Connect with us
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş

Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş

Ozan Onat Hakkında: @cnnturk / Programs Manager / #Futurist @hurriyetik / Science, Technology, #FutureTrends and Sci-Fi Enthusiast / #GelecekSimdi #Gelecek #futurism #teknoloji
Bu sohbete gönderdiğiniz mesajlar ve yaptığınız aramalar artık uçtan uca şifrelemeyle korunmaktadır.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gak kimleri görüyorum, Ozan Onat çevrimiçisin 🙃 Sorularım var, kargastik bir röportaja var mısın? Yazışalım mı?
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Harika Karga. Hadi yazışalım.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Süpersin özelsin 😎
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital Karga okuyucuları için kendinden bahsedilir misin? Seni senden dinleyelim 😊
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ankara doğumluyum.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hayatımın yarısı Ankara’da geçti.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sonra iki yıl İngiltere’deydim.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Diğer yarısındaysa İstanbul’dayım.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Şimdilik 🙂
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Medya dünyasının içindeyim ama ayrıca geleceğin dünyasına takık bir halim var.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gelecekle ilgili düşünüyorum, yazıyorum, izliyorum, konuşuyorum.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dünyanın geleceği kesmedi diyorsun 😁 Neden geleceğin dünyası? Ozan Onat’ı heyecanlandıran nedir tam olarak?
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Aslında bu işin temeli Star Wars’a dayanıyor sanırım. Çocukluğum bilim kurguyla geçti. Bilim kurguya merakım da beni her zaman bilime, teknolojiye ve geleceğe meraklı bir insan yaptı.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yani bundan 30 yıl sonra, 50 yıl sonra nasıl bir dünya olacağı fikri beni hep heyecanlandırıyor.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: O günleri görebilecek miyiz bilemem ama en azından yeni nesillere bir faydamız dokunur belki.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bende ortalama yaşam süresi 100-150 yıl olunca 30-50 az geldi bir an 😂
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Heyecanını kaybetmediğin uzun bir ömür diliyorum senin için 🙏
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bizim nesil yakalar mı bilemem. Ama bizden sonraki nesillerin çok çok daha uzun yaşacağı kesin.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ne şanslılar bir bilseler 😆
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sözlük sorusuna hemen geçmezdim ama meraktan tez canlı davranacağım, önemli bir soru: Fütürizm nedir?
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Fütürizm aslında bir çeşit gelecek öngörüsü, gelecek tasarımı. Ama bunu olumlu anlamda düşünmek lazım. Yani çoğunlukla fütüristler pozitif bir gelecek için geleceği öngörmeye çalışırlar.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ama burada çok önemli bir nokta: “Geleceğin zaten var olan bir durak olmadığını” fark etmemiz. Geleceği biz yaratırız. Ve o geleceği de şu anda yaptıklarımızla yaratıyoruz.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dolayısıyla fütüristler nasıl daha iyi bir gelecek kurabiliriz diye kafa yorarlar.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gelecek öngörüsü, zihnimin sık kullanılanlarına attım bu ifadeyi 👍
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Afilli cümleler listesine muazzam bir katkı: Geleceğin var olan bir durak olmadığı fark etmek.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kesinlikle. Benim mottom “Gelecek bugün yaptıklarınıza göre şekillenir“.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yani oturup birisi bizim yerimize birşeyler yapsın, karar versin diye beklersek, hiç bir zaman hayal ettiğimiz o geleceği kuramayız.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bizim pilot koltuğuna oturmamız ve uçağı yönlendirmemiz lazım.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Teknolojik gelişmeler ve gelecek öngörüsü denildiğinde akla ilk gelen yapay zeka oluyor. Sence nasıl bir noktaya geldi ve dünyayı neler bekliyor?
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yapay zeka aslında yeni bir konu değil. Ama tüm unsurların, teknolojik ilerlemelerin bir araya gelmesi sanırım hep filmlerde gördüğümüz yapay zekaya yakın bir noktaya ulaşmamızı sağladı.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dünyayı neler bekliyor konusunda beni düşündüren iki ciddi risk var.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Riskleri severim 😁
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bu kesinlikle yapay zekanın insanlığı tamamen yok etmesi değil 🙂
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Terminatörden bahsetmiyorum 🙂
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Filmlerde onları görüyoruz 😂
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Aslında bu riski gözardı etmememiz gerektiğini söyleyen çok önemli isimler var ama bu şuanki mesele değil bence.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Birinci risk; artan otomasyonla beraber yaşanabilecek işsizlik riski.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Teknoloji geçmişte de pek çok insanı işsiz bırakmış ama hep yeni kapılar da açmış. Ama bu sefer durum biraz farklı olabilir.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yapay zeka ve robotlar pek çok alanma milyonlarca insanı işsiz bırakabilir.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Mesela sürücüsüz otomobiller. Taksi şöförlerini, otobüs, kamyon, minibüs şöförlerini, valeleri, trafik polislerini vs.. işsiz bırakacak.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hem de düşündüğümüzden çok daha kısa bir sürede.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bu dönüşüme hazır olmamız lazım.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İkinci mesele ise yapay zekanın kötüye kullanılma ihtimali.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bu noktada “Katil Robotlar” diye tanımlanan bir kavram var.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Aslında mesele robotların askeri amaçla kullanılması.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bu amaçla kullanım nükleer silahlardan çok daha tehlikeli bir silahlanma yarışıyla karşı karşıya bırakabilir bizi.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Asıl mesele bu negatifliklerden kaçıp yapay zekayı ve tüm bu teknolojileri iyi amaçlarla kullanabilmek. Yapay zeka bize verimli, bereketli, daha kolay, yaşanılabilir ve adil bir dünya vaadediyor.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ama bunu doğru şekilde kullanmaya karar verirsek.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Smart Weapon 🙀
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kötü senaryo çizmek istersek olacaklar dünyanın altını üstüne getirebilir.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ozan Onat’ın gelecekle ilgili hayali nedir?
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tüm bu teknolojilerin bize sağladığı olanakları kullanarak daha adil ve yaşanılabilir bir dünya diyelim. Bu sadece belirli bir kesim ya da toplum için değil. Dünyada yaşayan her insan, her canlı için.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ben bir gün dünyanın -yerel anlamda kendi kültürlerini koruyarak- tek bir toplum haline geleceğini düşünüyorum.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dünya vatandaşı olmak yani.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Belki o zaman dünyamızın değerini de daha iyi anlarız.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Siyah favori rengimdir ama yeşilli sev dünyayı koru derim hep 👊
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yeniden değil eski teknolojiden korkalım meselesini yazında okudum biraz daha açabilir misin?
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yazıda da belirttiğim gibi, İsveç Çalışma Bakanı’nın bakış açısından çok etkilendim.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yukarıda bahsettiğim “teknolojilerin ve özellikle yapay zekanın” insanları işsiz bırakma riski karşısında kendi mottolarını anlatırken şöyle diyor; “Biz yeni teknolojiden çekinmiyoruz, eskisinden korkuyoruz. Çünkü biz insanlarımızı sürekli olarak yeni teknolojiler konusunda eğitiyoruz. Meslekler yok olur, yenileri gelir. Önemli olan bu değişime hazır olmak. Biz meslekleri değil, insanlarımızı koruyoruz.”
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ben de yazılarımda sık sık bu konuya eğiliyorum. Riskler büyük ama önemli olan bu risklere hazırlıklı olmak. Temel mesele eğitim. Geleceğin dünyasına hazır olmamız lazım. Çünkü gelecek artık çok hızlı geliyor.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: “Değişime ayak uydurmak” geleceğin en önemli becerisi olacak.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijitalle gelen ciddi bir değişim rüzgarı var. Dünya geneline baktığımız zaman Türkiye’yi nasıl değerlendiriyorsun?
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gelecek, Osmanlı Tokadı gibi yüzümüze çarpacak mı?
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Türkiye dijitalleşme konusunda oldukça aktif bir toplum olmakla beraber, bu aktiflik maalesef tüketim olarak yansıyor. Üretim toplumu olmakda ciddi sıkıntı yaşıyoruz. Teknoloji dostu olmamız lazım ama bunu teknoloji üreten bir toplum anlamında söylüyorum.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Maalesef çok iyi oyun oynuyoruz ama az oyun yapıyoruz.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sosyal medya kullanımında birinciyiz ama çoğunlukla geyik için kullanıyoruz.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Oysa muhteşem bir potansiyelimiz ve heyecanlı bir genç nüfusumuz var. Bunu üretime çevirmemiz lazım.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Geyik iyidir ama dozunda ✋️ Cevizlik girişimler, WhatsApp röportajları, sosyal check-up sonra geyik 😉
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kesin.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Muhteşem potansiyeli olan, heyecanlı genç nüfusa sesleniyoruz zamanın kıymetini, geleceğin hızlı geleceğini bilin 👊
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kesinlikle. Dediğin gibi o gelecek suratımıza tokadı yapıştırmadan gardımızı almamız lazım.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Geleceğin kapılarını aralayacak isimler kimler olacak sence şu dönemin önemli isimlerinden? Yerli yabancı..
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Zaten aralayan isim desem, şüphesiz Elon Musk. Adam sürekli bir fikir atıyor ortaya, dünya peşinden gidiyor.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Elektrikli otomobil yaparım dedi, yaptı. Şimdi tüm dünya devleri Tesla gibi elektrikli otomobil yapma peşinde.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hyperloop dedi, tüm dünya Hyperloop projeleri planlıyor. Hızlı tren hatları beklemeye geçti. Güneş enerjisi, SpaceX, Mars derken herkes hayretle adamın vizyonunu izliyor. Ben dahil:)
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ulaşım, barınma, enerji derken gagamızı kontrol edecek yakında 😩 Cevizleri kıracak yerimize 🙀 Çılgın bu adam 😂
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çılgın ama hayalleri gerçeğe dönüşüyor. En müthişi de bu bence.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yerli olarak benim de takip ettiğim çok önemli bilim insanları, işadamları, genç girişimciler, sanatçılar var şüphesiz. Ama kesin şu kişi diyemedim bu konuda.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Elon Musk mı Mark Zuckerberg mi Steve Jobs mı? Cevap belli ama yine de sorayım 😂
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet. Cevabı verdim sanırım. Diğerleri de çok önemli işler yapıyor ama Elon Musk’un vizyonu bambaşka. Bence. Anıtkabir’deki fotoğrafı yeter 🙂
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çok yönlü birisin. Sinemaya değinmeden olmaz 😁 Peki, sinema için bizleri neler bekliyor onca kısa filmden sonra
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ha ha… Evet. Ben aslında yola sinema diye çıkmıştım… Ama arada yol değişti. Ama hala çok iyi bir sinema izleyicisiyim. Gelecekte de neler olur belli olmaz.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sinemada neler bekliyor derken, teknolojiden mi bahsediyoruz?
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Aslında sadece sinema değil, her türlü içerik üretimi olarak bakmak daha doğru bence. Dijitalleşmeyle beraber izleme alışkanlıklarımız da değişti değişiyor. Artık sinemada bile film değil, dijital görüntü izliyoruz.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Netflix gibi platformlar hem kendilerine özel içerik üretiyor, hem de sizi adım adım izliyor. Neyi, ne kadar izliyorsunuz, kaç defa izleyip, neresinde sıkılıyorsunuz takip edebiliyor. Bu da içerik üretirken müthiş bir data sağlıyor.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İzleyici ise artık istediği içeriği istediği zaman izleyebiliyor.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir de sanal gerçeklik var gibi bir teknoloji var artık. sanal gerçeklik çok yeni.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sinemaya uygun mu değil mi hala tartışılabilir ama artık sanal gerçeklik platformu için pek çok içerik üretiliyor. Yep yeni bir platform doğmuş oldu.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hepimiz veriye dönüşüyoruz aslında. Teknoloji dünyasında 1 ve 0 rakamlarından oluşuyoruz.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Aynen öyle. Zaten herşey matematik değil mi? 🙂
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tüketim kolaylığı dijitalle beraber çok hızlı gelişiyor, değişiyor ve ilerliyor.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Her şey ceviz. Ben öyle görüyorum 😂
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hazırsan hızlı sorulara geçiyorum 😀
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kesinlikle hazırım.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kemerlerini sıkı bağla o zaman 😎
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ozan Onat’ın kitap önerilerini alalım. Hangi kitapları okumamızı önerirsin?
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Michio Kaku “Geleceğin Fiziği” benim başucu kitabım.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ayrıca son dönemde okuduklarım “Sapiens” ve devamı “Homo Deus”
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir de son Dan Brown kitabı da “Başlangıç” çok etkileyici bence.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin şehri öğrenebilir miyim? 1 Yurt içi 1 yurt dışı hakkın var 😀
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İzmir ve şu aralar Münih.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin kelime
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gelecek:)
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin marka bir yerli bir yabancı?
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yabancı Tesla.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tesla’ya bindiğin mi var de?
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yok 😂
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yok ama adamın vizyonu ne kadar etkili işte.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yerli “Yemek Sepeti” hala yerli sayılırsa…
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 1 numaralı Influencer örneği. Müfredata konusu girse ders kitabı olur.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Film ve dizi önerisi alalım
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yine yenilerden gideyim. Henüz “Muhteşem Şovmen” (The Greatest Showman) izledim. Muhteşemdi. Müzikal sevenler için ama
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dizi tartışmasız şu ara Black Mirror
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Öneri Blogger, fenomenler, sosyal medya hesapları var mı?
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: YouTuber olabilir.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Eşim Youtuber, onu takip ediyorum 🙂 Elçin Onat
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kanala göz atmak için bu linke alalım.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Aslında YouTuber çok yok.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Elçin Hanıma sevgiler 😊
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ben daha çok Twitter’da bazı isimleri takip ediyorum
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Michio Kaku mesela.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Thomas Frey
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Brain Games’in sunucusu
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Jason Silva
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Türkiye’den Tansu Yeğen
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Takip ettiğin önerdiğin sosyal girişim?
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Habitat Derneği
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sosyal medyayı günlük kaç saat kullanıyorsun?
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 2 saat diyelim.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ama ara ara
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Favori mobil uygulaman?
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Flipboard
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gençler için geleceğe dair önerilerini ve uyarılarını alalım 🙂 Dikgak!
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dünyayı tanısınlar. Gezsinler, dolaşsınlar, okusunlar.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çünkü çok içe kapanık bir toplumuz ve dünyada neler olduğunun pek farkında değiliz.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Oysa gelecek hızlı geliyor… Dediğim gibi hazırlıklı olmamız lazım
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: WhatsApp Röportajını nasıl buldun?
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Harikaydı bence. Çok keyif aldım. Umarım okuyanlar da keyif alır.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Eline sağlık Karga.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gagama sağlık 😂
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gelecekle ilgili alıntı yapacak olsan hangisini paylaşmak isterdin?
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Thomas Frey’le yaptığım röportajdan alıntı yapayım; “Geleceğe hazır olmak için, onu inşa edenlerden olmalısınız.”
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Röportaj için önereceğin isimler var mıdır?
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Selçuk Özdemir.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ahmet Tosun, Poltio’nun kurucusu.
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Geleceğin Ozan Onat’ı değerli cevapların, afilli cümlelerin için teşekkür ederiz. Heyecan ve başarı seninle olsun, yakandan hiç düşmesin 😄 Kargayı unutma cevizin bol olsun 😉
Ozan Onat WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çok teşekkür ederim bu keyifli sohbet için. Senin de cevizin bol olsun:)

Dijital Karga bir hayal ürünüdür. Kulağınızdan içeriye ilk girdiğinde beyin hücrelerine ulaşana kadar nasıl bir tarife ulaştıysa Dijital Karga odur. Ne bir eksik ne bir fazla. Dijital Karga’nın nasıl ifade edileceğinden çok ne demek istediği önemlidir.

Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş

Yayınlanma

Tarih:

Yazar:

