya Gelmez!