Dijital Karga
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş

Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş

Bu sohbete gönderdiğiniz mesajlar ve yaptığınız aramalar artık uçtan uca şifrelemeyle korunmaktadır.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital dünyanın ekolojik anarşisti Onur Durmuşoğlu ordaysan burdayım de. Karga ile WhatsApp Röportajı yapmaya var mısın?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Burdayım. Burda ! ✌ Ayrıca John Zerzan candır !
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Babalarla gelme, gaklarım kaçarsın! Seni bulmak zor dediler, yakalamışken kaçırmayayım dedim. İnsanların ekolojik sistemde nasıl bir dönüşüme evrildiğini tartışmak isterdim ama biz daha çok dijitalle ilgili konuşalım istiyorum. Ne dersin?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Niye sen ekolojik karga değil misin ? Doğru ya en son Dijital Karga oldun. Hadi dijitalden bahsedelim! 🙂
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yaşasın dijital, elveda ekolojik anarşizm ? Dijital şakaya gelmez diye boşuna demiyorum. Acayip bir gücü var her şeye dokunuyor.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En son Kılınç Orhan Erdemir ile gördüm seni. Yanında, pek anlaşamasak da, Haydar Özkömürcü vardı. Gak guk yapıyordunuz.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Senin de gözünden bi’şey kaçmıyor. Yakında çok acayip gagalayacağız. Sürpriz olsun.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gagalamaya devam edelim. Bilge Adam’ın kuşları haberleri uçuruyor. Facebook Reklamcılığında çığır açıyormuşsun ? Nedir bu işin sırrı? Gagalamak yetmez neticede ?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Aslında fb reklamlarında bir hikaye yok. İşin sırrı içerikte içeriğin tonunda. Ama paneli de hafife almamak lazım.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir söz var çok meşhur. Her topal satıcının bir kör alıcısı vardır. İçerik de böyle. Bok bile yazsan bunu doğru tonda üretirsen üstüne bir de bu içeriğin alıcısını iyi hedeflersen ortaya harika işler çıkıyor.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ton dedin Ton Of Voice Onuru çağırdın. İşte asıl hikaye! Lakabın olmuş Tonofvoyscu. Bizim tonumuzu nasıl değerlendiriyorsun?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gak bile yazsak dünya kadar rt alıyoruz ?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dedim ya, her topal satıcının bir kör alıcısı vardır. Demek ki güzel gaklıyorsun. Sen bu işi çözmüşsün Karga!
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İltifat mı ettin laf mı çaktın anlamadım ama senin tonunu anlamaya başladım ?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ? yok canım ben sana hiç laf sokar mıyım?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijitalde başarılı bulduğun TOV markası var mı? Gagalayabileceğimiz..
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: TOV ne la ?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Nasıl bilmezsin! Troll ve Okaliptüs Vakfı. Ton of voice yahu, ne olacak başka.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hmm bi düşünelim, son zamanlar da İNG Bank’ın “Para Mevzuları” meseleyi güzel çözmüş, “meyhanedeyiz.biz” var. Bir de “Beşiktaş Belediyesi” fena değil.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En son uçkun ile mücadele ediyordu Beşiktaş belediyesi
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yanlış okuma “uçkun”
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 🙂
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Mücadeleye devam edenlere tam destek ? Uçkunlar beni gördü mü toz oluyor ortalıktan 🙂
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ING BANK ne ayak, geçen de ordaydın?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hep merak etmişimdir. Toplantılarda ne konuşulur diye..
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir konuda danışmanlık vermeye gittik Haydar Özkömürcü ile faydalı bir konuşma oldu.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Danışman, alırım bi dal. Hangi alanlarda öne çıkıyorsun?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Aslında toplantılar da ne konuştuğumu ben de çok bilmiyorum. Akışına bırakıyorum doğaçlama.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Müşteriye önceden doğru düzgün bir sunum hazırlamıyorum mesela.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çünkü benim tek bir derdim var.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Danışmanlık meselesine bağlayacağım şimdi.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tek bir danışmanlık veriyorum aslında.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bu dijital değil, sadece dijital odaklı bir danışmanlık.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sektöre de böyle mi giriş yaptın? Bir gün şarkı dinliyorsun, bir derdim var artık tutamam içimde dedin ve dijitalin koca okyanusuna daldın. İletişimden pazarlamasına reklamından içeriğine etkileşiminden raporlamasına kadar kulaç atıyorsun.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tam öyle başlamadı çocuk yaştan bu yana hep dijitalin içindeydim. Kıyısında, köşesinde, ortasında… Her yerde olmaya çalıştım. Dijitalde her yöntemi denedim ve kendime şunu söyledim: “Bir dakika, yahu burada başka bir mesele var.”
