Dijital Karga
Cevizlik Girişimler: Pikampüs

Cevizlik Girişimler: Pikampüs

Dünyada ve ülkemizde giderek artan sosyal medya kullanımı gün geçtikçe artıyor. Bu kanallardaki kullanıcı sayısı yükseldikçe yeni girişim sayısı da artıyor. Bu yazımızda sosyal medyaya yeni bir soluk getiren cevizlik girişimle karşınızdayız: “Pikampüs” Üniversite öğrencileri tarafından geliştirilip yönetilen girişimde “gönderi, başlık ve ürün” paylaşımı yapabiliyorsunuz. Sisteme katkıda bulunan öğrenciler Picoin kazanıyor. Şu an 50 üniversite temsilcisi ve 8 kişilik ekip ile Pikampüs geliştiriliyor.

Hedef kitlesi üniversite, lise öğrencileri, meslek sahipleri ve mezunlardan oluşan Pikampüs’ün tanıtımının dijital ve viral reklamlar, temsilciler ve etkinlikler ile yapılması planlanıyor. Pikampüs için oluşturulan gelir modeli ise algoritma reklamları ve demografik olarak reklam gösteriminden oluşuyor. Uygulama için Picoin satın alma özelliği olan Pikampüs’te algoritma reklamları ve yükseltme için bu coinler kullanılıyor. Pazar büyüklüğünün $ 450.000.000 civarında olduğu tahmin ediliyor.

Rakip
Kampus Rocks

Rekabet

Girişim sahiplerine göre Kampus Rocks öğrencilerin anonim olarak gönderi paylaşılabildiği bir uygulama olduğu ve Pikampüs ve Kampus Rocks yapısı gereği birbirine benzememekle beraber, sadece hedef kitlesinin üniversite öğrencileri olduğu belirtiliyor.

Temel Performans Göstergeleri (KPI)

4.400 Kayıtlı Öğrenci, 5.400 Paylaşılan Gönderi, 26.500 Gönderi beğeni, 9.000 Gönderi yorum, 57.222 Güvenli mesaj sayısı, 4.300 Güvenli sohbet sayısı, 215 Profil değerlendirme, 1.400 Piforum gönderisi, 60.000 Profil ziyaret sayısı, 150 Market gönderisi, 1.200 Haber sayısı, 40 Günlük Ögrenci Fm dinleyicisi olan bu girişime başarılar diliyor, merak edenleri ve profil oluşturmak isteyenleri buraya alıyoruz.

Dijital Karga

Dijital Karga bir hayal ürünüdür. Kulağınızdan içeriye ilk girdiğinde beyin hücrelerine ulaşana kadar nasıl bir tarife ulaştıysa Dijital Karga odur. Ne bir eksik ne bir fazla. Dijital Karga’nın nasıl ifade edileceğinden çok ne demek istediği önemlidir.

Yorum Yap

Gridlove

Mail Bülten Aboneliği

Kargadan Öneriler Ve Yeni İçerikler için Abone Ol!

Hakkımızda

Dijital Karga, iletişimin dört işlemden oluştuğuna inanıyor; çıkarcı değil çarpıcı, bölen değil toplayan bir dil yaratmayı amaçlıyor. Devamı

isviçre frangı