Dijital Karga
Cevizlik Girişimler: Auto Train Brain

Cevizlik Girişimler: Auto Train Brain

Dünyada birçok insanda bulunan ve hakkında çok az bilgi sahibi olduğumuz disleksi rahatsızlığıyla ilgili çözüm sunan mobil uygulama girişimiyle karşınızdayız.

Disleksi, kişinin normal veya üstün zeka düzeyinde olmasına rağmen okuma, yazma ve dil becerilerinde problem yaşamasına sebep olan özel öğrenme bozukluğu olarak karşımıza çıkıyor. Disleksi, genellikle okuma bozukluğu şeklinde gözlemleniyor. Ayrıca dikkat ve hafızayı da etkiliyor.

“Auto Train Brain” adlı mobil uygulama, çocukları görsel ve işitsel oyunlarla destekliyor ve kendi beyin sinyallerini geri besleyerek onları iyileştiriyor. Yirminin üzerinde kullanımdan itibaren disleksik çocukların okuma hızı artıyor ve hata oranları düşüyor. Telefonlara yüklenen bu mobil uygulama, Emotiv Epoc+ Headset ile birlikte kullanılıyor.

İlköğretim çağındaki 16.000.000 çocuğun %10’unun disleksi olduğu tahmin ediliyor. Büyüklüğü 80.000.000$ olan bu pazarda ortalama 80.000 kişinin uygulamayı indirmesi bekleniyor. Uygulama Aralık 2017’den itibaren Google Play’den indirilebiliyor.

Rakipler
Neurosky – http://neurosky.com
Bioexplorer – http://cyberevolution.com
dybuster – http://go.dybuster.com

Rekabet
Girişim sahiplerinin incelemelerine göre rakip ürünlerin hiçbirinde sağlıklı bireylerden toplanan threshold bulunmuyor ve neurofeedback protokolü disleksik bireyler için optimum hale getirilmiyor. Ayrıca diğer hizmetlerde Auto Train Brain uygulaması gibi 14 kanaldan veri okuması yapılmıyor.

Bu girişime bol cevizler diliyor ve yüzlerce kişinin disleksi problemini giderdiği bir uygulama olmasını umuyoruz. Siz de bu uygulamayı kullanmak ve incelemek isterseniz buradan uygulamaya ulaşabilirsiniz. Tıkla, tıklattır.

Dijital Karga

Dijital Karga bir hayal ürünüdür. Kulağınızdan içeriye ilk girdiğinde beyin hücrelerine ulaşana kadar nasıl bir tarife ulaştıysa Dijital Karga odur. Ne bir eksik ne bir fazla. Dijital Karga’nın nasıl ifade edileceğinden çok ne demek istediği önemlidir.

Yorum Yap

Gridlove

Mail Bülten Aboneliği

Kargadan Öneriler Ve Yeni İçerikler için Abone Ol!

Hakkımızda

Dijital Karga, iletişimin dört işlemden oluştuğuna inanıyor; çıkarcı değil çarpıcı, bölen değil toplayan bir dil yaratmayı amaçlıyor. Devamı

isviçre frangı