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Düşünsene ne yapıyorsam patlıyor hem de çok pis patlıyor.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çünkü hiç denenmemiş şeyler yapıyorum.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Düşünüyorum evet ne yapsam patlıyor ?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Benimki negatifti 🙂
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sonra bir gün aydınlandım. Dedimki, bir dakika ya, ne oluyor. Mesele dijital mi ?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sonra sosyal psikoloji davranış bilimine odaklandım.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital düşünmeyi bıraktım en başta. Çünkü dijitalde iyi bir şey yapmak istiyorsan, önce dijital düşünmemen lazım. ( bana göre. )
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Burada anlatmak istediğim şey şu, platformlara partiler gibi bak, fenomenlere parti başkanları, markalara genel kurmay başkanı gibi bak.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İnsanlar bir topluluğa dahil olmak istiyorlar. Bu yüzlerce yıldır böyle.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İnsan neden topluluğa dahil olmak istiyor ? Topluluk nasıl oluşturulur? Bu sorularin cevapları zaten seni bir adım ileriye götürüyor.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sonra, meselenin dijitalden çok bir topluluğa dahil olmak olduğunu, o topluluğun güçlenmesinin en güzel yolunun da topluluğa üye bireylerin yaşadığı deneyimlerden geçtiğini görüyorsun.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Topluluğa dahil olma isteğimiz dijital ile beraber zirve yapmış olabilir mi? Gerçek hayatla dijitaldeki yansımalarımız birbirinden çok farklı çünkü. En azından büyük bir çoğunluk için.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Topluluklara dahil olma arzusu belki buradan geliyordur. Özenme, benzeme, elde etme, beğenilme…
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital topluluklara asıl kisiliklerimizden karakterimizden sıyrılarak başka bir karakterle dahil olabiliyoruz.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bu çok kolay.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Düşün gerçekte tanıdığın kaç kişi dijital varlıkları ile tutarlı ?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kargalar, kurular, seniorlar….
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: …dışında, iki ayağımdaki parmak sayısını geçmez. Dijital yansıması ile gerçek yaşamları bir olan.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Aynen öyle neden biliyor musun ? Çünkü gerçek kişilikleri ile dijital de oluşturdukları kişilik çok farklı. Markalar da da durum böyle.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Markalara değinecek olursak kendilerini dijitalde doğru yansıtabiliyorlar mı diyecektim sen yürüdün zaten ?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: X markası gerçekte çok başka bir karakterdeyken dijital de başka biri oluyor.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ama sorun şu ki markaların dijitalin dışında yaşattıkları deneyimleri hepimiz biliyoruz. Dolayısı ile dijital de ağzı ile karga tutsa dahi geleneksel de deneyim yaşatmayan marka bi cacık olamıyor.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sonra da gelip biz neden sadık müşteriler kazanamıyoruz diyorlar.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sadık müşterisi olduğun bir marka var mı?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Varsa neden, yoksa neden?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Viva! Vivalines ! 🙂
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Nedeni basit, çünkü dediğim şeyi anlayan ve bu noktayı bana gözü kapalı emanet edebilen bir marka.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Doğru, gökyüzü şahit oradan çıkmak bilmiyorsun. 360 derece dijital danışmanlık verdiğin markalardan biri gördüğüm kadarıyla. Deneyim pazarlaması odak noktaları ve senin de öyle.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kesinlikle henüz doğru düzgün dijital iletişime başlamadık ama insanlar akın akın bizi paylaşıyorlar. Neden ?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çünkü işe geleneksel deneyimlerden başladık.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Deneyim pazarlaması ile dijital pazarlama arasında oluşan bağdan bahsedilir misin? Vivalines bu konuda derslere konu olacak bir örnek.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sosyal medya nedir? Sosyal olan ne ? Platform mu yoksa insan mı ?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ben beğendiğim bir yemeği Instagram’dan paylaşmadığım sürece Instagram’ın ne anlamı var ?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Annem böyle pasta yapmayı nerden öğrendi?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hikaye şu Kargacım!
