Dijital Karga

Reddit the_Donald hesabını kapattı


  • 790 bin aboneli The_Donald hesabı kapatıldı.
  • Yapılan bu hareketin siyasi olup olmadığı tartışılıyor.
  • Hesabın iyi niyetli olmadığı gerekçe gösterildi.  

2015’te ortaya çıkan, 790 bin aboneye ulaşan The_donald hesabı Reddit tarafından kapatıldı. Reddit hesabının kapatılmasıyla ilgili yaptığı açıklamada “Reddit’teki tüm topluluklar iyi niyet içerikli politikamıza uymalıdır. The_Donald’ı yasakladık, çünkü uyarıya rağmen bunu yapmadı” dedi.

the_donald hesabı Reddit tarafından kapatıldı.

Siyasi bir hareket mi?

Kadın düşmanı ve ırkçı söylemleriyle sık sık gündeme gelen hesabın kapatılmasının ardından Reddit’in bu hareketinin siyasi olup olmadığı tartışma konusu oldu. Reddit bununla ilgili kesinlikle siyasi bir amaç olmadığını belirtti. Reddit, The_Donald hesabını geçen yıl karantina almış, şiddeti destekleyen içerikler olduğu gerekçesiyle topluluğa ulaşmaya çalışan kullanıcıları uyarmıştı. Gelişmeleri buradan takip edebilirsiniz.

 

Dijital Karga

Dijital Karga bir hayal ürünüdür. Kulağınızdan içeriye ilk girdiğinde beyin hücrelerine ulaşana kadar nasıl bir tarife ulaştıysa Dijital Karga odur. Ne bir eksik ne bir fazla. Dijital Karga’nın nasıl ifade edileceğinden çok ne demek istediği önemlidir.

Yorum Yap

Gridlove

Mail Bülten Aboneliği

Kargadan Öneriler Ve Yeni İçerikler için Abone Ol!

Hakkımızda

Dijital Karga, iletişimin dört işlemden oluştuğuna inanıyor; çıkarcı değil çarpıcı, bölen değil toplayan bir dil yaratmayı amaçlıyor. Devamı