Dijital Karga
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş

Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş

Enes Usta Hakkında: Enes Usta Social Media & Digital Marketing Specialist | Turkey – Dominican Republic | #entrepreneur #youtube
Bu sohbete gönderdiğiniz mesajlar ve yaptığınız aramalar artık uçtan uca şifrelemeyle korunmaktadır.
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ve karşınızda dijital pazarlamanın kargastik ismi Enes Usta! Çevrimiçisin 😀
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Selam 🙏
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sen YouTube yerlisisin ama WhatsApp Röportajı’nın da tadı başka? Ne dersin, yazışalım mı?
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tabi olur, heyecanlıyım. Benim için ilk olacak böyle bir röportaj
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital ilklerle ve heyecanlarla dolu. Sanırım en çok bu yönünü seviyoruz 🙄
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İlk defa bir röportajda bu kadar gerildim. İmla hatası yapmamak için 10 kere okuyorum 😂
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Zamanın hayli değerli olduğu bu dönemde rafine bilgi akışı sağlıyoruz. İmla hataları oluyor ister istemez, WhatsApp alışkanlığı 🙂
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijitalle ilk tanıştığın günden başlayalım o zaman, nasıl oldu? Nasıl adım attın bu dünyaya?
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ben ilk 6 yaşında başladım. O yaştan beri bilgisayar hayatım var. İlk okulda bilişim ağırlıklı bir okulda geçirdim. Sonra lise’de bilişim ve web programlama bölümü okudum. Üniversite’de yazılım oldu. Neresinde tanıştığım bilinmez yani.
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital hayatımın hep içinde oldu, benim böyle ayakkabım olsundan daha çok yeni bilgisayarım olsun istiyordum.
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijitale doğdum diyorsun, hayatında hep vardı.
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Karga okuyucuları için bize kendinden biraz daha bahsedilir misin? Enes Usta kimdir neler yapıyor?
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Enes Usta, 22 yaşında girişimci diyebilirsin. Girişimlerimi yaparken kendi kendime öğrendiğim şeyler. Bir meslek haline geldi. Yurt dışında öğrendiğim şeyleri Türkçeye çevirip paylaşıyordum. Sonrasında bunu video içerikler halinde yapmaya başladım.

Bunu yaparken o kadar fazla bilgi öğrendim ki. Bu artık benim mesleğim haline dönüştü. Kendi öğrendiklerimi anlatmak beni eğitmen yaparken, öğrendiklerimi uyguladığımda ise dijital pazarlama uzmanı oldum.

Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Şu an markalara dijitalde 360 derece danışmanlık ve ajans hizmeti veriyorum. Hikaye aslında birbirini tamamlayıcı şekilde gelişiyor.
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İlk olarak lisede, sonrasında yurt dışına çıkmamla çok şey şekillendi diyebilirim.
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hikayen ilerlerken dijitalde izlerin de birikmiş. Eğitimle aranın iyi olduğunu görüyorum. Hem dijitalle hem eğitimle bu kadar ilgilenmenin bir bağlantısı olabilir mi?
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir bilgiyi aktarmak için onu çok iyi bilmek gerekiyor. Ben anlatacağım şeyleri önce öğreniyorum ya da bildiğim şeyleri anlatıyorum. Anlatmak çok farklı bir durum bide. Beni eğitim vermeye ya da anlatmaya iten şey şu oldu. Eski hocalarımdan birisi dedi sen konuşmayı seviyorsun. Git kendine YouTube kanalı aç enerjini oraya harca.
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ben kendi kendime başladım, kendime hiç bir zaman eğitmen demedim. Toplum bana bunu dedi, ben video çekiyor ve paylaşıyordum. Bir baktım herkes artık Enes hocam demeye başlamış. Şirketler çağırmaya başladı, üniversiteler çağırmaya başladı. Sonrasında kendi kendime eğitmen olmuşum. Bu durum aslında bana yanlış geliyor.
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yani bu şekilde eğitmen olunmamalı, bunun akademik eğitiminin alınması gerekiyor. Ben anlatırken bile bir çok yanlış var. Eğitmen olmak zor bir durum halen öğreniyorum.
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Enes Usta kurslarına katılmak isteyenleri de bu linkten alabiliriz. Yeni başlayanlar ve rafine bilgiyle gelişmek isteyenler için bol cevizli eğitimler var. YouTube kanalından takip etmek isteyenleri de bu linke alalım.
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ama bizim ülkemizde bu tip şeyler anlatılmadığı için. Ben anlatılınca kahraman gibi oldum. Ajanslar, şirketler ya da bilir kişiler, bildiklerini hiç bir zaman anlatmadılar.
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Herkesin sosyal medya uzmanı olduğu bir sektörde Enes Hocam gayet olağan karşılanır 🙂
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Anlatmadılar derken bilinçli bir şey söz konusu mu demek istiyorsun?
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir de bu eğitim işi bizim ülkede biraz farklı işliyor. Şimdi buna çok kızacaklar ama olan bu. Kişiler buradan para kazanmak için yapıyor. Şimdi diyeceksiniz sende para ile satıyorsun? Evet ama ben eğitim satıyorum yani aldığınızda öğreniyorsunuz.
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Karaliste yapalım gak! Ajanslar, etkinlikler, eğitmenler (sözde) için 🙂
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Fark nedir? Şu an seminerler ya da eğitimlere bakarsanız. Anlatan kişiler hep şirketlerin x bölümünde yönetici olanlar. Sizde bu şirketler neden bunu yapıyor? Semineleri neden seo ajansları yapıyor? 😉