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bütün bu sosyal platformlara içerik üreten bizleriz.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Platformları yaşayan mecralara dönüştürenler sizlersiniz. Son zamanlarda benim de katkım oluyor. Paylaşım ekonomisinin fundamentali bu, kilit konu.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Neden insanlar bizim için içerik üretmesinler?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bak sen de mesela şu an içeriği benimle üretiyorsun.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dolayısı ile insanlara dijital ya da geleneksel bir deneyim yaşattığın da
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bu deneyim de samimi ve içten olduğun da üstelik bir de marka ile tutarlı olduğunda insanlar seni paylaşırlar seninle sohbet ederler
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital iletişimin de temeli bu bence.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yoksa tool platform panel bunlar sadece senin arkadaş olabileceğin insanı sana buluyor.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Onunla ne konuşacağını sana söylemiyor.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Eskiden beri sinirlerimi bozan bir şey var simdiler de pek kalmadı.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Akşam hangi filmi izleyeceksiniz ? Surda şunu yemek müthiş değil mi ?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Düşünsene bir topluluk içindesin biri sana yeni tanışmış olmana rağmen sürekli şunu diyor
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hey akşam hangi filmi izleyeceksin ? Sence de barselonanın bilmem ne kentinde ki bilmem ne kalbini hoplatmıyor mu ?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gibi saçma salak sorular soruyor.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hatta bir tanesi de diyor ki taptaze ve leziz çikolatasıyla seni baştan çıkaracak dondurmamdan tatmak ister misin ?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Biri bana bunu dediğinde muhtemelen ne diyon la sen değişik derim.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ama markalar içeriklerini böyle çıkıyor.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sonra da biz o kadar satın alma yapıyoruz niye etkileşim oranlarımız düşük.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: E düşük olur tabi değişik, sen tüketicinle gerçekten arkadaş olmak istiyor musun ?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: O zaman insan gibi oturup sohbet edeceksin, ona küçük sürprizler yapacaksın
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Beni paylaşırsan sana sosis paketi veririm deyince sadakat elde etmiyorsun ya da arkadaş olmuyorsun.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ticaret yapıyorsun.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hata mı yaptın bize mail atın deme mesela
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Özür dile yahu
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Biz bayram da yolcularımızı mağdur ettik, sonra onlara 2 bedava bilet gönderdik ve mektupta dedik ki sıçtık özür dileriz. Hazırlıksız yakalandık.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İletişimin, dijitalle beraber yaşadığı bir değişim var. Markalar bu rüzgarı arkalarına ya da önlerine alacaklar. Doğru karar vermeleri için gözlerini kulaklarını iyi açmalılar: Dijital Şakaya Gelmez!
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Aynen öyle!
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Etkileşimi ölçmek için nasıl bir yol izlenmeli? Markalar bu noktada erişimi, doğru kitleyi, etkileşimi yeteri kadar ayırt edemiyorlar.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kurulan yanlış iletişimi görmek için ölçümleme iyi bir fırsat.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet çok ama çok önemli.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Raporlama yazılımları pek yeterli olmuyor.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dolayısı ile bütün platformları açıp Analytics, Metrica ne varsa sosyal medya platformlarının verilerini excele atıp tek tek manuel raporlama çıkarman lazımki verilerden iç görü üretebilesin.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sosyal medya kullanıcısı markayı samimi bulmayınca sallamıyor bile.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kopmak istemiyorlar ama sadakat de kurmuyorlar.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Aynen öyle. Aslında tam olarak şöyle.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Biraz önce verdiğim bir arkadaş ortamında buluşma örneğine geri dön.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hayal et marka saçmalıyor ve tüketici de çok muhatap olmuyor hali ile. 🙂