Marketing Holmes! Hakkında: Pazarlamanın Sherlock’u. Benim işim başkalarının bilmediğini bilmek! hi@marketingholmes.com
Bu sohbete gönderdiğiniz mesajlar ve yaptığınız aramalar artık uçtan uca şifrelemeyle korunmaktadır.
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gak
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Selam Karga
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Vay vay vay 2 haftadır baker sokağı 221b ‘de yolunu gaklıyorum. Kırdığım cevizlerin haddi hesabı yoktur . Yine hangi dijital vakanın sırrını çözüyordun?
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ahahah vaka biter mi sektörde 🙂
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Şu aralar Jeff Bezos’ la ilgili eski röportajlar çok ilgimi çekiyor, internete bakış açısının yıllar içindeki değişimi muazzam 🙂
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kırılacak ceviz çok olsun ki kıralım değil mi😏
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Jeff Bezos’ un ilk ofisi aklımdan çıkmıyor.
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sonra aklıma Gandhi ‘nin bir sözü geliyor.
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Önce seni görmezden gelirler, sonra sana gülerler, sonra seninle dövüşürler ve sonra sen kazanırsın.
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ahaha benim bir tweetimi andırıyor sanki ne dersin?
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 🙂
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Karga herkese aynı cümleleri kurmaz, cümleyi kurdurtana bakmalı.
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Estağfurullah, ben izlerken, araştırırken keyif aldığım şeyleri paylaşıyorum, bir katkım oluyorsa takip edenlere ne mutlu 🙂
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Eminim ki oluyor, kalemine sağlık 👏👏
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Seni çok gaklıyorum herkese.
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kargastik bir röportaj yapalım mı?
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Süper olur, başlayalım hadi.
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital Karga okuyucuları için kendinden bahsedilir misin? Seni senden dinleyelim gak!
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En başta sanırım şunu söylemek gerekiyor, benim nihai amacım Türkiye’deki pazarlama ekosistemini geliştiriyor olabilmek.
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tüm çalışmalarımda buna hizmet ediyor, araştırmayı, izlemeyi, okumayı çok seven biriyim.
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Pazarlama bugün detaylarda yatıyor biraz, ben de detaylara odaklanıyorum 🙂
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yazmayı da çok seviyorsun, çok da derin yazıyorsun. Ona sonra değiniriz belki.
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ekosistem değişime açık mı?
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Değişimle gelişime.
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital dönüşümle birlikte markalar Türkiye’deki ekosistem de değişmeye başladı.
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bugün markalar eskiye nazaran değişime çok daha açıklar.
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Markalar artık klasik pazarlama argümanlarıyla var olamayacaklarını, değişmek gerektiğini anladılar, Nokia örneği tüm markaların zihninde hala çok canlı.
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Türkiye’de çok güzel gelişmeler oluyor, bunların büyük bir kısmı hasıraltı edildiği için görmüyoruz belki ama ben gelişimden memnunum.
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Daha iyisi elbette olabilir ama fena da gitmiyoruz.
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kafasını kuma gömenin geride kalabileceğini hatta yok olabileceğini hepimiz kabul etmiş durumdayız 😉
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Birçok şeyin gerisinde kalmış bir ülke olarak artık bu trende yerimizi almanın son çare olduğunu düşünenlerden misin?
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ne yazık ki sanayi devrimlerinin hepsini teker teker kaçırmış bir ülkeyiz.
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bu durumda tabi bizi gelişmekte olan ülkeler klasmanına sokuyor.
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Teknoloji artık o kadar hızlı gelişiyor ki mutlaka bir yerinden tutup trene atlamamız gerekiyor, yoksa başka bir şansımız daha olmayabilir.
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ama ben yine optimist yaklaşıyorum, insan kaynağı olarak diğer ülkelerden hiçbir eksiğimizin olmadığını düşünüyorum, yeter ki kaynakları doğru kanalize edebilelim, girişimleri, markaları ve kurumları teşvik ve desteklerle motive edebilelim.
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Son cümlen aslında reçetinin ta kendisi 😉
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Peki trene yeni vagon çıkanlara ne diyorsun? Biz onlardan olabilecek miyiz ya da yeni bir tren bizden çıkar mı?
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Mesela Amazon Go konusu hakkında ne düşünüyor Holmes sence bir fiyasko mu başarı mı?
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Amazon Go teknolojinin son harikası, early adopter’ların yaratmış olduğu bir dalga var, herkes onu konuşuyor, herkes o deneyimi yaşamak istiyor, Amazon Go perakendede bir devrim, bu devrim ne kadar başarılı olur, dalgalar durulunca bir kez daha bakıp göreceğiz
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Teknolojiye çok açık bir ülkeyiz, akıllı telefon penetrasyonlarımız, bazı gelişmiş ülkelerin bile üzerinde, markalar daha cesur adımlar attıkça, ülkemizde benzer çalışmaları görmemiz pek tabi mümkün.
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ancak mevcut konjonktür, piyasaların durgunluğu, ülke içindeki huzursuzluk derken markalar yere daha iyi basmaya yönelik refleksler gösterebiliyor bu dönemlerde, ben orta vadede benzer çalışmaları bizim markalarımızda da göreceğimizi düşünüyorum.
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çok mu resmi oldu röportaj Karga ne dersin?
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Haklısın Holmes, samimiyetin dozunu kaçıralım ama bu engin tecrübeni de okuyucularımız kaçırmasın , detaylarda boğulmadan detaylarına inmeye devam.
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yoksa gaklarım.
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 🙂
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Amazon Go konusu aslında uzun zamandır konuşulan bir konu, buna cesaret etmek Amazon ‘a mı nasip oldu?
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Amazon 2017’de Ar-Ge’ye 16.1 milyar dolar ayıran, dünyanın Ar-Ge’ye en çok bütçeyi ayıran şirketi.
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yalnızca Amazon’un Ar-Ge yatırımı ülke olarak bizim Ar-Ge’ye yatırımımızdan çok daha fazla.
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hal böyle olunca, bu denli inovatif ürünlerin Amazon’dan çıkması bir tesadüf değil.
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ar-Ge gerçekten önemli. Ama bizdeki Ar-Ge anlayışı çok farklı değil mi?
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Devletten teşvik almak için Ar-Ge merkezleri oluşturuluyor ,şirketin genel işlerini bile buna dahil edebiliyor firmalar.
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Senelik 20 milyar dolar ayırsak fayda eder mi?
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Röportajın başında konuştuğumuz noktayla aynı aslında, markalar inovatif olmadıkları, inovatif ürünler çıkaramadıkları sürece var olamayacaklarını anladılar, buna mecburlar artık.
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Büyük balığın küçük balığı yediği dünyada değil hızlı olanın kazandığı bir dünyada yaşıyoruz artık.
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sürdürülebilirlik çok önemli, bu tarz taktiklerle ne kadar hayatta kalabilir ki markalar, değişmek, inovatif olmak zorundalar.
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Umarız bu durum doğru yönde devam eder. Hız konusunda üzerimize yok.
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijitalde araçlar ve ürünleri hızlı kullanım konusunda iyiyiz , üretim her türlü üretim bizi sürdürülebilirlikle birlikte bir yere getirecek.
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Peki Türkiye & Dünya kıyası yaptığımızda pazarlamada ne durumdayız Holmes? Ahlanmalı mı yoksa gak guk mu yapmalı?
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ben bulunduğumuz noktadan memnun değilim. Bugün henüz bir dünya markası çıkarabilmiş değiliz. Özellikle gelişmiş ülkelerde pazarlama noktasında yaşanan rönesans, aydınlanma dönemi bizde henüz yaşanmadı.
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İşte şimdi harika bir noktaya parmak bastın, dikkatle okuyorum.
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ancak bir aydınlanma dönemi içerisine girdiğimizi düşünüyorum. Bugün markalarımız çok daha doğru stratejilerle hareket etmeye başladı, doğru marka konumlandırmaları, doğru kurgular, doğru stratejiler yavaş yavaş kabul görmeye başladı.
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Pazarlama uzun vadede sonuç veren bir araç, ülkemizde ise beklentiler kısa vadede sonuç almaya yönelik, bu algı yavaş yavaş kırılıyor.
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Artık bugün çok daha fazla marka, marka algısına yatırım yapıyor, kısa vadeli hedefler yerine orta ve uzun vadeli hedeflere odaklanıyor, bu çok doğru bir durum ve bu anlayış değişiminin yaşanması gerekiyor.
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Markalaşma dedin, pazarlama dedin kargayı heyecanlandırdın ama uçmayacağım. Pazarlama uzun vadeli ve çok önemli bir gereklilik . Markalaşma kelimesiyle mi başlatıyoruz pazarlamadaki değişimi?
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kesinlikle.
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Pazarlama her şeydir🤔Amerika ‘yı Amerika yapandır desem tüylerimi yolmazsın değil mi?
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bugün Amerikan ekonomisini ayakta tutan markalara baktığımızda, hepsinin markalaşmış dünyaca ünlü markalar olduğunu görmek mümkün.
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Keza Güney Kore de öyle. Dünya markası çıkarma ülküsü noktasında devlet politikası ile hareket eden Güney Kore bugün Samsung’dan LG’ye Hyundai ’ya kadar birçok dünya markasına sahip.
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 1980’lerde Türkiye ile aşağı yukarı aynı gayri safi milli hasılaya sahip olan Güney Kore bugün bizim çok daha ötemizde ve bunu büyük oranda çıkardıkları markalarla başardılar.
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Onlar markalaşmayı bir devlet politikası olarak görüp, gerekli tüm destek ve teşvikleri buna göre şekillendirdiler. Bugün Samsung’un geldiği nokta hepimizin malumu.
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: O zaman bu örneklerden yola çıkarak doğru yolda olduğumuzu anlamak çok da zor değil 😁
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yolumuz uzun ama yolda ne yapacağımızı artık öğrendik değil mi 😏
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Pazarlamada dinamikler çok hızlı değişiyor, bugün hayatımızın merkezinde yer alan sosyal medyanın bile 10 yıllık mazisi var, o yüzden yolda öğreniyoruz demek daha doğru.
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İşte burada çok önemli bir sorum var markalaşma diyoruz bu artık hepimizin bildiğini ya da bildiğimizi düşündüğümüz bir kavram. Nasıl fark yaratmalı?
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sonuçta herkes markalaşmanın öneminin farkında.
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Pazarlamayı burada nasıl kullanmalıyız?
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Benim inandığım ve her isimde referans aldığım nokta içgörü.
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bugünün tüketicisi anlaşılmak istiyor, onların dertlerini, kederlerini, hayata bakış açılarını paylaşan markalar istiyor. Onların sorunlarını çözen, hayatlarını daha yaşanabilir kılan markalar istiyor.
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bunun da yolu içgörüden geçiyor. Kalın plaza camlarının ardından stratejiler üretmek yerine pazara inip, tüketiciye dokunmak, onların dertlerini, sıkıntılarını, hayata bakış açılarını gözlemlemek ve buna yönelik çözümler üretmek gerekiyor. Ana mesele tam olarak bu.
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sahaya inip arada milli sporumuzu da yapmalı değil mi?
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Plaza kafasına meteor mu düştü sanki 😉
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ahaha 🙂
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Benimle aynı dili konuşmadan bana neyi pazarlıyorsunuz diyor mu insanlar gerçekten?
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yoksa davranışlar mı bunu gösteriyor?
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kesinlikle diyor. Amerika ’da tüketicilerin yarısından fazlası mesela markaların siyasi görüşlerinin olmasını dahi istiyorlar.
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tüketiciyle aynı dili konuşmak çok önemli.
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kanalların ve markaların çeşitlenmesiyle birlikte bugün tüketicilerin bir markadan vazgeçmesi için onlarca alternatif var.
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Markalar bu noktada attıkları her adımı terzi titizliğiyle analiz etmek zorunda, müşterilerini anlamak kendilerini onlara göre konumlandırmak zorunda.
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yoksa var olma noktasında büyük sıkıntılar çekebilirler, bkz: Nokia.
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Varlığını teknolojiye armağan etti Nokia 🙏 3310 olmasa ne yapardık?
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Peki kitle içinde farklı düşüncelere sahip bireyler de yok mu? Hepsini aynı paydada buluşturmak nasıl bir yetenektir? Yoksa tonu bölgeye, cinsiyete, yaşa vs göre değişen mi olmalı?
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Stratejiyi nasıl konumlandırmalı? Açıkcası buraya varmak istiyorum.
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Elbette değişmeli. Ana bir çatı oluşturduktan sonra hedef kitleyi segmente ederek iletişim yapmak çok önemli.
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Herkese aynı iletişimi yapmak doğru bir yaklaşım değil. Her segmentin beklentileri birbirinden çok farklı, önemli olan doğru çatıyı kurup, doğru iletişimleri yapıyor olabilmek. Doğru iletişimin yolu da doğru içgörüden geçiyor.
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Makrodan mikroya doğru gidiyoruz Holmes. Segmentasyon, başarılı markaların çok iyi yaptığı işlerden birisi.
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bize bir sır vermek ister misin bununla ilgili?
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yine insana dokunuyor olabilmek çok önemli bu noktada. Plaza camlarının ardından görünenle pazardaki dinamikler birbirinden çok farklı olabiliyor.
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Segmentasyon kadar önemli.
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ahaha görmemiştim bunu, güzelmiş 🙂
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sınırları kaldırıyoruz, sınırları zorluyoruz.
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Marketing dünyasında Holmes olmak nasıl bir duygu? Bu dünyaya kuş bakışı bakmak isteyenlere pencere açalım 😉
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ben çok keyif alıyorum açıkcası.
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gördüklerimi, deneyimlediklerimi anlatıyor, paylaşıyor olmak müthiş keyifli. Umarım takipçilerim de keyif alıyorlardır 🙂
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Beynini dolaba kaldırmayıp onu kullananların çok sevebileceği bir iş değil mi?
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İşimiz değil tutkumuz 🤛
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Pazarlama müthiş keyifli bir alan. İnsanların kalbine dokunuyor olabilmek müthiş bir duygu.
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ben işimi oldukça keyif alarak yapıyorum, pazarlama bu alanı gerçekten sevenler icin cidden bir tutku 🙂
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ortaya başarılı çalışmalar çıktıkça daha da keyifleniyorsundur. Şahsen ben yükseklere kadar uçuyorum, sonra tekrar aşağı iniyorum cevizleri toplamak için.
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İletişim,Pazarlama, Reklam, Sosyal Medya ve dahası Dijital standardize edilebilir alanlar mı? Bu konu hakkındaki derin bilgi ve tecrübelerinden yararlanmak isterim.
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Standardize etmek biraz zor aslında.
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Pazarlama yaratıcılıkla beslenen bir alan.
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yaratıcılığı sürdürülebilir bir hale getirdiğin an zaten marka olarak lovemark a dönüşüyorsun.
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sanki uçmaya benziyor, anlar gibiyim. Rüzgar hep aynı hızla ve aynı yönden esmiyor.
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dikgak dikgak can alıcı anahtar bir kelime daha. Lovemark ❣️🍫
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Lovemark çok önemli, IKEA ve Nike bunun en önemli örneklerinden.
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: O yolda ilerleyen markalarımız var mı peki?
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Henüz yolun çok başındayız ama.
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Mavi ve Türk Hava Yolları bence bu konuda ülkemizde öncü konumdalar.
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: THY soruyu sorarken aklıma gelmişti ama nedense Mavi gelmedi.
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Holmes, pazarlamacı en çok neyi sever?
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ne olursa iyi ki yapmışım ya da iyi ki yapmışız dersin?
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Değişim.
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Beni benden aldın, gak!
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kanatlarım var ruhumda..
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Benim adıma tüketicinin kalbine dokunabilmek çok önemli, insanların hayatlarını kolaylaştırdığımı gördükçe çok daha rahat uyuyorum açıkcası.
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Eski pazarlamacı anlayışı şu cümlelerle çöp olmuş durumda. Umarım anlarlar.
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yoksa kafalarına kafalarına ceviz atsam yardım eder misin?
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ehehe 🙂
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Pazarlama bir kültür, eskinin üzerine inşaa edilerek bugüne geldi, haklarını yemeyelim 🙂
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Beni de cevizleyebilirsin ceviz beyne iyi gelir zihni güçlendirir .
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hızlı sorulara geçmeden önce kalemine sağlık muazzam yazıların var.
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Neden var olduğumu ben biliyorum.
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bol bol ceviz yemek, cevizlemek ve kargastik hareketler yapmak için. Engellerim yok.
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İnsanların var mı?
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ben çok seviyorum yazmayı, içimi döküyorum bir anlamda 🙂
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yok yok bence 🙂
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 👌
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hazır hissediyorsan hızlı sorulara geçiyorum. Kemerlerini sıkı bağla 😎
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hadi başlayalım.
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kitap tavsiyelerini alabilir miyim?
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: (Holmes yazmakta birazcık gecikince -2dk- :)Az kala Watsonu arıyordum.
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Pürüzlü mükemmellik.
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 🤔En sevdiğin kelime?
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İçgörü.
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin şehir bir yerli bir yabancı?
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Prag ve İstanbul.
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Prag ‘ı çok duyar oldum, İstanbul ‘u bilmeyenimiz yok 😁
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin marka? Bir yerli bir yabancı..
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hmm, çok sevdiğim yerli bir marka yok sanırım, yabancı Apple.
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Thy ‘yi de mi çok sevmiyorsun 😞
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sosyal medyayı günlük ne kadar süre kullanıyorsun?
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sosyal medya hayatımın sürekli içinde, gündemi ve gelişmeleri oradan takip ediyorum, Facebook ’a iki günde bir girerken, Twitter ’a on dakikada bir göz atarım.
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gidecek çok yolumuz var, yerli markalara duygusal yaklaşamıyorum, hataları görebilmek için rasyonel bakmak gerek.
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ortalama olarak 13 dkda bir telefonumuza baktığımız düşünülürse, ortalamayı şaşırtmıyorsun.
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tavsiye mobil uygulaman?
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 9GAG, her gün mutlaka bir göz atarım, oradaki kültür bambaşka, takip etmek çok keyifli.
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 😍Steve Jobs mı Mark Zuckerberg mi Elon Musk mı?
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Steve Jobs, tam bir pazarlama dehası, 2007’de hayata geçirilen pazarlama stratejilerinin 1998’de kurgulandığını görünce (bir konferansta anlatır) başka bir isim olamaz 🙂
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bana James Cameron ‘ı hatırlatıyor bu tabir , onu da çok severim 😊
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: WhatsApp Röportajı ‘nı nasıl buldun?
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ben çok keyif aldım, dijital olarak yapılması ayrı bir keyif kattı tabi 🙂
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Biz de çok keyif aldık😉
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kargada konuk yazar olmak ister misin?
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Elbette 🙂
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ooo karga bunu beğendi 👍
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Röportaj yapılmasını önerdiğin isimleri alalım.
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hepsiyle yaptın zaten Karga 🙂
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 💪
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Necip Murat, stajyer..
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Başka 😏
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Uğur Batı ’yı okumak isterim aslında.
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Röportaj yaptınız ve kaçırmadıysam eğer.
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Onunla da yapmıştık 😍
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: E süper o zaman 🙂
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tamamdır 👍
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Okuyucularımızın ufkunu açabiliriz umarım.
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ben teşekkür ederim, çok keyifliydi.
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ben olacağına inanıyorum 🙂
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Görüşmek üzere
Marketing Holmes! WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 👏👏
Daha fazla göster

Altuğ Öztürk WhatsApp Röportajı #kargayakonuş

Yayınlanma

Tarih:

Yazar:

Altuğ Öztürk WhatsApp Röportajı #kargayakonuş
Altuğ Öztürk Hakkında: @KryptEdOfficial – MSc in Football Management (Loading) #CryptoTrader #Blockchain -Third Culture Kid #Entrepreneur Türkçe/ English/ Norsk #DYOR
Bu sohbete gönderdiğiniz mesajlar ve yaptığınız aramalar artık uçtan uca şifrelemeyle korunmaktadır.
Altuğ Öztürk WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Oooo kimleri görüyorum, Altuğ Öztürk çevrimiçisin 🙃 Sorularım var, kargastik bir röportaja var mısın? Yazışalım mı?
Altuğ Öztürk WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Süper olur, lütfen.
Altuğ Öztürk WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ☺️Dijital Karga okuyucuları için kendinden bahsedilir misin? Seni senden dinleyelim gak!
Altuğ Öztürk WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tabi, zevkle! 1991 İstanbul doğumluyum. Lise’yi Kanada’da, üniversiteyi Avustralya’da bitirdim. Şimdilerde Norveç’te futbol kulüplerinin blockchain teknolojisi adaptasyon süreci üzerine yüksek lisans tezi yazıyorum. Ayrıca kripto paralara fazlasıyla ilgiliyim. 🙌😊
Altuğ Öztürk WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Unutmadan söyleyeyim, bir de KryptEd adında bir eğitim platformu kurmaya çalışıyoruz. Baya yoğun bir hayat anlayacağınız…
Altuğ Öztürk WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bu aralar birçoğumuz kripto paralara çok ilgiliyiz ama bazıları farklı. Kulaktan dolma bilgilerle değil, analizlerle ve derin çalışmalarla ilerliyor. Senin gibiler farklı olanlardan bildiğim kadarıyla
Altuğ Öztürk WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kolaylıklar diliyorum, sevdiğin işteki yoğunluktan aldığın haz tarif edilemez olsa gerek
Altuğ Öztürk WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kripto paraya dönecek olursak; Kripto dünyasında tüccar olmak ya da olmamak mı tüm mesele? Bu dünyaya kuş bakışı bakmak isteyenlere pencere açalım 😉
Altuğ Öztürk WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Güzel yorumunuz için teşekkür ederim. Öncelikle şunu belirtmek istiyorum. Tüccar olmaktan ziyade insanların bu devrimin temellerini doğru anlaması gerekli diye düşünüyorum. Herkes ilk olarak Bitcoin’in, Ripple’ın, Litecoin’in fiyatını konuşuyor. “Kaçtan alalım?” “Kaçtan satalım?”. Halbuki, şu anda yaşadığımız süreci bir dijital dönüşüm olarak adlandırmalıyız.
Tanıştığım insanlar sorgulayıp temellerini öğrendikten sonra zaten Bitcoin’in fiyatına bakmazsızın alıp kenara atıyorlar. O yüzden kuş bakışı bakmak, mikroskopla bakmak, ve farklı açılardan araştırmak bu teknolojinin adaptasyonunda özellikle Türkiye için gerekli olan şey. Sadece fiyat olarak düşünmek yeterli değil. 😊
Altuğ Öztürk WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kripto paralara çok düz bakanları bazen gagalayasım geliyor. Cevizlik bir girişim olabileceğini, geleceğe hazırlanan, buna önceden zaman ve emek harcayanların yolundan gitmek pek de işimize gelmiyor sanırım.
Altuğ Öztürk WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Geleceği yazanları görmek, bizden birilerinin de bu işlerin içinde olduğunu bilmek umut veriyor tabiiki 😌
Altuğ Öztürk WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Teşekkürler 🙏 Ben de umutluyum. Destek veren insanlar var. Umarım daha çok girişimler çıkar da hep beraber bu yolda emin adımlarla ilerleyebiliriz.
Altuğ Öztürk WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Umarız, her işin içinde olduğu gibi bu işte de insanları dolandırmaya onların üzerinden para kazanmaya çalışanlar olacaktır. Dikgak diyelim ‼️
Altuğ Öztürk WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bitcoin ve diğer kripto paralar hakkında çok uzun sohbet edebiliriz ama gidişatı hakkında Cevizlik bir değerlendirme alsam tadından yenmez 😄
Altuğ Öztürk WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bitcoin’in “Lightning Network” geçişini sabırsızlıkla bekliyorum. Şu sıralar yaşadığımız 20 dolarlık gönderim ücretleri ve minimum yarım saatlik gönderim zamanları ortadan kalkınca. İşte o zaman 1 Bitcoin’e sahip olabilmek gerçekten çok zorlaşacaktır diye düşünüyorum. Bitcoin’in en küçük birimi olan Satoshi üzerinden alışverişler olmaya başlayacaktır. Bir çok kişi bu zamanın çok yaklaştığını söylüyor. Tik, tak, tik, tak…
Altuğ Öztürk WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kripto para piyasası hala çok toy, ancak dikkatli olmakta fayda var, çok riskli ve bu yüzden borç ve kredi ile yapılacak iş değil. Bunu da mutlaka söylemek istedim…
Altuğ Öztürk WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Anlaşılan kripto para piyasasında Yeni sıra dışı gelişmeler bizleri bekliyor.
Altuğ Öztürk WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gerçekten de bu toy piyasada çok dikkatli olmak lazım
Altuğ Öztürk WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hareket halindeki trenden hareket halindeki diğer trene atlayanlara da öneriler almak istesek 🔞 (bir kripto paradan diğerine)
Altuğ Öztürk WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet bunu yapan bir çok kişi var maalesef. Bir Coin’e yatırım yaparken, strateji ve plan olması gerekli. Temel analiz, teknik analiz , ekibin kalitesi, projenin sürdürülebilirliği çok önemli. Yatırımı bu kriterleri gözden geçirip yaptıktan sonra beklemek lazım. Sabır lazım. Ben de hala çok sabırsızım maalesef. O yüzden hepimizin bu konuda kendimizi eğitmeye ihtiyacımız var. Dediğim gibi kendi hedeflerimiz ve stratejimiz doğru yolu gösterecektir. Yanlış yapsak bile, kazandığımız tecrübe ile bu yanlışları tekrar etmeden ve pes etmeden devam etmek lazım. Youtube, Tradingview, Google gibi harika kaynaklar mevcut buralardan öğretmeye çalışanları dinlemek lazım.
Gerçi biz KryptEd projesini yaparken amacımız, kripto para piyasasına girmek isteyenleri ve bilgili insanları aynı yerde buluşturmak. Kısa zamanda bu dünyaya açılan kapı olarak hizmete girdiğinde bir çok kişinin yaşadığı problemleri çözeceğimize inanıyorum. 😊
Altuğ Öztürk WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kumar oynamıyoruz, yatırım yapıyoruz . Bunun ayrımında olabilmek çok zor olsa gerek. Dakikalık bile müthiş iniş çıkışlar söz konusu olabiliyor.
Altuğ Öztürk WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Borçla yatırım yapanlarımız bile var
Altuğ Öztürk WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hazır Tradingview den bahsetmişken nedir Tradingview? Yakın zamanda güzel bir gelişme oldu diye hatırlıyorum, bize bayrak astıran. Sahi bunu karga okuyucularına açıklaman bizi çok memnun eder 😄
Altuğ Öztürk WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Haha 🙃 evet! 🇹🇷🇹🇷 Tradinview kripto para tüccarlarının alım satım yapmadan önce teknik analiz yapıp paylaştıkları yer. Biliyorsunuz boğa sezonundayız. Benim de yapmış olduğum son 10 paylaşımın 9’u güzel kazandırınca “Top Authors” yani en iyi yazarlar arasında gösterildim. Tabi bunda Twitter’daki takipçilerimin büyük payı var. Gerçekten gurur verici bir şey benim için. İnşAllah daha güzel yerlerde asacağız Türk bayrağını ileride. 🇹🇷😊
Altuğ Öztürk WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İnşallah, biz de fazlasıyla gururlandık. Hatta bazılarımız kendini alamadı, bayrak yerine senin fotoğrafını astı balkonuna 😂😂
Altuğ Öztürk WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hahaha evet evet gerçekten çok güldüm o duruma 😂
Altuğ Öztürk WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tekrar tebrik ediyoruz seni, daha nice bayrak asacağımız başarıların olsun 😉
Altuğ Öztürk WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Teşekkür ederim 🙏❤
Altuğ Öztürk WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ❤️ Kargaya bile kalp gönderttin tebrikler, kargastik hareketleri severiz, destekleriz.
Altuğ Öztürk WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kriptopara ve yapay zeka değerlendirmesi yapabilir miyiz? Aralarında gak guk yapılacak bir bağlantı var mı?
Altuğ Öztürk WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yapay zeka ile ilgili bir kaç proje var, mesela Deep Brain Chain adında bir blockchain projesi var. Borsalarda ki botlarin yapay zeka ile gelistirebilecegi düşünülüyor.
Bir de Bitcoin’in bir yapay zeka tarafından üretildiği iddiası dolaşıyor. Bitcoin kodunda ki kusursuzluk ve yaratıcısının bilinmemesi, bazı insanların bu şekilde teoriler üretmesine neden oluyor doğal olarak.
Altuğ Öztürk WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Karga buna bayıldı 😍efsaneler efsaneleri doğuruyor adeta
Altuğ Öztürk WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Uzun zamandır hayatımızda olan AI , kripto para piyasasıyla da yakından ilişkili anlaşılan .
Altuğ Öztürk WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Katılıyorum. İleri de hayatımızı daha da çok etkileyecektir. Biz farkında olmasakta…
Altuğ Öztürk WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Fark ettiğimizde çok geç olmasın da 😁
Altuğ Öztürk WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Finans teknolojileri dijitalin gücünü de arkasına alarak büyük dönüşümler gerçekleştiriyor. Bu ekonomik gelişmeler geleceğin dünyasına neler doğurur? Tahminlerini alalım 🙄
Altuğ Öztürk WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Beni biraz korkutuyor açıkcası, biliyorsunuz 2008 yılında ki ekonomik kriz bankalara olan güveni iyice yok etti. Tabi bunun sonucunda kripto paralar çıkmaya başladı… Artık insanlar paralarını bankalardan çekip kripto para almak istiyor. Ancak bankaların gücü ellerinde bırakmak isteyeceklerini hiç sanmıyorum. Görüldüğü üzere Visa kripto para kartlarına bloke koydu. Avustralya’da kripto para borsalarına para yatırmak isteyenlerin hesapları donduruluyor. Bu devrim biraz sancılı geçecek gibi hissediyorum.
Altuğ Öztürk WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bankalar dijitalleşecek, şubeler kapanacak. Belki bankalar kapanacak. Düşününce çok uçuk düşünceler gibi geliyor 🤔Alışverişler kripto paralarla yapılacak. Finansta sınırlar kalkacak vs vs . Birçok konuşma geçiyor insanların arasında. Sence bu sanıldığı kadar kolay mı ? Bir süre tahmini alsak ya da fikir yürütsek sonuç nereye çıkar ?
Altuğ Öztürk WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bazı ülkeler kripto paralara vergi veya farklı sınırlandırmalar getirmeyi planlıyor, kripto piyasası gelişimi bunlardan nasıl etkilenir?
Altuğ Öztürk WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Düşününce kesinlikle uçuk… Ancak biliyoruz ki, dünyanın büyük bir kısmı zaten hali hazırda banka kullanmıyor. Uzak doğu ve Afrika’da insanlar birbirlerine para yollamak için büyük zorlukla çekiyor. Dijital paralar bu problemleri ortadan kaldıracak. Sadece akıllı telefon ve internet bağlatısı yeterli artık. Kişiler kendi varlıklarından sorumlu. Ben önümüzde ki 5 yıl için de bu gelişmelerin çok daha hızlanacağını ve artık bankaların güçlerinin çok azalacağını düşünüyorum. Merkezleşme, borç ve enflasyon yüzünden batan ülkelerin, zarar gören insanların sayısı her geçen gün artıyor. Zimbabwe, Venezuella, İzlanda, Yunanistan, İspanya… Say say bitmez…
Altuğ Öztürk WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Vergilendirme blockchain teknolojisi sayesinde kolaylaşır diye düşünüyorum. Doğru ekip, strateji ve sistem ile ülkeler istedikler vergileri hem daha hızlı hem de daha efektif yapabileceklerdir. Tabi bunu yapabilmeleri için halklarını gerekli sisteme yönlendirmeleri gerekli. Bitcoin veya Zcash ile olmaz… Mesela Çin’den Onthology diye bir proje geliyor. Neo platform’u üzerine kurulmuş bir kontrol mekanizması bile diyebiliriz…
Altuğ Öztürk WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bilmediğimiz birçok şey varmış, sanırım Karga ailesi gibi bu güzel sohbeti okuyanlar da Harika bilgiler elde etmiş olacak 😋
Altuğ Öztürk WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Projelerin ardı arkası kesilmiyor. Hatta bazı ülkeler sadece kripto para ile ülkelerindeki ekonomiyi yönetmek istiyor, bu alanda öncü olmak istiyor.
Altuğ Öztürk WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Umarım öyle olur, bilgi paylaştıkça güzel. 😊
Altuğ Öztürk WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dediğiniz gibi Venezuella Petro ile geldi. Rusya’da bir kaç söylenti var… Bakalım, zaman gösterecek.
Altuğ Öztürk WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Cevizi paylaşmak ve beraber yemek zihni açar 😍
Altuğ Öztürk WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hazır hissediyorsan hızlı sorulara geçiyorum. Kemerlerini sıkı bağla 😎
Altuğ Öztürk WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hahah tamamdır 👍
Altuğ Öztürk WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kitap tavsiyelerini alabilir miyim?
Altuğ Öztürk WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Türkçe pek okumadım. O yüzden Zero to One ve Outliers ilk başta!
Altuğ Öztürk WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 👍En sevdiğin kelime?
Altuğ Öztürk WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Harika
Altuğ Öztürk WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Harikaymış gerçekten ☺️
Altuğ Öztürk WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin şehir bir yerli bir yabancı?
Altuğ Öztürk WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Istanbul ve Gold Coast
Altuğ Öztürk WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gold Coast🤔Norveç te mi?
Altuğ Öztürk WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Avustralya
Altuğ Öztürk WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Geçmişimden Harika bir yer diyorsun 👏👏
Altuğ Öztürk WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin marka? Bir yerli bir yabancı…
Altuğ Öztürk WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hmm marka… Şu sıralar hayranlık duyduğum Tesla diyebilirim.
Altuğ Öztürk WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Elon Musk hayatımıza bir girdi pir girdi, müthiş insan. İstikbali göklerde arayanlardan😌
Sosyal medyayı günlük ne kadar süre kullanıyorsun?
Altuğ Öztürk WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Twitter’a girdiğimden beri maalesef biraz fazla. Telefon elimden düşmüyor diyebilirim 😓
Altuğ Öztürk WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İyi kullananlardan olmak belki teselli eder insanı😉
Tavsiye mobil uygulaman?
Altuğ Öztürk WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Blockfolio. Kripto para bakiyenizi takip etmeniz için pek yararlı. 😇
Altuğ Öztürk WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 👍Steve Jobs mı Mark Zuckerberg mi Elon Musk mı?
Altuğ Öztürk WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Off çok zor soru 😆 Elon Musk demek istiyorum!
Altuğ Öztürk WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Eminim zor olmuştur 😂
Altuğ Öztürk WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dikkatli okuyucularımız farkedecektir, en sevdiğin yerli marka sorusuna cevap gelmedi 🤔
Altuğ Öztürk WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Karga buna takıldı
Altuğ Öztürk WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hahaha pardon doğru söylüyorsun. En sevdiğim yerli marka… Çiftlik Bank dermişim 😂 LCW, üvey oğluma baya ucuz ve kaliteli kıyafetler alabiliyorum.
Altuğ Öztürk WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 😂😂çiftlik bank bu aralar çok meşhur doğru tercih dermişiz 😄 aman dikgak!
Altuğ Öztürk WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: WhatsApp Röportajını nasıl buldun?
Altuğ Öztürk WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gerçekten çok harikaydı! Bu kadar keyif alacağımı düşünmemiştim. 🙌 Teşekkürler Dijital Karga!
Altuğ Öztürk WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Biz teşekkür ederiz, Cevizlik girişimlerin içinde olan güzel insanları tanımak, insanların tanımasını sağlamak Harika bir şey 😉
Altuğ Öztürk WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Röportaj yapılmasını önerdiğin isimleri alalım.
Altuğ Öztürk WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Mert Susur diyorum. Projemizde bize çok yardımcı oluyor. Ethereum geliştiricisi kimliğiyle yazılımcı topluluğunun abisi gibi 🙂
Altuğ Öztürk WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Notumuzu aldık 👌
Altuğ Öztürk WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kripto ticaretinde şans ve bilgi yanında olsun. Karga’yı unutma, dijital rüzgarı kaçırma, ceviz yemeyi ve dağıtmayı da ihmal etme 😉
Altuğ Öztürk WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Anlaştık 👌 Harika bir gün diliyorum!
Daha fazla göster

Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş

Yayınlanma

Tarih:

Yazar:

Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş
Hasan Yalçın Hakkında: Professional UI #designer in Turkey for 20 years.#UI / #UX Manager @logsign #Blogger #SciFi, Movies, Games, #PS4
Bu sohbete gönderdiğiniz mesajlar ve yaptığınız aramalar artık uçtan uca şifrelemeyle korunmaktadır.
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gak! Hasan Yalçın çevrimiçisin 🙃 Sorularım var, kargastik bir röportaja var mısın? Yazışalım mı?
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Varım ben de sizi bekliyordum 🤩
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Süpersin 😍
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital Karga okuyucuları için kendinden bahsedilir misin? Seni senden dinleyelim 😉
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ben kimim 20 yılını dijital arayüzlere adamış bir grafik emekçisiyim öncelikle, Star Wars geek’i, iyi bir hayvansever aynı zamanda taze bir YouTuberım.. Bilmem bunlar kafi gelir mi?
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Konuştukça daha yakından tanıyacağız 😎
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 🕺🏼
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hasan Yalçın’ı dijital arayüzlere çeken şey ne oldu? Tasarım dünyasında kendinden bir şeyler bulmuş olmalısın 😊
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bu işe ilk körüklü otobüsler geldiğinde, şöför panelinin kapı açma düğmelerine hayranlıkla bakarken gönül verdim. Daha çocuktum, eve dönünce bir kartona o paneli çizdim, annemin düğme kutusundan aşırdığım renkli düğmeleri yapıştırıp “Otobüsçülük” oynamaya başladığımda ilk arayüz tasarımımı da yapmış oldum aslında.
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ardından uzay filmlerinde gördüğüm ekranları duvara çizerek, gerisini hallettim 😂
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ülke internet ile tanıştığında, ekranda görülen arayüzleri çizmek için çoktan hazırdım aslında…
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hayal gücünün seni götürdüğü yerdeyiz şu an 😉
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Doğru. 😊
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Otobüs şöförlerine, uzay filmlerinde emeği geçenlere buradan selam olsun. Hepsi değerli insanlar ✋️
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Arayüz tasarımları hakkında konuşmaların/seminerlerin var. Yaptığın işi anlatıyor olmak nasıl bir duygu?
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tecrübe parayla satın alamadığınız tek şey. Zaman içinde sahip olduğunuz bir kavram. Meslekte uzun yıllar harcayınca bir noktadan sonra bu deneyimi genç meslektaşlarımla paylaşarak, onlara fırtınalı sularda kılavuzluk etmek istedim. Bundan da çok mutluyum.
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Özetle yaptığım işle birlikte aslında tecrübelerimi paylaşıyorum.
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijitalden takip ediyoruz büyük bir keyifle 🙏 Gençlere tecrübe aktarmak işin geleceği için de önemli.
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijitalin tasarıma (tasarımın da dijitale olabilir 😁) etkisinden bahsedebilir misin? Derin bir konu ama cevizsiz olmaz 😀
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital dediğimiz kavram ben bu işe başladığımda 640×480 çözünürlükte tüplü monitörlerdi. Çok şükür renklilerdi 😁 Ancak teknolojinin gelişmesi ile birlikte ekran sayıları ve tasarımın girdiği mecralar arttıkça bizim iş evrildi. Bugün bir dijital tasarımcı en havalı web sitelerinden, akbil yüklediğiniz ekranlara, mobil ekranlardan, tablet uygulamalarına kadar geniş bir yelpazede iş çıkarır hale geldi.
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bu anlamda dijital bizim için genişleyen bir evren haline dönüştü. Bu da aslında estetik tasarımlardan çok işlevsel arayüzleri, kullanıcı deneyimi tasarımı gibi kavramları hayatımıza soktu. Yani işler biraz zorlaştı…
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital işin rengini değiştirirken insanın öğrenme biçimini de şekillendiriyor diyorsun.
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tasarımcılık da Doktorluk gibi aslında, mesleği sürdürdükçe sürekli öğrenebileceğiniz yenilikler oluyor hayatınızda. Teknolojinin gelişim hızı ile orantılı biraz da.
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tasarım Teknolojileri kavramı çok da yanlış olmaz. Kullanılan bir kavram.
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dünden bugüne dendiğinde, eskiler daha güzeldi diyor musun hiç 🙄
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Nerede o eskiler eski tasarımlar tasarımcılar 😀
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tabi benim uzmanlık alanım daha çok web arayüzleri, ancak dijital tasarım dediğinizde, evinizdeki çamaşır makinesinin renkli ekranındaki arayüzlerden, televizyonunuzdaki ayarlar menüsünün tasarımları da işin içine giriyor aslında.
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hahah, bazen diyorum.
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ben mesleğe başladığımda internet keşfedilmemiş dev bir mecraydı. Yaptığınız her şey kendi başına bir yenilikti. Tasarımcılar çok saygı görürdü. Havalıydık o zamanlar. Şimdi geliştiriciler daha revaçta.
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Rüzgar kimden yanaysa diyorsun 😂
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Rüzgar aslında biraz ihtiyaçlar aslında. Arayüzler eskisine göre daha basit bugünlerde, arkaya bir desen atalım kaygısı da yok. Asıl önemli olan Steve Jobs’un da dediği gibi nasıl göründüğü değil nasıl çalıştığı aslında.
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hayattaki en çok değer verdiğim şeyi parayla satın alamazsınız. Hayatta sahip olduğumuz en önemli kaynak açıkça zamandır.
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Diyen Steve Jobs kimsenin arayüzlerde kaybolup zaman kaybetmesini istemiyordu büyük ihtimalle 😁
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Rahmetli işi biliyordu ☺
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Telefonun markası nedir 😀
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ben iPhone 7Plus kullanıcısıyım.
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Telefonun sahip olduğu arayüz, işletim sistemi, işlemci insanı hız tutkunu yapıyor 😀
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Karga da iPhone 7 Plus kullanıyor 😂
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet, teknolojik bir tatminsizlik noktasındayız ve zaman zaman elimizdeki ile yetinmek istemiyoruz. Ancak yetinmemize de pek izin vermiyorlar.
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hahah ne güzel ❤
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Apple’a sevgiler deyip YouTube ile devam ediyorum 😌
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: YouTuber dünyasına taze giriş yapan biri olarak duygularını ve tecrübelerini alabilir miyiz 😀
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Benim o mecraya girişim ilginç. Bir gün bir Star Wars filmi ile ilgili Türkçe bir içerik arıyordum. Bulamadım ve sinirlendim. 😤
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: O içeriği yurtdışı kaynaklardan bulup öğrendim. Sonra kendi kendime bu bilgi bende saklı kalacak neden benimle aynı dili konuşan insanlarla paylaşmayayım dedim, ve YouTube akademide söylenen ütü ile de olsa çekin ve yükleyin korkmayın söylemine güvenip ilk videomu çektim.
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ben de bu içeriği yaparım dedin 👊
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tepkiler güzel olunca da, orada güzel bir kitle oluştu, şu an 12 bin kişiyiz. Özgürce fikirlerimi paylaştığım harika bir mecra oldu benim için.
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 12 bin kişi + Karga 😎
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Fikirlerin özgürlüğe ihtiyacı var gak!
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 👍🏻🙏🏻
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sevgili Karga, ben gençken bu konuları dinleyecek konuşacak birirlerini bulamazdım, bana her Hasan abi diye yazılan yorum çok mutlu ediyor.
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ayrıca ciddi bir Türkmen ve Azeri kitle var. Onlar Türkçe anlıyor ancak kendi dillerinde hiç içerik yok. Onlardan gelen teşekkür mesajları inanılmaz motive edici..
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Harikasın Hasan abi 😍 Bu açıklama ilham kaynağı olsun gençlere kıymet bilsinler.
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijitalle beraber arayüz tasarımcılığı kendini sürekli yenileyen bir alan. Güncel kalmak için izlediğin özel yöntemler var mı 🤔
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yurtdışı kaynakları takip ediyorum, düzenli takip ettiğim 100’ün üzerinde site var. Portföy sitelerini inceliyor, güncel kalabilmek için boş zamanlarımda tasarım egzersizleri yapıyorum.
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Her alanda güncel kalmanın ortak yolu egzersiz yapmak
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Uçuş egzersizleri keyifli oluyor çok 😂
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hahah… Kesnlikle. Laf aramızda yeni nesil biraz bu anlamda tembel. Halbuki çok faydalı.
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hazırsan hızlı sorulara geçiyorum. Kemerlerini sıkı bağla 😎 Belki gençler de hızlanır 😂
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Klik . Taktım kemerimi!
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tavsiye ettiğin kitaplar neler?
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ben bilim kurgu okuyorum sıklıkla, ama her nasılsa Murakami kitapları da favorim. Son dönem tavsiyem ise Ernest Cline – Armada olur.
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin marka bir yerli bir yabancı
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kesinlike LoveMark’ım Adidas. Yerli olarak ise… Hmmm.. 🤔
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Mavi olabilir ?
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin şehir bir yurtiçi bir yurtdışı
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ülkemizin her şehri kendine özgü güzellikte, kesinlikle politik bir yanıt olarak değil bu söylediğim.
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ama İzmir’in yeri ayrı.
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yurtdışında ise aşık olduğum şehir Londra.
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sosyal medyada ne kadar vakit harcıyorsun
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Günlük
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gününe ve yoğunluğa göre değişiyor, ancak günde sanırım 1-2 saat harcıyorumdur. Paylaşımdan çok haber kaynağı olarak da sosyal mecraları tercih ediyorum
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin uygulama
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Shazam?
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tavsiye ettiğin Blogger
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Eşim diye demiyorum, ama onun kadar azimli ve işini disiplinli yapan pek blogger görmedim. Oyum fundalina.com’a ! 😻
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Steve Jobs mı Elon Musk mı Mark Zuckerberg mi?
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Vay! Çok sert! Elon Musk, uzay konusundaki çalışmaları ve Mars’ta koloni hayalini bize yaşattığı için 👽
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hasan Yalçın sözlüğünden arayüz tasarımcısının tanımını alalım
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İnsanoğlunun dokunduğu her ekranın ardındaki gizli sihirbazdır arayüz tasarımcısı 🧞‍♀
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: WhatsApp Röportajını nasıl buldun?
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Vallahi önce biraz çekindim ama çok zevkliymiş meğerse? Arasıra “Gak”layalım derim!
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: WhatsApp Röportajı yapılmasını istediğin isimleri alalım 😌
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Avukat Gökhan Ahi, müthiş bilgilerle doludur, eminim size anlatacağı çok şey vardır. Bir de mmmm..
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sina Afra olabilir mesela, Markafoni sonrası çıktığı yolda inanılmaz işler başarıyor bence 😊
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Arayüzler arasında kaybolmaman, bol izlenmeli YouTube videoları çekmen dileğiyle. Cevizi eksik etme ve Karga’yı da unutma 😊
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İz bırakanlar unutulmaz sevgili Karga. Bence çok güzel izler bırakıyorsunuz.. Ceviz işi bende! 😋
Daha fazla göster

Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş

Yayınlanma

Tarih:

Yazar:

