Dijital Karga

Cevizlik Girişimler: Rehber Web Sitesi

Dijitalin gücünü arkasına alan girişimler listesinden bir yenisi ile karşınızdayız. Öyle bir liste mi varmış derseniz, gakladıkça çıkıyor işte. Rehber.com.tr alan adıyla dijitale merhaba diyen Rehber, Türkiye’de faaliyet gösteren bütün esnafların hiçbir teknik bilgiye sahip olmadan işletmelerine ait web sayfası oluşturmasına imkan sağlıyor.

Firma sahibinin web sitesi oluşturması için teknik bir bilgiye sahip olmasına gerek yoktur. Subdomain filan değil, bildiğiniz alan adı size özel bir web sitesi oluşturuyorlar. Oluşturulan web sitesi son derece sade ve kullanımı kolay bir yönetim paneline sahiptir. Ayrıca her menünün yanında nasıl yapıldığını anlatan yardım videoları yer alıyor.
Oluşturulan web siteleri farklı cihazlarla uyumlu olmakla beraber SEO kriterlerine uygun hazırlanıyor.

Web sitesinde bir firmanın ihtiyaç duyabileceği en faydalı modülleri görebilmek mümkün. Ayarlar, haberler, ürünler, hizmetler, resimler, videolar, bayilikler vs.

Firmalar web sitelerine istedikleri kadar ürün ekleyebilir, bu ürünlere fiyat girip EFT veya havale yoluyla sipariş alabilirler. Eklediği ürünü başka pazar yerlerinde satıyorsa, satın al linkini ekleyebilirler.

Firma sahibi web sitesini kendi domaini ile kullanabilir. Tek yapması gereken DNS bilgilerini güncellemek. Eğer istediği domain alınabilecek durumda ise talep etmesi halinde tarafımızdan alınıp gerekli kurulum yapılır.

Yönetim panelinde 8 farklı tema vardır. Firma sahibi bu temalardan istediğini seçip yayına alabilir. Tema seçerken, değiştirirken veri kaybı yaşamaz.

Firmanın web sitesi kendi ssd hardisklere sahip sunucularda barındırılmakta olup her türlü yedekleme ve bakımlar tarafımızdan yapılmaktadır. Yani firma güvenlik endişesi taşımaz.

Firmalar web sitesi siparişlerini sitemiz üzerinden verebilip ödemeyi iyzico ödeme alt yapısı ile kredi kartlarıyla ödeyebilir. Üstelik 15 gün içerisinde koşulsuz iade edebilme hakkına sahip olarak.

Rehber’e eklenen firmaların gerçek firma olmasını çok önemsiyoruz. Onun için yönetim panelinden firmalar vergi levhalarının fotoğrafını eklediklerinde ana sayfalarında güvenli firma şeklinde kokart eklenir. Bu sayfalarını ziyaret eden kullanıcılara güven verir. Ayrıca firmanın girmesi gereken bilgiler 100 üzerinden puanlanmış olup kalitemetre şeklinde oyunlaştırılmıştır. Yani firma bilgilerini girerken yan tarafta çıkan derece ile puanları yükselmektedir. Bu puanları ayrıca ana sayfada listelerken de kullanıyoruz.

Rehber ile oluşturulan sitelerde ziyaretçi etkileşimine de yer verilmiş. Ziyaretçi ziyaret ettiği siteye 5 yıldız üzerinden puan verebilir, beğenip beğenmediğini ifade edebilir. Bu puanlar ve beğeniler otomatik olarak hesaplanıp ortalaması gösterilir. Ayrıca sitenin kaç kişi tarafından ziyaret edilip edilmediği gösterilir.

Rehber ile oluşturulan web sitesinde çok gelişmiş ayarlar sayfası vardır. Firma bilgileri, sosyal medya hesapları, SEO ayarları, Google analitik ve webmaster tools ayarı, görsel ayarlar, tema ayarları bulunmaktadır. Görsel ayarlar kısmından sitenin yazılarını, açılan renk kartelası ile istediği renge tıklayarak görsel ayarlarını yapabilir. Eğer yaptıklarından pişman olursa varsayılan ayarları geri yükle seçeneği ile ilk günkü haline getirebilir.

Rehber isimli cevizlik girişimi ziyaret edin. Tıkla, tıklattır.

Burak Alaybeyoğlu

Yorum Yap

Gridlove

Mail Bülten Aboneliği

Kargadan Öneriler Ve Yeni İçerikler için Abone Ol!

Hakkımızda

Dijital Karga, iletişimin dört işlemden oluştuğuna inanıyor; çıkarcı değil çarpıcı, bölen değil toplayan bir dil yaratmayı amaçlıyor. Devamı