Dijital Karga
youtube arama

Google Testleri: YouTube Aramalarda Web Sonuçları


  • YouTube ‘da herhangi bir konu aradığınızda Google’ın web sonuçlarından bağlantılar gösterdiğini keşfedebilirsiniz.
  • Aşağıdaki ekran görüntüsünü yayınlayan bir Reddit kullanıcısı tarafından keşfedilen özelliğin haberi kısa sürede tüm dünyaya yayıldı.

youtube

Yukarıdaki görselde, tek bir web sayfası sonucunun, video sonuçlarının arasında nasıl yer aldığını gösteriyor. Yeni özellikle birlikte kullanıcılar ilgili YouTube videosunun görüntülendiği sayfayı ziyaret edebilir ya da doğrudan Google’da arama yapmak için bağlantıya tıklayabilir. Web sitesi sonucuyla alakalı herhangi bir sponsorlu ibaresine rastlanmamıştır. Bu da Google’ın kullanıcılara yardımcı olmak için yayınladığı bir özellik olarak göze çarpıyor. Peki, kullanıcılar tarafından bu özellik nasıl karşılandı? Kimi kullanıcılar bu tarz bir arama yapmak istesem Google web sonuçlarını kullanırdım ne gerek vardı derken kimi kullanıcılar da aynı anda birden fazla seçenek olmasını olumlu karşılıyorlar.

Ekran görüntüsünü yayınlayan Reddit kullanıcısı, testi Android için YouTube uygulamasında görmüş. iPhone ve MacBook’umda YouTube içerisinde birçok arama yapıyorum ve henüz bu özelliğe denk gelmedim. Bazı kullanıcılar bununla karşılaşıyor ve Google zamanla testlerini hızlandırabilir ve özelliği herkese açık olacak şekilde yayına alabilir.


Youtube Gizli Mod Özelliği haberimizi okumak için -> https://www.dijitalkarga.com/youtube-gizli-mod-ozelligi/

Karga’yı Sosyal Medyada da Takip Edin -> www.instagram.com/dijitalkarga

Dijital Karga

Dijital Karga bir hayal ürünüdür. Kulağınızdan içeriye ilk girdiğinde beyin hücrelerine ulaşana kadar nasıl bir tarife ulaştıysa Dijital Karga odur. Ne bir eksik ne bir fazla. Dijital Karga’nın nasıl ifade edileceğinden çok ne demek istediği önemlidir.

Yorum Yap

Gridlove

Mail Bülten Aboneliği

Kargadan Öneriler Ve Yeni İçerikler için Abone Ol!

Hakkımızda

Dijital Karga, iletişimin dört işlemden oluştuğuna inanıyor; çıkarcı değil çarpıcı, bölen değil toplayan bir dil yaratmayı amaçlıyor. Devamı