Siz gidiyor ve sizin işinize yaramayan tüm bilgileri dinliyorsunuz VE diyorsunuz ki ben bunu yapamam. Onlarda diyorki bak öğrettik yapamazsın gel bizimle çalış.

Şu an piyasada olan tüm kurumların, kişilerin ya da oluşumların hepsinin kendi ajansı var? Bu iş aslında bir reklam modeline dönüştü.

Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ajans olarak 1000TL reklam bütçesi harcamak yerine eğitim verelim. Reklam yapalım gelsinler (potansiyel müşteri) daha ne kadar güzel olabilir
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Beni şu yüzden çok sevmezler. Bir esnaf düşünün 1000 – 2000TL parası var. Bu adam internetin İ’sini bilmiyor. Gidiyor ajansa adamın tüm parasını alıyorlar. Bende bu küçük esnaf kendisi yapsın diye anlatıyorum. Büyük şirketler zaten büyük ajanslar ile çalışıyor.

Doğal olarak çiğ köfteci gibi olan ajansların işine gelmedi bu durum. O yüzden biraz sıkıntıya düştü herkes. Şirketler konuya hakim değildi. Belki yine değil fakat artık kanmıyorlar. Bu neden böyle diye soru sorabiliyor artık.

Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hiç bir zaman şunu iddia etmiyorum ve doğru bulmuyorum. Bu eğitimi alıp şirketler kendisi içeride yapsın. Bu mümkün değil zaten. Kariyer planı olan birisi marka tarafında çok çalışmaz.

Benimde ajansım var ve bu mümkün değil. Ben bütçesi olmayanlar kendisi yapsın istiyorum. Çünkü her iş için 30 kişi çalışmıyor. Büyük bir şirket için kampanya ya da yönetim yapmıyorsanız. 30 kişilik bir ajansla çalışmanıza gerek yok.

Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Markalara, müşterilere strateji çıkarmanın, reklam ve iletişim modellerini kullanmanın kolay olmadığını göstermek için doğru bir model değil mi yani? Diğer taraftan müşterileri ölçeklendirecek olursak ajansla çalışmayıp gerçekten eğitimi alması gerekenler de var.
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gak! Aynı şeyi düşünüyormuşuz 🙂
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Küçük ölçekli işletmelerin dijitali öğrenmesi için daha neler yapılabilir? Sadece eğitimlerle mümkün olmadığı kesin.

Burada kendileri denemeleri gerekiyor. İşin tamamı deneyip görmek. Nasıl oluyor görmek. Etkisini, etkileşimini ve geri bildirimi.

Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Küçük ölçekli işletmelerin dijitali öğrenmesi için daha neler yapılabilir? Sadece eğitimlerle mümkün olmadığı kesin.
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ajansın verdiği hizmetlerden öte işletme ihtiyaçlarının doğru tespit edilmesi önemli. Belki sadece bunun için üçüncü kurumlar devreye girebilir 🙂
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Durup durup iş fikri üretiyorum 😃
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijitalde 360 danışmanlık almıyorsanız. Ajanslarla masaya oturmak tamamen zarar.
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Performans ajansı ile görüşüyorsunuz. Dünyayı onlar kurtarıyor.
SEO Ajansı ile görüşüyorsunuz. Her şey onların elinde.
Sosyal medya ajansı ile görüşüyorsunuz. Battınız diyor 🙂
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kilidi vurup gidelim yani 🤣
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hepsini tek tek tespit edip gagalayalım 😎
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 3 seneye hiç birisi kalmaz zaten. Bir büyük müşteri kaybedersen, diğer büyük müşterilerden de kayıp yaşıyorsun. O yüzden çoğu batacaktır.
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Marka, ajans, batmak, çıkmak demişken döviz kurlarına da değinelim istiyorum. Maliyetlere, sektöre etkisi nasıl oldu?
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Batan sayısına etkisi olur mu?
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kriz durumlarında herkes daha fazla harcar aslında. Eticaret’te çok etkisi olmaz açıkcası. Dolar 2 katına çıksa bile ads maliyetleri o kadar hızlı 2 katına çıkmaz. Yani dolar çıktığında eticaret şirketleri fiyatları 1 saniyede 2 katına çıkartır. Ads maliyeti aynı kalır, maliyet aynı kaldığı için 2 katı reklam çıkar.
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dövizin çıkması ülke için kötü. Fakat burayı fırsata çevirebilirsiniz dijitalde.
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çoğu şirket Türkiye reklamlarını kapatıp, yurt dışı reklamlarını 3 katına çıkardı.
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Eskiden 1 liraya üretip 2 liraya satıyordu. Şimdi 1 liraya üretip 10 liraya satıyor. Tamamı katar, dubai, birleşik arap emirliklerine yoğunlaştı diyebilirim.
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Boykot olayından dolayı yine yerli mecralar kazanıyor.
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bu duruma en çok sevinen ekşi sözlük ve onedio olmuştur galiba.
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Influencer Marketing çalışmaları da olumlu etkilenmiştir diyebilir miyiz
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Influencer marketing en ucuz reklam modeli zaten.
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Düşünün 1 Infleuncer ortalama 20.000 TL’ye proje yapsın.
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yurt dışı şirketi için bu 5.000 dolardı eskiden.
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Şimdi 2.500dolar
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Daha az para, daha fazla verimlilik anlamını taşıyor artık.
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Türkiye’de dijitale en fazla parayı harcayan şirketler yine yurt dışı şirketleri.
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Influencer Marketing çalışmalarını değerlendirecek olsan neler söylemek istersin?
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dünya ve Türkiye çapında..
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ucuz ve verimli
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir marka için en iyi şey 😂
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Marka cephesinde gösterilen ilgi nasıl sence?
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ama Influencer olmayanlar için bu paralar çok geliyor.
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Mesela 1m takipcisi olan birisi 150.000TL’ye iş yapıyor.
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Herkes diyorki o paraları nasıl kazanıyorlar filan.
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Marka aynı etkileşimi görmek için platformlara 10 katı para harcıyor.
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Marka için çok ucuz rakamlar bunlar ve verimliliği iyi.
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sözde fenomenlerin sayısı da bir hayli fazla
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Markalar için reklamlar şöyle. Ürün var mesela gösterdiniz. Kullanıcılar görüyor, inceliyor, güven kazanması lazım, karşılaştırması lazım vs. vs. diye gidiyor.
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Fenomen çıkıyor diyorki bu ürün iyi gidin alın. Tüm aradaki süreçler gidiyor.
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Pazarlama değil, direk satış. Net aslında. Infleuncer ve ürün bir birine yakınsa ürün satılıyor.
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: YouTube cephesinde neler oluyor? Video trafiği, SEO çalışmaları, kazanç programı vb. Bir sosyal ağdan fazlası var orada, kullanıcıları kadar kendisi de yaşayan bir platform. Biraz aydınlatabilir misin?
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: YouTube bir sosyal medya platformu değil. Para kazandırma platformu
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sosyal medya platformlarında olan hiç bir şey yok.
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Chat yok, timeline yok, etkileşim yok.
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Fenomen ve siz varsınız sadece. Paylaşım yapılacak tek şey ona yorum.
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hiç bir rakibi yok, en büyük platform diyebilirim. Para dönüyor içeride. İnanılmaz rakamlar.
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dizilerin kazandığı paralar özellikler. TV’den daha fazla.
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Markalar YouTube’ı nasıl kullanıyorlar?
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çok değişik bir platform. Dinamikleri diğerleri gibi değil.
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kullanmıyorlar.
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Markaların kullanmak için içerik üretmeliler.
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Markalar için YouTube sadece bir mecra
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir reklam filmi ya da kampanya yapıyorlar, bütçenin bir kısmını da buraya harcıyorlar.
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İçerik üreten tek marka sanırım ING Bank var onun dışında Unilever’in bir iki projesi vardı.
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Zaten yerli bir marka yok içerik üreten
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital pazarlamanın geleceğine dair öngörülerin var mı?