Yavuz Fettahoğlu Hakkında: Managing Partner of yenilikmakina.com & tisasolar.com, Writing for @yenisafak, 7th Chairman of @gencmusiad, Active Volunteer @tebessumdernegi
Bu sohbete gönderdiğiniz mesajlar ve yaptığınız aramalar artık uçtan uca şifrelemeyle korunmaktadır.
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Türkiye’nin kargastik ismi Yavuz Fettahoğlu 🙂 Seni çevrimiçi yakaladım, sorularım var. Yazışalım mı?
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Merhaba Dijital Karga! Gecikme için özür dilerim 🙂 Memnuniyetle.
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Rötarlı uçtum ama güzel şehri kuş bakışı görmek bi başka 😉
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Süpersin! Dijital Karga okuyucuları için kendinden bahsedilir misin? Seni senden dinleyelim gak 😀
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sanırım en zor soru bu benim için 😊 Ama özetle üretmeyi, üreteni seven ve sevdirmek için çalışan bir mühendis diyebilirim.
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sanırım bu konjonktürde en çok ihtiyacımız olan mühendis örneğisin 😀 Üretme aşkınla başlayalım 😊
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Farklı alanlarda girişimlerin var. İlk girişimin hangisi oldu?
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Aslında ilk girişimimi sanırım ilk defa bu röportajda söyleyeceğim 😎 Beni tanıyanların çoğu da bilmiyor: İlk girişimim lise son sınıfta bir “Dijital Yıllık”tı 😀
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Cevizi kaptın şimdi bak. Dijitali duyunca gökyüzünde güneş açıyor 😀 Biraz bahsedebilir misin?
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İlkler Karga’da 😎
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 😊 Ceviz beyni besliyor. Sanırım ondan. 56k modem ve sınırlı imkanlarla internete bağlanabilen bir neslin (birçoğu yaptı bunu) aklına ilk gelen işlerden bir tanesiydi. Maltepe Anadolu Lisesi’nde IRC sohbetlerinden sıkılıp bir forum sitesi açmıştım. Baktım tuttu: “Ya defter nedir?” dedim kaybolup gidecek. Hep erişilebilir bir şey olsun…
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ama bu tutmadı 😊 Forum da bandwith düşük olduğu için sürekli çöküyordu. ICQ’ya geçtik 😀
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital gelişmelerin ömrü kelebek ömrü kadar.
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Üreteni sevmek ve sevdirmek için neler yapıyorsun? Sırlarını paylaşır mısın 🤔
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sivil toplum yapılarında zaman harcıyorum. Gençlerle zaman geçiriyorum ve olabildiğince taleplerini karşılamaya çalışıyorum. Bu bazen üniversitede tecrübe paylaşım toplantısı oluyor bazen motivasyon konuşması bazen de bizzat iş yerinde mentörlük. Aslında burada bir sır yok; insan böyle kodlanmış. Üreten mutlaka o mutluluğu yaşıyor ve seviyor. Ben sadece üretilebileceğini anlatmaya çalışıyor bazen ilham bazen çözüm sunuyorum.
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sen ne güzel insansın. Sabahları ceviz de yiyorsundur bol bol 😊 Mutluluğun formülünü bulmuşsun 😉
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kıymet gösterip bizimle cevizleri paylaşan Dijital Karga sağolsun!
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Motivasyon konuşmanı Instagrama ekle mutlaka. Göremedim orada. Viral olur bir bakmışsın fenomen olmuşsun 😂
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kuş bakışı gördükçe paylaşıyorum naçizane 🙃
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Youtube’a yüklenmiş 1-2 tane mevcut 😊
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Nasıl kaçırmışım 🙀
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sanırım Instagram’ı biraz daha özel hayat için kullanıyorum 😊
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Mecraya göre farklılaştırma 👍 Dijital yıllık niyetine dijital günlük 😀
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yavuz Fettahoğlu sözlüğünden girişimcinin tanımını alalım. Girişimci kimdir?
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 😀 Güzeldi. Girişimci değere dönüştürendir. Herhangi bir potansiyeli kinetiğe çevirebilendir.
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Nene Hatun’da girişimcidir, Vecihi Hürkuş da.
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dünyada eşi benzeri olmayan girişimciler 😍
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yavuz Fettahoğlu penceresinden Türkiye’de girişimciliğin değerlendirmesini alabilir miyiz?
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Türkiye’de girişimcilik büyük bir macera aslında. Zor, başka topraklara kıyasla daha çok fedakarlık isteyen fakat günün sonunda çok daha fazla keyif veren, mutlu eden, hikaye üreten bir alan.
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En büyük hikayeler bu topraklarda. Anlatılacak ve dinlenecek hikayeler ömürden fazla.
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çünkü Türkiye ciddi fırsatları barındırıyor.
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Batıyla kıyaslandığında çok daha fazla fırsat, insan kaynağı var.
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Fırsatlar geliyor. Bildirimleri aç aç aç 😎
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bütün sektörler için mi geçerli bu fırsatlar?
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kesinlikle her sektör için geçerli fakat tabi her iş kolu için geçerli diyemeyiz.
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Örnek vereyim mi? 😀
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital mi 😀
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Alırım bi örnek 🙃
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijitalle bağlayım 😎
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Karga büyük bir fırsatın eşiğinde o zaman
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 🕺🕺
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hazır olun geliyor 🎉🎉🎉
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 🙄🙄
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tüm Kargalar toplandı bekliyor 😁
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Örneğin sigortacılık ya da bankacılık. Klasik finans bitiyor, yerine dijital finans geliyor. Bankalar artık fiziksel yapılarını güçlendirerek değil, dijitali çeşitlendirip, erişimi basitleştirerek girişimler yapıyor. Bankacı ve sigortacı olma hayali kuran gençlere kötü haber: “özellikle gişe memuru, hesap uzmanı, kredi değerlendirme şefi vb. yüzlerce ünvan yok oluyor. İnsana ihtiyaç kalmıyor. Fakat veri analiz edecek algoritma yazan ve yazılım bilen finansçılara bir o kadar (hatta daha fazla) ihtiyaç artıyor.
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yapay Zeka istenilen seviyeye gelirse hiç birine ihtiyaç kalmayabilir 😂
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet ve çok hızlı geliyor… Bugün belki geçtiğimiz milenyumların bir kaçını bir kaç güne sığdırabiliyoruz.
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bugün gurusun yarın cahil
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijitalin hızı sağolsun 😩
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir sürü işin yok olması, robotlar, yapay zeka belki korkutuyor fakat yanlış, o da müthiş fırsatlar barındırıyor…
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Doğal seleksiyon gibi 😊 adapte olamayanı yerler Karga 😎
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Korkutucu olan Google, Facebook aslında. Son 20 yılın hızıyla öğrenmedikleri genetik kod kalmadı. Şimdi yeniden yazma girişimleri var.
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Toplumsal dinamikleri tetikleyecek, yönlendirecek güce erişiyorlar.
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Amazon, Apple hepsi topluyor… Ve bunu biz farketmeden kabul ediyoruz…
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Türkiye son 20 yıldır neyi arıyor, en çok nerelerde geziyor, kimlerle iyi arkadaş, siyasi görüşleri nasıl şekilleniyor
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bizim bilmediklerimizi biliyorlar
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Korkunç bir tablo çiziyorum 🙀
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Düşünsene milyar dolar bütçelerle yapılamayacak faaliyetleri kendi elimizle veriyoruz 🙄
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ama yakında tüm enerji ihtiyacını bir marketin deposunda üretecekler. Dijitalden enerjiye, iletişimden sanayiye büyük bir eksen kayması var.
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Güç noktaları değişiyor.
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Potansiyelimizi kendi kinetiklerine çeviriyorlar 😂
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Girişimciler 😂 Girişimin de iyi niyetlisi kötü niyetlisi var…
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sakinleştim ve sana doğru kanat çırpıyorum tekrar 😂
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sivil toplum işine ilk defa köydeki gençlik kollarının koordinatörlüğü ile başladın. Heyecanla devam ettiriyorsun. Bu sürekliliği neye borçlusun?
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 😀 İnsan yalnızken hiçbir anlam ifade etmiyor. İnsan ait olduğu, hissettiği sosyal topluluklarla değer kazanıyor. Çünkü faydalı oluyorsun ve faydalanıyorsun. Bu da bana keyif veriyor.
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ve en önemlisi sanırım şu; birilerinin hayatının değişmesine vesile oluyorsun.
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 5 6 yıl önce tanıştığın bir genç bugün başarılı bir işadamı oluyor ve gelip teşekkür ediyor. Bunun verdiği haz bambaşka…
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Film şeridi geçiyordur o an gözlerin önünden 😌
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ve yaradılışın bir gayesi var. Benim için bu gaye temelinde anlamlanıyor sivil toplum sorumluluğu…
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tisa Solar’a değinmek istiyorum. Projeden, vizyonundan, yenilenebilir enerji alanından bahsedebilir misin?
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hayatı içerisinde olanları anlamlandırma girişimi takdire şayan, özellikle gençlere ceviz olsun bu açıklamalar 😉
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Cevizi paylaşmak tek başına yemekten daha tatlı 😎
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tisa Solar STK cılığın bereketinin sonucu. Genç MÜSİAD da tanışan 6 ortak.
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ceviz içini olmasa da kabukluyu paylaşıyorum bol bol 😂
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Olsun kırmayı da öğrenmeleri gerek 😀 Hazıra alışmak yok! Üretimi teşvik ediyorsun helal sana Karga!
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tisa’ya dönersek; dernekte tanışan 6 genç. Sürekli ortaklığı teşvik ediyoruz. Bir sürü öğüdümüz var
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kargayı anlamak zor iştir vesselam sen güzel anlattın bir de üstüne 👏🙏
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Güzel hikayelerden bir tane daha. Karga için bir ceviz daha çıkar oradan ayrıca muhabbetini yapalım 😀
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Peki, TİSA gerçekten başlıbaşına farklı bir sohbet konusu 😊
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Cevizlik Girişim: Tisa Solar
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Pek yakında sizlerle 😉
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Genç Müsiad 7. Başkanı olarak gençlere neler söylemek istersin?
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Farkında olmalarını söylemek isterim, ne olduklarının, neden olduklarının, nerede olduklarının. Hayat çok hızlı. Dijital daha hızlı. Bazen bu hızda kayboluyoruz. Arada soluklanıp bu soruları ve cevaplarını düşünmek gerek. Cevaplar her alanda üretime ve üretme mecburiyetimize çıkarıyor bizi. Üretmek illa fiziksel bir çıktı olarak algılanmamalı. Fikir üretmeliyiz. Değer üretmeliyiz. Ağ üretmeliyiz. Çok şey üretmeliyiz. Çünkü hızla üretmezsek her şey için çok geç olacak. Ve ihtiyaç olan her şey biz de mevcut. Yeter ki farkında olalım diyorum sevgili Karga. Cevizci Karga 😊
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gençlerin dikkatine gak!
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hazırsan hızlı sorulara geçiyorum. Kemerlerini bağla 👊
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hızı severim. Motosiklet tutkunuyum. Kaskı taktım.
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Süpersin😎
Kitap önerilerini alalım.
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Necmettin Erbakan Davam
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kemal Tahir serileri
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin kelime?
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hımm 😊 Muazzam.
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sık kullandığın sosyal ağ?
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Twitter
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Steve Jobs mı Mark Zuckerberg mi Elon Musk mı?
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Jobs.
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yavuz Fettahoğlu’nun en sevdiği marka? Bir yerli bir yabancı
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dainese – Torku
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Takip ettiğin önerdiğin sosyal girişim
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Fonluyoruz.com
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sosyal medyada günlük ne kadar zaman harcıyorsun?
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sanırım 2 saat
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin şehir? Bir yurtiçi bir yurtdışı
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Trabzon – Niamey
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: WhatsApp Röportajını nasıl buldun?
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Muazzam.
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bu arada ben İstanbul’u yaşıyorum. O değerlendirme dışı 🙂
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Röportaj yapılmasını istediğin isimler?
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İstanbul baş tacı👊😉
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Özgür Bayŕaktar
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dünyanın ceviz tüketimini buraya taşıdık 😀
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 😂
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ve kesinlikle Eyüp Ateş.
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yazdım listeye 🙏
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hem iş dünyasında hem kıymetli hayatında muazzam insanlarla karşılaşman dileğiyle. Enerjin, motivasyonun, cevizin bol olsun. Dijitalde kal Karga’yı unutma 😎
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 😊 Aynı samimi dileklerle ben de seni selamlıyorum Karga! Cevizlerin ve dalların bol olsun!
Daha fazla göster

Yasin Kaplan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş

Yayınlanma

Tarih:

Yazar:

Yasin Kaplan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş
Yasin Kaplan Hakkında: Event Marketing ve Online Pazarlama, Moof Dijital Reklam Ajansı ve Dijital Pazarlama Okulu.
Bu sohbete gönderdiğiniz mesajlar ve yaptığınız aramalar artık uçtan uca şifrelemeyle korunmaktadır.
Yasin Kaplan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital dünyanın kargastik ismi Yasin Kaplan 🙂 Seni çevrimiçi yakaladım, sorularım var. Yazışalım mı?
Yasin Kaplan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Elbette 🙂 Çevrimiçi olmak işimizin bir parçası haline geldi sanırım 👍🏻
Yasin Kaplan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Süpersin gak🐦
Yasin Kaplan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Karga okuyucuları için bize kendinden bahseder misin? Seni senden dinleyelim 😉
Yasin Kaplan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Öncelikle sektörde önemli bir rol üstleniyorsun. Herkesi yoğunluğu arasından çekip doğru kitle ile buluşturuyorsun. Bunun için teşekkürler gak 🙂

Kendimden bahsetmem gerekirse; Kayserili bir girişimci diye söze başlıyorum genelde. Üniversite yıllarımın son döneminde şirketini kurdum (2008 sonlarına tekabül ediyor.). Dijital dünyaya yönelip “MooF Dijital Reklam Ajansı” adında dijital reklam performans ajansı olarak yolumuza devam ediyoruz. Üniversite yıllarında ki kulüp ve etkinlik yoğun tecrübeden ötürü de dijital dünyanın etkinlik tarafına dokunduk. Dijital Pazarlama Okulu’nu kurduk. Son 3 yıldır dijital odaklı eğitim ve etkinlikler düzenliyoruz.

Yasin Kaplan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kargastik tespitin için teşekkürler Kayserili dostum. Ne kadar ceviz yersek o kadar ilerleriz 😀 Sende de bolca ceviz var hissediyorum 😌
Yasin Kaplan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ceviz önemli tabi. Ne kadar çok birikirse faydası da o kadar uzun süreye yayılıyor 🙂
Yasin Kaplan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital dünyaya adım atmana sebep olan neydi? Hangi faktörler seni bu alana çekti?
Yasin Kaplan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Esasında üniversite kulüplerinde daha çok etkinlik ve organizasyon tarafında ilerlerken, araştırmalarım ve eski ortağımın da önerileriyle Google AdWords tarafını araştırmaya başladık. Google eğitimleri ve sınavlarına katıldık. Şu anda herkesin ücretsiz sınava girip sertifika aldığı Google Partner sistemi o zamanlar (dijital gelişmelerle bir kaç yıl önceye “o zamanlar” diyebiliyoruz🙂) çok daha farklıydı. Sadece sınava girmek için 50$ ödeme yapıyordunuz. Eğitim ve ARGE sürecinde TR’nin ilk 10 GAP (Google Advertising Professional) sertifikasyonunu alan ekibinden biri olduk. Kayseri’de başladık satış sürecine. Şirketin 1 yıllık Kayseri macerası var. Erciyes Teknopark’ta yola koyulduk. Sonrasında tüm operasyon ve merkezi İstanbul’a taşıdık.
Kayseri bizim için zor bir pazardı. Halen Anadolu’da bir çok kurumun dijitale yatırım yapmakta tereddüt ettiği düşünülürse, biz o dönem “arama motoru pazarlaması” anlatmaya çalıştığımızda; “benim motorla işim olmaz” cevabı alıyorduk. 🙂

Neticede sektör 2008’den beri büyüyor. Dijital reklam yatırımları o yıldan bugüne her yıl çift haneli büyümüş. Bu büyümeyi göze aldığımızda doğru sektör bu olmalı ve bu pastadan payımızı almalıyız dedik ve yolumuza devam ediyoruz.

Yasin Kaplan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: “Benim motorla işim olmaz” kimin sözüyse atıfta bulunmalıyız. Zira adamın hakkını yemeyelim büyük ceviz atmış 😂
Yasin Kaplan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Moof için bir özet almazsam olmaz. Kurulduğu günden bugüne neler yaptı kimlere ulaştı? Kısa tarihçe alabiliriz 😀
Yasin Kaplan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: MooF; şu anda dijital reklam odaklı ilerliyor. Google Adwords dikeyinde uzmanlaşıp yola başladığımız, sonrasında ise ekibin büyümesiyle, sosyal medya reklam kanalları, yeni reklam teknolojileri, programatik, doubleclick gibi konularda da hizmet sunuyoruz. Kurulduğu süreçte daha çok kobileri dijital reklam dünyasına dahil etmeye çalıştık. 2010 yılında İstanbul’a gelmemiz ile çalıştığımız markalar ve bütçeler yükseldi. Bir çok sektörde önemli know-how kazanımlarımız oldu. Halen 6 kişilik bir ekip ile bu alanda yeni müşterileri ailemize dahil edip birlikte büyüme hedefimiz ile yola devam ediyoruz. Aslında burada bizim cevizimiz kazandığımız sektör deneyimleri sanırım. Çok enteresan sektörler var çok ilginç aramalar yapıyor insanlar…
Yasin Kaplan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Oooo bana bunlarla gel gak! Hepsine dokunacağız birazdan 😁
Yasin Kaplan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yasin Kaplan sözlüğünden, “Dijital reklam performans ajansı” nedire kargastik bir cevap alabilir miyiz? Markalar, uzmanlar, danışmanlar için kaynak olsun😎
Yasin Kaplan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Şöyle anlatmaya çalışayım kargacığım 🙂 : Aslında şu an Google Adwords veya Sosyal Medya Reklam tarafında reklam vermek isteyen herkes panele girip reklam açabilir. Performans ajansları şurada devreye giriyor: kullanıcılara daha düşük maliyetle daha yüksek geri dönüş sağlıyor. Buradaki geri dönüşün karşılığı; hedef neyse o. Eticaret yapıyorsak; satış, talep toplamak istiyorsak; başvuru formu, veya trafik almak istiyorsak; tıklama. Her reklam belirli metriklere göre reklam sistemlerince puanlanır ve o puanı ne kadar yukarı çekerseniz maliyetler düşer. Bu yüzden biz bu performansı en üste taşımak için çabalıyoruz.
Bir cümle ile; düşük maliyet, yüksek geri dönüş. Gak 🐧
Yasin Kaplan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Duyanlara duymayanlara gelsin bu açıklama, dijital performans adına 👊
Yasin Kaplan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Penguen emojisimi o 🤦🏻‍♂
Yasin Kaplan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Karga emojisini henüz icat edemediler (korkudan sanırım 😒) 😩
Yasin Kaplan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bu konuda baskı kurmalıyız bence
Yasin Kaplan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En son bir ceviz feda ettim, ön pencerenin camı kırıldı. Fayda etmiyor.
Yasin Kaplan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Programatik henüz yeni ve çok fazla kaynağın olmadığı bir alan. Bu yeni teknolojinin reklamverenlere sağladığı faydalardan bahsedebilir misin?
Yasin Kaplan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital reklamcılık teknolojileri ekosistem büyüdükçe gelişmeye devam ediyor. TR’de de artan bir kullanımı olsa da flu kalmış bir alan haklısın sevgili karga. Sistem aslında şunu yapıyor; kullanıcıları davranışlarını analiz edip (ziyaret ettiği siteler, okuduğu makaleler, izlediği videolar, alışveriş davranışları vs.) bu doğrultuda onları segmentlere ayırarak belirlenmiş reklamları gösterme imkanı sunan reklamcılık teknolojisidir. Satın alma iste gerçek zamanlı bir ihale sistemi gibi çalışıyor. RTB (Real Time Bidding) olarak önceden alınmış cookiler sayesinde hedef kitlelerine 50 milisaniye içinde ilgili reklamın gösterilmesi imkanı sunar.
Haliyle en önemli faydası daha doğru hedef kitlelere reklam gösterimi sağlamak.
Yasin Kaplan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital reklamcılık sürekli büyüyen, gelişen ve değişen bir alan. Türkiye ve dünya kıyaslaması yaptığımızda ne durumdayız, senin perspektifinden görelim 😊
Yasin Kaplan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Avrupa’da 2016 yılında dijital reklam yatırımları TV’yi geçti. Türkiye’de 2017 ilk 6 ayında harcanan rakam 1.063 MilyonTL Geleneksel reklamlara yapılan yatırımlara tercih edildiğini görüyoruz. Bu rakam büyümeye devam edecek. Türkiye olarak Dünya’nın gerisinde değiliz. Bir çok mecra kullanımı ve dijital yatırımlarda da en öndeyiz. Android ve internet tabanlı televizyonların yayıldığı bir dönemdeyiz. Artık panelde hedeflemeler arasında TV’lerde yer alacak ve bu dijital dönüşüme geleneksel mecralar ayak uyduracak gibi görünüyor.
Yasin Kaplan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Turkcell, Yaani adımıyla lokal pazarda bir gündem, rüzgar yakaladı. Dijital reklamlar, big data, iletişim kuşkusuz en önemli sebepleri. Sen nasıl değerlendiriyorsun 🙄
Yasin Kaplan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Burdan yerli arama motoruna bağlanabiliriz 😀
Yasin Kaplan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet. Geçtiğimiz haftaların önemli gündem başlıklarından biriydi. Ciddi bir kısım eleştirirken bir kısmı da yerli milli duygularla destekledi. Elbette tüm alt yapı ve teknolojisi ile bir arama motoruna sahip olmak ciddi bir big data avantajı sağlayacaktır. Big data şu an en önemli yatırım. Hiç bir reklam veya geliri olmayan whatsapp’a onca yükle yatırım yapan facebookun amacı da buydu. Turkcell’in çok üzerine gitmek istemiyorum “yaani” karga. Yapılmış bir yatırım var, bekleyip görelim. Ama google ile rekabet edecek bir rakip göremiyorum yakın gelecekte. ( Bu cümleyi kurduğumda da Forbes dergisinin “Nokia ile attığı başlık aklıma geldi” görselle süsleyeceğim yazışmamızı 🙂)
Yasin Kaplan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Mesajım net ama anlayana diyorsun 😂
Yasin Kaplan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ajanslara, markalara geri dönüp bir konuya parmak basmak istiyorum. Dijital dünyada iletişimi nasıl değerlendiriyorsun? Ajansların hem kendi aralarında hem markalar ile iletişimi, sektördeki uzmanların arasındaki diyalog vs
Yasin Kaplan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital iletişim değerlendirmesi yapıyoruz ✋️
Yasin Kaplan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ajans-marka iletişimi hassas noktalar. Bizim tarafta konu reklam olduğu için işin başında tüm detayları konuşup ona göre çizgilerimizi belirliyoruz. Sosyal medya içerik ajanslarının işi burada daha zor. Tamamen temsil var çünkü orada. Ve sürekli iletişim söz konusu.
Sektörel iletişim konusunda ise etkinlikler biraz çözüm oluyor sanırım. Sektörün konuşulup tartışıldığı, networking odaklı etkinliklikleri önemsiyorum. Fiziksel iletişim her zaman daha kolay ve daha etkili sonuçlar doğurabiliyor. Her sektörde olduğu gibi tatlı rekabetlerinde sektörü geliştireceğine inananlardanım.
Yasin Kaplan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Etkinlik dedin Dikgak! Dijital Pazarlama Okulu bizim için hayli önemli ve cevizlik bir iş. Eğitimle, etkinlikle ilgili kaliteli iş çıkarmak kolay değil. İlk kez duyacaklar için bahsedebilir misin?
Yasin Kaplan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İşte bu. Dijital Pazarlama Okulu ismini görünce duyunca heyecanlanıyoruz. Marka bilinirliği tarafında da ajansı geçti. Sektörde veya ilgili kişilerde kimi görsel okuldan bahsediyor. Buda bizi ayrıca mutlu ediyor. İşin etkinlik tarafı her ne kadar fiziksel+beyinsel zor bir iş olsa da bende verdiği haz daha yüksek. Koşturmayı seviyorum sanırım 🙂 Sana uçmak neyse bana koşturmak o 👊🏻

Dijtial Pazarlama Okulu; dijital odaklı eğitimler ve etkinlikler düzenleyen, bu çalışmalarıyla ekosistemi büyütmek isteyen bir kurum. Tamamen sınıf ortamında eğitimler düzenlediğimiz bir okul. Sektörde sistem olarakta bir ilk aslında.. Eğitimler 1 veya 2 günlük eğitimler olarak veriliyor. Dijitali bir üst olarak belirlersek, altında onlarca konu var. Bu konuları parçalara bölüp belirli günlerde eğitimlerini veriyoruz. Hap niteliğinde dersler diyelim.