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijitalle beraber gelişen sektörlerden biri de reklamcılık ve tabiiki ajanslar. Bu konu hakkında da fikirlerin vardır mutlaka. Farklı ajanslarda tecrübe edinmişsin.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Edinmez miyim ? Edindim. Çalıştığım ajanslar pek ic açıcı değil.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İçeride kariyer kavgaları, egolar cirit atıyor.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Mesela ayrıldığım bir ajansın başkanı aman içeride ne olduğunu kimseye söyleme karışıklığı bilmesinler dedi istifamı verdiğim de.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Peki dedim sorun yok.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sonra ne oldu biliyor musun ?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 2 ay çalışıp 3 kere istifa verip kabul etmeyen ajans başkanı senden çok şey öğreniyorum diyen adamlar
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Arkamdan 1 yıl çalıştı verim alamadık dediler.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 🙂
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hala neden bunu yaptıklarını bilmiyorum.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sorduğumda ise biz öyle bişey demedik olur mu öyle şey diyorlar.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hatta Türkiye’de en iyi dijitalci olduğumu iddia eden oldu.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sence öyle misin?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tabii ki de hayır.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: O zaman dans ??
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: O zaman renk ! ?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Peki geleceğini nasıl görüyorsun ajansların?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tek bildiğim renk siyah ?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Geleneksel ajanslar artık geleneksel iletişim tekniklerini bırakmalı. Tüm deneyimledigim markalarda bi ton para bayıldığımız reklam filmleri bir işe yaramadı ama amatör bir çalışma ya da bir haber videosu ciddi etkileşim aldı.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Beyaz!
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En büyük Beşiktaş!
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Pardon Kargacım siyah deyince gaza geldim.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Markalar, ajanslar derken gel gelelim derneklere. Dijital alanda dernek tecrüben de olmuş. Türkiye’de ve dünyada nasıl değerlendiriyorsun bu alanı.. Mark Zuckerberg de işi tamamen vakfa çevirdi, biliyorsundur.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Mark’a bakmak gereksiz. Kendi ülkemiz için de durum pek güzel değil. Organize olamadık, birbirimizin üstüne basmaya çalışıyoruz.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İyi bir dernek gelip herşeyi toparlamalı.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gün gelir. 🙂
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Menekşeler de açılır üstümüz de, leylaklar da güler !
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ben gülmem, gayet ciddiyim bilirsin!
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ve ciddi bir konuya daha geliyorum.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Eğitim eğitim eğitim diye bastıra bastıra giriyorum konuya. Bilge Adam alesinin eğitmen kadrosunda yer alıyorsun. Ajanslar da, dernekler de eğitime girişti ama verim alınamadı.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bilmez miyim ? Ben değilim. ?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Üniversitelerde bu işin diplomasını veremiyor, henüz.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bilge Adam bu iş için biçilmiş kaftan. 15’e yakın eğitmenizle müfredat sürekli güncel. Çünkü 15 kişi bir araya gelip, öğrenciler için en doğru müfredatı çıkarıyoruz. Çünkü hepimiz sektörde iyi markalar ile beraber çalışıyor ve neye ihtiyaç olduğunu biliyoruz.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Başka iyi kurumlar da vardır elbet.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Aksi halde geldiğimiz noktada dijital alanda bu kadar problem yaşamazdık.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bana da öyle geliyor.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ben öğrencilerime dijitalden çok toplulukları ve onları anlamayı öğretiyorum.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İnternette falan bulunan bilgileri anlatmayı sevmiyorum.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çünkü zaten öğrenci onu bulur okur öğrenir. Uygulamasız da eğitim vermiyoruz zaten.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: O zaman Dijital Zirve için düşündüğüm yeni gündemi ilk sana sorayım: “Sosyal Medya Uzmanı Kimdir?”