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Para halen en fazla offline için harcanıyor. 10 yıl daha böyle olacağını düşünüyorum. 10 yıl sonra en fazla para dijitale harcanacak.
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: O yüzden dijitalin her hangi bir noktasında bulunmak önemli.
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 3D teknolojisinde bulunmak bence gelecek için çok önemli.
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 3D teknolojisi hakkında neler düşünüyorsun?
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital pazarlama içinde söyleyeceklerim, daha çok yeni. Dünya içinde yeni, Türkiye içinde
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Geleceğin orada olduğunu düşünüyorum
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: hem fiziksel – hem dijital olarak
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: VR ve 3D printer
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ucu olmayan bir alan her şey yapılabiliyor 🙂
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Deneyimler başka boyutlara taşınacak ister istemez reklamcılık da etkilenecek
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yeni bir isim çıkabilir mi dersin?
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Steve Musk 😂
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Elon Jobs da olabilir 😃
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Her gün çok başarılı isimler çıkıyor. Fakat hızlı tüketiyoruz. Artık birisinin öyle olması için inanılmaz şeyler yapması lazım. Yer çekimini şimdi bulsaydık sanırım 3 gün etki alanı olurdu.
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: O yüzden çıkar mı bilmiyorum 🙂 Ama illa ki çıkacaktır. Ne manyak değişik şeyler çıkıyor hiç birisini duymuyoruz.
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Peki, Steve Jobs mı Mark Zuckerberg mi Elon Musk mı?
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Steve Jobs tabi ki
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: adam inanılmaz 👑
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bize Jobs’ı anlat 😉 Neden Jobs?
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Adamın adı Steven Jobs bu arada bilmeyenler için 🙏
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Size bir video linki ile konuyu özetlemiş olayım o zaman.
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Steven Paul Jobs 🤣
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İlk 30 saniye
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Orkestra şefi olmak ya da olmamak tüm mesele bu
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gözlerini kapat. Aradan 5 yıl geçmiş. Neredesin ne yapıyorsun?
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ama yine benim hayatımda 1.sırada Isaac Newton var.
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 3 yıl sonrasını söyleyeyim ben sana.
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sahilde uzanmış, yüzüme rüzgar vuruyor ve güneşleniyorum.
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 😎
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 😅😅
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Uçarken görmeyeyim demedi deme 😁
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kemerlerini sıkı bağla, hızlı sorulara geçiyoruz?
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Olur hadi
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Enes Usta’nın kitap önerilerini alalım?
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Da Vinci Code
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Melekler ve Şeytanlar
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin renk nedir?
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yeşil
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin yer?
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ülke: Panama
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Şehir: NewYork
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin kelime, bir Türkçe bir İspanyolca?
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Caminar. İspanyolca yürümek demek.
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Motivasyon
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin emoji hangisi?
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 😎
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sosyal medyaya günlük ne kadar vakit arıyorsun?
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Uyumadığım tüm vaktimi
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hep online’ım
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: benim bütünüm
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sık kullandığın sosyal ağ?
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Facebook
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En çok kullandığın mobil uygulama?
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Whatsapp
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: WhatsApp Röportajı’nı nasıl buldun?
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 10 üzerinden 10 🎊🎉
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çok keyifliydi
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Röportaj için önermek istediğin isimleri alalım.
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Okan İrtiş
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Cenk Çiğdemli
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir sürü sayabilirim
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 50 kişi sayabilirim 🙂
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 50 kişiyi alalım ama burdan değil 😂
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Takip ettiğin etmemizi önerdiğin fenomenler var mı?
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Herkes kendisine yakın gördüklerini takip etmeli.
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Neyin faydalı ve neyin yararlı olacağını keşfetmeli
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tavsiye listeleri zaten yüzlerce var
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: O yüzden klişe şeyler tavsiye etmek istemiyorum
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Eğitimlerine katılım bol, zor öğrenciler zor müşteriler uzak olsun. Kargayı unutma cevizsiz kalma.
Enes Usta WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Görüşmek üzere 😇

Dijital Karga

Dijital Karga bir hayal ürünüdür. Kulağınızdan içeriye ilk girdiğinde beyin hücrelerine ulaşana kadar nasıl bir tarife ulaştıysa Dijital Karga odur. Ne bir eksik ne bir fazla. Dijital Karga’nın nasıl ifade edileceğinden çok ne demek istediği önemlidir.

Yorum Yap

Gridlove

Mail Bülten Aboneliği

Kargadan Öneriler Ve Yeni İçerikler için Abone Ol!

Hakkımızda

Dijital Karga, iletişimin dört işlemden oluştuğuna inanıyor; çıkarcı değil çarpıcı, bölen değil toplayan bir dil yaratmayı amaçlıyor. Devamı

isviçre frangı