Yasin Kaplan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijitalde bugün gurusun yarın cahil. Eğitimleri ve kendinizi nasıl güncel tutuyorsunuz? Edindiği vizyonu düşünürsek güncellenmek olmazsa olmaz 💻
Yasin Kaplan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hem ajans hem de okul tarafında söylediğin gibi gelişmeleri sıkı takip etmemiz gerekiyor. Ben bile eğitim ve seminer esnasında anlatırken o an yeni bir güncelleme gelebiliyor. Sıkı takip gerektiriyor. Bu noktada ekip olarak resmi blogları, global yayınlanan makaleleri, Google ile ilişkimiz gereği işin o boyutundaki iletişimimizi sürekli güncel takip ediyoruz. Okul tarafında şu an toplam 22 eğitmenimiz var. Her biri kendi alanında önemli işlere imza atmış marka isimler. Konuları da birlikte istişare ile belirliyoruz.
Örneğin dijitalin önemli gündem maddelerinden “bitcoin” eğitim serisine başladık ve hayli rağbet görüyor 🙂
Yasin Kaplan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Konuların, dediğin gibi, alt kategorilere bölündükçe sonu yok gibi geliyor. Bitcoin hakkındaki bilgilerine de başvuralım 😀
Yasin Kaplan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Nereye gidiyor bu bitcoin🙄
Yasin Kaplan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital gündemi son dönemde oldukça meşgul eden bir konu. Bende merakım ve ilgimden dolayı araştırıyorum. Bir kaç yazı da yazdım konuyla ilgili. Türkiye’nin bir kaç şehrinden telefonlar gelmeye başladı. Alalım mı diyenler, yatırım tavsiyesi isteyenler… Beklentiler yıl sonu 10K$ görmesi yönünde. Bu bir yatırım tavsiyesi değildir 🙂
Sistem olarak aslında çok eski bir alt yapısı olan blockchain tabanlı oluşturulan ve nihayetinde dijital bir finans ekonomi sistemi oluşturulan bir yapı bitcoin. Son 1 hafta içerisinde kripto para dünyasına yaklaşık 50 milyar dolar para girdi. Haliyle tüm dünyanın dikkatini çektikçe ve hacim büyüdükçe büyüme artıyor. Özellikle altcoinlerde risk çok daha yüksek. Yatırımcıların bol bol okuyarak temkinli yatırım yapmaya davet ediyorum.
Yasin Kaplan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital Yatırım Okulu mu kursak 😀😂
Yasin Kaplan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Oooo bir karga ile hiç ortak olmamıştım. Bunu bir konuşalım mantıklı 🙂
Yasin Kaplan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sabırla beklediğim soruya geldik. Hazır mısın?
Yasin Kaplan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bırak gelsin
Yasin Kaplan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Eğitimler, etkinlikler ve ajans derken sektörün bilinç kazanması adına güzel bir cevap istiyoruz 😎 Dijital Medya Uzmanı kimdir?
Yasin Kaplan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet bilinç önemli. Maalesef sektörümüzde bazı titlelar çok kolay kazanılıyor. “Uzman” kelimesini kullanmayan kalmadı sanırım biraz sevmediğim bir kelime. Bir çok toplantı da yaşadığımız bir sorun. Uzman olduğunu belirtip nitelikli hizmeti sağlayamayan gruplar. Sektöre her ne kadar olumsuz intiba bıraksalar da bilinç kazandırmak adına kendi cevabımı vermeye çalışayım: Dijital Medya Uzmanı; marka için hedef pazar ve kitleyi önce araştırıp tespit eden, marka bilinirliği ve satış tarafına katkı sağlayacak çalışmalar yürüten, marka için doğru dijital mecrayı seçen, kitle ile iletişimi güçlendirecek etkileşimler yaratan ve online ortamda proje kurgulayan ekip üyesidir. Bu yüzden sosyal medya platformlarını ve önceliklerini iyi tanımalıdır. Google Analytics ile verileri doğru okumalı dijital pazarlama süreci (SEO, SEM, e-mail pazarlama, mobil pazarlama ve web sitesi güncellemesi gibi) ile ilgili yönlendirme yapacak kadar bilgi sahibi olan kişidir.
Yasin Kaplan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital medya uzmanı olmak isteyenlere, adaylarına tavsiyelerini alalım. Cevizleri yemeden kendilerine uzman demesinler hemen 😒
Yasin Kaplan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet bol bol ceviz yemeleri lazım. Bazı üniversitelerde artık yeni medya isimli bölümler var. Bu bölümde okumayanlar ve bu alana yönelmek isteyenler etkili eğitimleri araştırıp bu eğitimleri alsınlar. Ama eğitimden önce dijitalin hangi alanında ilerlemek istediklerine karar versinler. Kendilerini teknik kısımda mı iyi hissederler yoksa içerik kısmında mı? Yaratıcı mısın? Analizci mi? Sayısal zeka mı? Sözel zeka mı? Önce kendini tanımak yani.
Sonra uygulama içeren eğitimleri araştırmalılar. Eğitim tek başına yetmiyor, kendi uygulamalarını gerçekleştirmeli ve sürekli güncel gelişmeleri takip etmeliler. Süreç zahmetli. Ceviz yemek için ağaca tırmanmak lazım. Ağacı çırpmak lazım. Cevizin boyası ele bulaşacak falan. Herkes sen mi be karga 🙂
Yasin Kaplan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dikgak! Dijital şakaya gelmez! Ağaçtan defalarca düşmeden bu iş olmuyor. Benim uçtuğuma bakmayın, olayım başka 😌
Yasin Kaplan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kemerlerini sıkı bağla hızlı sorulara geçiyorum 👊😎
Yasin Kaplan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hızlı cevaplar bende.
Yasin Kaplan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yasin Kaplan kitaplığından öneriler alalım ✋️
Yasin Kaplan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Genelde girişimcilik konulu kitaplar var bende, felsefe içerikli de bir önerim olsun:
– 80/20 İlkesi – Richard Koch
– Neden Satın Alırız? – Paco Underhill
– Yürümenin Felsefesi – Frederic Gros
Yasin Kaplan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin sosyal ağ hangisi?
Yasin Kaplan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Linkedin
Yasin Kaplan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Biraz da Instagram sanırım.
Yasin Kaplan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sosyal medyada günlük ne kadar vakit geçiriyorsun?
Yasin Kaplan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İşim gereği bu süre ortalamanın epey üzerinde sanırım. 5 saat > diyebilirim.
Yasin Kaplan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yasin Kaplan’ın en sevdiği marka? Bir yerli bir yabancı
Yasin Kaplan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Türk Hava Yolları
Google
Yasin Kaplan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tek rakibim Türk hava yolları
Yasin Kaplan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 😄
Yasin Kaplan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin şehir? Bir yerli bir yabancı
Yasin Kaplan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İstanbul
Prag
Yasin Kaplan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kayseri memleket kontenjanından gelsin
Yasin Kaplan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin kelime?
Yasin Kaplan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir Türkçe bir İngilizce
Yasin Kaplan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: “Saçma” kelimesini çok kullanıyorum. Ağza güzel oturuyor 🙂
İngilizce’de “serendipity”
Yasin Kaplan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kayseri’ye gidecekler için olmazsa olmaz tavsiyelerin varsa alabiliriz 😊
Yasin Kaplan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Şehir çok düzenli. Şehirler AB’ye girecekse ilk Kayseri girmeli 🙂 Pastırma deneyimleri yaşamalı. Erciyes’in toz karında kayaktan sonra sucuk ekmek tadılmalı. Akşam yemeğine mantı. Sonuç +5 kg
Yasin Kaplan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: The House Cafe açılıyormuş Kayseri’ye. Karga’nın tavsiyesi olsun, gidin mutlaka Abdullah Gül Müzesi’nin içinde 👍
Yasin Kaplan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Senden aldım bu haberi. Güzelmiş👍🏻
Yasin Kaplan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sık kullandığın mobil uygulama, sosyal medya dışında?
Yasin Kaplan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Feedly > Gündemi takip ettiğim uygulama.
Blockfolio > Bitcoin gündem ve rakamlar 🙂
AliExpress
Yasin Kaplan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: WhatsApp Röportajını nasıl buldun?
Yasin Kaplan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yapılana Pratik. Okuyana Faydalı.
Yasin Kaplan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Röportaj için önereceğin isimler var mı?
Yasin Kaplan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sanırım önereceğim bir çok isimle yapıldı 🙂 Yine de aklıma gelenler.
İsmail Emrah Demirayak
Aykut Aslantaş
Yasin Kaplan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital dünyanın rüzgarı, sinerjisi üzerinde olsun değerli dostum. Ceviz ye bol bol, Karga’yı unutma 🙏
Yasin Kaplan WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Karga çok teşekkürler. Daha çok ceviz tüketeceğim. Takipteyiz aklımızdasın. Sevgiyle kal ❤❤
Daha fazla göster

Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş

Yayınlanma

Tarih:

Yazar:

Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş
Soner Canko Hakkında: BKM | BKM EXPRESS | TROY ÖDEME | fintechistanbul.org
Bu sohbete gönderdiğiniz mesajlar ve yaptığınız aramalar artık uçtan uca şifrelemeyle korunmaktadır.
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Oooo Soner Canko çevrimiçisin 🙃 Sorularım var, kargastik bir röportaja var mısın? Yazışalım mı?
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Haydi başlayalım 😊
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Süpersin 😎
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital Karga okuyucuları için kendinden bahsedilir misin? Seni senden dinleyelim gak!
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Nereden başlasam ?

Nasıl anlatsam ?

🎼

Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çocukluğuna inebiliriz 😀
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yer aldığın sektörü düşünürsek harçlıklarla ilgili bir soru sorsam tam yerinde olur 😁
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Herşeyi sorabilirsin.
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ben DijitalCEO !

Beni merak edenler LinkedIn üzerinden beni tanıyabilir.

desem çok mu dijital olur 😇

Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kaçamak cevaplara ceviz atıyor Karga okuyucuları 😂
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Pekala 1969 İstanbul doğumluyum. Harbiye İlkokulunda okul hayatım başladı.
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İlkokul öncesinde terzi Kirkor Usta’mın yanında ilk esnaflık / girişimcilik tecrübelerimiz kazandım. Yaş 6 !
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ortaokulu Haydar Paşa Lisesi’nde bitirdim ve Etiler Otelcilik Turizm Meslek Lisesi’nde yatılı öğrenci oldum.
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ağaç yaşken eğilir ama yaş 6 çok yaşmış 👏👏
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Meslek lisesinde okurken seçtiğim mesleğin çok meşakkatli olduğunu anlayarak, üniversiteye devam etme karar verdim ve sınavlara hazırlandım.
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 1986’da İstanbul Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’ne birincilikle girdim. Sanırım fazla çalıştım 😁
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yaptım mı tam yaparım diyenler arasında da yerini alıyorsun 😉
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İlk üç sene ortanın altı bir öğrenci olmayı başardım. Ancak son sene kız arkadaşım (şimdi eşim) sayesinde okulu tam vaktinde bitirdim 🤓
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kız arkadaşına bol cevizli şanslar diliyoruz ✋️
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Lisans biter bitmez İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Para Banka Yüksek Lisans programına başladım.

Yine fazla çalışmıştım 🤓

Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 1990 yılında üniversite biter bitmez gerçek anlamda profesyonel iş hayatım başladı. Bir bankanın otomasyon bölümünde yardımcı bilgisayar işletmeni olarak kabul aldım.
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sosyal bilimler eğitimi almış olmama rağmen bu sayede teknoloji sektörüne giriş yaptım.
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hoşgeldin 😄
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bu isabetli başlangıçtan sonra sosyal bilimler ve teknoloji konusundaki bilgi ve tecrübelerimi derinleştirdim. Bu sayede kendimi çok iyi hissediyorum.
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Soner Canko sözlüğünden DijitalCEO için afilli bir tanım alabilir miyim? DijitalCEO nedir?
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: DijitalCEO
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: meraklıdır
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: gözlemcidir
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: test eder, dener
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: sürekli yeniliklere açıktır
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: sürekli gelişime ve değişime inanır
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 😎
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital dünya koca bir okyanus. Bu okyanusta dikkatini en çok çeken seni meraklandıran ve heyecanlandıran konu/iş hangisi?
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bu alemde dikkatimi çekmeyen, beni meraklandırmayan ve heyecanlandırmayan bir konu yok. 😜
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En büyük merak konusu dijitalin kendisi 😀
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tüm konuları yazarsam çok uzun bir liste olur.
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çok doğru ifade ettin.
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 👍
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Finans teknolojilerinde dijitalin etkisini nasıl değerlendiriyorsun? Geçmişte, günümüzde ve gelecekte 🤓
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Mobil teknolojileri de bu konuya dahil edebiliriz.
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Geçmişte bankaların arka ofislerinin otomasyonu için kullanılan dijital teknolojiler bugün müşterilerin temas noktalarındaki önyüzler için kullanılıyor.
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Mobil teknolojiler finans sektöründe; A) kurum içi iş akışlarını hızlandırıyor
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: B) Büyük müşteri kitlelerini daha küçük organizasyonlar tarafından yönetmeyi mümkün kılıyor.
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: C) Eskiden sadece çalışma saatlerinde yapılan işlemleri 365 gün 7/24 yapmamıza imkan veriyor.
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gak! Bakışlarım keskin, uçuşum hızlıdır ama son gelişmelere ben bile yetişemiyorum.
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dünya Türkiye karşılaştırması yaparsak, finans teknolojilerinde ne durumdayız?
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Finans teknolojilerinde Türkiye en inovatif pazarlardan biri olarak biliniyor. Uzun yıllardır bunun keyfini yaşıyoruz. 😀
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bununla beraber bu güzel itibar bizlere çok büyük bir sorumluluk yüklüyor.
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Adeta 4×100 bayrak yarışından sürekli birinci gelmek zorunda olan sporcu gibi hissediyoruz. 🏃
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital dünyada böyle mutluluk ve gurur verici haberler almak güzel ☺️
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İstikrar önemli 😅
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bu dünyaya dalmışken TROY hakkında derin bilgi ve tecrübelerini öğrenebilir miyiz?
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Nedirle başlayabiliriz 😁
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: TROY = Türkiye’nin Ödeme Yöntemi
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: BKM’nin Türkiye’ye değer katma vizyonunun en son ürünü olarak tanıttığımız markamızdır. 💳
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: www.troyodeme.com sitesinden tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: TROY için geçtiğimiz hafta yayınladığımız Evrencan Gündüz videomuzu mutlaka izlemelisiniz.
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Harika Öneri listeye alıyoruz hemen 👍🙏
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 🎼🎹🥁🎷🎺🎸🎻🎵
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Finansal teknolojiler sektörüne olan ilgisini her fırsatta dile getiren Singapur, yakın dönemde geliştirilecek olan finansal yapay zeka projelerine toplam 20 milyon dolar destek sağlayacağını açıkladı deyip yapay zekaya tatlı bir giriş yapalım.
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bu beklenmedik soruya Soner Canko cevap vermeli.
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ben Soner Canko’nun bot uygulamasıyım. 🤖
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 😀
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Merhaba, soruları sormaya Bot Karga devam edecek 😀
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yapay zeka gibi projelere büyük bütçeler ayrılması tabii ki çok güzel.
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yaklaşık 70 senedir dünya gündeminde olan yapay zeka gibi bir konunun salt bütçe kaynakları ile hızlanması ve başarıya ulaşması mümkün değildir.
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bu konuda tüm bileşenlerin doğru yerde, doğru zamanda ve doğru projelerle bir araya getirilmesi çok önemlidir.
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Başarıya ne zaman ulaşır bilmem ama yakında bankaya giden müşterileri robotlar karşılayabilir 😂
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Biz de bu konuda gereken özeni göstererek 3 farklı üniversiteden akademisyenlerle çalışıyoruz.
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ödeme teknolojilerinin geleceğinde yapay zekanın kullanımı için doğal zekalarımızı zorluyoruz. 😀
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Doğal zekalar için ceviz yiyin bol bol 😂
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ödeme teknolojilerinin geleceği dedin ve aradan çekip soruyorum. Nereye gidiyor bu alan?
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital CEO her sabah kahvaltıda bolca ceviz yiyor.
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bolca ceviz kararında WhatsApp röportajı her sabah tüket 😉
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bugün tek tek düşündüğümüz, değerlendirdiğimiz, onayladığımız ve zaman kaybettiğimiz her ödeme sürecinin daha hızlı, daha kolay ve daha güvenli (kısaca görünmez) olması için çalışıyoruz. 🚅💳🚄📱
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital para birimleri için ne düşünüyorsun? Bitcoin bu konuda önemli bir örnek..
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital para birimlerine karşı çok mesafeli duruyorum.
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Pek sempati beslediğimi söyleyemem.
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital paradan ziyade arkadasındaki Blockchain teknolojisi beni daha çok ilgilendiriyor.
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Blockhain dijital dünyanın sıradışı gelişmelerinden biri.
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sağladığı imkanlar kadar büyük tehlikeler de doğruyor.
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Senin Blockhain içi görüşlerin neler 😄
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Pek olumlu olmayacak sanırım 😁
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Blockchain sadece dijital para demek değildir.
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Blockchain teknolojisi birçok yeni iş modelini beraberinde getirecek
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Devletlerin de bu sisteme geçiş yapacağı konuşuluyor
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bu nedenle blockchain teknolojiler için olumsuz düşünmüyorum.
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital para ≠ Blockchain
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Birçok devlet dijital para üzerinde çalışıyor.
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Blockchain ile yeni iş modellerini her sektör kendisi çalışıyor.
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Teknoloji sohbetlerinden bahsetmezsem olmaz 🙃
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Toplam kaç bölüm oldu? Geri dönüşler nasıl anlatabilir misin..
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir tanesi tanıtım, üç tanesi konuklu olmak üzere toplam dört video yayınladık.
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Geri dönüşler beni çok mutlu etti.
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yeni konuklarla Dijital CEO tam gaz devam edecek.
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Görüş ve önerilerinizi beklerim 🤓
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bol fikir ve öneride bulunacağım 👍 Daim olsun 😉
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 🙏
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hazırsan hızlı sorulara geçiyorum. Kemerlerini bağla 👊
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Lütfen
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Soner Canko’dan kitap önerileri alalım
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kürk Mantolu Madonna
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin renk hangisi?
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sarı
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin şehir?
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İzmir
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Favori mobil uygulaman?
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Twitter
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sosyal medyayı günlük kaç saat kullanıyorsun?
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 1 saat
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Takip ettiğin önerdiğin sosyal girişim
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Givin, Askıda Ne Var?, Yuvarla
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Soner Canko’nun en sevdiği marka? Bir yerli bir yabancı
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: TROY ve Tesla 💳🚘
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Steve Jobs mı Mark Zuckerberg mi Elon Musk mı?
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Atatürk 🇹🇷
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gak! Onun yeri başka.
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: O zaman üçü de değil 😂
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: WhatsApp Röportajını nasıl buldun?
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çok yaratıcı buldum. 👍
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Karga bu işi biliyor 😅
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Röportaj için önereceğin isimler var mı?
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Mert Salur – Getir
Soner Canko WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Fintech dünyasında, dijitalde ve tüm işlerinde bol başarılı bol kargastik günler diliyorum. Karga’yı unutma cevizsiz kalma 👊😉
Daha fazla göster

Fırat Demirel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş

Yayınlanma

Tarih:

Yazar:

