Dijital Karga

Ünlü Düşünürlerin Eğitime Yaklaşımları

Eğitim yalnızca çağımızın değil her çağın en önemli alanlarından birisidir. İnsanlığın ilk çağlarında dahi şimdikine oranla çok uzak olsa bile ilkel bir eğitim mevcuttu. Aileler çocuklarına neyi nasıl yapması gerektiğini öğretiyor, babalar erkek çocuklara nasıl avlanması gerektiklerini aktarıyordu.

Yıllarca okullarımızın içerisinde duyduğumuz “Eğitim önce ailede başlar.” sözünün kökü aslında bizim doğumumuza değil ilk insanlara kadar dayanıyor olabilir. Zaman geçtikçe elbette eğitim çağ ile birlikte şekillenmeye başladı ve en sonunda modern çağımızdaki eğitim düzenine kadar erişebildik. Peki, bu geçen süre içerisinde eğitim konusunda ünlü düşünürlerin veya tarihin en önemli kişilerinin tutumunun ne olduğunu merak etmiyor musunuz? O zaman sizin için hazırladığımız, bu yazımızda ünlü düşünür ve tarihe damgasını vuran insanların eğitim hakkında neler düşündüklerini görebileceksiniz.

Sokrates Bakış Açısı ile Eğitim

İbni Sina Bakış Açısı ile Eğitim

Mustafa Kemal Atatürk Bakış Açısı ile Eğitim

Hz. Muhammed Bakış Açısı ile Eğitim

Mevlana Bakış Açısı ile Eğitim

Mertcan Ermiş

İstanbul Üniversitesi İktisat. Pay Yayınları Yayın Direktörü. Dijital dünyayı yakından takip eder.

Yorum Yap

Gridlove

Mail Bülten Aboneliği

Kargadan Öneriler Ve Yeni İçerikler için Abone Ol!

Hakkımızda

Dijital Karga, iletişimin dört işlemden oluştuğuna inanıyor; çıkarcı değil çarpıcı, bölen değil toplayan bir dil yaratmayı amaçlıyor. Devamı

isviçre frangı