Dijital Karga

Dijital Dünya Senaryoları 1

Dijitalin rüzgarıyla değiştiğimiz son zamanlarda soru işaretleri ve geleceğe yönelik tahminler de artıyor. Merak edilenlerin ilk başında geleceğe yönelik senaryolar yer alıyor. Dijitalin sonu olacak mı? Bir sabah kalktığımızda Facebook olmazsa? Yapay Zeka dünyayı ele geçirecek mi? İki kişi aynı yere ışınlanırsa filan…

Bu diziye gelin en başa dönerek başlayalım. Son 30 yılda hayatımıza girmiş olan sosyal ağların hiç biri olmasaydı neler olurdu? En başta Dijital Karga’dan haberdar olmazdınız. Dünyada hoş bir seda bırakamamış Karga’nın bir şansı daha olmazdı. Biz dijitalin sesiyiz. GAK!

– Telefon elinden düşmüyor. Ne yapıyorsun bu kadar!

– Feysbuk varmış oradan benim amcamın oğlunun kızının teyzenin yeğeni olmuş onu bulsana!

– İnstigram diye bir uygulama varmış onu bi yüklesen bana!

Uzayıp giden sosyal medya dayatmalarına tanıklık etmemiş olurduk. Sabah uyandığımızda gözümüzü açtığımız gibi kaç like, kaç rt aldık diye bakmazdık. Telefonu yastığın altına koymazdık. Daha uzun yaşardık belki. iPhone 1000 bile olsa sosyal medya olmadığı için o telefon bile bize reis gibi gözükürdü.

Ay durrr bir fotoğraf attım kaç like kaç yorum alacağım ondan interneti açık tutayım diye bir derdimiz olmazdı. Şarjım %3 bitmek üzere. Şarj aletim yok, %2 kaldı ikiiiii. Bitti. Fotoğraf albümüz olurdu. Instagram yok çünkü. Mavi balina ile intihar edenler hayatta olurdu.

Tamamen olmasın mı? Olsun tabi ama bence bu kadar boğulmayalım bu denizde. Ama ne yapacağız ki boş zamanlarımızda diyorsanız bizi gaklayabilirsiniz.

Çağrı El

Şu anlık Microsoft Student Partner. Misface / Startup Trakya 'da Back-End Yazılım Geliştirici - Kurucu Ortak, DijitalKarga'da normal kendi bloğunda kafasına eseni yazan biri. Kendi Siteni Kendin Koru kitabı yazarı.

Yorum Yap

Gridlove

Mail Bülten Aboneliği

Kargadan Öneriler Ve Yeni İçerikler için Abone Ol!

Hakkımızda

Dijital Karga, iletişimin dört işlemden oluştuğuna inanıyor; çıkarcı değil çarpıcı, bölen değil toplayan bir dil yaratmayı amaçlıyor. Devamı

isviçre frangı