Fırat Demirel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş
Fırat Demirel Hakkında: Yazar, araştırmacı, mühendis. @webrazzi @arkakapak / J. Coffey’den hallice. / @TRgirisimleri desteğinizi bekliyor: TurkiyeninGirisimleri.com
Bu sohbete gönderdiğiniz mesajlar ve yaptığınız aramalar artık uçtan uca şifrelemeyle korunmaktadır.
Fırat Demirel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital dünyanın kargastik ismi Fırat Demirel 🙂 Seni çevrimiçi yakaladım, sorularım var. Yazışalım mı?
Fırat Demirel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hazırım 🙂
Fırat Demirel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Süpersin 😎
Fırat Demirel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Değerli okuyucularımız için bize kendinden bahseder misin? Seni senden dinleyelim 😉
Fırat Demirel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 1985 Kars doğumluyum. 2004’te İstanbul Üniversitesi Elektrik Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümüne yerleşince İstanbul macerası başladı. 2017’den bu yana profesyonel olarak dijital sektörde çalışıyorum. Önce mobil servisler ve web projeleri geliştirdim, 2009’dan bu yana da Webrazzi.com’da internet girişimleri ve teknoloji dünyası hakkında yazar olarak görev alıyorum.
Fırat Demirel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bilmem yeterli oldu mu. 🙂
Fırat Demirel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Blog yazarı alırım bi ceviz 😉 Cevizlik işler yapan güzel insan, daha ne olsun 😌
Fırat Demirel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 😊
Fırat Demirel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijitalde ilk günün nasıl başladı? Seni bu alana doğru çeken şey ne oldu?
Fırat Demirel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hmm. Kars’ta bir internet kafede girmiştim sanırım ilk kez. Bir de ortaokulda eve dönerken bir mağazanın camında bilgisayardan televizyon yayını yapıldığını görmüştüm. Sanırım o zaman etkilendim. Üniversiteye geldiğim evde internete bağlanmamıştım hiç. Her şey buraya gelince başladı. 🙂 İnternette arama yapmak ve merakının peşinden gidebilmek sanırım ben içine çeken şey oldu.
Fırat Demirel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijitalin cazibesi dayanılmazdır 😁
Webrazzi ile beraber internet girişimlerinin nereden nereye geldiklerine şahit oluyorsun. Belki de kendini onların hikayesinde buluyorsun.. Nasıl bir his?
Fırat Demirel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tarihe tanıklık etmek harika bir his. Elbette kendi hikayem de bunun bir parçası. 🙂
Fırat Demirel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Fırat Demirel sözlüğünden girişimcinin tanımını alabilir miyiz?
Fırat Demirel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital dünya için konuşacak olursam; kalıpların dışına çıkan bir iş için teknolojinin tüm imkanlarından faydalanan kişiye girişimci derim.
Fırat Demirel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Girişimciler duysun, okusun, kulaklarına küpe yapsın 👊
Fırat Demirel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yazarlık yönünü açmak istiyorum biraz. Dijital dünyada üretici rolünü üstlenmek kolay değil.
Fırat Demirel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijitalden önce var mıydı, yoksa dijitalle mi başladı yazarlık?
Fırat Demirel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Üniversiteye kadar bir şey yazan biri değildim. Zaten sayısalcı olduğumuz için edebiyata çok meyilli değildim. Ama üniversitede bir kafamın dumanlı olduğu bir dönem günlük yazmaya başladım. Uçakta, trende, otobüste, vapurda, her yerde kendi hikayemi, hissettiklerimi vs. yazar oldum. Normalde dijitalde başladı diyecektim ama evet, öncesinde böyle bir yoğun yazınsal tecrübem oldu. Sonra bir arkadaşım beni yönlendirdi, önce Pilli Network bloglarında sonra Webrazzi’de yazmaya başladım. Yazış o yazış. :))
Fırat Demirel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Pilli Network Türkiye internet tarihinin mihenk taşlarından 😊
Fırat Demirel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet, bendeki yeri de ayrıdır. Dijitalde Türkçe içerik üretilmesine önemli katkıları oldu. Ama maalesef oradan ayrılan yazarlar, sanırım, çok fazla bu işe tutunmadı. Ben bir istisna gibiyim.
Fırat Demirel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Türkiye’de bloglar ve blog yazarları hakkında neler düşünüyorsun? Şu sıralar pek sardım bu konuya 😀
Fırat Demirel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Özelde yorum yapamam ama genel olarak nitelikli Türkçe içerik üretmek konusunda gidecek çok yolumuz var bence.
Fırat Demirel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 17 Kasım’da Kadir Has Üniversitesi’nde “Üçüncü Blog Yazarları Çalıştayı” düzenlenecek. Orada bu konular daha ayrıntılı tartışılacaktır. Ben de bir oturumda konuşmacıyım. Tüm Dijital Karga okuyucularını beklerim. 🙂
Fırat Demirel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Duymayan katılmayan kalmasın 😉
Fırat Demirel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Aylık kitap ve kültür dergisi çıkarıyorsunuz. Arka Kapak projesinden bahsedebilir misin?
Fırat Demirel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hem dijitalde hem gelenekselde üretiyorsun 👏
Fırat Demirel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Arka Kapak bundan 3 yıl önce Türkiye’de edebiyat ve kültür alanında nitelikli bir yayın olma iddiasıyla yola çıktı. Babil.com’un da kurucusu olan Mehmed Ali Çalışkan’ın liderliğindeki dergiye bende sanırım 3. sayısında dahil oldum. Benim gibi dijital/teknolojik kültür üzerine bir yazara kabul etmesi de sanırım Arka Kapak’ı diğer edebiyat dergilerinden ayıran yanlarından biri. Dergide çok değerli isimlerle yazma fırsatı bulduğum için kendimi şanslı hissediyorum. Kitap fuarına gidecekleri Salon 3, No: 3605B’de Arka Kapak standını ziyaret edebilirler. Arkakapak.com’da da bazı içeriklerimizi okuyucularımızla paylaşıyoruz. 🙂
Fırat Demirel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İyi fuarlar değerli okuyucular 📚
Fırat Demirel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İnternet girişimleri, edebiyat ve teknoloji şüphesiz bu alanlarla beraber bir çok alanda sosyal medyadan faydalanıyoruz.
Fırat Demirel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sosyal medya içerik üreticilerine, internet girişimcilerine, geleneksel yazarlara ne gibi fırsatlar sunuyor?
Fırat Demirel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sosyal medyanın en büyük etkisi içerikleri birer virüs gibi yayabilmesi. Bu sayede içeriklerimizi çok geniş kitlelere ulaştırabiliyoruz. Ancak özellikle Twitter ve Facebook blog yorumcularının sonunu getirdi diyebiliriz. Artık eskisi gibi blog yazılarının altında uzun yorumlar görmek zor. Diğer yandan sosyal ağlar epey zamanımızı çaldığı gibi üretkenliğimizi de etkiliyor. Hatta içeriği ‘flood’ ile paylaşanlar da var. Ben daha çok bağımsız yazı üretme taraftarıyım. Özetle sosyal medyanın iyi taraflarını alalım ama kendimizi de kaptırmayalım. 🙂
Fırat Demirel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sosyal medyayla beraber alışkanlıklarımız da değişiyor. Dijitalin Fırat Demirel’in hayatındaki en büyük etkisi nedir?
Fırat Demirel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ömrümü tüketmesi. 🙂

Şaka bir yana internetle tanıştıktan sonra ciddi şekilde zamanımı almaya başladı. Gerek merakımın peşinde gerekse kontrolsüz şekilde dijital dünyaya bağımlı hale geldim. Otomobil oyunlarını bıraktım. Dizi-sinema da çook nadir izliyorum. İnternette çok gezinmek bir anlamda beni derinleştiriyor ama bir yandan da analog hayatı özlüyorum.

Fırat Demirel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kargaların ömrü hayli uzun 😂
Fırat Demirel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet, sen o konuda daha şanslısın. 🙂
Fırat Demirel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Mikrodan makroya doğru yolculuğa başlıyoruz 😎
Fırat Demirel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dünyadaki gelişmeleri baz alınca Türkiye’de dijitali nasıl değerlendiriyorsun?
Fırat Demirel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijitalden kastın nedir tam olarak?
Fırat Demirel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijitalle ilgili her şey. Sosyal medya, Endüstri 4.0, dijital pazarlama, big data…
Fırat Demirel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital dünya konumdan bağımsız bir kavram. Dolayısıyla aslında dünyadaki hemen her gelişmeyi takip etmemiz ve kullanmamız mümkün. Ancak yine içerik tarafında olduğu gibi ürün ve hizmet
anlamında da değerli işler üretme sıkıntımız var. Yine de umutluyum, dijital ekonomi genişledikçe daha kaliteli iş yapanların sayısının da artacağı kanaatindeyim.
Fırat Demirel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yaani içerik bulma noktasına yerli arama motoru pazarına iddialı bir giriş yaptı. Ne düşünüyorsun?
Fırat Demirel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Geç bir adım olduğuna şüphe yok. Teknik anlamda tartışılacak tarafları da var ama geribildirimlerle daha iyi bir noktaya gelebilir. Google’ın iyice reklama bulanmış olduğu bir ortamda yerli bir arama motoruna şans verebilirim.
Fırat Demirel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Türkiye’nin İnternet Girişimleri kitap projen var. Arıkovanı’ndan da destek bekliyorsun. Proje hakkında söyleyeceklerin vardır, söz sende 😊
Fırat Demirel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Türkiye’de 2006 yılından önce internet girişimlerine ciddi şekilde odaklanan bir dijital yayın organı yoktu. Bu nedenle Türkiye’nin ilk internet girişimlerinin nasıl bir kuruluş ve büyüme aşaması geçirdiklerini tam olarak bilmiyoruz. Ben de ilk kitabımla çok az bilgiye sahip olduğumuz bu 10 yıllık dönemi aydınlatmak, internet sektörüne ve girişimcilere faydalı bir eser sunmak istiyorum. Dijital Kargo okurlarını da destek olmasını diliyorum. 😊
Fırat Demirel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Girişimcilik ve girişimler tüm dünya için hayli önem taşıyor. Bol cevizli olacağı kesin. Geniş bir kitleye ulaşması dileğiyle..
Fırat Demirel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Allah kimseyi dünya malına aşık etmesin. ~ Babam

Fırat Demirel için sözün ne ifade ettiğini öğrenebilir miyiz?

Fırat Demirel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Babamın aklımda kalan bir sözüydü. Maddiyata fazla önem vermemek gerektiğine inandığım için baş köşeye koydum. 😊
Fırat Demirel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Türkiye’de internet girişimleri ve girişimcileri hakkında neler düşünüyorsun? Düşüncelerini, tavsiyelerini, tespitlerini öğrenmek faydalı olacak 😌
Fırat Demirel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Girişte de bahsettiğim gibi girişimcinin olaylara farklı bakabilmesi ve teknolojinin nimetlerinden faydalanması gerek. Bunu başarmak için de başkalarının tecrübelerini okumak, araştırmak ve özellikle çok çalışmak lazım. Kader gayrete aşıktır derler, girişimcinin kaderini de gayreti belirliyor bence. 🙂
Fırat Demirel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Arıkovanı nedir? Bilmeyenler için bizi aydınlatır mısın?
Fırat Demirel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Arıkovanı bir kitlesel fonlama platformu. Bir projesi olan ama sermeyesi olmayan kişiler bu gibi platformlarda hayallerini gerçekleştirme imkanı buluyor. Diğer kullanıcılar da hem proje sahiplerini destekliyor hem de üretilecek bu yeni ürünleri satış fiyatını altında almış oluyor.
Fırat Demirel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kemerlerini sıkı bağla. Hızlı sorulara geçiyoruz 😎
Fırat Demirel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hızlanalım. 🕺
Fırat Demirel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kitabı çıkacak birisi olarak kitap önerilerini alalım 😀
Fırat Demirel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Uzun bir konuya girdik, bunu ayrıca konuşalım. 😀
Fırat Demirel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin kelime?
Fırat Demirel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hayırlısı
Fırat Demirel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Favori rengin?
Fırat Demirel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sanırım yok
Fırat Demirel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Maviyi, yeşili severim.
Fırat Demirel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin şehir?
Fırat Demirel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İstanbul olabilir. Hem güzelliğiyle hem ikiye bölünmüş, zıtlıkları içinde barındırmasıyla çok özel bir şehir.
Fırat Demirel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sık kullandığın sosyal medya kanalı?
Fırat Demirel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Android’deki menüye bakılırsa Instagram ama webi katarsak sanırım Twitter olur.
Fırat Demirel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Favori mobil uygulaman?
Fırat Demirel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Adblock Browser 🙂
Fırat Demirel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: WhatsApp Röportajını nasıl buldun?
Fırat Demirel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Güzeldi. Samimi bir tarzı var.
Fırat Demirel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Röportaj için önereceğin isimler var mı?
Fırat Demirel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bana da vakit ayırdığınız için teşekkür ediyorum.
Fırat Demirel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hmm. Ahmet Durmuşoğlu, Sait Borlak, Ahmet Alpat, Onur Özcan. Bu isimler farklı şeyler anlatabilir. 🙂
Fırat Demirel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kitabın bol destek alsın, bol okuyucuya ulaşsın Fırat Demirel. Dijitalde güzel işler yapman güzel izler bırakman dileğiyle. Cevizle kal Kargayı unutma 😉
Fırat Demirel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Klavyene vaktine sağlık hocam tekrar görüşmek üzere 🙏👍 Kitap önerileri için ekleme yapacaksak çarşambaya kadar gönderebilirsin..
Fırat Demirel WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çok teşekkürler. Merak edenler blog yazılarıma firatdemirel.com’dan ulaşabilir.
Daha fazla göster

Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş

Yayınlanma

Tarih:

Yazar:

Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş
Turgut Erkaynak Hakkında: #Experienced & #Curious #Sales & #Marketing #Executive, #Trusted #Blogger, #Chess Enthusiast, @HerGun30saniye, Ex- Avea-Digiturk-Yıldız Holding-TTNET
Bu sohbete gönderdiğiniz mesajlar ve yaptığınız aramalar artık uçtan uca şifrelemeyle korunmaktadır.
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Pazarlamanın, satışın, dijitalin kargastik insanı Turgut Erkaynak 🙂 Seni çevrimiçi yakaladım, sorularım var. Yazışalım mı?
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ☺ Yakalandım..Merhaba Kargacım olur
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Memnuniyetle
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Değerli okuyucularımız için bize kendinden bahseder misin? Seni senden dinleyelim 😉
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kendimi bildim bileli Satış işinin içindeyim.
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çocukluk dönemimde Pazarda su satarak başladım
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Nalbur çırağı olarak kariyerime devam ettim 😃
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Minare gölgesi, davul tozu almaya giderek tecrübe kazanmaya başladım
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Şaka bir yana 96’dan beri üniversite ilk yıllarından itibaren Telco, Bilişim sektörü başta olmak üzere Teknoloji dünyasının içindeyim.
Merak eden, merak ettiğini araştıran ve yaşam boyu öğrenmeye inan biri olarak da iki günümün aynı olmaması için çabalıyorum.
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Şuanda, Satış & Satış Kanalları Yönetimi
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Müşteriye Gidiş ve Pazar Stratejileri Geliştirilmesi – Satış-Pazarlama Stratejik İş Planları – Mevcut Durum Analiz ,
İş Ortağı-Bayi Yönetim Danışmanlık ve Modern Satış Teknikleri eğitim Hizmetleri veriyorum.
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 2009’dan beri Satış Koçuyum.
Ayrıca;Trusted Blogger olarak Satış – Pazarlama -Teknoloji alanında bir teknoloji portalında yazılar yazıyorum.
Satranç Tutkunuyum.İstanbul Satranç Derneği Üyesi olarak Türkiye’de Satrancın gelişmesine katkıda bulunuyoruz ve lisanslı satranç sporcusuyum.
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kargaların gücü adına 😎 Ceviz kovalamayı ilke edinmiş güzel insan. Satış odaklısın ama farklı alanlara da dokunuyorsun, bu zenginliğin sebebi mesleğin mi karakterin mi?
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çok güzel soru☺
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Biliyorum ve çok güzel cevap bekliyorum 😌
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Aslında önce karekterim
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sonra da mesleğim
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çok hızlı ve değişen bir dünyadayız
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Daha fazla bakış açısına ve çok yönlülüğe ihtiyaç var
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kişinin kendi motivasyonu için de yerinde durmamak ,yaşam boyu öğrenmek çok motive edici..
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir de Kargacım
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Öğrendikçe zenginleştikçe ne kadar az şey bildiğini görüyorsun bu defa daha da fazla ôğrenmeye çalışıyorsun
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En azından ben de böyle oluyor☺
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital dünya hızlı değişirken bir an cahil bir an bilge kimse olmak mümkün. Sen bu hızda motivasyon kaynağını bulmuşsun 👏
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Teşekkürler naçizane..☺
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Trusted Blogger konusuyla bilgi almaya başlayalım 😉 Nedir, ne işe yarar anlatabilir misin?
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Senin benden çok daha iyi bildiğin gibi içinde bulunduğumuz dönemde herkes kendince birşeyler yazıp, çiziyor.
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Unvanlar da çok.. Vlogger, blogger
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Trusted Blogger kavramı biraz daha farklılaşıyor bu noktada
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İçerik üretimini kullandığı resim, video araçlarından, ekipmana kadar yazdığı konuyu kaynaklarıyla ,uluslararası araştırma raporlarıyla kendi düşüncesini harmanlayıp yazan ,çizen kimse diyebiliriz
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yazdıkları, çizdikleri de sektöre ya da kişilere yön verebiliyor.Etki edebiliyor
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ben de bir trusted blogger olarak tecrübe sahibi olduğum alanda satış, pazarlama, teknoloji yazılar yazıyorum. Güvenilir ve doğru içerikler üretiyorum.
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bu konuda bir teknoloji portalıyla ticari bir anlaşmam da var..
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Trusted bloggerın en büyük faydası kişilerin doğru bilgi edinebilmesi..
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bildigin gibi çok büyük bir veriyle yaşıyoruz ve doğru bilgi dijital dünyada ulaşılması en zor şeylerden
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bloggerlar dijital dünyanın mihenk taşları. İçerik ekonomisinde payları büyük. Peki, bloggerlar satış ve pazarlama çerçevesinden baktığımızda kendilerini daha fazla nasıl gösterebilirler?
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Harikasın👍
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Daha fazla gösterebilmeleri için kurumların daha fazla bizleri sahiplenmesi şart
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir blogger konuyu en objektif ve herhangi bir iş kaygısı olmadan inceleyip ele alır
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kurumların da bu objektif bilgiye zaman zaman kendileri için korkutucu da olsa(gelişim alanları ortaya çıktığı için) değer vermesi bloggerlarla daha fazla işbirliği yapması faydalı olur
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ancak bu noktada daha gidecek çok yolumuz var
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bloggerlar aslında Mikro influencer
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Objektif bilgiyi edinme yöntemleri farklılık gösteriyor olabilir. Bloggerın her paylaşımı kendi kemik kitlesinde dikkat çekiyor. Cevizleri alıp değerlendir değerli Blogger dünyası 😉
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ve makro influencerlara göre bazı noktalarda etki gücü daha fazla..Kurumlar hem kendilerine ayna tutmak için hem de müşteriye ulaşmada daha az bir maliyetle daha etkili olmak için daha sıkı işbirlikleri yapabilir
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 👍
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bloggerların sağlam bir community oluşturması da çok önemli
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gak! Çok doğru söyledin, etkileşim ve iletişim odaklı çalışmalar için makro yerine mikro Influencerlar çok daha etkili oluyor.
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Oluşturalım, Karga bu işe var. 😉
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Mikro makro Influencer dünyası da tartışmalı aslında. Kitlelere hitap etmek güzel ama sosyal medyanın manipülasyon oranı yüksek. Sen ne düşünüyorsun Influencer ve Marketing konusunda?
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Senin olduğun bir işte yer almamak olur mu😁
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ben de varım .Tam bana göre☺
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Manipülasyon konusunda haklısın..
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kişilerin mutlaka geçmişine, tecrübesine, yazdığı, çizdiği alandaki deneyimine bakmalı
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İçinde olduğumuz zaman Gini’nin de dediği gibi Dürüstlük Çağı
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dürüst olanı bilmem ama dürüst kalan kazanır. Bir Karga sözü 😎
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Turgut Erkaynak sözlüğünden sosyal medyanın tanımını alabilir miyiz?
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 👍
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Basit gibi görünse de çok derin bir soru
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Biraz düşeneyim izninle☺
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sosyal Medya çok inanılmaz ve iki ucu keskin bir bıçak
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bıçağı tutan insan nasıl kullanırsa sonuç ona göre değişir.
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Eğer doğru kullanılmazsa bireysel veya kurumsal itibarı ciddi etkileyen bir araç
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kesinlikle..
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İnsanlar artık bir bilgiye ihtiyacı oldugunda searc etmiyor.
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sosyal medyada arıyor, Youtube da arıyor bu kadar da güçlü.
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ve kişilerin yapısına göre çeşitli de
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Biz Facebook’u, Yandex’i bile Google’da arıyoruz emin misin 😁
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Görsel sevenler Instagram, video Youtube gibi
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Eminim öyle bir genç kuşak geliyor ki inanılmaz..
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Markaların sosyal medya kullanımını nasıl değerlendiriyorsun? Türkiye’deki yerli, yabancı markalar…
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Youtube’a her saniyede 5 saatlik video yüklenen bir zamandayız
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bu konuyu zaman zaman kendimce test ediyorum
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir tweet atıp nasıl yönettiklerine bakıyorum
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İyi yönetenler var ama 1 gün geçmesine rağmen hiç birşey yazmayanlar çoğunlukta..
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kurumlar sosyal medya kanalını çoklu kanallardan biri olarak kabul edip buraya yatırım yapmalı diye düşünüyorum
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sosyal medyada öncelik hangisi olmalı?
– Satış
– Pazarlama
– İletişim
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir araştırma raporu kişilerin cevap beklentisini 4 saat olarak belirtiyor örneğin
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 4 saat uzun bir süre, sosyal medyanın hızını düşünürsek 🤔
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İnsanlar çok hızlı diyalog kuruyor.
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Maksimumu..bence de
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Turkiyede genel olarak oradada olalım çok moda sosyal medya diye varlar
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Paylaşımlara bakıyorum günde 1 içerik
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bazı günler pas geçilmiş
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Benim tavsiyem eğer yeni bir kanal olarak sosyal medyada yer alınacaksa amac her ne olursa olsun..
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Varlıklarınınn daha yogun müşterilerine deger veren biçimde olmalı
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir junior çalışana teslim edip bırakılmamalı
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Stratejisinin ve planının olması gerekir
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Haftalik plan, aylık icerik planı gibi
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Direkt satis pazarlama olarak kullananlar da var
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Her sirketin derdi müşteriye ulaşma ve fırsat çıkarma
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bizde hepsi var, zihni rahat olmak isteyen markalar bize gelsinler 😂
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bunu da sosyal medyadan yapmak istiyorlar
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sosyal medya markalar için çağın en büyük fırsatı aslında 👊
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bence de gelsinler..Sen dijital bir Kargasın ve zamanın ötesinden en azından bu işi nasıl yaparızı senden öğrenebilirler. Doğru kisilere ulaşabilirler.
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kesinlikle
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Müşter nerede❓
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dünyanın yarısından fazlası online diyor We Are Social raporu
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: O zaman firmaların da online icindeki sosyal medyada yatıp kalkması lazım
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ama araçlarını vb kullanarak
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ornegin rakip bir firmayı şikayet eden bir müşteri varsa keyword araçlarıyla hemen o müşteriye ulaşıp deger teklifini iletmeli
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bunu yapan çok az şirket var
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kurumlarla is icin biraya geldigimizde biz hiç böyle düşünmemiştik diyenlerin cogunlukta diyebilirim
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sosyal medya olta atmanız için biçilmiş deniz 👊
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ust yoneticilerin farkında olması şart
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hem de ne deniz
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tanimlamalarina bayiliyorum
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yöneticilerin update edilmesi şart 😉
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dusunsene Kargacım ssn bile artik dijitalsin..oyle bir zamandayız😉
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Benim gordugum en buyuk gelisim alani👍
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bu konuda uzunca bir sure once pazarlama planinda sosyal ve mobilmisiniz diye bir yazi da yazmistim
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ülker yanlış update edilmiş mesela, sosyal medyada büyük bir kriz yaşadı. Şimdi Turkcell Yaani üzerinden izlediği iletişim stratejisi ile yatay büyüyen bir kriz yaşıyor.
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital kanallarla musteriye ulasmak eger isi bilirseniz cok daha az maliyetli ve rahat eski geleneksel yontemlerle
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En önemlisi: Ölçülebilir. Tabii ölçmesini bilirsen 👊
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Türkiye’de sürdürülen satış & pazarlama çalışmalarını nasıl buluyorsun? Dünya çapındaki çalışmalara göre kıyaslama alabiliriz.
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çok zor ve derin sorular
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Söyledigin markalar icin tespitlerin son derece dogru
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: TR’de
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kurumlarin faaliyet alanina gore degisiyor durum
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kendi uzman oldugum sektorlere bakarsak
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yurt disi markalarla calisan kurumlar iyi durumda cunku onlarin satis&pazarlama planlari globalddn geliyor..
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Etkileşim Oranı için çok gagalamalarım var ama herkese açık detaylı bağımsız bir veri sunmak pek mümkün değil sanırım. Dijital kanallar public olarak veriyi herkesle paylaşmıyor.
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 👍
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Globalden geldigi icin de guncel yontemlerden olusuyor
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sunu soyleyebilirim ki
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Cok iyi is analistleri de var
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ornegin TR’de hangi lokasyonda m2 maliyeti nediri de biliyorlar..hangi sektorlerin ne kadar buyuklugu var bunu da
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Planlamayi da buna gore yapiyorlar..
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yabanci ve yerli kurumlar arasindaki en onemli fark
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Benim gordugum planlama
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yerli firmalar sene basinda evet bir plan yapiyor ancak yola ciktiginda bir bakmissiniz ki o plana uyulmuyor,uygulanmiyor,terk ediliyor.KPI sapmasi da cok oluyor
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yabanci sirketler planlamasini yapiyor ve uyguluyor..Sapma cok az..Verilen butce,headcount bir kisinin iki dudaginda degil
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Calisanlar sa kpi’nin pesinde
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hangi ay ne butcd kullanacak,hangi kanallara,musterilere yatirim yapilacak belli ve uygulaniyor
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Benim inancima gore en buyuk fark da planlama ve uygulamadan kaynaklaniyor
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yabanci sirketler TAS kullaniyor(target account selling) ve calisanlarini da uzmanlastiriyor
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yerli firmalarda hareketlilik cok,fikir degistirme cok ne yazikki
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: TR’de haka mass marketing yapan
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 5bin kisilik etkinlik yapanlar var
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ama senin yaptigin gibi Dijitale Kuş bakisi etkinligi gibi butik,odakli,reklamdan uzak olmali
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hic kimse artik pazarlama icin soyluyorum..kurumlarin para odeyerek katildigi,tamamiyla kendi sirketini/urununu/hizmetini tanitan etkinlikler istemiyor ornegin
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: TR’deki durum marketer merkezli hala
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Musteri merkezli degil
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Cagimizda ise musteri merkezli olmayan şirketler kaybeder
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kendimden bir ornek vereyim
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tam bir aydir TR’nin buyuk bir bankasi internetten alışveriş izni icin pesimde
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İnan Kargacım eşimden çok arıyor beni☺
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Cold call, tele marketing, cold email artık geride kaldı
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Müşterisine kulak veren, dinleyen kazanır
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir gsm operatörüne bir öneri de bulunmuştum o yapmadi digeri yapti ..TR’de hiz da cok onemli
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Atalete yer yok.
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dinamik,sonuc odakli
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dedim ki su verdiginiz dakikalari bircok kisi kullanmiyor
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bin yada 5bin olmasi yerine cagimiz internet,data cagi ayni fatura donemi icinde dakikalari data ile takas ettirin cok faydali olur..
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Onlar yapamadi ama rakibi yapti
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bu ornek bile daha once konuştuğumuz neden bir bloggerla,daha dogrusu freelance ile calisilmasi gerektigini gosteriyor
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yurt disi sirketler bazi kampanyalarini freelancelere yaptiriyor..planinda oyle
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ve karismiyor
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Amerikada freelance is gucu forbesa gore %35’e ulasti
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Cok ciddi oran amerika ekonomisini dusundugumuzde
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bunlar ilk aklima gelen farklar Kargacim
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bu konuda son birsey ve tavsiye yerli firmalarimiza
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çok hızlı değişen bir dünyadayız artık. İş yapış biçimlerinden iletişim şekillerine,röportaj yöntemlerine kadar herşey değişiyor.Baksana Kargacım,seninle whatsapptan röportaj yapıyoruz 😃
Böyle bir değişim ve hız çağında Uyumlanma becerimiz ve başarı için gerekli düşünce şeklimiz çok önemli bir hale geliyor.Hem bireyler hem de kurumlar için. Her gün öğreniyoruz öğrenmeliyiz de… Düşünsene sen bile dijital oldun 😃 kurumlarimizin da hizla satis&pazarlama planlarini,sureclerini buraya gore adapte etmesi şart
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dun gerceklesen bir ik kongresinde yerli firmalarin sunumlarini ve vizyonlarinin ne oldugunu acı bir gerçek olarak gördük ve gelişim alanımız çok satis&pazarlamadan diger sureclere göre.. Bence her şeyden doğru pozisyona doğru kisilerle başlanmalı. Teoride, idealde olanla değil.
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Cok konustum galiba☺
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gag demiyorsun😩
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gak!
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 👍
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Konuşmak için buradayız. Herkes içini dökse, konuşsa her şey daha güzel olacak 😉
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Pazarlama, büyük veri, markalar, tüketici, dijital… bunların hepsi aslında kaostan farksız. Temelde zihinleri birbirinden bağımsız insanlar var. Baş etmek için özel yöntemlerin var mı?
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Odaklanma
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: IoT, Endüstri 4.0, Robotlar…
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: O kadar çok şey var ki insanlar hangi birini takip edeceğim diyebilir, haklılar.
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bilgi kirliliği de oluşturuyor tabi
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Blockchain, Fintech. Her gün yeni bir sistem, kavram..
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Benim yöntemim: “Odaklanma”
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Her şeye hakim olmak mümkün değil.
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sen çok doğru söyledin. Bugun guru yarın cahil olabilirsin.
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Odaklanma beraberinde yalınlığı getirir, sadeliği.
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İsin temelini kaçırmamak gerek
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ve isleri basit, yalın, odaklanarak yapmalı..
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bu çok zor bir iş ama ünlü bir ressamın bir çocuk yalınlığında olabilmek icin tablolarını, kullanmadığı sol eliyle yapmayı yapmaya çalıştığını düşünün. Bazen denenmemiş yöntemleri denemek gerek
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kurumlar yatay zengisleştirmeyle çalışanlarını uzmanlaştırmalı, odaklanmalarını sağlamalılar.
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Herseyi 1-2 kisinin takip etmesi mümkün degil çünkü.
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ve en onemlisi zamanı çok iyi yönetmeli. Ben kendi adıma zamanı da planlı ve iyi yönettiğimi düşünüyorum.
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital dünyada zaman yönetimi sorunsalı 😩 Formülü bulmuşsun ne mutlu sana 🤗
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hızlı sorulara geçiyorum. Kemerlerini sıkı bağla 😎
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hazırım ve çok heyecanlıyım
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kitap önerileri ile başlayalım
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Oo kitap çok severim😁
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hemen aklıma gelen, ben de iz bırakan kitapla başlıyorum.
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çok hızlı bir dünyada yaşadığımız için zaman zaman yavaşlamak gerekir. Kemal Sayar Yavaşla.
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Her ne kadar ben inanmasam da İçinde bulunduğumuz dönemde herkes reçete, hap şeklinde çözümler aradığı için es geçmeyelim Küçük Ama Önemli Şeyler Tom Peters
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hergun30saniye’de de zaman zaman yer verdigim
Çok beğendiğim bir kitap.. İş hayatında zihin oyunları Timotyh Gallwey
Koçlukla ilgilenenlere ve basit, yalınlık isteyenlere tavsiyemdir
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tenis ve Federer hayranı olarak veee Başarının ancak çok çalışmayla geleceğinin canlı bir kanıtı ve efsanesi olan Federer-Galaksinin Yıldızları Serisi… Ezeli rakibiyle nasıl başa çıktı. Onunla savaşmak yerine varlığını kabul edip nasıl başarıya doğru yöneldi kendisini geliştirdi değiştirdi mutlaka okunmalı.
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hergun30saniye dijital dünyanın cevizlik işlerinden. Bahsetmezsen olmaz, söz sende 😊
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kargacım şöyle; HerGun30saniye adında, kar amacı olmayan tamamıyla bilginin açık bir kaynak olarak yayılması amacıyla çok yeni olan sosyal bir platform oluşturdum.

