Dijital Karga

Ebeveynler için Dijital Medya El Kitapçığı

Sosyal medyanın bilinçsiz kullanımıyla tehlikelerin boyutları da artıyor. Çocukların sosyal medyayı nasıl kullanması gerektiği konusunda bilgilendirmek gerekiyor. Hatta etkin bir şekilde onlarla bu deneyimi sürdürmeliyiz. Son zamanlarda gündemden düşmeyen Mavi Balina gibi gerçek hayatta ciddi krizler çıkaran tehlike durumlarında bilinçli olmanın önemi büyük.

İnternetten ve sosyal ağlardan en çok etkilenen çocuklar oluyor. Dijital Karga olarak her zaman söylüyoruz: Dijital Şakaya Gelmez. Gerçek dünyada nasıl koruma refleksi ile hareket ediyorsak dijital dünya içerisinde de aynı refleksle genç zihinleri doğru yönlendirmek ve korumak görevimiz.

Eğitim kurumlarının da bu bilinci taşıması gerekmektedir. Asil Koleji‘nin bu çerçevede ortaya çıkardığı Bilgilendirme Kitapçığı ise kaynak olarak mutlaka incelenmeli. Sadece kural koymakla ya da zoru oynamakla bu işin kontrol edilemeyeceği gerçeğini görmeliyiz. Bilinç kazandırma ve etkin kullanımı sağlama hem daha sağlıklı hem daha kalıcı olur.

Kitapçığı PDF olarak indirmek için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Dijital Karga

Dijital Karga bir hayal ürünüdür. Kulağınızdan içeriye ilk girdiğinde beyin hücrelerine ulaşana kadar nasıl bir tarife ulaştıysa Dijital Karga odur. Ne bir eksik ne bir fazla. Dijital Karga’nın nasıl ifade edileceğinden çok ne demek istediği önemlidir.

Yorum Yap

Gridlove

Mail Bülten Aboneliği

Kargadan Öneriler Ve Yeni İçerikler için Abone Ol!

Hakkımızda

Dijital Karga, iletişimin dört işlemden oluştuğuna inanıyor; çıkarcı değil çarpıcı, bölen değil toplayan bir dil yaratmayı amaçlıyor. Devamı