Dijital Karga
Cevizlik Girişimler: Digime3D

Cevizlik Girişimler: Digime3D

İnsan vücudunun konu olduğu birçok sektörde (sağlık, spor vs.) kullanılabilecek bir cevizlik girişimle karşınızdayız. Ülkemizde ve dünyada birçok kişinin günlük hayatının vazgeçilmezi haline gelen vücut geliştirmede bu girişimin büyük desteği olacak gibi gözüküyor.

Digime3D bir IPAD ve uyumlu 3D Tarayıcı ile 40 sn gibi kısa bir sürede vücudunuzun 3 boyutlu bir modelini oluşturuyor. Bu model üzerinden yüksek bir hassasiyet ile tüm antropometrik (insan vücudunun boyutlarıyla ilgilenen bilim dalı) vücut ölçülerinin alınmasını sağlıyor. Vücut yağ oranı, ideal vücut ağırlığı, günlük kalori ihtiyacı gibi verileri hesaplıyor ve kişinin zaman içerisindeki gelişimini görsel olarak takip etmesini sağlıyor.

Girişim sahibi Derya Karvana’ya göre spor salonları, diyetisyenler, üniversiteler ve estetik cerrahlar hedef kitleyi oluşturuyor. Fuar Katılımları, dene satın al, distribütör ve partner satış işbirliği yöntemleriyle satış yapılması planlanıyor. Pazar büyüklüğünün 1.200.000.000 $ olarak tahmin edildiği girişimin rakipleri aşağıdaki gibidir.

Rakipler

fit3d
styku

Rekabet

Dünyada bu algoritmayı geliştirip kullanan, belli bir pazara sahip, tamamı Amerika merkezli 4 firma bulunuyor. Fit3D ve Styku ürüne en yakın rakipler olmasına karşın Digime3D bu alandaki tek taşınabilir sistem olması, kullanım kolaylığı ve fiyat avantajıyla rakiplerinin önüne geçiyor. Rakiplerin Amerika merkezli olması ve ürünün rakiplerin büyük sistemlerine göre demo ve teşhir kolaylığı ile Avrupa pazarında ciddi bir avantaj sağlaması bekleniyor.

Eylül ayında beta testleri bitirilen ürün şu an satışa hazır durumdadır. Hızlı ve net sonuçlar çıkarıp vücut ölçüleriyle ilgili detaylı bilgi veren bu cevizlik girişimi daha yakından tanımak isteyenleri buraya alalım. Digime3D cevizlik girişimine bol cevizli bir dönem diliyoruz.

Dijital Karga

Dijital Karga bir hayal ürünüdür. Kulağınızdan içeriye ilk girdiğinde beyin hücrelerine ulaşana kadar nasıl bir tarife ulaştıysa Dijital Karga odur. Ne bir eksik ne bir fazla. Dijital Karga’nın nasıl ifade edileceğinden çok ne demek istediği önemlidir.

Yorum Yap

Gridlove

Mail Bülten Aboneliği

Kargadan Öneriler Ve Yeni İçerikler için Abone Ol!

Hakkımızda

Dijital Karga, iletişimin dört işlemden oluştuğuna inanıyor; çıkarcı değil çarpıcı, bölen değil toplayan bir dil yaratmayı amaçlıyor. Devamı

isviçre frangı