Hali hazırda Satış, Pazarlama, Teknoloji ve iş etik değerleri konu başlıkları.

2 farklı konsept mevcut. 1.si video ile paylaşım, 2.si HerGun30saniye Günün Hedefi..

Günün Hedefi görsel bir içerik olarak daha çok hayatla insani değerlere yönelik.

#HerGun30saniye projesi, ticari endişeden uzak bir platform olarak bireylerin kişisel gelişimine katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Zaman zaman TE’nin okuduğu bir kitaptaki damıtılmış bilgiyi paylaşırken bazen bir eğitimden, etkinlikten esinlenir veya TE’nin başına gelen bir deneyimi paylaşır.

Amacı; benim yaptığı hataları, kaçırdığı fırsatları başkalarının yaşamaması, aksine doğru yaptıklarını paylaşarak izleyicilerinin kendi yolculuklarında bir değer oluşturmak ve destek olma isteği.

Bu noktada özellikle belirtmeliyim ki; HerGun30saniye’nin amacı bir Youtuber olmak kesinlikle değil. Ürettiği tüm video içeriği açık bir kaynak olarak ilk önce Instagram ve Twitter’dan paylaşır. Belirli bir süre sonra Youtube’a arşivlenmesi için ekler.

Başlangıç aşamasındaki gidişatından memnunum.Tanıdık ,tanımadık birçok kişide olumlu geri bildirimler aldım.Başkaları için küçük sayılar olsa da benim hem mutlu edici hem de daha fazla içerik için motive edici. Bazı videoların( İki Sihirli Kelime -Teşekkür Ederim, Siz ne Düşünüyorsunuz) 4.000- 4.500 civarında izlenme , 30-35bin görüntülenme sayıları mevcut. Karşılığını buluyor umuyorum ki ilerleyen zamanda daha fazla bulacak. Amacım; dijital bir iz bırakmak.Nasıl olsa dijital ölümsüzlük çağındayız belki de bu röportaj da dahil 2075’te karşılığını devasa boyutta bulacak. Sen hayatta olacağın için Kargacım beni yad edersin artık 😃

Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ömrümüz uzun, hafızamızda öyle 🙂
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sık kullandığın sosyal medya kanalı
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Twitter ve Instagram
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Turgut Erkaynak’ın favori mobil uygulaması
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Buffer, Canva, Spark
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Favori rengin
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Mavi
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gökyüzü rengi
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Favori şehrin
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Türkiye’de İstanbul
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yurt dışında Roma
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Takip ettiğin ve edilmesini önerdiğin bloggerlar
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yabancı olarak Jeff Bullas, Lilach Bullock
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yerli olarak güncel, doğru yazanlar Haydar Özkömürcü, Hakan Akben ilk aklıma gelenler. Fundalina iyi.
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir portal gibi düşünürsek BrandMap’i içeriği, görselini, grafiğini beğeniyorum
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: WhatsApp Röportajını nasıl buldun?
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Karga,çok teşekkur ederim röportaj için..Benim için çok heyecan verici ve farkli bir deneyim oldu..
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Röportaj yapılmasını tavsiye ettiğin isimler var mı?
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hakan Akben olabilir.Pazarlama ,Dijital Pazarlama konusunda çok iyidir
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital dünyanın değerli ismi Turgut Erkaynak, başarı işlerde olman ve yüksek motivasyonda kalman dileğiyle. Karga’yı unutma, cevizsiz kalma 😉
Turgut Erkaynak WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Estağfirullah. Çok teşekkür ederim Kargacım. Seni unutmak mümkün değil.. Communnity de oluşturalım mutlaka.. Çalışmaların harika gidiyor, başarılar dilerim
Daha fazla göster

Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş

Yayınlanma

Tarih:

Yazar:

Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş
Furkan Reis Hakkında: Co-founder & President Red and Grey Media • Co-founder of Klush Consulting • Member Genç Yönetici ve İşadamları Derneği
Bu sohbete gönderdiğiniz mesajlar ve yaptığınız aramalar artık uçtan uca şifrelemeyle korunmaktadır.
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital dünyanın kargastik insanı Furkan Reis 🙂 Seni çevrimiçi yakaladım, sorularım var. Yazışalım mı?
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tabi sevgili karga, merhaba 🙂
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kargaların gücü adına 😎
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Değerli okuyucularımız için bize kendinden bahseder misin? Seni senden dinleyelim 😉
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Red and Grey’in ajans başkanı, kurucusu, bol bol işe ilgilenen, saas projelerine inandığı için oralarda da bir şeyler yapmaya çalışan, iş dışında dağda ormanda koşturan tırmanan, 2 bebeli bir baba desek özet olur sanırım 🙂
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sana başkan diyebilirim o zaman 😀
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Neden ajans neden dijital? Sektördeki hikayeniz nerede nasıl başladı?
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ajans Başkanı yönünle sorulara başlayalım 😁
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Amatör olarak 13-14 yaşında başladı, okuduğum lisede “web team” diye bir şey vardı, sonra ufak tefek amatör işler, sonrasında bir eğitim aldım, eticaret girişimciliği üzerine. Sonrasında eğitim aldığım yerde eğitim verir oldum. Derken Google’ın eğtimlerini vermeye başladım. Profesyonel dünya orada başladı diyebilirim. Sonrasında ise Red and Grey geliyor
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Renklerin senin için bir anlamı var mı?
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kırmızı ve gri 🤔
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: biz işin başında dedik ki hem kreatif olalım ama analitik kafadan da uzaklaşmayalım.. öyle konumladık.. renkler bunları temsil ediyor.. kırmızı eğlenceli, kreatif, canlı.. gri ise daha matematik, rakamlar dünyası
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dünyanda Kargaya yer var mı 🙄
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kargalara kapımız her zaman açık 🙂 Ofiste kargamız eksik olmuyor.. Evimizin önü de bol kargalıdır.. Çocukların ikisinin de ilk kelimelerinden Karga. Benim için Karga zaten hayatımda 🙂 Seninle birlikte daha da sevdik kargaları
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yoksa tasarımları da rakamları da gagalarım 🙀
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tasarım ve rakamları gagalayan karga. Bu iyiymiş hemen ofisin bir yerine karalayalım bunu 🙂
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: O zaman hepsinin cevizi bol olsun 👏
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Karga Team var artık, dijitali gagalıyoruz 💪 Eğitimci bir ajans başkanı olarak işe alımlardaki önceliklerin neler?
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir sistem var “Hire character, train skils” diye. Global bir mantık. Karakteri düzgün olanı işe al, yeteneklerini geliştir. Bizde de aynı. Önce karakter, sonra yetenekler geliyor.
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çok hızlı gelişiyor dijital sevgili karga, dijitali bilen diye bir insan yok. Bugün biliyorsa yarın bilmiyor olacak. Gelişimin sürmesi gerekiyor. Bu yolu yürüyecek kişilerin de gelişen, doğru karaktere sahip insanlar olması gerekiyor
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ajans içinde yeteneği geliştirmek için nasıl bir kültür var? Her şeyi global argümanlara göre çözmek mümkün olmuyor 🤣
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hümanist bir kültür var. Bilmeyene öğrenmesi için müsade edip bilmediği yerde arkasında durup öğrenmesi için insanlara alan veriyoruz. Bu operasyonel olarak zor oluyor biraz. Olan bilene oluyor 😂
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bilen sabır bilmeyen ceviz diyoruz o zaman 😂
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sosyal medya uzmanı kimdir?
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sosyal medya uzmanı 5 yıl önce hayatımıza giren ama artık olmayan kişidir
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Furkan’ın sözlüğünden bu soruya güzel bir cevap bekliyoruz 😌
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Artık topluluk yöneticileri, içerik yazarlar, sosyal crm uzmanları, stratejistler var..
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Aslında büyük yük yükledik insanlara..
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hepsi bütünleşince ortaya ancak bir uzman çıkıyor dedin ve dijitalin kalbini fethettin 👏👏
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Aynen öyle.. Bunları bölüp insanları rahatlatmak gerekiyor
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir insan hem kreatif içerik üretip, hem de rakamların dünyasında etkileşimle, oranlarla uğraşmamalı
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hem moderasyon yapıp hem reklam planlamamalı
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dikey değil yatay büyüme gerekiyor 🙏
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Aynen kargacım böylece yetenekler daha da parlıyor
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Herkes kendi alanında ihtisas sahibi oldukça dijitali daha iyi anlamaya ve uygulamaya başlıyoruz..
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Peki gelelim marka ve ajanslara
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Markalar ve ajanslar arasındaki iletişimi nasıl değerlendiriyorsun? Kendini kayırma sakın 😒
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir markanın iletişimini yöneten marka ve iletişimin nasıl olacağını belirleyip yürüten ajansın iletişim kuramaması çok ilginç değil mi?
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bence ne kadar sorusu önemli. Her müşterisi ile süper iletişimi olan ajans olmaz. Bizim de yok. Ama ben şuna bakıyorum, bir sonraki seneye devrederken müşterilerin yüzde kaçı devrediyor
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ukalalık yapayım bizde bu oran %90’ın üzerinde 🙂
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Peki bu oranın içinde senin, çalışanların, markaların vb argümanların etkisini baz alacak olursak yüzdesel pay en çok kime ait?
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Müşteriye empati yapma kültürüne ait. Ama en çok pay çalışanların
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Şöyle bir konu var
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çalışanların bol bol ceviz yiyorsa demek 😁
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Toplu ceviz yeme seansları yapıyoruz 🙂
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Vayyy kreatif fikir diye buna denir 👏👏
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijitale hakim olan marka sayısı az, eğer ajans kendisi kadar hakim olduğunu düşünerek hareket ederse markayı kırar. Bazen çok anlamsız sorulara cevap veriyoruz. Tolerans, empati markaya karşı doğru tutumu getiriyor. Markalarımız da sağolsun canlar, geçinip gidiyoruz 🙂
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Markaların dijital ajans seçerken dikkat etmesi noktaları paylaşabilir misin?
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Pazarlama müdürleri için cevizlik bilgiler fena olmaz.
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ajansın markayla hakkıyla ilgileneceğinden emin olsunlar. Bu önemli.
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sonra çalışkan bir ajans seçmeye çalışsınlar, farklı bakış açısı, farklı konsept, farklı düşünce
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sürekli üretmesi gerekiyor ajansın
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir de tecrübe önemli. Daha önce bu ajans ne yapmış, vaatleriyle yaptıkları oturuyor mu?
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yoksa sadece politika mı yapıyor 😂
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bahçeye havuz yaptıracağım ✋️
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ahaha 🙂 Uçacağız kaçacağız
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dağda ormanda uçup kaçıyorsun genelde 😁
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dağa ormana gelen herkesi uçurup kaçırma sözüm var
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Beraber uçalım kargacım 🙂
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Müşterilerimizle de gittik. Ne öyle hep toplantı odalarına mı sıkışalım 🙂
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Müşterilerini bilmem ama ben Kargayım yetişmen zor olmasın 😉
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Türkiye’de dijital reklamcılığı dünya konjonktürüne göre nasıl değerlendiriyorsun?
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bence Türkiye dijitalde diğer sektörlerde olmadığı kadar yakın dünyaya.. Kullanıcılar, tüketiciler de çok yakın trendlere
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Basit bir sağlama yapalım
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir ajanstan çıkan iş aynı markanın dünyadaki diğer ülkelerdeki işlerini geçebiliyor.
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bunu global markalarla çalışırken yaşıyoruz. Ne mutlu ekosistemimize
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Global analiz araçları sayesinde Türk firmaları bunu inceleyebiliyor..
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sonuç gayet olumlu bence
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Türkiye kamu ve STK tarafında dijitalde ne kadar etkin? Görüşlerini alalım..
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bak bu konuda çok olumlu olamayacağım 😕
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Özel sektörde bir çok fırsat getirdiği ve değerlendirdiğimiz gerçeğini kamu tarafı için söylemek mümkün mü..
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Konuşturma beni diyeceksin ama dök içini
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kamu gerçek hayatta halka değmekte zorlandığı için dijitalden de yapamıyor tabi. STK’lar desen iyilik değil hep başka amaçlar. Çok açmayayım burayı 😅
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ama bir STK insanı olarak bu konu çaba sarf ediyorum
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijitalin geleceği hakkında öngörülerin var mı? Gelecekte bizi neler bekliyor😃
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Data birikiyor, big data önem kazanıyor. Yapay zeka iyice akıllandı, bir süre sonra yapay zekanın hızına yetişemeyeceğiz. Oradan sonraki grafik geometrik artış gösterecek. Çok uzun sürelerden bahsetmiyorum kargacım sadece 5 yıl içerisinde çok değişecek dünya. Bizim için 5 sene kısa bir süre, senin için düşünemiyorum 😂
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yapay Zeka için insanlık çok endişeleniyor ama Kargalar varken yapayların mayası tutmaz.
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Mesela yapay korkuluk düşün olur mu olmaz 😂
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dünya değişiyor çok başka yerlere gidiyor. Biz neresindeyiz bu değişimin?
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yaani diye arama motoru çıktı, çok konuşuldu çok eleştirildi. Sen ne diyorsun bu işe..
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Biz gerisindeyiz ama arayı kapatıyoruz. Sanayi 4.0’da mesela çok geride kalmadan yakalayacağız gibi duruyor. Çok kötümser değilim dünyanın değişiminde.
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ancak bu değişime kamu desteği çok zayıf, ne yapıyorsa özel sektör kendisi yapacak.
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yaani için şunu söyleyebilirim: Tamam yapın, güzel, arama motoru da yapın. Ama önce bi inovtif bir şey yapın, sonra arama motoru yapın
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kamu kamuda kalsın 😂
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İnovatif mi sen ne diyorsun başkan?
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Adamlar yapmış zaten, biz alıp kopyalayalım. Yenisi ile kim uğraşacak?
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yıl 1998, arama motoru inovtif
yıl 2017, (burayı sana bırakıyorum)
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kargalar biliyor ya neyse
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Adamlar Mars’a gidiyor diye edebiyat yapmaya gerek yok.
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ama tek konu mars değil
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Edebiyatı edebiyatçılara bırakın.
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gerçeklerden konuşalım sevgili karga. Hangi girişim, hangi saas projesi kamudan destek alabilmiş
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: THY destek versin, cevizleri uçağa atıp ilgili makamların kafasına atacağım 😂
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gerçekler acıdır değerli başkan. Konuşalım acıyı herkes görsün, hissetsin.
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir projem var buraya yazayım, kamudan birisi okusun alsın yapsın.
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Google 20 yıldır bizi izliyor, dinliyor, takip ediyor ve kaydediyor. Genetik koflarımızı dijitale taşıdılar taşıyorlar. Sonrası birisi çıkıp Google sadece teknoloji şirketi diyor, birisi çıkıp yerli arama motoru diyor. Yuh!
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yahu evrensel olmadan milli olamıyorsun. Dijital şakaya gelmez, zaman kaybetmeye gelmez. Gerçekler başkan ah şu gerçekler.
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 50 tane ajans seçiyorsun, her birine 2 tasarımcı, 2 yazılımcı, 1 proje yöneticisi, 1 reklam yazarı al, maaşını giderini ben öderim diyorsun. 1 sene destekliyorsun. Sonra gelsin inovasyon, gitsin unicornlar..
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sevgili karga, Amazon’un Arge yatırımı Türkiye’nin arge yatırımından çok.
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ah be başkan bunu yapacak vizyon (…)
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Parantezi sen doldur 😂
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gelecek..
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: O vizyon yok ama gelecek. Çünkü geleneksel kafaların son 10 yılı..
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Amazon bir kültür, AR-GE yatırımı da yapar katma değer de üretir. Biz mekanik düşünmeye devam ettiğimiz sürece betona yatıracağız paraları 🤣
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 10 yıl sonra gelenler betona kafa atmakla geçirmesin ömürlerini 😁
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kargacım o betonların tam üzerinden geçerken ne yapacağını biliyorsun 😉
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hiç merak etme 😂
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hızlı sorulara geçelim yoksa 2050’ye çok var 😂
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Anlaştık
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijitale, pazarlamaya, reklama ve en önemlisi geleceğe dair kitap önerilerin varsa alalım.
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Şu aralar Ezberbozan’ı okuyorum
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Jean-Marie Dru
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bitmedi ama fena gitmiyor
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Konusu nedir? Biraz bilgi alabilir miyiz..
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kullanıcı davranışları, geleneksel kalıplar, genel geçer doğrular.. Bunları kırıp gerçekten yaratıcı olmaktan bahsediyor.
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Favori rengin nedir? Varsa kırmızı gri dışında 😁
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Mavi
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sosyal medyada günlük ne kadar vakit harcıyorsun?
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 3 saat civarı
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bu kişisel tabi
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yoksa hayatımız sosyal medya 🙂
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sık kullandığın sosyal medya kanalı hangisi?
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ben 24 saat dijitalim zaten 😂
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Instagram sanırım.
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Neden Instagram?
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ben daha çok izleyici bir kullanıcıyım. Takip ettiğim hesaplardan bir platform oluşturdum kendime, karikatürü de, motive edeni de oraya ekledim. O akış kafamı dağıtıyor iyi oluyor
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin mobil uygulama?
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Drive 😂
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Şahsi kullanım için Getir’i beğeniyorum
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Getir diyorsun getiriyor bilirim 😂
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Favori şehrin hangisi?
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yaşam için İstanbul, doğa için Rize. Gidip de çok beğendiğim NewYork
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: WhatsApp röportajını nasıl buldun?
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gördüğümde akıllıca demiştim, şimdi yeni sıfat “keyifli”
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ajansın, çalışanların, projelerin, müşterilerin adına sana başarı dolu bir kariyer diliyorum. Cevizi eksik etme Kargayı unutma 😉
Furkan Reis WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Teşekkürler kargacım, seni unutmak mümkün mü? Başarılı projende beklentilerine ulaşmanı dilerim.
Daha fazla göster

