Connect with us

Hakkımda

Dijital Karga bir hayal ürünüdür. Kulağınızdan içeriye ilk girdiğinde beyin hücrelerine ulaşana kadar nasıl bir tarife ulaştıysa Dijital Karga odur. Ne bir eksik ne bir fazla. Dijital Karga’nın nasıl ifade edileceğinden çok ne demek istediği önemlidir. Karga ciddiye alınması gereken bir canlıdır. Tuhaf sesleri, siyah renkleri, parlak cisimlere olan düşkünlükleri ile mitolojiye ve sanata sıklıkla konu olmuşlardır. Kimi öykülerde akılsız tasvir edilmelerine rağmen bazı araştırmalar karganın en zeki kuş olabileceğini göstermektedir. Kargaların, köpekgillerden kurt vb. hayvanlarla belki de eşit zekaya sahip olduğu düşünülmektedir.

Kargalar ses taklidi konusunda oldukça yetenekli hayvanlardır. Yapılan bazı çalışmalarda yaklaşık 100 kelimeyi ve 50 tam cümleyi öğrenebilen kargalar görülmüştür. Bazı kargaların sahiplerinin seslerini taklit ederek köpek ve atları kızdırdıkları görülür. Aynı zamanda oldukça meraklı hayvanlar olan kargaların mektup, çamaşır mandalı, araba anahtarı, pencere önünden kıyma gibi çeşitli şeyleri çaldığı da sıklıkla görülür.

Kendisinin meraklı yönüyle ilgilenecek olursak dijitalde hayli işe yarayan bir kuş olacaktır. Sayısal verilerin doğru elde edildiği ve bir o kadar yanlış kullanıldığı günümüzde Dijital Karga reklamsız ve yalansız blog yayıncılığı ile topluma, bireylere faydalı olma niyetindedir. 20 yıllık niyetçi durmuyor karşında. Niyet belli ise bizde iş başa düşer dedik ve çalıştık. Sonuçlarını paylaştığımız yazılardan görebilirsin.

Göremediğin, görmek istediğin, faydalı olacağını düşündüğün her fikir için iletişime geç, seni bekliyoruz.

Copyright © 2016-2017 Dijital Karga - Dijital Şakaya Gelmez!