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sosyal medya uzmanı iletişim süreçlerine hakim, sosyoloji ve tüketici deneyimi bilen, okuyan, okuyan ve platformlarla kendi yapmış gibi oynayan kişidir. Korkmak lazım!
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Benim kadar tehlikeli olacak yoksa olmaz yani ?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Olmaz tabi.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sosyoloji, okumak ve deneyim anahtar kelimelerin. Dijital bünyeler için vitamin etkisi yapacak kitaplar önerebilir misin?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Scott Stratten Unmarketing – freud kitle psikolojisi ?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Emojiler çok gündeme geldi son zamanlarda, dijital iletişimdeki yerini ne derece önemli buluyorsun?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kelimelerin yetmediği durumlar da müthiş bi duygu ifade aracı. Çok önemli.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin emoji o zaman?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ✌?✌
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sık kullandığın mecra?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Facebook
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En çok beğendiğin mobil uygulama?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Whatsapp
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Lovemarkın vardır mutlaka?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Viva Lines ! 🙂
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Orijinal bulduğun yerli dijital bir iş var mı?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Karga !
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin şehir?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sevmiyorum
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ekolojik dengemi bozdun ?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Vazgeçemediğim dersek İstanbul.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Biri beni burdan kaçırsın !
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin kelime
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ama hayatım!
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ajans dünyasına söylemek istediğin bir şey var mı?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Allah akıl fikir versin. 🙂
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Fikir olmayan ajans iş yapamaz değil mi ?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Onun için de akıl lazım.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital pazarlamaya yeni başlayanlar için önerin var mı?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir bilene sorsunlar, olmadı Bilge Adam’a gelsinler. Ben konuşurum indirim de yaparlar. 🙂
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ooooo Kargastik hareketler ? Yalnız yetmez, Vivalines’da da indirim istiyorum. ?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: %30 köpeğin olsun !
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Torpilli röportaj ile dünya tarihine geçtik ?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çok zarar ettim ama canın sağolsun.?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: WhatsApp Röportajını nasıl buldun?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Deneyim pazarlaması sayılır.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Senior ve Pazarlama Kurusu harikaydı.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bu kadar mı?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yapanın gagasına sağlık ailecek takip ediyoruz.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sonuçta bir senior bulup röportaj yapmak her kişiye nasip olmaz.
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ben seni tek takip ediyorum ?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ailecek edersek korkarsın ?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Beni çok takip eden yok ya, hiç bakamıyorum o işlere ?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tespitlerini ve tecrübelerini paylaştığın için teşekkür ederiz. Cevizin bol dijitalin başarılı olsun ?
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Cümlemizin. 🙂
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Röportaj için teşekkürler Karga !
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gak!
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Guk!

Dijital Karga

Dijital Karga bir hayal ürünüdür. Kulağınızdan içeriye ilk girdiğinde beyin hücrelerine ulaşana kadar nasıl bir tarife ulaştıysa Dijital Karga odur. Ne bir eksik ne bir fazla. Dijital Karga’nın nasıl ifade edileceğinden çok ne demek istediği önemlidir.

Yorum Yap

Gridlove

Mail Bülten Aboneliği

Kargadan Öneriler Ve Yeni İçerikler için Abone Ol!

Hakkımızda

Dijital Karga, iletişimin dört işlemden oluştuğuna inanıyor; çıkarcı değil çarpıcı, bölen değil toplayan bir dil yaratmayı amaçlıyor. Devamı