Gülfidan Barış WhatsApp Röportajı #kargayakonuş

Yayınlanma

Tarih:

Yazar:

Gülfidan Barış WhatsApp Röportajı #kargayakonuş
Gülfidan Barış Hakkında: Marka-Şikayet Yönetimi-Tüketici Davranışları-Amatörce Gestalt-Anadolu Üniv.-University of Sheffield. gulfidanbaris.com
Bu sohbete gönderdiğiniz mesajlar ve yaptığınız aramalar artık uçtan uca şifrelemeyle korunmaktadır.
Gülfidan Barış WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital dünyanın işini seven kargastik ismi Gülfidan Barış 🙂 Seni çevrimiçi yakaladım. Sorularım var 👊 yazışalım mı?
Gülfidan Barış WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İyi akşamlar, şahane öneri, yazışalım.
Gülfidan Barış WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gülfidan Barış’ı yakından tanımak isteyen Karga okurları için biraz kendinden bahseder misin? Seni senden tanıyalım 🙂
Gülfidan Barış WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ticaret konuşulan bir evde büyüdüm, aile büyüklerimin çoğu işletme mezunu. İdari bilimler fakültesinin ardından yüksek lisans yapmaya başladım ve pazarlama yönetimi alanını çok severek akademik dünyada kalmaya karar verdim. Doktoramı Anadolu Üniversitesi- YÖK bursu ile İngiltere’de yaptım. O günlere ilgim küçük işletmelerin büyükler karşısındaki yaşama ve rekabet şansı idi. Ardından rekabet adına yapılan herşeyin tüketici için olduğunu kavradım. Şimdi strateji-tüketici ve marka üçgeninde çalışmalar yapıyorum.
Gülfidan Barış WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Memlekette ticaret zor vesselam. Zorun içinde büyümüşsün. Ama son durağın tadından yenmez: Pazarlama 😍
Gülfidan Barış WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Pazarlama; keyifli, yaratıcı, insanın her halinden anlayan…
Gülfidan Barış WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: unutmadan ekleyeyim işimi çok seviyorum 🙂
Gülfidan Barış WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kargayı da seviyor musun 😒
Gülfidan Barış WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tabiki seviyorum ve severek takip ediyorum.
Gülfidan Barış WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gülfidan Barış sözlüğüne danışalım müsaadenle 🙂 Tüketici kimdir? Pazarlamanın en önemli oyuncularından tüketicinin tanımını yapabilir misin?
Gülfidan Barış WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tüketici deyimi ile; son kullanım amacıyla ürün ve hizmetleri satın alan, kullanan kişiyi kastederim ve anlatırım. Müşteri ise belirli bir mağaza ya da şirketten düzenli alışveriş yapan kişi olarak tanımlanabilir. Bunun yanında ticari amaçla ürün ya da hizmetleri satın alan müşterilere ise ‘ticari müşteri’ denilebilir. Ben kendi sözlüğümde bu kavramları böyle tanımladım.
Gülfidan Barış WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Düzenli olarak benden ceviz alan binlerce insan var 🙂 Köşeyi döndüm o zaman 😁
Gülfidan Barış WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bu muhteşem haber, katlanarak artmasını dilerim. Bu arada babamın sağlam bir ceviz yetiştiricisi olduğu bilgisini de paylaşayım seninle 🙂 Ortak yanımız çok yani.
Gülfidan Barış WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tüketiciyi müşteriye dönüştürmek için dijitali güçlü bir araç olarak değerlendirebilir miyiz?
Gülfidan Barış WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bence şu an için güçlü bir araç, gelecekte (projeksiyonum beş yıl) en güçlü araç olacak.
Gülfidan Barış WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gak! Bu da muhteşem bir haber oldu 🙂 Ortak yanımızın artacağını umuyorum 😎
Gülfidan Barış WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 😎 kesinlikle
Gülfidan Barış WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijitalin geleceği hakkında insanların bol miktarda soru işaretleri var. Düşüncelerin neler?
Gülfidan Barış WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ben aslında çok netim. Endüstri 4.0’ı bizler yeni yeni konuşuyoruz ama Dünya 5.0’ını tartışıp bitirmek üzere. Tüm bu tartışmalara şahit olduğumda “dijital” kavramında artık soru işaretleri “Nedir-Ne değildir?” “Olur mu-olmaz mı?” dan, “Nasıl yapılır?”a kaymak zorunda.
Gülfidan Barış WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Her alandaki iş yapış şekilleri değişiyor evet ve hayatlarımız da değişiyor. Dünya bu kadar hızlı değişirken biz bu duruma neden geç adapte oluyoruz?
Gülfidan Barış WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çünkü gelişmeleri kendimiz üretmiyoruz. Zihin buna hazır değil bizde. Biz kolaycıyız; “dur bakalım, yapsınlar biz de transfer ederiz” diye düşünüyoruz.
Gülfidan Barış WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: kavramı çok güzel kullandınız. biz adapte oluyoruz.
Gülfidan Barış WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijitalin getirdiği kaos, dönüşüm, fırsatlar ve daha bir çok şey için zihinlerimiz üretici rolünü üstlenmeli, peki bu kadar adapte olmuşken nasıl olacak bu aydınlanma?
Gülfidan Barış WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ceviz desen gani ama acaba kafaya mı atmak gerekiyor, ikram etmek yerine 😂
Gülfidan Barış WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ah ha ha. Aynen, kafalara dank ede ede mi olsa diye düşünüyor insan. Çünkü bizdeki aydınlanma nasıl olacak?
Gülfidan Barış WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Endüstride yenilik, değişim ve dönüşüm ya tüketicinin bu konudaki isteği ve talebi ile oluyor, ya da işletme yeniliği, yaşamı dönüştürecek şeyleri keşfedip bak tüketicim senin için yaptım diyebiliyor. Bizde bu iki uçta hareket yokken nasıl dönüşeceğiz?
Gülfidan Barış WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Benim içgörüm bizdeki dönüşüm tüketiciden başlayacak. Onlar talep edecek.
Gülfidan Barış WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gözümüzü tüketiciye çeviriyoruz o zaman; Dijital dönüşüm, markaların içinde bulunduğu zihin savaşında kültürleri değişmesi için tetiklerken, tüketici alışkanlıkları nereye evriliyor?
Gülfidan Barış WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijitalin verdiği imkanlarla dersine çalışan bir tüketici grubu var. Hatta markalara ders veren desek yanlış olmaz 🤔
Gülfidan Barış WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tüketici artık zamandan mekandan ve bağlamdan her an bağımsız olabileceğini ancak istediği her an da bu kavramlarla bütünleşebileceğini biliyor. Online mağaza gezip offline alışveriş yapabiliyor. Ya da AVM’de deneyip dijitalde ürünü istediği renkte ve tasarımda şekillendirip satınalım yapabiliyor. Satın alma noktası Çin, Almanya olabilir. Emekli bir öğretmen tanıdığım jant alıyor Almanya’dan. Özetle seçeneklerini inanılmaz çeşitlendirebilen bir tüketici kitlesi var. tam olarak dediğin gibi çalışkan tüketici.
Gülfidan Barış WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir de dijitale ve fırsatlarına uzak, yaşam tarzı bunu desteklemeyen tüketici kitlesi var.
Gülfidan Barış WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ben bir gökyüzündeyim bir Facebook’ta bir Instagram’da bir burada dijital çok acayip 😀
Gülfidan Barış WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hımm aslında belki bu da bir illüzyon markalar için. Çünkü Facebook’u, Instagramı olan her tüketici dijitale yakın olduğunun pek de farkında olmayabiliyor. Tıpkı çok fonksiyonlu cep telefonunu sadece arama yaparken ya da fotoğraf çekerken kullanan kişiler gibi.
Gülfidan Barış WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kargayı takip etsinler, okusunlar 😉 dijitali ve akıllı teknolojileri nasıl kullanacaklarını iyi öğrenirler🙏
Gülfidan Barış WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Şunu söyleyip son sorunuza geçeyim ben: bizlerin dijitali gerçekten anlaması, keşfetmesi ve markalar için anlamlı bir sürece dönüştürmesi gerek.
Gülfidan Barış WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet karga takip edilsin!
Gülfidan Barış WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 😎 🎯
Gülfidan Barış WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital ile beraber değişen konulardan biri de şikayet yönetimi. Türkiye’de markalar şikayet yönetiminde yeterince güçlüler mi?
Gülfidan Barış WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijitalin pazarlamaya en hızlı girdiği yer şikayet yönetimi.
Gülfidan Barış WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hep derim, tüketicinin elinde sesini duyurabileceği sosyal medya varken, o şikayetler ya çözülür ya çözülür.
Gülfidan Barış WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Pek çok işletmenin aman takipçi sayım artsın aman şu şikayet time-line’da geriye düşşün’den öte kaygıları yok. Oysa dijital tüketiciye inanılmaz güç verdi.
Gülfidan Barış WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tüketici 140 karakter ile şahane küfürler edebiliyor markaya. İşin özü canı yanmış tüketiciye potansiyel tüketiciler daha çok inanıyor.
Gülfidan Barış WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Şikayet yönetiminde dili nasıl kurgulamak gerekiyor? Kültürel kodlarımızı da baz alırsak…
Gülfidan Barış WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Şikayet yönetiminde dil konusu en önemli konu, zira klişe söz ne söylediğin değil nasıl söylediğin önemlidir. Ama dilden önce öfke kontrolü gelir. Markaların en zorlandığı konu öfkelenen müşteri ile iletişimdir. Madem markalara bir kaç tüyo vereceğiz; ben onlara Plutchik Duygu çarkını çalışmalarını öneririm.
Gülfidan Barış WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İnsanların işini severek yapmaları en büyük hayalleri arasında yer alıyor. Bunun için bir formülün var mı?
Gülfidan Barış WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İşini severek yapan biri olarak 😀
Gülfidan Barış WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hımm
Gülfidan Barış WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bireyin işini sevmesinin koşulu bence işi ile kendini gerçekleştirmek istemesidir.
Gülfidan Barış WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir meselesi, söylenecek sözü, yapılacak eylemi, üretilecek şeyi olan için bu engellenemez, sel gibi bir akıştır.
Gülfidan Barış WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Eğer kendilerini bulmak iştiyorlarsa o akışa bıraksınlar kendilerini. Önerim bu.
Gülfidan Barış WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kendini yönetirsen dünyayı yönetecek gücü bulabilirsin diyen Platon yöneticiliğe nokta atışı yapmış.
Gülfidan Barış WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Platon bu! 🙂
Gülfidan Barış WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İşletme sahipleri, markalar için önemli bir konuya değinmek istiyorum: “Memnun edilemeyen müşteriler”
Gülfidan Barış WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sana bir sır vereceğim, her müşterinin memnun edilmesi iyidir ama şart değildir.
Gülfidan Barış WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: memnun edilemeyen müşteri ise pimi çekilmiş el bombası gibidir
Gülfidan Barış WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 💣💣
Gülfidan Barış WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: işletmeyi sessiz sedasız terk etmek ile cümle aleme rezil etmek arasında bir dolu seçeneğe sahiptir memnun edilemeyen müşteriler.
Gülfidan Barış WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Oysa bir işletmenin tek seçeneği vardır; memnuniyeti ve memnuniyetsizliği yönetmek .
Gülfidan Barış WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bu kitlenin doğru kanalize edilmesi ve kaybedilmemesi için hangi argümanları kullanmak gerekir?
Gülfidan Barış WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: sistematik bir şikayet yönetimine sahip olmak
Gülfidan Barış WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: müşteriyi anlamaya ve kazanmaya niyetli olduğunu hissettirmek
Gülfidan Barış WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: sorunu tüm iyi niyeti ile ele alıp çözüm sunmak ve
Gülfidan Barış WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: yaşanılan memnuniyetsizlikten ders alıp bir daha yaşanmaması için tüm iş süreçlerini iyileştirmek
Gülfidan Barış WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sosyal medya bu iletişim içim biçilmiş kaftan. İnsanlaştırma yapmak ve bu gelişimi müşteriye anlatmak sosyal medya ile mümkün.
Gülfidan Barış WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kesinlikle
Gülfidan Barış WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: hem artık tüketici de sosyal medyadan çözüm arıyor. Artık işletmeleri arayan yok, sosyal medya hesabına yazıyor herkes
Gülfidan Barış WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Memnuniyetsizlik yaşadığınız bir marka oldu mu?
Gülfidan Barış WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Olmaz mı? Çokk
Gülfidan Barış WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir seferinde ofisimi bastı memnuniyetsizlik yaşadığım marka, tehdit kıyamet
Gülfidan Barış WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ardından onları dinledik, çay kahve içtik, sorunu çözdük ve gelecek güzel günlerde buluşmak üzere el sıkıştık vedalaştık. Neticede biz bu konuda kitap yazdık.
Gülfidan Barış WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ortaçağ markası sanırım. Bu yüzyıla ait olmamalı.
Gülfidan Barış WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 😎
Gülfidan Barış WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kitapta yazıyor diyorsun 💪 Alın okuyun nasiplenin değerli okur 😉
Gülfidan Barış WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Okunsun diye yazdım, ne kadar çok okunursa o kadar çok mutlu olurum.
Gülfidan Barış WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Pazarlama aslında kaostan farksız. Temelinde zihinleri birbirinden bağımsız insanlar var. Baş etmek için özel yöntemlerin var mı?
Gülfidan Barış WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Anlamaya çalışmak en özel yöntemim. Bireyi, sakladığı/gizlediği, kendine bile itiraf edemediği “temel ihtiyacını” anlarsam herşeyi kavrarım diye düşünüyorum. Ve yıllar içinde öğrendim ki hepimiz farklı şekillerde ortaya çıkan-farklı cümlelerle ifade edilen benzer ihtiyaçlara sahibiz aslında.
Gülfidan Barış WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Pazarlama açısından Dünya ve Türkiye kıyası yaparsak neredeyiz nasılız?
Gülfidan Barış WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hımm. Biz tüketicinin lokomotif olduğu bir evreyi yaşıyoruz diye düşünüyorum. Gidilecek yolumuz çok, hiç konuşmadığımız öyle çok pazarlama değişkeni, tüketim eğilimi var ki.
Gülfidan Barış WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Türkiye’de pazarlamayı takip edebileceğimiz duayen diyebileceğimiz isimler hangileri?
Gülfidan Barış WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dikkatini çekmişse ben gökkuşağı seven biriyim, bu alandaki herkesin alanı zenginleştirdiğine inanıyorum. Gestalt felsefesi şöyle der: “Bütün, parçalarından daha büyüktür.” Bu inancım nedeni ile duayen “şu mudur bu mudur” diye düşünmedim hiç.
Gülfidan Barış WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Karga bu felsefeyi sevdi, gökkuşağı kadar hem de 🙃
Gülfidan Barış WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ooo süper!
Gülfidan Barış WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Başarılı bulduğun, meraklısına ilham olacak pazarlama örnekleri alabilir miyiz? Pazarlamacı adayları için faydalı olacaktır.
Gülfidan Barış WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Richard Brandson hayranıyım, onun markalarını hep çok yakından takip ediyorum. Evien su gibi bir ürünü markaşaltırdı bu çok ilham verici. felsefesi olan markaları patagonia misal seviyorum. Çok sevgi dolu çıktım sanırım ki 😂😂😂
Gülfidan Barış WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Pazarlamaya sevgi katmak eşsiz bir lezzet ortaya çıkarıyor 😍
Gülfidan Barış WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İçinde sevgi olmayan işlerde yokum!
Gülfidan Barış WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kitap tavsiyelerinizi alalım…
Gülfidan Barış WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dan Ariely’den her şeyi okuyabilirler, keyif alacaklarını ve çok öğreneceklerini garanti ederim.
Gülfidan Barış WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin şehir?
Gülfidan Barış WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğim şehir tüm dünyayı gezmek her şehri sevmek istiyorum.
Gülfidan Barış WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin renk nedir?
Gülfidan Barış WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğim renk de yok ben gökkuşağına hayranım.
Gülfidan Barış WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sık kullandığın sosyal ağ
Gülfidan Barış WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Twitter en sevdiğim sosyal ağ.
Gülfidan Barış WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Değişime, yeniliğe açık bir iş olarak WhatsApp röportajını nasıl buldun?
Gülfidan Barış WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir de sevgi dolu 😀
Gülfidan Barış WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bayıldım.
Gülfidan Barış WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Röportaj için önereceğin isimler var mı?
Gülfidan Barış WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet, Yavuz Odabaşı hocam ile şahane ve felsefik bir söyleşi yapabilirsiniz.
Gülfidan Barış WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir de yüzyıllık markalar derneğinden ve bu topraklara marka olarak emeği geçmiş çoğu marka ile çalışan Asude Alkaylı’yı dinlemek okumak çok şahane olabilir.
Gülfidan Barış WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kargastik sohbetlerde sevgi dolu ve dijital kalman, üretmen, Kargayı unutmaman dileğiyle Gülfidan Barış. Bir sonraki gökkuşağında görüşmek üzere 😌
Gülfidan Barış WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Görüşürüz, renkli keyifli nice sohbetler.
Daha fazla göster

Trend Konular

Copyright © 2016-2017 Dijital Karga - Dijital Şakaya Gelmez!